Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10324 üzenetére

    Te mondtad, hogy ha a gyártók nem csinálnak meg valamit, akkor az AMD igyexik azt bepótolni... :U
    Azt én is észrevettem, hogy nem a nagyon régi játékokkal van a gond. Azt még mindig nem mondtad meg, mitől nem megy a Rep. Com. sem XP-n, sem W7-en. Azt tudom, hogy P4-es gépemen még rendben ment nV kártyával, majd X1600Pro-val.

    milbo: Akkor most végül mi a gond? :F

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10334 üzenetére

    Ők meg már nem fognak, ugye... :DDD

    A RC-s tippet köszönöm, ki fogom próbálni. Remélem, a teljes játékban is segít! Az tuti, hogy HD4870-en felhúztam mindent maxra (anno elég gagyi minőségben ment csak, szerettem volna "jóképűen" játszani), szóval lehet ez a hibaforrás. Ma lejár a netem, de majd visszajelzek, hogy sikerült-e. Kösz +1X! :R (Egyébként Dragon Age-ben is vmi ilyesmi lehetett, pedig az nem olyan régi program.)

    +1 kérdés, bár ez számomra talán nem Catalyst-hiba: 3D06 2. SM2 és 2. HDR tesztje drasztikusan esik magas minőségben (1680x1050, 8XAA, 16XAF, Full precision), az 1. teszt mind2-ben ugyanolyan sebességgel lefut. Konkrétan az 1. SM2 teszt 48FPS, a 2. 56FPS-ről 48-ra zuhan, az 1. HDR szintén marad 74FPS, míg a 2. 76FPS-ről 66-ra pottyan le. Régebben nem volt ilyen gondom (hardver természetesen ugyanez), most viszont mindegyik driverrel ezt csinálja (9.9, 10.4, 10.7), hiába jó default tesztben. Ez a DX frissítés miatt lehet, vagy mitől? Azon kívül csak annyi változott a gépen, hogy a net miatt feltettem az AVG-t, de az nem szokott ilyen problémát okozni (ha lassít valamit, akkor mindent). Ha lenne ötleted, megköszönném, addig én majd megnézem a visszaállított partíción, net-lejárta után úgyis mindig visszateszem a mentést. Rohadtul bosszant, hogy nem találom a hiba okát. :(( (És a jelek szerint az AMD-t sem szidhatom miatta! :O )

    icon: Ezt mintha én már említettem volna párszor.

    rumkola: Nem, a leg1szerűbb rögtön, kicsomagolás után kilépni a telepítőből, Eszkk.-ből feltenni a drivert az ideigl. kt-ból, aztán max az AVIVO-t telepíteni, azon kívül pedig ATT-t. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz rumkola #10342 üzenetére

    ATT miatt soha nem fagyott a winem. :U Nálad ott valami más gebasz volt (ATT loader, UAC, stb.) Vagy szimplán ATT beállítás nem stimmelt.

    Abu85: mod Na, fél szemmel az adatforgalmat figyelve frankón hülyeséget írtam. :B :W Szóval, magas minőségben OK a 3D06, default tesztben veszik el a 2. SM2 és a 2. HDR teljesítménye, meghajtótól függetlenül, és megnéztem, csak bármilyen apró tuninggal (pedig 9.9 és 10.4 nem volt még lqrwa).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10345 üzenetére

    Visszatettem a fullos partíciót, maradt a hiba (2. 3D06 GPU-tesztek elzuhanása tuninggal), pedig csak friss driver telepítés volt (és semmi net). Aztán visszatettem az apróságok nélküli partíciót, és megint ment minden. Már (még mindig) csak azt nem tudom, hogy akkor mi okozta a hibát, mert a komolyabb szoftok mellett csak AIMP és GOM Player, audió-kódoló, meg Firefox volt fent, amelyeknek elméletileg semmi közül a 3D megjelenítéshez. :U :W

    TasiA: Bocs, hogy csak most, de nincs otthon netem: C10.4, vagy ha nem kell máshoz újabb, akkor 9.9, esetleg 9.12 hotfix.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz gyiku #10394 üzenetére

    Leteszteltem, szar. Lassúúúúúú! Ez már magas összetettséggel is messze lassabb 10.4-nél, szóval W7-re 10.4, ha ATT-t használ valaki) (esetleg 10.7, XP-re meg továbbra is 9.9 HD4-es karikhoz. Szerintem. :R

    Dictator^: Mert telepítőt használsz, és valami ottmaradt az egyik eltávolítás után. Pucolás segíthet.

    TheChos3nOne: Lásd fent. ;)

    Abu85: Ha az "ugyanúgy"-ot kizárólag a működésre érted, akkor egyetértek, ha viszont a működés minőségére, akkor tévedsz (lásd fent). Hibát nem tapasztaltam vele (de nincsenek is igazán új programjaim), de nálam a tesztek után rögtön ment vissza a 10.7, amely nagyon magas minőségben sebességben veri a 10.4-et (de lejjebb már nem), XP-n meg továbbra is maradok a 9.9-nél: gyors, hibátlan, mindent visz. Egyébként XP a 10.4 még az, amelyiket érdemes lehet feltenni, ezzel egyetértek. :R

    Repcom ötletet kösz, szépen megy a gama!

    Rájöttem a 3D06 2. tesztek lassulásának okára! (Legalábbis a HDR-re). Egy hülye kis program, a tweakui telepítése után esik több FPS-t a HDR 2. tesztje (SM2-é nem, szóval az még talány), pedig nem fut, és nem is állítok vele mást, minthogy távolítsa el a telefonom + a lomtár ikonját az asztalról! Na most a felelőst már tudom, de az okot még mindig nem. :(((

    ATT-ban is vannak képbeállítási lehetőségek, csak be kell kapcsolni ini-ben. :P Egyébként meg futhat együtt a 2, ha az ember gondosan beállít mindent.

    Netem még nincs otthon, szóval bocsi a kései válaszokért. :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz rvn_10 #10503 üzenetére

    ATT kivételekbe be kell tenni vmi flash-fájlt, ATT-topicban írták már, de most nincs időm megkeresni.

    csucsbicep: :K

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    Haver vett egy Phenomos gépet 880G lappal. Mindkét VGA (4250+5570) szabványos grafikus kártya, és egyik sem fogadja el a Catalyst meghajtót. :C Kellett neki AMD. Tipp? Nem tudom megnézni neki, mert elutazott egy hétre (megértem :DDD ).
    Nálam amúgy nem jöttek elő a fenti hibák egyik meghajtóval sem.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz hoffman_ #10588 üzenetére

    10.4 még jó XP-re, ha valami játéknak kellene (sok játékkal volt gond a 2 közti időszakban), ezt is írtam. ;) (Ráadásul 10.5-től tuninggal nincs powerplay.) Nálam amúgy ment a többi is (persze CCC és AMD telepítő nem került a gépre ;] ), csak hát a sebesség, főleg a 10.8-nál, az valami hihetetlen. Némelykor %-okban mérhető csökkenés. Persze szokás szerint nem minden beállítással és összetettséggel. :DDD Az egyéb kiegészítőket külön is leszedheted, a fullos Cat csomagban meg mindennek benne kellene lennie. Elméletileg, én nem foglalkozom ezzel.

    Abu85: Szerinted?

    König: Vegyél egy core i konfigot, tuningold 4GHz fölé, aztán lesz FPS+ dögivel. :P

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz hoffman_ #10627 üzenetére

    W7 alatt Obliztam, XP-n 9.11-gyel voltak gondok, pl. nem működött a kényszerítés, később meg már nem néztem. 10.4 jónak tűnik még, W7-re meg most a 10.9 is elég gyorsnak tűnik, jelenleg maradt a 10.7 helyett. Viszont a legújabb progim a Call of Pripyat, nem használok HDMI-t, és CCC-t.

    Abu85: Hol van ez a 10.9a? Mától van megint netem, szóval le vagyok maradva. Bár mint fentebb írtam, nálam még semmi hibát nem dobott ki a sima 10.9.

    gyiku: 10.4 jó volt, 10.7 jó volt (köztük lassabbak és hibásak), 10.8 megint lassú volt, egyeseknél hibával, 10.9-nél megint hibákról olvasok, ált. 3 havonta jön átdolgozott meghajtó, a többi csak foltozott. 10.4 előtt 9.9, 9.12hf volt jó, legalábbis 4870-en.

    Sztlaci: Nálam simán felment a 10.9, viszont sosem használom az AMD telepítőjét.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz zack #10666 üzenetére

    Nem nV bullshit, ráadásul PhysX SOFTWARE. ATI kártyákhoz nem azért kell, mert az nV szemét, hanem mert így a processzor számolja majd a fizikát, amúgy meg nem tenné semmi, ezért nem megy a játék.

    gb4400: Láttál már HD felbontást 102cm TV-n? :DDD

    rumkola: És nekem mondták, hogy rosszakat mondok az ATI-ra... :U

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz #93794560 #10679 üzenetére

    Haveromnak van asztali monitornak beállítva. Hihetetlen élmény rajta F1-ezni, v. bármi más. :) 160-200k-ért már kapsz HD LED-eset. A baj leginkább az, hogy HDMI és VGA csati van rajtuk, márpedig pont ezekkel szokott az AMD meghajtóinak gondjuk lenni a topic alapján.
    Ha lenne pénzem, először egy 460GTX-et vennék. :DDD

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz csucsbicep #10683 üzenetére

    Sajna bő fél éve nem frissül az ATT, ezért nem sok esélyt látok, hogy ha ATI kártyát frissítenék, megkerülhetném a CCC hülyeségeit (tuninggal nincs PP és hasonlovak), vagy akár az AMD telepítőt. Nálam éppen ezek mellőzése miatt nem jött elő rengeteg olyan hiba, amely másoknál viszont igen.
    Lehet a C drivereket megunni? :F :U Sokkal olcsóbb élénkítők, mint a kávé. :))
    Amúgy én letesztelek minden drivert, aztán, ha szar az új, akkor megy vissza a régebbi (átlag 3-ból 2X :D ).
    GTX460 nagyon bestbuy.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz csucsbicep #10685 üzenetére

    Sajnos az AB szinte semmit nem tud, ráadásul olyan kártyáknál, amelyek nem fix feszen mennek (azaz pont az erősebbeknél), elveszíted a fesz-szabályozás lehetőségét. HD4650 nálam is RivaTunerrel ment (a 2 kvázi ua.), mert ATT nem ismerte fel (akkor még nem volt szoftveres módja), és a fix fesz. miatt semmit nem vesztettem vele (fent is van a cikk a honlapomon ill. logouton).

    gyiku: Mint azt sokszor írtuk már többen is, az, hogy valakinél minden OK, még nem jelenti azt, hogy másnál minden rendben van. Magam is tapasztaltam. Tuningra inkább ATT, ill. azt nem néztem meg, hogy ha az RBE Catalyst-profile editorát használja az ember, akkor azzal műxik-e a powerplay. Suicid típusok (CCC használók) esetleg megnézhetnék. ;] XML-szerkesztéssel állítólag meg lehet csinálni.

    Bloodaxe: Ha talán kitöltenéd a konfigodat... :U

    rumkola: Nagy divat a nem olvasás manapság. :) Pedig még látja is az emberke a kérdése fölött a választ... :U

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Bloodaxe #10694 üzenetére

    Lehet, hogy a gyönge proci miatt lekapcsol? Ugyan nem használok CF-et (tapasztalatból), de olvastam e topicban, hogy az újabb CCC-k lekapcsolják az egyik karit/magot, ha nincs rájuk szükség. Esetleg driver-rátelepítést csináltál pucolás és reinstall helyett? Más tippem egyelőre nincs, talán majd Abu85 megmondja.

    A laggolás így fog maradni, amíg ilyen procid, de főleg ennyi RAM-od van. Ha (valószínűleg) lapozófájlt használsz, a vinyó töredezettsége is okozhat belassulásokat.

    w333: Csak a beállításokban segít, ill. sok driver-hibát a CCC szoftvere javít ki, tehát elképzelhető, hogy egy hibás megjelenítés hibátlan lesz CCC-rel. Én mondjuk nem használom, és semmi problémám nélküle, ill. még a hibáitól is megkímélem magam. ;]

    A régi játékokkal egyre több hibát fogsz tapasztalni újabb C-ekkel. Érdemes lehet régebbivel próbálkozni. Az utolsó HD4-re gyúrt meghajtó a 9.9 volt, ezen kívül a 9.12hf, a 10.4, a 10.7 voltak jobbak, ill. lehet próbálkozni a 10.9-cel, önmagában elég jónak tűnik.

    rumkola: Azért nehogy már egy CS-t ne vigyen el! :U

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Manbal #10705 üzenetére

    Ha sarkítva fogalmazunk, mindenki akkor vált VGA-gyártót, amikor éppen tele lesz a töke a sajátja hülyeségeivel. Mindenesetre számomra az nV mellett szól az, hogy azzal anno nem tapasztaltam olyasmit, hogy egy régi játék ne indult volna el új kártyán, új meghajtóval, amióta viszont az ATI AMD-lett, nem egyszer így jártam. És olyat sem láttam nV-nál, hogy egy hiba javításával okoztak min. 2 másikat.
    Egyébként meg minden VGA-tulaj teljes joggal szidja a saját topicjában a gyártóját, ha hibát tapasztal. ;)

    Steady74: 10.4 után megváltozott a CCC, lehet, ott maradt valami beállítás, amit a telepítő nem távolít el, és ez tesz be a 10.9-nek. Javasolt az ott hagyott ATI Tech. beállítások eltávolítása registry-ből kézzel, v. pucoló programmal. Amit még megpróbálhatsz, az a driver kézi telepítése (ekkor esetleg konkrét hibaüzenetet kapsz, ha nem akar felmenni), aztán rá a CCC, és ami még kell.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10711 üzenetére

    Tipikus önsorsrontó figura vagy. :DDD Pont neked nem kellene ajánlanod semmit, mert úgyis visszaüt rád. :)
    Inkább DX7-es játékokat tolok régieket, konkrétan örülnék, ha mondjuk az NFS2-5 mennének. 1 elmegy DOSBox-szal, ha minden igaz (még mindig nem tettem föl), Imp. Gal. 1 meg biztosan. Ill. persze van pár régi FPS, NOLF1-2-t biztosan nekiállok még sokadjára is végigtolni. Amúgy, ha már UT engine-es játékokról van szó, XIII-at akartam újrajátszani, asszem 5. pályán betöltéskor simán kivágott valami hivatkozási hibával XP-n is W7-en is. Természetesen eredeti a játék. Szóval AMD-n sem megy ez sem, és kötve hiszem, hogy ha felteszem az új nV meghajtót, menni fog. :P :U

    zack: A 10.8 önmagában szar volt. De +1 ok a VGA-váltásra.
    X2-nél mind2 biost át kell írni, és figyelni arra, hogy megfelelő helyre írd vissza a megfelelőt. A Desktop módos órajel-ugrálás a legtöbb HD48xx karinál a megjelenésük óta széria szolgáltatás, persze, csak ha nem ATT-t használsz. Ezt CC mérsékli (megnéztem anno), szóval lehet, hogy annak nem tetszett a modolt bios. Egyébként ATT is kezeli a CF-t, tehát nem feltétlenül kell bios-ban turkálnod, ráadásul több profillal megoldhatod, hogy ne hevüljön és zajongjon a VGA, ha nincs rá szükség (pl. igénytelenebb grafikájú játékoknál, a minimálisra leszabályozott 2D-megtakarításról nem is szólva).

    tzsolesz: 10.5-től van ez a baromság a PP kikapcsolásával. ATT és RivaTuner is simán visszaveszi az órajeleket 2D-ben, csak be kell állítani.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10725 üzenetére

    Az X3 simán fut, X3 Terran Conflict viszont csak XP-n, de maximalizált beállítások mellett. Igaz, nincs fent CCC, tehát az nem tudja elgyurcsanyizálni.
    Ja, hogy te az XIII-ra gondoltál! :Y Akkor azt írhattad volna! De ha a a DX10 kari nem támogat X eljárást, akkor hogy lehetséges, hogy a többi szintet simán végigtoltam? :F Egyébként nem sok mindent lehet állítani XIII-ban.

    Lényegében viszont akkor azt mondod, hogy ne vásároljak meg semmiféle játékot, mert mire újrajátszanám, úgyis használhatatlan, ha már most nem az (régebbieket árazzák csak le, ugyebár). A XIII már a sokadik játékom, amelyet megvettem, és most nem tudom használni. Vajon a VGA-m gyártója kifizeti nekem az okozott kárt? :F Mert EULA alapján a szoftvergyártó biztosan nem.

    zack: Nem feltétlenül kell tuningolni ATT-szal, bőven elég az a gyári órajelek belövésére (mondjuk 2D-ben 150/250-re, 0.963V-on), hűtésjavításról nem is beszélve, mindenesetre eltűnnek vele az órajel- és ventiford.-ugrálások.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10727 üzenetére

    Persze, a TC benchmark az ment nálam is, csak a játék nem. :DDD
    Hogy DX10-zel nem fordulhat elő? Ezt valahova el kellene mentenem, hogy legyen mire hivatkoznom, amikor Windows 9-10 DX12-13 alatt majd nem indulnak el a mai DX10 játékok. ;]

    ADAM1337: Topic-tévesztésben vagy. ;) :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10730 üzenetére

    Tök ua. rendszerre lett telepítve a benchmark és a játék.
    Dehogynem értem a különbséget, csak ahogy DX8-cal hazavágták a DX7-es játékok jó részének a támogatását (ezért volt a régi gépemen sokáig ME is, havernál meg még mindig úgy van, mert nem tudna DX7 játékokkal játszani), úgy semmi nem garantálja, hogy nem teszik meg uezt +1X, hiszen DX7-ig szintén komp. volt a DX visszafelé. Bármit mondanak a gyártók a jövőre nézve, azt én nem hiszem el, mert majd megint kitalálják, hogy mi miatt, de meg kellett változtatni az egész DX kódot, miközben valójában csak annyit akarnak, hogy dobjuk ki a régi hardvereinket.

    robika88. Elég szépen le lehet venni az órajeleket, akár 100/200MHz-re is, feszt is minimumra. 4830 nagy tesói is mennek így. Persze nem garantált, lehet, hogy csak 150/300 lesz OK. Onnan tudod, hogy ha túl alacsonyak az órajelek, vízszintes, fekete csíkok jelennek meg a képen. ATT-ba be kell írni a képernyő menüt (hide display=1), hogy megjelenjen a progiban.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10738 üzenetére

    Nem is mondtam, hogy driver-hiba, éppen az "extra" megoldásokról beszéltünk ezelőtt. Ez szerintem sem róható fel az API készítőinek. De amúgy ez a szép, hogy senki nem szól bele a másik munkájába, így aztán továbbra is számíthatunk a legkülönfélébb bugok tömkelegére. :(((

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10740 üzenetére

    Na, találtam rosszabbat a Catalyst-nél és tartozékainál. :Y :DDD

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Oliverda #10746 üzenetére

    Ha még keresni kéne!!!! :Y
    Látom, páran képtelenek vagytok felfogni, miért írok a hibákról. Nem vagyok az a típus, aki megeszi, amit kap, bármi legyen is az. Persze nektek biztosan fizetnek azért, hogy hibás hard- v. szoftvereket használjatok. :P
    Nagyon jó kártya a HD4870, szépen visz szinte mindent (akár még csökkentett órajelekkel is), viszont nem DX11-es, de még nincs normális (élvezhető) DX11 progi sem. Akkor meg miért adjam el? Ráadásul elég csak megnézni a Metro2033-at, hogy mi kell egy DX11 programnak (HD5970), ergo ráérek várni a cserével. Mellesleg a garos cserék miatt még másfél év garom van rá, ha ez is meghibásodna netán. Az elődje a 16XPCI-E2.0 módot "felejtette el", a 2 ASUS Glaciatoromból meg 3-nak ment tönkre a hűtője pár hónapon belül. (Nem elírás, a 2. már hűtőcserélt javított volt.)
    A C. meghajtókat meg letesztelem, és azt használom, ami ezen a kártyán a legjobb, nem izgatom magam amiatt, hogy a legfrissebb legyen fent, ha az lassú v. bugos.

    ADAM1337: Nem az a baj, ha nem jön javítás, hanem az, ha ami jön, az rontás. Nálam pl. 10.9C van fönt ATT-szal, gyors, és semmi bajom vele, de attól még látom, hogy mások, akik más funkciókat használnak, mint amelyeket én, szívnak vele (vagy a többivel éppen).
    Amúgy ahogy mondani szoktam, akinek egy AMD VGA-val minden rendben megy, az ne frissítsen meghajtót. :) Az a baj, hogy az AMD-sek vérébe annyira beleégett már a csodadriver-várás (HD3870 alapján nem is ok nélkül), hogy juszt is szívatják magukat, aztán panaszkodnak, mert ez már ilyen kötözködős fajta. :DDD

    daa-raa: Messze nem volt az 99%, azt meg nem is tagadtam, hogy tanulni mentem oda. De mint e topicban is többen írták, a usernek nem kellene mással törődnie, minthogy beteszi a hardvert a gépébe, felinstallálja, és használja. Minden más a gyártó sara, az is, hogy nem tájékoztatja megfelelően a felhasználót (kézikönyv). Ha lett volna ilyen részletes leírás, én sem kérdezgetek annyit. Mellesleg még mindig van bizonyíthatóan szoftverhiba a Leadteknél, amiről meg kiderült, hogy nem az ő saruk, azért már nem is kárhoztatom őket.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10761 üzenetére

    SzlobiG. Miért ne szidhatná? Ő fizetett érte. Az meg a legnevetségesebb "segítség", hogy "vegyél mást". Nem azért van a topic, hanem a C-vel kapcsolatos hibák megbeszéléséért, akár user error, akár w7 hiba, akár ne adj' isten AMD-sár. Végignézheted a topicot, hány embernek volt baja az AMD meghajtóival annak ellenére, hogy friss OS-re installálta. Ha nem tudsz segíteni, ne küldd máshová azokat, akik segítséget kérnek, hanem maradj csöndben, vagy ha minden áron írni akarsz, írd meg, hogy nem tudsz megoldást a problémára. :R

    Abu85: Ember, ezt nem az AMD-re írtam, hanem a Leadtek-re, amit bekapcsolt ide daa-raa! (Ha figyelmesen olvastál volna...) Mint már említettem többször, nálam CCC és AMD telepítő híján roppant ritkán van hiba bármivel is, ezek használóinál annál inkább. :P Itt olvasom, nem én találom ki. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz rumkola #10765 üzenetére

    Én tudom a különbséget, de akik AMD-eladásokból élnek, azok azt fogják mondani minden hibajelentésre, hogy szidás, user-error, stb. Persze előbb-utóbb így már senki nem fog ide jönni segítségért, mert sokan úgyis csak leugatják (Abu85 legalább próbál segíteni).

    Abu85: Én sehol nem írtam, hogy az itt előforduló hibák kizárólag az AMD miatt vannak, elég csak az előző hsz-omat elolvasnod. :B
    BF BC2-t végigjátszottam csak eszközkezelőből drivert telepítve, CCC és AMD telepítő nélkül (ahogy már csak szoktam). Akkor mi is okozza a hibát? :F
    Visual C++ eleve a gépemen van, mert egy csomó mindennek kell.
    A többivel egyetértek, de ettől még mindig előfordulnak hibák teljesen szabályos telepítéssel is, tehát még mindig azt mondom, hogy nem rögtön lehurrogni kéne azokat, akikkel megesik a baj (ne vedd magadra), mert éppen olyan VGA-juk van, amelyre még nem optimalizálták a meghajtót.
    Egyébként, ha emléxel, amikor nekem volt bajom az AvP3-mal, direkt feltettem tiszta rendszerre a teljes C csomagot, mert én is tudom, hogy csak így reklamálhatok. :R A magam részéről mindig megnézem így, ha hibát tapasztalok, másoktól meg jobb híján el kell fogadnom, hogy rendesen telepítették a meghajtócsomagot, ha azt írják.
    Arra gondolok, hogy minden ablaknyitásnál v. váltásnál is 3D-be ugrik. Nem hiszem, hogy ez jót tesz a kari élettartamának, a hűtésének meg főleg.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Oliverda #10771 üzenetére

    Részemről én szeretek letesztelni mindent, amit használok. Elég érdekes dolgokat lehet már úgy is megfigyelni, hogy más-más beállításokkal használsz egy benchmark progit, pl. rögtön kibukik, mit hanyagoltak el a driver-fejlesztők. De ugyanígy láttam már azonos gépben 2 különböző VGA egyikén úgy elhasalni játékot, hogy egy korábbi szériás ATI kártyán gyorsabban ment, míg a másikkal produkálta az elvárható sebességkülönbséget. Na, ez tuti nem user error. :)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Oliverda #10774 üzenetére

    Persze, ez a tipikusan önző magatartás. Viszont akkor nem kell kioktatni másokat, akik más programokat használnak, így olyan hibákkal szembesülnek, amelyekkel te, vagy a "nálam minden rendben"-manek soha. Nyilván én sem veszek meg játékokat csak azért, hogy teszteljek velük, de ha nem használok egy játékot, nem is ugatok le senkit, hogy ő a hülye, ha neki valami baja van vele, miért "keresi" a szerencsétlen. :N Mi több, TV-t sem veszek azért, hogy a driverek HDMI-problémáit teszteljem. :R

    <MZ/X>: Elméletileg a frissítésnek is mennie kéne, gyakorlatilag ajánlott az eltávolítás. Windows update egy másik dolog. Mondjuk, ha nem használod az AMD telepítőjét, nyugodtan lehet fönt W7 alatt több meghajtód is, váltogathatod is őket akár, mert eltárolja az upgrade-elteket, bármikor visszaállíthatóak (CCC ez esetben mellőzendő). Persze azokat is el lehet távolítani fizikailag. XP sajnos nem ennyire kezesbárány.
    Mint Abu85 írta, lehet többféleképpen próbálkozni, de csak a teljes csomag esetében klamálhatsz, v. ismételt esetben reklamálhatsz.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Oliverda #10777 üzenetére

    Fikázásról szó sem volt. Ha magyarul tudnád, hogy az alaptalan leszólást jelent. A reklamálók azért szólnak, mert valami hibát tapasztaltak (most jótékonyan hagyjuk ki azokat, akik nem rendesen telepítettek valamit), ergo nem fikáznak semmit.

    Abu85: Egyetlen más ATI VGA-m sem csinálta ezt, csak ez. De sebaj, most ott az ATT, az tudja, mit csináljon, ha már az AMD meghajtója magától ennyire hülye. :P Viszont tartok tőle, hogy HD6-hoz már nem lesz semmi hibajavító eszközöm. :)

    A VC++ azért érdekes, mert a legtöbbször már egy játék is felteszi, nem is tudom, hogyan lehet enélkül fent egy játék, hogy aztán hibát okozzon. Na de mindegy, ez tényleg nem az AMD sara. :R (Legföljebb az, hogy maguktól nem jöttek rá hamarabb a hibára.)

    Nekem ugyan semmi nem hiányzik az AMD egyéb szoftvereiből, elég, ha fent van a driver + az AVIVO pack az XCodernek. És minden rendben megy (ami meg hibás volt, az CCC-rel is).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10782 üzenetére

    Nem, mert számomra ez hiba. Az összes többi ATI kártyám tökéletesen működött úgy, hogy csak akkor kapcsolt fel órajeleket, ha valóban szükség volt rá (ATT nélkül is), ezért is csak pislogtam, amikor megláttam, mit művel a HD4870. Ergo úgy van lqrva az egész, ahogy van. :((
    Honnan veszed, hogy játék közben leesne az órajel 2D-re? :F Még hogy nem ezt az opciót választják! Ilyen nincs is, legföljebb, ha szar munkát végeznek. Állítólag minden játék profilja benne van a driverben, az mégsem tudná, hogy fut az adott játék, és leesne az órajel? Most megnevettettél. :D :R
    +1X elmondom: ATT-szal nincs probléma. ;) Tökéletesen alkalmazza az órajeleket, és mindig úgy és akkor, ahogy és amikor kell. Még jó, hogy kiüti az AMD megoldását. :)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Oliverda #10786 üzenetére

    Mi az önzés azon, ha valami jól működő dolgot elcsesznek, és az nekem nem tetszik? :F

    Abu85: Elolvastam. Az vicces, hogy az AMD csak az említett módon tudja megoldani, míg az ATT képes normálisan kezelni. Mutass már egy példát, hol esik le az ATT órajele 2D-be, mert én évek alatt egyetlen egyszer sem találkoztam ilyesmivel! :Y
    Volt HD3870-em, nem is egy, és nem volt órajel ugrálás. Hidd el, tudnék róla, ki szoktam monitorozni a GPU-használatot.
    Azzal nekem sem lenne bajom, ha játékok alatt művelné, mint az ATT. Biztos az én hibám, de egy ablaknyitást, vagy ablakváltást nem tartok játéknak. Lehet, te azzal játszol. :U
    Persze, azt használom, nem véletlenül. És még mindig nem értem, miért nem tudja az AMD ugyanazt megcsinálni, amit egy ember, azaz hogy a szoftvere rendben kezelje a VGA-t, és egy fejlesztéssel ne vágjon haza egy másik funkciót, + viszont, stb. Persze, megmagyarázni lehet, duma van dögivel, de logikus okot még nem olvastam róla.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Oliverda #10789 üzenetére

    Főleg, hogy már vett nVidia kártyát. ;]
    Bocs, de engem zavar, ha indokolatlanul melegszik és zajong a VGA-m, és fölöslegesen fogyaszt áramot. 0.1mp-re se ugráljon indokolatlanul az órajele, csak basztatja a VRM-eket.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10791 üzenetére

    Ja, ha 5 mp-enként van mintavétel a kártyából, az megint az én hibám, ugye? :F :P Lehet, hogy egy AMD CPU csak 5 mp-enként csinál valamit, így erre alapoznak, de nekem Intel rendszerem van, ami 5 mp alatt rengeteg dolgot elvégez. :)) Ugye, mennyire abszurd az érvelésed? :D :R
    Az ATT egy csomó mindent nem garantál, viszont rendben működik. :P
    Magasról leszarom, hogy az AMD mivel monitorozza a GPU-használatot, és hogy nekik mi a jó, mert ÉN vagyok a VÁSÁRLÓ, ÉN FIZETEK, ergo nálam kell rendben működnie annak, amit megvettem. Nem tudom, hogy lehetnek emberek akkora rabszolgák, hogy ezt a nézőpontot nem megérteni, hanem felfogni is képtelenek. :U ( A cégeket megértem, mert azoknak nyilván az a kényelmesebb, ha lenyomják a fogyasztó torkán, amit csinálnak.)
    Én inkább a te helyedben gondolkoznék el azon, hogy miképp képes egy ember egy "garázsban" mindazt egyszerűen megoldani, amire egy hatalmas multinacionális cég számos szakemberrel, műszerekkel, és lényegében anyagilag korlátlan erőforrásokkal nem (akar). :Y :DDD
    Azt hiszem, te még mindig nem érted meg (vagy tudod, de letagadod), hogy bármely gyártó elsősorban a maximális haszonra törekszik, és ha valamit el tud adni anélkül, hogy az tökéletesen működne, habozás nélkül megteszi (olcsóbb a marketing). Ez mindenféle cégre igaz, nem csak az AMD-re (elég a 890X chipsetjük tesztjét megnézni PH-n). Szimpla közgazdaságtan.

    Oliverda: Opportunisták véleménye nem érdekel, főleg, ha hamis axiómákat mantráznak. :P

    SzlobiG: Én még egyszer sem sértődtem meg. :U

    ADAM1337: Miért kellene elfogadnom? :F Ez a marhaságot azok (cégek) sulykolták az emberek fejébe, akiknek éppen hogy lusták rendes munkát végezni, mert az anyagilag kevésbé kifizetődő, aztán persze ezt szajkózza mindenki, akit beprogramoztak rá. Viszont örülök, hogy te legalább emléxel a nézőpontomra. :R

    gb4400: Látom, nem érted a lényeget, sajna sokan nem képesek mást levonni a vitából, mint amit te. Nekem is csak elvétve volt gondom ATI meghajtókkal, nV-val meg semmi (igaz, az régebben volt), viszont ez nem változtat azon, hogy nem tartom megfelelőnek a CC funkcionalitását (ha csak pár szón kívül többet is elolvastál volna :U ), ezért ATT-t használok (és még sokan mások is). Ha szükségem lenne olyan funkcióra, amely CC-ben van, használnám azt is, mert tudom, miképp megoldható, hogy ne verjék egymást keresztbe. Mindkét programot ismerem, a hiányosságaikat is. Amikor ATT nem támogatta a HD3870-emet, v. éppen a 4650-et akkor is CC ment a gépemen, önmagában nincs vele bajom (ha csak nem bugos, ami az AMD által elismerten sem ritka). De pl. nem tudom, tudod-e (nyilván nem, ha a hibátlan meghajtók mellett érvelsz), hogy HD3870-hez 8 hónapot kellett várni, mire normális meghajtót adtak ki, akkor hirtelen 20%-ot gyorsult a VGA-m teljesítménye. Persze, biztosan előtte is én kerestem a kákán a csomót, és a driverrel minden rendben volt, hiszen "természetes", hogy nem lehet hibátlan (csak gyakorlatilag a 3870 áráért egy 3850-em sem volt; persze, az is lassabb volt, addig, mint lehetett volna). :P

    Comrade92: Tényleg nincs. :P

    Lényegében sztem teljesen fölösleges azon vitatkozni (gyakorlatilag offolni), hogy melyikünk milyen nézőpontból látja a dolgokat, célszerűbbnek tartanám visszatérni a gyakorlati problémákra ahelyett, hogy mindenki újra és újra elmondaná az álláspontját. :R Ha meg senkinek semmi gondja az AMD meghajtóival, hát szüneteljen a topic 1 hónapig.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10802 üzenetére

    Értem én, csak azt nem tudom elfogadni, hogy nem képes normálisan kezelni a módokat az AMD szoftvere. Az tény, hogy az ATT jóval kevesebb erőforrást használ.
    Sokadszor kérlek, mutass már legalább egyetlen példát arra, hogy 3D-ben ugrál az órajel ATT-szal! De tényleg, úgy szeretném látni! Én 1950XT-s korom óta használom, és még soha nem láttam ilyesmit. :Y (Kizárólag CCC-rel, és driverből.) Egyébként ATT 1mp-enként vesz mintát. Mellesleg mind az ATT, mind a RivaTuner, ha csak monitorozásra vannak is használva, szépen kimutatja a driver/CCC okozta órajel és venti ingadozásokat, tehát csak stabilabb a VGA ATT-szal, mert azzal szép folyamatosak a grafikonok, de Fraps-szel is meg lehet nézni a folyamatos FPS-t ATT esetén, hogy nem zuttyan le sehol.
    Arra nem gondolsz, hogy még ha le is esne 3D-ben az órajel, és a grafikonon nem jelenne meg, azért az látni lehetne laggolásban, vagy legalább benchmarkok tutira kimutatnák? Persze könnyű rávágni, hogy mert az ATT nem mutatja, de ez körülbelül annyira "súlyos" érv, mint amiket te ki szoktál kérni magadnak, amikor valaki bizonyíthatatlanul a CCC-t vádolja valami hibával. :)
    "Arra meg kifejezetten hülyeség építeni, hogy ha 5 másodpercenként nem esik le az órajel, akkor az eltel 5 másodperc alatt sem lehetett probléma." - kérem szépen, én reklamáltam az 5mp mintavétel miatt, amit te mondtál az AMD-t illetően, tehát ezt a megjegyzést nekem küldeni értelmetlen.

    gb4400: Azok mellett érveltél, akik ált. fennen hangoztatják, hogy az AMD milyen remek munkát végez, ha meg mégis kénytelenek szembesülni egy hibával, rögtön rávágják, hogy hát, lehetetlen hibátlan szoftvert írni. Mint igazolod ismét: CCC van, fogadja el mindenki olyannak, amilyen. Ez az érvelés kizárólag akkor lenne elfogadható, ha az AMD fizetne nekem, vagy legalábbis ingyen adná a VGA-t. A kiforgatásról meg annyit, hogy akinek a szavait eleve nem értetted meg (pusztán annyi jött le neked az egészből, hogy ATT vs. CCC-n megy a vita, holott nem erről volt szó), azt legalábbis mulatságos ezzel vádolni. :R

    ADAM1337: Jött ki újabb meghajtó azóta, hogy vissza kellett tenned a 10.7-et, mert sem a 10.8, sem a 2 10.9 nem volt jó? :F

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10809 üzenetére

    Abból gondolom, hogy ugrál az órajel. Ezt mintha már írtam volna párX. Nekem ez nem normális működés, mert számomra 2D-ben 2D legyen az órajel, 3D-ben meg 3D, és ne találgasson a meghajtó, főleg, ha régebben elvolt így. Az is egy nagy bug-elfedés, amit a tuninggal csináltak 10.5-ös Catalyst-től, nem fejlesztés.
    Az csak az AMD-nél problémamegoldás, hogy csinálnak helyette másikat. :N
    Akkor ATT hogyan frissíti másodpercenként az órajeleket, hűtést, feszt? :F Ahogy üzemmódot váltok, 1mp-en belül megjelenik, de még Everestben is lejjebb lehet venni a frissítést 1mp-ig. Akkor találomra lövik be, miközben nem ismerik az 5mp-cel későbbi értéket? :F :Y
    Mint már írtam, nekem ne az AMD berendezésein menjen jól minden, hanem az én gépemen, te meg ezt nem vagy képes megérteni, fölösleges is vitázni rajta. Azok véleménye meg irreleváns, akik a marketing után szajkózzák a magukét. :) Lényegében te vagy az egyetlen, akivel itt érdemben lehet társalogni. :R (Mellesleg nem én vagyok egyedül a véleményemen, hanem sokan mások is, csak ők már nem foglalkoznak ezzel. Visszaolvashatsz, ahányszor valaki felvetette a felhasználóbarát szemléletet, a gyártó-programozottak mindig lehurrogták. :((( )
    Mint írtam, az AMD azért választja ezt a megoldást, mert semmi nem kényszeríti rá őket arra, hogy jobbat csináljanak. Értem én az érvelésedet, csak a kiindulópontjával nem értek egyet, azaz hogy az AMD a legjobb megoldást választja, mert nem azt, hanem a számára legkisebb költséggel járót. Ha pedig el lehet valamit adni extra költségek nélkül (tehát nem költenek arra, hogy pontosabban működjenek a VGA-ik, akár azért, mert úgy lassulnának is), akkor e költségek megtakarítása profitban fog realizálódni. Mielőtt megint belekötnének ebbe funkcionális analfabéták, nem azt mondom, hogy nem működik a felhasználó szempontjából rendben egy meghajtó (+ bugok), hanem hogy szerintem messze nem tökéletes a működése. :R
    Nagyon kíváncsi vagyok amúgy a 6-os szériára, hátha kijavítják azokat a vsz. hardveres eredetű hibákat (pl. a villódzás HD4870-eken, ha nem azonos a 2D és 3D RAM-órajel, ami ATT-ban szintén nincs jelen), amelyek miatt most így-úgy foltozgatják a meghajtókat.

    Hát, az SLI-hibát talán nem a Catalyst okozta... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10811 üzenetére

    Hát, mint írtam, csak abból tudok kiindulni, amit RT/ATT/Ev. kiír, ezzel kell főznöm. :)
    Tudom, hogy mit orvosolt az AMD a 10.5-től bevezetett overdrive-modullal, és azt is, mit b.sztak el vele. :) Minden tuningolót teljesen hidegen hagy, hogy több monitorral mi a rákot csinálna a kártyája, ha 1 monitort használ, márpedig sokkal többen tuningolnak, mint ahányan több monitort használnak.
    Látom, azért te is tisztában vagy a profit-orientáltsággal, csak akkor értened kellene ezt minden téren. :R
    AMD-vel nem az a bajom, hogy leesne 3D-ben az órajel, hanem, hogy 2D-ben felmegy. Ezt egy párX már írtam. :B
    Nos, hát lehet, hogy nekem kapuzárási pánikom :D van, de hiába nem tudja kezelni ezt az ATT, a játékok zökkenőmentesen futnak, már persze ha nem teszek föl egy Metro2033-at VH beállításra. Bocsásd meg nekem, de ha az ATT rendben kezeli azt, amit a CC nem, akkor részemről a user számára legjobb az ATT használata. :R És nem túlhajtom a kártyát, hanem a legtöbb programnál alulvezérlem, hogy kevesebbet fogyasszon, ill. ne zajongjon.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10813 üzenetére

    Én ezt értem, csakhogy nem érdekel az AMD garantált 2D-órajel ugrálása, ha az ATT nem garantálja, viszont rendben viszi a programokat minden üzemmódban, bármiféle órajel v. venti ugrálás nélkül. Gondolom, az alkatrészek élettartama csak nő attól, ha nincsenek egyfolytában ugráltatva. Az egyszerű usernek nyilván megfelel az AMD szolgáltatása, főleg, ha nem akar más progik aprólékos beállításával vacakolni, azt én is elismerem, hogy az ATT nem úgy működik, hogy csak feltelepíted, aztán hadd szóljon. :)
    Aki biztosra akar menni, ATT-t használ. :D :R Nagyon sokan vagyunk ám! :R
    #10814: Mert, ugye, ez jó az egyszeri usernek. :N

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10820 üzenetére

    Én meg már válaszoltam többX, hogy nem tudom kimérni, viszont 1mp-enként vannak minták.
    Azt is írtam, hogy ha ATT-szal szabályozva semmiféle ingadozás nincs, AMD szoftverekkel viszont kimutathatóan igen (és állandóan), akkor nyilvánvalóan stabilabb a kari ATT-szal. Ráadásul továbbra sincs semmiféle laggolásom 3D-ben (és felugrálás sem 2D-ben).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10822 üzenetére

    Bakker, te tényleg nem érted, mit írok? :F Az imént is azt írtam, hogy nem látom az 1mp-nél kisebb intervallumokat, viszont az AMD szoftvereit alkalmazva, még ezen intervallumon belül is több órajel-ugrálás kimutatható, míg ATT-szal nem, ergo ha van is ugrálás, AMD-vel több és hosszabb. A mintavételi időtartam e kérdésben irreleváns.
    Azt áruld el nekem, hogy ha nem képes mintát venni a hardverből, akkor hogyan írja ki az értékeket? :F Hiszen folyamatosan jelzi a csökkenő és az emelkedő teljesítményt is, ill. az üzemmódváltást! Ahhoz, hogy következtessen, ismernie kellene az 5mp-cel későbbi értéket, ergo a te érvelésed szerint az ATT és a RivaTuner is min. 4mp-cel előre látja a jövőt! :Y Már bocs, de ezt a lehetőséget nehezebb elfogadnom. :R
    Miért ne érthetne ahhoz Ray, amihez az AMD mérnökei? :F Egyébként éppen azért olyan kicsi a programja, mert nagyon is közvetlenül kezel mindent, nem egy 120MB-os szoftverrel. :P (Elismerem, hogy az egyszeri usernek az AMD egy csomó mindent beleépít a szoftverébe, amit ATT-használónak magának kell beállítani, ezen ne is vitázzunk.)

    Azt is írtam többször, hogy attól, hogy az AMD-nek jó egy termék/szoftver, igényesebb felhasználóknak még nem feltétlenül lesz az. Egyszerűen nem akarom, hogy bármiféleképpen is ugráljon a VGA-m órajele, akármilyen módban van, az AMD pedig ezt nem oldja meg. :((( Mert egy ilyen kekeckedő, maximalista alak vagyok. :B :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10824 üzenetére

    Értem, hogy miről beszélsz, fölösleges 10X leírnod.
    Azt meg én írtam többször, hogy már ápr. óta nincs új ATT, tehát nem 3 hónap Ray lemaradása, hanem már 6. Talán az AMD megunta, hogy jobb programot ír náluk. :U Egyébként attól, hogy a 3 hónap lemaradást szajkózod, még nem lesz újabb verzió sajna. :(((
    AVIVO annyiban érdekel, hogy az XCoder rendesen konvertálja-e a fájlokat, mert a CCC beépített konvertáló programja ahhoz képest nakkalapkaki.
    Te magad mondtad, hogy minden játékhoz beépítik a driver felülvezérlést a CCC-ben, akkor azt most se hagyd ki. ;) De mint mondtam, erről nem érdemes vitatkozni, mert elfogadom, hogy az AMD így csinálja meg, ATT-ban meg ki-ki beállítja azt, ami neki kell (pl. nekem sem kell 120MB -hely 2-3 programhoz, mert a többi 1000 nem érdekel).
    Szerintem, ha 3D-ben semmi gondom (láthatóan), akkor az nem érdekel, annál inkább a kártya fölösleges terhelésváltozásai 2D-ben. De már ezt is tisztáztuk. :) :R Attól, hogy szerinted és az AMD szerint így van rendben, szerintem nem lesz. :R

    #10826: TÉVES! Értelemszerűen nem ismerheti az ATT a 10.4-nél újabb meghajtókat, de ennek ellenére nálam semmivel nem hibázik, mindegyikkel teszteltem. Biztosan mindig elrontok valamit. :P :DDD

    Andrely: Nálam is 10.9 van fent (W7-en), és ATT, és nem esik szét semmi ezekkel a programokkal app. ctrled. HD4870. Vsz. valami apróság nem OK, de nyugodtan használj profilt, ha azzal jó. A beállítások tekintetében olvasd el honlapomon a Segítségeknél v. Gamepodon az ATT-ról írt cikket.
    1.6.9.1486

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz zack #10831 üzenetére

    Új driver mindig várható. Nagyon sokan várják is. :) Talán majd 20-a körül. Hogy lesz-e benne opt. az új játékokra, az kétséges ilyen hirtelen, talán majd a 10.10 hotfixben. :)
    Gondolom, ennyire nem igénytelen lenne a grafika, hogy CPU-limited lenne. Esetleg a beta simán nincs még felkészítve 2GPU-ra? :F

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz zack #10833 üzenetére

    Hát akkor ott meg kell várni az optimalizációt. Driver-limit lesz az. :DDD
    BC2-t és MW2-t is DX10.1-ben lazán vitte a sima HD4870-em levett órajelekkel. Az nem volt rossz progi, és az előző CoD-okhoz képest az MW2 is remek, viszont amilyen ócska (csaló szemét kiegyensúlyozatlan stb.) volt a MoH3, nehezen tudom elképzelni, hogy bármelyiket is megközelítené az új rész. De úgy legyen! :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz ADAM1337 #10835 üzenetére

    Ha SLI-ben jól megy, CF-ben meg nem, akkor az miért is nem driver-hiba? :F Abu85 szokta mondogatni, hogy majd hozzáigazítják a drivert, és nyilvánvalóan CF profil sincs még. Az viszont megint egy jó kis C-hiba, ha CF profil nélkül sehogy nincs CF teljesítmény. :((( A játék megjelenése és a CF-profil elkészülése előtt én nem jelenteném ki, hogy engine-hiba, és addig persze az AMD-nek sem lehet a szemére hányni.

    DX11-es játéknak elméletileg DX10.1-ben kellene mennie. Ja, MW2 DX9, modoltam a hsz-t, nem figyeltem. Ez persze nem változtat azon, hogy nem lehetne VGA limit, ha így csinálták meg a MoH-t. Ha persze a játékmenetre írtad, akkor értelmetlen az összehasonlítás.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz ADAM1337 #10837 üzenetére

    Hát, beteszel egy GTX295-öt + egy HD4870X2-t a 2 16X PCI slotba (ha van), és minden menni fog frankón, még a PhysX és a CUDA is. :DDD Egyébként jó, ha mindenféle kártyája van az embernek, annál többször örülhet friss drivernek. :))
    Nekem BC2 mindegy, frankón ment az akárhányas DX10 alverzióban. :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz SzlobiG #10839 üzenetére

    Miért ne vegyen rögtön egy DX9-es kártyát? :F Gondolom, ha már DX10-ese van valakinek, nem DX9-ben akar játszani.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz SzlobiG #10842 üzenetére

    Én sosem sírtam szar ATI driver miatt, azt meg tök fölösleges sokadszorra jelezned, hogy egyáltalán nem érted, miről vitáztam Abu85-tel. :P

    Abu85: Ki is szokta mondani, hogy ha már megoldottak valamit egy újabb VGA-szériára, akkor a régin is működni fog, és nem létezik, hogy egy fejlesztés az újabbon megy, a régin meg nem? :F :Y :DDD Az élet megint engem igazol? :R Vagy most akkor SzlobiG a gyakorlatban simán cáfolja az AMD-marketinget? :F Aztán jöhetnek a kifogások, hogy miért KELL úgy lennie, ahogy működik. :) :R

    Nem tették bele az AMD meghajtóba a SC2 AA-támogatását? Erről beszéltek jó 1 hónapja. :U

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10867 üzenetére

    Én tudom, hogy külön csinálják meg az egyes típusokra, és ezért egyik kártyán esetleg rendben megy valami, másikon meg nem, TE vagy az, aki eddig mindig azt hangoztatta, hogy ha az egyik kártyára valamit megcsináltak, az a másikon is jól fog menni, amikor tapasztalatokra hivatkozva valaki arról számolt be, hogy az ő kártyáján vmi nem megy úgy, mint egy másikon. De most kiderült, hogy az (is) megalapozatlan marketing-duma volt. Csak erre mutattam rá. :R

    Látod, már megint ez a nézőpont, hogy feltételezed, hogy valaminek okvetlenül hendikeppel kell indulnia. Az én véleményem szerint mindegyiket rendesen meg kellene csinálni, és amíg nem OK a dolog, nem adni ki semmit. Persze én nem a maximalizált anyagi haszonból, és a felhasználók lenyúlásának prioritásából indulok ki, rossz cégvezető is lennék ebből a szempontból. :B

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10869 üzenetére

    Neked erőlködés megmagyarázni a megmagyarázhatatlant, nem nekem cáfolni. :R És +1X: a felhasználót nem érdekli, hogy a rendszeren belül mi okozza a hibát, csak a végeredmény. Ha tehát azt látja, hogy egy HD5xxx karin rendben megy valami, ami HD4xxx-en nem, akkor nyilván az AMD-t fogja felelőssé tenni érte, és mint most elismerted, jogosan.
    Nem a minta v. összehasonlítás érdekli a usert, hanem a végeredmény. Ha az egyik eljárással uo. sebességet és minőséget kap, mint a másikkal, akkor semmi gondja. Ismét csak irreleváns, hogy a pénzéért mi módon oldják meg a programozók az ő saját problémáikat. :R Te még mindig nem akarod megérteni, hogy a felhasználót a végeredmény érdekli, nem az, hogy mi bajuk van a programozóknak a saját maguk által kreált problémákkal. Őket sem érdekli, hogy a user mennyit gürizett a PC-jéért, és hogy inkább játszana v. használná a gépét másra, minthogy a neten keresse a megoldást a gondjaira, miközben a kiesett időt senki nem fizeti meg neki, ellentétben azokkal, akiket semmiféle fizetésmegvonás nem sújt, ha hibás meghajtót adnak ki (ne adj isten így biztosítják maguknak a munkahelyet, hiszen ezzel a hozzáállással mindig van mit javítani :Y ).

    zack: A vita arról szól, hogy alapvetően mások a gyártók és a felhasználók szempontjai, én pedig nem látom be, hogy miután ÉN FIZETEK, nekem kellene elfogadnom a nekem dolgozók (kvázi a szolgáim) szempontjait, vagy egyáltalán törődnöm a problémáikkal. Mellesleg programozásból diplomáztam, de ettől még nem lettem olyan pofátlan, hogy ha én dolgoztam valakinek, akkor én magyarázzam meg, hogy neki mi a jó (vagy hogy pl. nem tudok hibátlan programot írni, mert azzal magamat degradáltam volna, mint azt itt tették páran :DDD ).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #10883 üzenetére

    1: Van.
    2: Visszhangok nem érdekelnek.

    Mint mondtam, nem az az érdekes, hogy melyik gyártó melyik kártyája mit és hogyan csinál, hanem hogy a user gond nélkül játszhasson bármelyikkel. És akkor nem kell amellett érvelni, hogy hát ez lassú, mert ezért + ezért. Mint soxor elmondtam, ez a felhasználót nem kell, hogy érdekelje, és a gyártók semmiféle más gondja sem.

    Mellesleg kaptam egy Mafia 2-t, és kilépés után totál elhalványul a monitorom. (10.9C van fent.) Asszem csak akkor, ha aktiválom a PhysX-et. Egy másik játék elindításával megjavul.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Oliverda #10886 üzenetére

    A megalkuvók miatt tart ott a világ, ahol tart. :P
    Mint említettem, diplomáztam programozásból, az pedig, hogy valaki már megint másra fogja a szar munkát, a legkevésbé sem menti azt. Aki az oviban elhagyta az önérzetét, annak a véleményére amúgy a legkevésbé sem adok, még ha ilyen igénytelenek képezik is a vásárlóerő túlnyomó többségét Persze ezért lehet félkész szoftvereket eladni, de az értelmesebbeknek sosem magyarázod meg, hogy így kell lennie. Azért van így, mert ezen van a nagyobb profit, amíg igénytelenségben tartják a fogyasztókat, a rabszolgák pedig vakbuzgó boldogsággal hódolnak a mindenható marketing előtt. :P

    csucsbicep: Akkor véletlenszerű a dolog, de nálam, úgy rémlik csak azzal jött elő. Persze tévedhetek, mert üzemmódokat teszteltem oda-vissza.

    rumkola: Kösz a tippet, megnézem. Egyelőre éppen a (játék)programozók szar munkáját tesztelgetem sok-sok játékkal, mert már kicsi uncsi, hogy némelyik topicban CPU-limitesnek mondanak tuningolt i7 rendszereket. Durva dolgokat talál az ember, és a végén már kezdi relatíve jónak tartani a CCC-t. :DDD :B

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák