Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9189 üzenetére

    A gyakorlat nem ezt igazolja. :N Ha többen is azt tapasztaljuk, hogy egyes régebbi programok hibásan, vagy sehogy sem működnek újabb VGA-kon, abból megint csak az következik, hogy nincs egységes meghajtója az AMD-nek, csak erre-arra optimalizálgatnak (pl. a régi kártyákra megtették az akkori játékokkal, az újabbakra meg nem), máskülönben az újabb VGA-kon is menniük kellene ugyanazon programoknak. Amúgy pont erről szoktam beszélni, amikor szóba hozom a folyton-folyvást tetten érhető, és roppant antipatikus avultatási filozófiájukat, azaz hogy magasról leszarják a régi hard- és szoftverek támogatását (az üzleti cél: mindig új szoftvert és hardvert vegyél, azaz fogyassz, ahogy elvárják, mert úgy maximalizálható a profitjuk). Az egyetlen szerencse, hogy a mai játékok már olyan "minőségűek", hogy azokkal pár év múlva senki nem fog játszani. :DDD

    XenHai: Tőlem kérded, aki nem használok CCC-t? :F Valamelyik lapon megtalálod.

    stevve: De az a tesztelés is csak papíron létezik. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz XenHai #9192 üzenetére

    Na, akkor ezt Abu85-től kérdezd. ATT-ban csak 2 kattintás az egész.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz XenHai #9194 üzenetére

    Ha mind2 fent van (CCC+ATT), az nem tesz jót a megjelenítésnek, mert ide-oda vágják a VGA-nak szóló utasításokat. Inkább szedd le az ATT-t, ha anélkül jó a megjelenítés, az egyszerűbb (és egyszerűbben visszarakható), mintha CCC-vel kezdenél el szórakozni, ami "jó" esetben haza is vághatja a megjelenítést.
    Mondtam, hogy várd meg Abu85 (v. más CCC-s) válaszát!

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz XenHai #9196 üzenetére

    Na, a RivaTuner, az megint be tud b.szni, ha még az is fent van. De ha csak driver-ed van fent, hogyan működik a CF? :F (Ill. hogy nézed meg?) Amikor anno CF-öm volt, csak CCC-ből bekapcsolva működött (ATT akkor még nem tudta).
    Tudtommal CCC-ben akkor nincs CF opció, ha nem ismeri fel a kártyát (v. esetedben a CF-t) a rendszer. Számomra a leírtakból úgy tűnik, hogy csak 1 GPU-d dolgozik (elméletileg is csak 1 megy a CF bekapcsolása híján). A magok mennyire melegednek? Azt RivaTuner OSD-vel v. monitorozással folyamatosan tudod figyelni.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9200 üzenetére

    Bakker, a drivernek kell felismernie a VGA-t, nem a programnak, az még a DOS-os időkben volt. :Y
    Egy rakás játék nem fut semmiféle kompatibilitási móddal!!! Star Wars Rebelliont haveromnak úgy tudtam feltelepíteni, hogy XP-n az én gépemen installáltam, onnan ki kellett szedni a registry kódot, és egy dx fájlt, aztán W7-re fel kellett másolni a programot, a 64-bitesre átírt reget betenni, illetve bemásolni az XP-s DX fájlt, és utána futott csak a játék, de még akkor sem lehetett kilépni a robotok pofázásából az elején! Ez ám a Windows-fejlesztés!!! :C :W (Viszont ez nem AMD-hiba! :R ) FIFA2002-t szintén csak XP alól telepítve és átmásolva lehet használni. :(((

    Na ez új, régebben X2-nél is kellett CF-t kapcsolni, legalábbis HD3870 topicban anno még így működött. Ha most valamelyik játék szar CF-ben, akkor hogyan kapcsolod ki az egyik GPU-t? :F

    Azt nem tudom kari híján, hogy ATT tudja-e a hibernálást, viszont a profilokkal takarékosabbá tehető a VGA, mintha 1 mag menne gyári beállításokkal.

    Ace Ventura: Na, most nézhetem azt is! :W (Az még talán Guru mellékletből van meg). Egyébként AoE1-et megnéztem, és nálam nem voltak hibák. Csak a vízen volt fura a fodrozódás, szárazföldön minden rendben ment. Lehet, hogy megint egy hardver-specifikus hiba? (Intel vs. Phenom?)

    1hijjanhusz: Haverom asztali gépe ma is ME-vel fut. :DDD Minden jó játék fut rajta (egy csomó ugye DX7 felett kapitulál). Sajna Virtualbox-on nem települ a ME, és még XP-n sem tud normális 3D-t, ha az kéne. Még jó, hogy NFS1SE-nek és IG1-nek van DosBox, különben ezeket a remek játékokat is cseszhetnénk.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Ace Ventura #9216 üzenetére

    Azt nem néztem, de ATT-szal biztosan nincs.
    Kingpinhez glide2x.dll kell, azzal elindult, de le is fagyott. Majd nézem, így megy-e vmi kompatibilitással. Ha rákeresel, egész komoly listát kapsz glide-hibákkal. :(((
    Feltettem a Galacti BGs-ot (AoE klón), hát az tényleg gázos, a legszebb az egészben az, hogy ez is csak 2D megjelenítés! (még ha azt is azAMD-meghajtó viszi) A menü krikx-kraxos, és a talaj is tele van zöld-piros pöttyökkel, mintha eperföld lenne. :DDD Viszont itt meg a víz van rendben. :((( Még jó, hogy gagyi csalós játék, úgyhogy ezúttal sem játszom vele.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9218 üzenetére

    Az XP mód legalább akkora kamu, minthogy az AMD driverei mindig jók, a W95 mód és társai szintúgy. XP-n sok program megy W98/ME kompatibilitással, W7-en meg nem. Vagy ott a NFS High Stakes, amelyhez XP patch létezik, de W7-en viszont semmilyen kompatibilitási móddal nem futtatható, semmilyen beállítással, pedig a legjobb NFS program.
    Az a MS aljassága, hogy rákényszerít új OS vásárlására pár évenként, és a pénzedért cserébe még búcsút is mondhatsz a kedvenc játékaid jó részének.

    Anno meg kötelező volt az AI OFF a CF-hez. :( Nem kellene legalább valami minimális logikát követnie az AMD-nek? :F Az, hogy a CF automatikus, lényegében tesztelhetetlenné teszi, hogy hány % a hatásfoka, vagy AI OFF azért lehet tesztelni?

    Hát azt kimérni kellene, hogy ATT-szal mind2 magot 0.643V-ra és mondjuk 200/300MHz-re levéve mennyit fogyaszt az X2, ill. hogy egy magot hibernálva, de a maradékot 500/900-on (v. mennyin megy), gyári 1.203V-on járatva mennyit. Azt csak X2-es tulajok tudnák megnézni, hogy az ATT saját lld-je képes-e a hibernálásra. Gyanúm szerint nem.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9220 üzenetére

    Azt a 800MB-ot nem tudom letölteni mobilnettel, mert nem fér a keretbe. B.sszák meg, ha nem tudták beletenni a W7-be. :(( Ott az XP-s partícióm. Mondjuk ha pár év múlva újabb gépem lesz, lehet, hogy már rá sem megy az XP, de addigra már a W7 is a múlté lesz.

    Pont, hogy pedig de, anno be is linkelte valaki HD38xx topicba az útmutatót, amikor jó pár embernek nem működött. Az már más kérdés, hogy akkor is volt, hogy némelyik program AI OFF ment CF-rel, a másik meg alacsonnyal. Oblivion meg, amelyhez pont kellett volna, sehogy.

    Az azért remek az AMD-től, hogy már lehet választani, milyen hibák legyenek! :C A lényeg, hogy a CF eddig is szar volt, és ezután is az marad. (Lásd még: dupla árért és fogyasztásért jóval alacsonyabb sebesség-növekedés.)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9223 üzenetére

    Franc se keresgeti. Arra emléxem, hogy akkor a gyakorlott CF-ösök mind azt mondták, amikor nem működött nálam, hogy OFF-ra kell tenni. Aztán működött is, bár nem mindenben, alacsonyra téve meg némelyik másik program működött, és a többi nem. Pl. Oblivionban AI-t bekapcsolva 1 kari dolgozott, 2-t bekapcsolva mind2, és lassabb lett a megjelenítés, ráadásul a kényszerített módnak is lőttem. Erre nagyon is emléxem, mert pont az Oblivion miatt vettem CF-t. Szerencsére csak egy ezresbe került a rengeteg CF tapasztalat, amivel azóta megkímélem magam ettől a hibától.

    Nem úgy rémlik, hogy a HD5970 dupla olyan gyors lenne, mint a HD5870. Az meg, hogy 2 GPU-val gyorsabb, mint 1-gyel, és így a leggyorsabb, remek marketing, semmi több. Attól még nem éri meg. Az extra 5970 megoldások (HD5870X2) pl. az ASUS-tól javíthatnak valamit ezen, de a 100%-ban akkor sem hiszek. Talán majd lesz teszt ilyen kártyákról is.

    Az nV DX11-es kártyái drágák, ezzel egyetértünk, de mire lesz pénzem VGA-t váltani, lehet, hogy más lesz a helyzet. Ha meg tényleg feloldotta az nV a PhysX korlátozását, beteszek egy jó nV kártyát a gépembe (bár trükközéssel most is lehetne), aztán ha akarom PhysX-re használom, ha akarom, nV kártyán játszok, ha meg azt akarom, akkor ATI-n.

    Ace Ventura: Kingpin "memmap error"-ral száll el, tök mindegy, milyen kompatibilitással futtatom. Bejön egy szürke képernyő, oszt' jó napot. :(((

    zack: Ja, csak nálad, ezek szerint, mert tesztekben ugyan nem. :N Nálam pl. egy rakás játékban nem is működött, vagy 10-30% hatásfokkal (elismerem, volt pár játék 80-95%-kal, de ezzel asszem össze is számoltam). Persze a neten jól mutat, amikor csak olyan játékokkal tesztelnek, amelyekben komolyabban kimutatható a teljesítmény-növekedés. HD3870CF-öm volt, és elhiszem, hogy azóta fejlődött valamit az AMD meghajtója, de azóta sem láttam +100%-os teszteket (Vantage-ben megvan!).

    Ezen a "problémamentes driver"-en mindig jót mulatok. Csak azt jelentheted ki, hogy a te hardvereden, az általad tesztelt játékokkal jó, semmi többet. Lehet, hogy ugyanazt a játékot beteszed egy tök ugyanolyan, csak másik VGA-val szerelt gépbe, és máris belefutsz valamilyen bugba, nálam pl. pont ez volt, amikor ideiglenesen HD4650 volt a gépemben HD4870 helyett, pedig még a széria is ugyanaz, csak a driver-t felejtették el optimalizálni pl. Far Cry 2-re.

    HD3xx0 karik a 8.5-ös driverrel gyorsultak 15-20%-ot, akkor adtam el inkább a 8800GT-met, mert az általam használt, magas minőségi beállításokkal már lassabb volt, mint a 3870. No de az is az AMD meghajtóinak minőségét jelzi, hogy a megjelenés után fél évvel adtak ki a 3870-hez épkézláb drivert (ahogy némelyik játék pl. még ma sem indul el HD5770-en, mint arról pár hete szó volt).

    Ottoka: Hát erről (is) beszéltem. Dupla ár, fele teljesítmény, ha nincs támogatás. Viszont ma már legalább a fogyasztást csökkentik az egyik mag lekapcsolásával, ez is valami.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz bigdigit #9232 üzenetére

    Hú, de jó az! :Y Megirigyelték az nV-tól a karib.szó drivert, vagy csak átvették az onnan kirúgott programozókat? :F :D Mondjuk az elég fura, hogy driver cseszné szét a biost.

    Abu85: Nem-nem. :N Én minden játéknál kipróbáltam minden beállítást! És mivel csak némelyiknél volt igazán komoly teljesítmény-növekedés, illetve folyton változtatni kellett a beállításokat, amelyekkel kijöttek, lemondtam a CF-ről. Azt vártam volna, hogy beállítom, hogy működjön, aztán szépen visz mindent, mert a sok-sok marketing-teszt ezt sugallta, de a gyakorlat cáfolta ezeket, nem csak nálam.

    Természetesen nem a lassúság volt a gond a HD4870-hez képest! :N Hanem az, hogy FC2-t totál lebutítva is szaggatott a megjelenítés (konkrétan játszhatatlan volt a játék), míg Crysis, meg más igényes játékok a HD4650-en is szépen futottak kicsit visszavett, vagy akár teljes (Grid) grafikával.

    Simán lehet VGA-limitet csinálni kisebb felbontásban 5970-ből is, csak maximalizálni kell a beállításokat (ahogy te is írtad). Akár az Oblivionnal is megcsinálom. ;] Az tény, hogy az izomerő a nagy felbontáshoz, a 2GB RAM meg a több megjelenítőhöz jól jön a kisebb kártyák esetén is. A teszteket nem kell bemutatni, ahogy a bennük rejlő nyilvánvaló manipulációkat sem. ;) De mutass egy tesztet, ahol bármilyen CF megduplázza (OK, legyen csak 180%) az Oblivion teljesítményét! Én nem találtam ilyet.

    Mi bajod azzal, hogy egy AMD meghajtó esetében csak a tesztelt konfigra és játékra jelenthető ki, hogy semmi baj a meghajtóval? Szinte másról sem szól a topic, mint arról, hogy itt meg itt bugos egy-egy játék, ua. driverrel más hardveren meg semmi baja. Éppen ezért én magam is tartózkodom annak kijelentésétől, hogy bizonyosan jó egy driver, csak azért, mert nálam mondjuk 5 program hibátlanul fut. És persze, hogy mint látható, a userek is képesek elcseszni a dolgokat, de attól a rendesen telepített meghajtóval kibukó bugok még léteznek.

    Azt én magam írtam, hogy az említett játékok a W7-re (adott esetben XP-re) háklisak, és ez nem az AMD sara (visszaolvashatsz, megtalálhatod), szóval nem értem a félremagyarázást. Nem vádoltam az AMD-t olyasmivel, ami nem az ő hibájuk.

    zack: Talán nem ismerte az editor az adott biost. A checksum error azt jelzi, hogy nem OK az ellenőrzés, ergo várható a hiba.
    A SubsystemID error az, ami nem zavar be, mert az ált. csak a gyártó ill. a dátum eltérésekor nyafog.
    Más gyártó bios-át felflashelni meg mindig kockázatos, célszerű előtte megnézni, melyik bios melyik kártyával kompatibilis (pl. HIS/Powercolor). Sok ref.-nak kinéző ATI kártya sem ref, pl. ASUS-ban 3+2 helyett 4+2 fázis, és MSI is szórakozik ilyesmivel. Sokan flasheltek anno HD38xx és HD48xx karikat is gond nélkül.
    ATT-szal minden megoldható, amihez esetleg bios-mod kellene, minden tesztelhető.

    Sztlaci: A drivernél legyen ez: 8.732.0.0 (jaj, már megint hotfix lett a végleges meghajtó :DDD ) A C telepítő nem ritkán kihagyja a verziófrissítést.
    ASUS-hoz mindenképpen ASUS meghajtót tegyél fel, még ha régebbi is! (FIGYI, ABU85, MEGINT VÉDEM AZ AMD-t!) Nem véletlenül, hanem a saját speckóik miatt adnak ki saját meghajtót, és ezért is vannak mindig lemaradva. Még 1950XT-m volt ASUS, annak a topicjában is rendszeres volt, hogy a tulajok ref. driverekkel szívtak (mert hű de kellett nekik mindig az új driver, még ha rendben volt is a régi), míg a sajáttal akkor is rendben mentek a játékok, amikor vmi. ált. bug volt minden más ATI kártyán. Attól persze még lehet jó is a ref. meghajtó, csak nem biztos.
    Ahogy nézem viszont, te szépen összekevertél mindent. :D

    Visormail: Eleve ki kell csomagolni, és csak azt installálni, amit kell, a telepítőt meg lehetőleg nem. Akkor kevesebb gond lesz.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9264 üzenetére

    Múlt időben beszéltem, 2 éve volt 3870CF-öm (már írtam); nem volt akkor semmiféle profil (ergo arra hiába hivatkozol :N ), v. normális támogatás, ezért kellett minden CF v. X2 tulajnak a beállításokkal játszania. Oblivion meg főleg nem mutatott semmi javulást, csak azzal kísérleteztem 3 napig. Én nem vártam mindentől 100% javulást, de nem is azt, hogy +80% csak 1-2 alkalmazásban legyen meg, a többi meg 10-30%, v. semmi.
    Már megbocsáss, de ha a a képminőség megtartásával nem alkalmazható a sebesség megfelelő növelése, akkor mégiscsak szar a CF hatásfoka, nem? :F :DDD És főleg nem éri meg a dupla árat és fogyasztást (amitől persze még lehet a leggyorsabb megjelenítés a piacon).

    zack: Azt írtad, hogy hibás volt a módosított, visszaírt bios. Ergo az editor nem ismerte, ami nem jelenti azt, hogy hibát jelez, ugyanis attól, hogy egyes adatokat kiolvas és módosít, még nem kezeli az összes kódot (erre van a hexa editor), főleg nem az eltérő feszültség-szabályozást, amelyet az ASUS és az MSI is gyakran alkalmaz a saját tuningprogramjaikhoz. (Ha a végén kapsz hibajelentést, és már nem tudsz semmit csinálni, az szívás, azt lehet, hogy félreértettem.) Utána azt írtad, hogy másik bios-t tettél rá. Ha az eredeti megsérül a bios-módosítás során (erre utal az oktalan órajel-ugrálás, akármit írt is ki az editor), vagy egy eleve más bios-szal hazavágod, akkor bizony meghalhat a kari (mint láttad). Ennyit a lámaságról. :) Vagy higgy abban, hogy megmagyarázhatatlan a hibajelenség. Persze nem feltétlenül ez volt a hiba oka, de mégis ésszerűbb magyarázat, mint a varázslat. :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz bigdigit #9271 üzenetére

    CoD1 már régi probléma, itt is volt szó róla. 8.7 v. előtti driver vitte csak HD3870-eken (abban a topicban sokaknak volt gondja vele), neked is vmi régebbivel kellene megpróbálnod (új játékoknál bukta). Persze kártyafüggő is a probléma, ahogy az már csak lenni szokott. Visual C++ a CCC-nek kellhet.

    BeLucZ: Sajnos ez csak általánosságban mondható el, bizony van egy rakás játék, amely vagy az AMD meghajtója (volt itt pl. HD5770-en CoD2, vagy éppen nemrég Kingpin W7-en), vagy szimplán a W7 miatt (hiába a komp. módok) nem indul el. Ez nálad lehet 10%-os hibafaktor, de aki mondjuk olyan játékokkal játszana, amelyek valamely okból nem futnak, könnyen lehet 100% is. :)
    Az OS reinstall-ban nem hiszek (persze meg lehet próbálni), ha lepucolta az nV meghajtóját, és tisztán feltelepítette az ATI-t, az nem okozhat gondot játékokban. Mondjuk nekem a biztonság kedvéért a full rendszerpartícióm bármiféle VGA-cucc nélkül el van mentve. :DDD

    Abu85: Én mindezt megértem, de ha egy kártya X sebességet tud Y minőséggel, akkor ua. Y minőséggel 2 kártyának 2X sebességet kellene tudnia. Persze, ez csak elmélet (tudom, hogy az összehangolás miatt veszhet pár % teljesítmény), de a CF sajnos nyilvánvalóan nem tudja ezt, ezért veri meg rengetegszer az SLI relatív teljesítmény-növekedésben. Ettől persze lehet még remek, erős kártya az 5970, vagy egy CF, de számomra akkor elfogadható a 2GPU-s megoldás, ha mindenben legalább akkora sebességnövekedést produkál, amennyivel drágább, változatlan minőség mellett. Most nem tudom az ugráló árfolyam mellett, mennyi a HD5870 és a 5970, de ha 1.5X HD5870, akkor kb. elfogadható lenne, már ha nem lenne ezernyi nem CF-kompatibilis játék. :R

    Talán 2 hónapja letölthetőek a CF profilok, akkor milyen profilra gondolsz? (Nem kötözködésből kérdem, tényleg kíváncsi vagyok. :R ) Anno mind csak kísérleteztünk, akinek CF-e v. X2-je volt, ráadásul akkor még CCC-t használtam, mert az ATT anno nem tudta a CF-t, és egymásnak adtuk át, amint sikerült működőképes beállításokat találnunk. Minden játékhoz mindenféle kombót kipróbáltunk, amit csak lehetett, a már említett, vegyes eredménnyel.

    zack: Nehéz elfogadni, hogy nem értesz hozzá? :F :N Nem azt írtam, hogy az volt a gond, hanem hogy az lehetett, ezt direkt hangsúlyoztam. Láttam már bios-editorokat, elrontott bios-t is eleget, csak segíteni próbáltam (ahogy sok embernek segítettem a bios-uk módosításában, ha mindenáron azt akarták, és nem tudtam lebeszélni róla őket; senkinél nem halt meg egyetlen kártya sem). Kíváncsi lennék más magyarázatra is, én csak az általam valószínűsítettre kívántam felhívni a figyelmet. ;) Azt hiszem, én elég normálisan írtam neked, ha nem tudsz mit mondani a felvetett lehetőségre, akkor azt írd. :R
    Hogy Abu85 kedvenc szófordulatával éljek (kissé módosítva :) ), ha mindenki tud biost frissíteni ATI kártyákon (anno HIS 38x0 IceQ3 turbo-n a topic összes HIS-tulaja feltette gond nélkül az általam módosított biost, mert gyárilag minden 3D mód volt a karin), neked pedig nem sikerült, akkor nagy valószínűséggel te rontottad el. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9282 üzenetére

    Néztem én tesztet, abban éppen az SLI hatásfoka volt jobb, ezek a tesztek már csak ilyenek. :R
    Jól emlékeztem a kb. 2 hónapra. ;) Mindenesetre akkor az a "beépített profil" nem tudta meggyőzni anno a játékokat. :((( Sajnos ebbe még nyilvánvalóan belejátszott az 580X chipset is (de az is AMD).
    Igazából a lapom miatt, a tapasztalatok ellenére, még mindig vacillálok, mert a konfig bírná a CF-t v. az X2-t, de egyelőre az árak miatt merőben teoretikus a dolog. :) Lehet, leszedem a profilokat; amúgy meg lehet nézni benne a támogatást, vagy zsákbamacska? :F

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9284 üzenetére

    Ált. megnézem a friss teszteket, ha van rá időm, fogalmam sincs, melyik volt az. Nem kártya-összehasonlítás volt, hanem multiGPU teljesítményé, talán 2 v. 3 hónapja olvastam.

    Kösz a linkeket, az van, amitől tartottam: a támogatásból rengeteg játék hiányzik. :(((

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9286 üzenetére

    "Az URL érvénytelen, nem lehet betölteni."
    Szerencsére bemásolva megjelenik. Kösz. :R Látszik, hogy jóval később került bele minden (már ami bent van), mint ahogy én próbálkoztam azokkal a játékokkal.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Steelmanus #9288 üzenetére

    Nem, 8.3-8.5 időszakban volt CF-öm, eltévesztetted az évszámot.

    andraven: Kicsomagolás után lépj ki a telepítőből, és Eszközkezelőből tedd fel a drivert az ideiglenes mappából (v. ahova csomagoltad). Ez a lényeg, hogy a driver működjön. Egyébként ott megvan?
    CCC elméletileg a saját mappájából felmegy, hogy a többi részét is feltelepíti, de az egész csomagot is telepítheted kibontás után setup.exe-vel. Ha a driver OK, de a CCC nem megy, még mindig ott az ATT.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    Na, új DX jött ki, kíváncsi vagyok, ez segít-e pár hibán, vagy minden marad a régiben.

    jansky1: Hogyan történt pontosan az a frissítés?

    Ha másképp nem megy, távolíts el mindent a C telepítővel, aztán Driver Sweeperrel, majd az ott maradt beállításokat töröld ki kézzel a registry-ből. Ha W7-ed van, régi driver-t visszaállíthatsz az Eszközkezelőből.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz RpPRO #9297 üzenetére

    Ezen az ócska Pannon neten jó esetben 200kB/s-om van, az inkább korlátoz. :((( (Haver T-Mobile-ja 3-4MB/s.)

    Visormail: Ha jól rémlik, az megint egy elég régi progi, ráadásul 2D-s. Talán nálad is a min.-órajel-hiba jött elő? Esetleg kényszeríthetsz rá 3D profilt ATT-szal, v. egy csökkentettet, és nem dob ki. 10.5-tel nálam az installálás után 1X fordult elő illesztő-leállás, azóta OK, de AB-del nem játszom.
    Driver-telepítés előtt pucoltál rendszert?

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Visormail #9306 üzenetére

    Na, akkor abban megint van valami csalás. Én is találkoztam olyan hibákkal, hogy ATT-ban hiba volt pl. CCC-ben meg nem, aztán ATT-ben ki lehetett totózni, mit csal el a CCC, leplezendő a hibát.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9343 üzenetére

    Ezt a félremagyarázást! :N :D Nem az ATT generálja a hibát, hanem az AMD meghajtója, csak mivel az AMD a CCC-vel ezt "elcsalja" (nem először), azaz észrevehetetlenné teszi (mint anno az OGL tripla pufferét), egy laikusnak úgy tűnhet, hogy az ATT nem jó (aztán lehet mondani, hogy nem szabad 3rd programokat használni :P ). Gratula! :C ATT-t én sem ajánlottam soha olyannak, aki nem ért a finombeállításokhoz, akik viszont szeretik testre szabni a rendszerüket, azokat a CCC-től rázza ki a hideg. :D :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9349 üzenetére

    Bocs, hogy most válaszolok, de nincsen netem.

    A lényeg, hogy míg a CCC-ben különféle hókuszpókuszokkal oldják meg a driver esetleges hibáiból adódó megjelenítési problémákat, ami 150MB helyet is elfoglal a vinyón, addig az ATT driverből dolgozik, ergo a driver minden hibája kapásból az ember képébe ugrik, és mivel semmilyen profil nincs benne, a user maga kell, hogy beállítsa a "hibátlan" megjelenítés paramétereit. És persze tudja, hogy önmagában hibás a meghajtó, amit a CCC-tulaj nem lát, és buzgón osztja az észt, hogy hibátlan. :P ATT-tulajoknak ezzel kell élni, de inkább ez, és a számos finombeállítási és takarékossági lehetőség, mint a CCC ökörségei, és főleg a minősíthetetlenül tré videó-kódolása.

    Egyébként tervezek írni egy cikket az ATT előnyeiről és hátrányairól vs. CCC, ha privátban elküldenéd ugyanezt CCC-ről, megköszönném a hozzájárulásodat.

    Példákat már írtam rég (lásd OGL).

    Dictator^: Attól van, hogy telepítéskezelőt használsz.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9425 üzenetére

    Semmivel nem logikusabb, sőt! :DDD
    Én, ha hibát találok, megnézem csak driverből, amiből mennie kellene. Ha ott is hiba van, viszont CCC-ben nincs, akkor egyértelműen hibás a meghajtó, és a CCC csal, ATT-ban meg ki kell sakkozni a 100-féle beállítás közül, hogy mit. Van, amikor tripla puffer, van, amikor más, változó. De ha én hibára hivatkozom, akkor az ált. pusztán driverből is megvan, mint pl. anno a Borderlands fekete törlése a kocsi útján. Már nem játszom vele, nem tudom, fennáll-e még a bibi.
    De sommázva a véleményem az, hogy pusztán a driverből kell jónak lennie mindennek, mert az a meghajtó, minden más csalás, ami ezt felülvezérli. ;)

    Jut eszembe, most, hogy a friss meghajtó hónapok óta végre nem hotfix lett (azaz 8.x41), nekiállt random "képernyőillesztő nem válaszolt, majd helyreállt"-hibákat dobni, ami a 10.5-össel (8.x32), és a 10.4-gyel (8.x23) sem történt meg. :P :(( Azaz nem feltétlenül stabil.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz zack #9465 üzenetére

    Sima HD4870-ről tudok nyilatkozni, nálam meg az Oblivion lassult be (drasztikusan, mert min 25 FPS-ről 15-re zuhant). Mással 10.6 óta még nem játszottam, csak Prey-jel, de az lassulhat... :D

    Hogy egyik kártyán rosszabb lesz egy új driver, a másikon meg esetleg jobb, az régóta közismert (legföljebb nem mindenki hiszi el), ezek szerint most a HD46xx-re optimalizáltak, HD48xx-re meg elcseszték.

    Abu85: Akkor mégiscsak értem. Nekem ne profilozzon egy "meghajtó", hanem vigye a programokat, ahogy kell. Már bocs, de ezen nőttem fel. Az, hogy CCC, meg egyéb faszságok kellenek egy-egy játék zökkenőmentes működéséhez, az azt bizonyítja, hogy a meghajtó önmagában szar. Te és a "fejlesztők" "megmagyarázzátok", hogy ez miért nincs így, e valójában csak azt bizonyítjátok be, hogy a "fejlesztés" során szándékosan qrják el az egész hóbelevancot. Ahogy mondtad: "Persze ez hibákat is szülhet." Szül is, ami nem történne meg, ha még mindig a driver felelne egy hardver működéséért, de persze ezt is kib.szottul fejleszteni kellett. :C Most aztán lépten nyomon dühönghet mindenki a hibák miatt, ami ált. az agyonmarketingelt "fejlesztések" mindennapi velejárója (lásd még. Windows :DDD ). Mellesleg az nV-nál sem kötelező használni a beállított profilokat, meg lehet őket változtatni, v. kitörölni, ami CCC-ben nem lehetséges.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9498 üzenetére

    Én arról beszélek, hogy ELVILEG egy meghajtó kell egy hardvernek, nem mindenféle külső szarság (azaz driverből CCC v. ATT v. más nélkül mindennek rendben kellene futnia). Nyilván abban a meghajtóban mindennek benne KELLENE lennie, újabb szoftver szükségessége nélkül. Ahogy régen volt. Az, hogy integrálva is szar, meg külön is, a hardvergyártókat és a szoftverírókat minősíti. Nyilván nV kártya esetében is mérgelődnék a hibák miatt, de jogosan teszem, mert én fizettem a termékért, amiért 100%-os támogatást várok el, amit egyik gyártótól sem kapok meg, csak a kifogások özönét. :(( :(((

    A "modulok" is szarok, mert mindegyikkel tölthetem a telepítéskezelőt és az egyéb szükségtelen szarságokat, nincs már csak driver, csak AVIVO, stb (úgy nevezik, de dúsított az összes csomag). Ez nem kicsit irritáló, ha az ember csak mobilnetezni tud (adat és időkorláttal).

    Én messze jobb képminőséget csinálok ATT-szal, mint azt CCC-sek valaha is elképzelnék (mivel sokkal több dolgot tudok beállítani). :P Persze olykor nem működik, de ha mégis, az eredmény kárpótol.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9515 üzenetére

    Azért KELLENE, mert a driver dolga a hardver kezelése. Bárminek a meghajtóját telepítem, az működik. Régen a VGA-k is így szokták, ugyebár. DOS, stb... De pl. az ATT nem foglal 150MB-ot szükségtelen profilokkal.

    Már mondtam, nem a modulokra bontás a bajom, hanem hogy mindenbe beleteszik ugyanazt. A hátam közepére sem kell a telepítéskezelő, sosem használom, pénzért sem tenném fel a gépemre. Anélkül minden rendben megy, viszont azzal, mint a topic is mutatja, elég gyakoriak a meghibásodások.

    Hát az a pár 100 finombeállítás ATT-ban, amelyek CCC-ben nincsenek.

    Az AMD arról tehet, hogy magasról szarik a kisebbségi vásárlók problémáira. AMúgy persze a többségiekre is, csak nem annyira magasról. :D

    lsc: Ami baja a W7-nek van, az meglesz SP1-gyel is. ;)

    Szabi790612: Az a legjobb, amikor a játékok miatt az ember nem tudja használni a drágán megvásárolt technológiát. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9538 üzenetére

    Akiknek nem kell a teljes csomag, azok komponensenként X-szer tölthetik le a telepítéskezelőt, és más szükségtelen dolgokat (kb X x 10-20 MB), így 100MB is elmegy potyába (rendszerenként); végeredményben többet tölt le az ember, mintha egyben tenné (+ ugye AVIVO-val és egyebekkel ismét). (Múltkor leírtam MB-ra kiszámolva a 32 és a 64 bites indiv. telepítők okozta adatforgalom-veszteséget. ;)

    A telepítéskezelőt illetően nem vitázom veled, mert kb. kisM ember csinálta teljesen szabályosan a topicban, mégis megborult náluk valami, csak te ezt nagyvonalúan figyelmen kívül hagyod (rögtön közölve, hogy a delikvens biztosan 3rd progit használt, hiába írja, hogy francokat, meg tiszta rendszerre telepített), mint a CCC egyéb hibáit.

    Én inkább beállítok ATT-ban mindent (mégiscsak 1% helyfoglalással tudja, amit a CCC :P ), ne adják a számba a szerintük jó beállításokat (vagy hagynák módosítani). De nem is szólok egy szót sem, ha az ATT-beállítás hibája miatt nem OK valami. ;) Csak driver/CCC hiba miatt.

    Vannak alkalmazások, amelyek érzékenyek a HT-re, akár nem is működnek vele (Dirt 1), tehát hiába jelent Szabi790612 az ASUS-nak is, max. a játék készítőinek szólhat, azok meg úgyis tesznek rá. :((( Attól persze lehet hibás hardver a cuccában, proci, lap, de RAM is.

    Gál István: Semmilyen VGA alá nem kell 4.4GHz-en járó processzor. :U 10.5 és 10.4 is hotfix driverek voltak (elég a VGA-meghajtó verziószámának végét megnézni), míg a 10.6 "sima", szóval nem kell csodálkozni a hibáin.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9551 üzenetére

    A többiben is benne van, csak ha telepítetted, akkor nyilván szürke. Csomagold csak ki külön könyvtárakba, és látni fogod. Ezért van pl, hogy ha 250MB tömörített ind. csomagokat kitömörítek azonos főmappába, akkor 150MB lesz az egész cucc. :DDD

    Én azt olvasom, amit ide írnak. Azt saját tapasztalatból tudom, hogy anno még 3870-es koromban volt egy hibás C telepítő, amely úgy szétqrta a rendszert, hogy sem leszedni, sem frissíteni nem tudta senki. Azóta nem bízom az AMD telepítőjében, és azóta van VGA-drivertől szűz, full partíciómentésem. Azon kívül nekem sem volt hibám (addig kénytelen voltam használni, amíg ATT-t nem optimalizálták HD3870-re), de tudom, hogy lehetséges, azt meg régóta tudjuk, hogy az AMD problémái vagy előjönnek egy hardveren, vagy nem. Ja, és ha olyan hardvered van, az ugye "pech", szerinted nem az AMD sara. :N

    Nem értelmezek én félre semmit. Mit nem értesz az ATT vs. CCC problémán? Ahogy az ATT-ban kisakkozom, mit kell kikapcsolni, máris jó az is. Márpedig ha CCC-ben ua. látszólag be van kapcsolva, mégsem működik, akkor nyilván elcsalja. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9553 üzenetére

    Ha nincs benne ua. minden modulban, akkor szted, mi teszi ki azt az összesen kb. 100MB-ot, amely felülíródik, így eltűnik minden egyes modul kicsomagolásával? V. a kiterjesztés ua. mindegyikben?

    Figyeltél? Éppen azt írtam, hogy nem azonos környezetben, hanem bizonyos hardveren (lehet az VGA, v. más) jön ki a hiba. Szűz rendszeren is.

    Szándékosan összekevered, amit írtam, így nincs értelme vitázni. Anno már megírtam a tripla pufferrel kapcsolatban (talán vmelyik 7.11 C volt), hogy CCC-ben aktív volt, és nem duplázta meg a Heaven bm. képét, ATT-ben viszont igen (felétől bedobta a felső képet az alsóra). Ahogy ATT-ban kikapcsoltam, rögtön ott is jó lett. Számomra ez azt jelenti, hogy CCC ugyan azt mutatta, hogy ON van, de valójában kikapcsolta (azaz csal).

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9556 üzenetére

    Nehéz is vmit úgy bizonyítani, hogy gondolkodás nélkül mindenre rávágja valaki, hogy NEM. :( (Lásd még: ha probléma van, az szted bizonyosan user/3rd prog. error.)
    Nem arról beszéltem, ami csak 1x van benne valamiben, az nyilván nem íródik felül +1X.
    Pontosan tudom, hogy OGL-nél van a tr.b. Már a hibából értelemszerűen következne (ha valaki gondolkodna egy kicsit, mielőtt észt osztana), hogy OGL-ről van szó. :P
    Mivel amúgy már sokadszor tudatosan figyelmen kívül hagyod, mit írok, és csak ismételgeted a betanult kliséket, sztem ne "vitatkozzunk".

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9558 üzenetére

    Én is tudom, hogy sok probléma lehet a 3rd party programokkal, nem is ezzel vitatkoztam, mi több, ebben mindig is egyetértettünk.

    Hiba volt a Borderlands-ben is, hogy 10.1-es C-től az autó fekete, kockás sávban kitörölte a képet, amerre járt. CCC-vel, ATT-szal, és nélkülük is. Ugyanekkor a Dirt 2 menü-belassulását csak a 10.2 meghajtótól javították (v. 10.3), tehát aki mind2 programmal játszott, az b.szhatta, és teljes joggal küldte el az AMD összes programozóját a jó anyjába. ;)

    Bali27: Van egy VGA-független beállítás, amely nem tartalmaz órajel-profilokat, de talán HD48xx-topicban kérne kérned vki HD4850-tulajtól. Megpróbálni meg lehet, de ha valami más gond van, ATT-szal sem fog működni. Azt ne feledd, hogy a képernyő-menü működéséhez be kell írni a megfelelő sort az ini fájlba, ha még nem tetted meg.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9566 üzenetére

    Szóval akkor mégis vannak hibák a Catalyst-ben. ;) :D
    Mint már írtam, tudom, hogy az nV-nál is vannak hibák, de attól még minden VGA-tulaj jogosan vár el segítséget (topicban v. gyártótól), és nem azt, hogy biztosan ő cseszett el valamit (amire esély persze van, de korántsem 100%). :R

    A konzol maga egy irdatlan HIBA. :Y Amiatt qrnak el ráadásul 1re több játékot. Amúgy inkább a fejemben szeretek gondolkodni, amíg még megvan. :)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9568 üzenetére

    Ebben is egyetértünk. :) Nem is ezzel volt problémám, hanem azzal, hogy amikor egyeseknél teljesen szabályos telepítéssel, szűz rendszeren is előjöttek bizonyos hibák, páran lehurrogták őket azzal, hogy tutira ők cseszték el, v. 3rd progit használnak, csak mert a saját konfigjukon éppen nem jött elő ua. hiba. Ahhoz elég tapasztalatom van az AMD meghajtók terén, hogy senkire ne fogjak rá ilyesmit, amikor megírja, hogy tiszta a telepítése, hanem inkább megpróbáljak segíteni. Te sem örülnél annak, ha teljesen szabályszerűen beállítasz valamit a rendszereden, mégis előjön vmi probléma, aztán a topicjában közlik veled, hogy biztosan vmi olyasmit tettél, amiről te tudod, hogy biztosan nem tetted, ráadásul megoldást nem javasolnak a gondodra. :R
    Az meg, hogy én kisakkozom ATT-szal, mit mórikálnak AMD-ék a CCC-ben, az az én személyes tudáskeresésem. És nem az ATT-hibáról szólok ezúttal sem, hanem arról, amikor a CCC aktívnak jelez valami opciót, amely valójában nem az, de ezt vagy szemre (Oblivion kényszerített AA és AF anno vmelyik - talán 9.11 - meghajtóval XP alatt), vagy ATT-szal tudja csak megállapítani az ember.

    wittman: ATT szoftveres módot próbáltad? Vagy úgy telepítsd, vagy ha nem úgy tetted, akkor állítsd át a kapcsolóját ini-ben. A másik lehetőség, amelyet megtalálsz a honlapomon v. logoutomon, az a HD4650 teljes vezérlése RivaTunerrel. Annyi mindent nem tud, mint az ATT, de 2D/3D profilokat (kivéve fesz., de ha ennél sem változik, mind a 4650-nél, akkor nincs gond) és hűtésvezérlést teljesen.

    fiorella: Hű, de régen volt ilyen gépem! :Y P3 2.8GHz, ASUS P4P800, GeForce2 GTS, 512MB RAM, fasza, hibamentes (drivereket is beleértve) kis gép volt, 3 és fél után örökölte egy barátom. Laphoz meghajtókat ASUS-tól, ha van még supportja, de hát már kb. 10 éve...

    Win7 alapból nem ismeri fel? Mert akkor nem nagyon kellene más meghajtót erőltetni. Esetleg AGP-s hotfix-et. Xtreme-G drivert (tweakforce) is meg lehet próbálni. A 10p gondolkodás VGA-csere előtt nem volt? No és valóban boot-olásnál, vagy Win töltésnél? (Mert XP-s hiba jön le a szavaid alapján.)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Steelmanus #9579 üzenetére

    P4S800-a van! (Nekem volt P) Azt most nem tudom, hogy hasonlóak-e a meghajtók, de jobb, ha arra keres rá. Amúgy kösz, hogy megválaszoltad neki a kérdéseket, amíg nem voltam. :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz fiorella #9576 üzenetére

    Hát, már megválaszoltak mindent, mire ismét netre kerültem. :) Ha gyerek, stb. van, akkor nyilván nehéz a fejlesztés. Én anno a kocsit vetettem el vs. PC, mert az még több lóvét vitt volna (haver a gatyáját ráköltötte a kocsijára, közben leamortizálódott a gépe, most meg itt van kocsi és PC nélkül). A gyerekvállalás nagy merészség, az is többe kerül, mint a gépfejlesztés, ráadásul jóval több hibalehetőség mellett :DDD .

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz fiorella #9583 üzenetére

    Hibrid tuner, ha valami nem emberbarát, akkor bizony bezavarhat. Nekem Leadtekjeim vannak, a régi sima analóg, az tökéletesen ment (de nem x64 komp.), az újjal viszont rendesen kellett játszani. Kép néha elmegy, ha TXT-módból kilépek, akkor újra kell indítani. Hangkarival is bohóckodott W7 alatt rendesen, ti. mindig elnémította a bemenetet, ált. belépéskor. Arra meg az volt a megoldás, hogy in-t elnémítva indítottam a progit, akkor bekapcsolta, onnantól kezdve OK lett. Hardveres módban is produkál furcsaságokat, nem hardveres-ben meg csúszik a hang, és ez a legjobb tunerek egyike...
    Ha nincs is feltelepítve, attól a win még látja, az is okozhat gondot. Tiltsd le eszközkezelőből, ha nem akarsz szerelgetni, v. telepítsd fel a szoftverét. Azt is érdemes lehet frissíteni. A régim pl. nem tudott TXT-t, aztán feltelepítettem egy újabb kari szoftverét, és máris tudta. Ha pedig mégis hardveres a probléma, akkor szivacs, sajna sok elm. komp. cucc nem képes együttműködni.
    Én GOM Player-t (inkább) v. MPlayer-t javaslok HD filmezéshez, MP Classic-kal láttam már gondokat.

    balewi: Hát az azért durva, hogy DVI-n nincs meg a felbontás. :(

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    Abu85: Jut eszembe, mi a helyzet manapság a Havok Physics gyorsítással? Tudják még az ATI kártyák, vagy már csak a CF maradt? Anno 3870-eimmel még lehetett az egyiket fizikára használni (értelemszerűen csak az ezt támogató progikban működött, lista AMD oldalán volt), bár lassabb volt, mint a 3870CF, persze egy kisebb ATI kártyával nyilván más a helyzet, amelyet nem lehet CF-ben használni egy erősebbel.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz bobalazs #9589 üzenetére

    Nem hagyták ki. :N
    Próbáld ki az ATT XCoder-t (ATT-t nem kell használni hozzá, csak azzal települ), aztán sírj, mekkora fos a CCC konvertálója. :P

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9591 üzenetére

    Kösz. :R Lényegében akkor az AMD és az Intel összefogva b.sztak ki a felhasználókkal. :C

    cselt: Ahogy bobalazs is mondta, bios frissítés, de csak óvatosan! ASUS 1-féle karihoz adott ki bios javítást (kódja a honlapjukon), ha nem olyanod van, lehet, hogy valaki már buherált vele, és azért szabadult meg tőle, mert lqrta. Ha ilyesféle a gond, TechPowerUp-ról lehet eredeti biost (is) leszedni hozzá. A bios azonosítóra és a kártya paramétereire itt is figyelni kell!

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz cselt #9597 üzenetére

    Én inkább ATT-szal próbálkoznék először. A kártyát bármilyen bios frissítéssel el lehet rontani, de leírást találsz hozzá a honlapomon (Segítség) v. logoutomon (ATT-ról is).

    Sárpac: Milyen bugokra készüljünk? :F :DDD Nem érdemesebb a hotfix-et megvárni? Vagy ez már megint az lesz, mint a 10.4 és a 10.5? :DDD
    Oblivion szignifikánsan lassult 10.6-tól, másnál inkább csak mérhető.

    bigdigit: Pusztán drivert tettél fel, vagy botor módon telepítéskezelőt és CCC-t is? Mert utóbbi esetben szokott előjönni ez a hiba. HDMI meghajtó nem hiszem, hogy gondot okozna, nálam egyik meghajtóval sem tette. Megpróbálni persze lehet, hátha mégis. Ha nem oldódik meg (én még nem láttam olyat, hogy X-Fi meghajtótól kinyúlna a VGA), akkor célszerű lenne teljesen lepucolnod az ATI cuccokat. Ehhez távolítsd el gyárilag a csomagot, aztán Driver sweepert futtass, majd restart után, ismét ezzel nézd meg, mi maradt a rendszerben, ezeket a fájlokat töröld kézzel (DS ott hagy néhányat, és később gondot okozhatnak, amiért szokás DS-t okolni), majd a reg-ből az ATI Tech-es bejegyzéseket, hogy nyomuk se maradjon (esetleg felismertetheted W7-tel az alap meghajtóját). Restart után eszközkezelőből telepítsd csak a 10.6 meghajtót (adj meg neki egy kicsomagolási könyvtárat, majd lépj ki a telepítőjéből), szemetet ne tegyél a gépre. Így látni fogod, AMD okozta-e a hibát. Ha lesz kék halál, akkor nem a driver a hunyó (Abu85 rulez :DDD ), hanem vmi más a rendszerben. Remélem, ez hasznosabb segítség! :R

    Abu85: Hát én úgy emléxem, hogy az atimkdag.sys-hiba szinte kizárólag a telepítéskezelővel jött elő régebbi meghajtókkal is.

    Bali27: W7 drivert semmiképpen ne töröld, mert ha bármi gebasz lenne, arra vissza tudsz állni. Az AMD-s meghajtókat viszont célszerű később fizikailag eltávolítani az eszközkezelőből, hogy ne zavarjanak be. Persze, ha telepítéskezelőt használsz, akkor kockáztathatsz is. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Bali27 #9617 üzenetére

    Az a szoftveres módra vonatkozott. Ha nem ismeri fel a karit, akkor azzal kell telepíteni, vagy ha már fent van, akkor inni-ben aktiválni. Ja, a másik a display-menü, az alapból nincs benne már évek óta, de ini-ben aktiválható, és teljesen működőképes. Leírásban ott van.

    Abu85: A telepítéskezelővel sorozatosan ugranak ki az atkmdiag-os hibák, anélkül meg soha. Nem kell ahhoz állandóan futnia, hogy belecsesszen a rendszerbe! :Y (Mint azt a tapasztalat mutatja. :P ) Nálam a W7 meghajtója sem zavar be semmit, de ugye nem is hagyom, hogy az AMD garázdálkodjon a gépemen. :P Felteszem eszközkezelőből a drivert, és simán beül a w7 meghajtó helyére, hibátlanul. Mint írtam, így megmarad a fix stabil W7 meghajtó is. ;)
    Nehogy a W7 hibája legyen, hogy az AMD telepítéskezelője nem képes feltenni az AMD driverét! :)) :N Mint te is sokszor írtad, a tk. dolga az lenne, hogy a usernek semmi gondja ne legyen a telepítéssel... :) Akkor ez most kinek a sara? A useré v. a W7-é, mert ugye az AMD-é nem lehet... :U

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz bigdigit #9620 üzenetére

    Csak ha kényszerített módot akarsz használni valamiben, de arra és videókódolásra is inkább ATT (teljesen CCC-funkcionálisan is beállíthatod, vagy hagyhatod a drivert működni, és csak grafikai profilokat csinálsz). Viszont ha mindent játékból állítasz, akkor nem kell CCC.
    Én a csomagból a driver mellett AVIVO-t szoktam feltenni, azt érdemes videolejátszáshoz v. kódoláshoz.
    Ahogy viszont Abu85 is írta, vannak hibák, amelyek driverből előjönnek (én is tapasztaltam), CCC-vel meg nem (ezt neveztem én csalásnak, szerinte meg a CCC kell a driverhez, amit személyes tapasztalataim cáfolnak :DDD ), de sztem ezek kiküszöbölésére is jobb az ATT.
    Mindenesetre azt, hogy konkrétan az AMD meghajtó okoz-e ilyesféle hibát, csak úgy tudod meg, ha csak az van fent. ;) Pusztán meghajtóból megjelenítési hibák fordulhatnak csak elő bizonyos játékoknál, kék halál nem.
    Hát majd nézd meg, hogy ATI driver pucolás után újra futtatva a DS-t megint ott lesznek az ATI fájlok. :(((
    Persze még mindig lehet, hogy más okozza a hibát, de az ATI-t a legegyszerűbb gyorsan megnézni. :R

    Abu85: De, éppen, hogy átlátom. :P Ha telepítéskezelő használata után hibázik a rendszer, anélkül meg nem, akkor a telepítéskezelő b.ssza el. Nyilván rosszul ír át valamit a reg-ben, vagy mást cseszik el, ez a user-t nem érdekli! :) Érdekes módon, tk nélkül, egyáltalán nem zavar bele a rendszerbe, hogy a W7 és az AMD meghajtója is fent van (sőt, anno több AMD meghajtóm is fent volt, mert driver frissítéssel nem távolítottam el a régit, így bármelyiket bármikor aktiválhattam gond nélkül :D ). Szóval ne akard megmagyarázni, milyen tökéletes az AMD telepítő csomagja, mert nem az. :P Hogy az MS hányféle hotfix-et ad ki erre-arra, az teljesen más tészta, a hardver-elemek gyártóinak kell biztosítaniuk az együttműködést az OS-szel, nem fordítva, máskülönben a MS-nak kellene írnia minden meghajtót minden hardverhez, azok gyártóinak meg semmit.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz katt777 #9622 üzenetére

    Abu85: Gondolod, hogy ha több folyamat próbál elérni egy eszközt, akkor az a helyes reagálás az eszköz részéről, ha csonttá fagyasztja a rendszert? :F Te jó isten, mi lenne így a CPU-val??? :Y :))
    Az MS szarságai nem e topic részét képezik, az is nyilván minősítő tényező, hogy milyen rengeteg hotfixet adnak ki.

    bigdigit: Nem.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9625 üzenetére

    ÉN aztán nem írok felül semmit! :Y :N :)) A te állításod szerint is az AMD telepítője teszi, amely - szintén a te állításod szerint - teljesen rendben van. Én itt némi ellentmondást vélek felfedezni. ;) (De már megszoktam. :R )
    Ahogy a CPU, VGA, RAM, hangkari, stb. le tudja kezelni több alkalmazás kérését (multitasking), akkor HDMI-nek is le kellene. Vagy HDCP csak DOS-szal használható? :D Bár, ahogy emléxem, némi multitasking még ott is volt. :P

    A megoldást nem a usernek kellene keresnie, hanem a hibának elő sem kellene állnia. Ha az AMD ( és természetesen a MS) annyi erőforrást fordítana a szoftvereik tökéletesítésére (és nem fejlesztésére, amellyel pontosan ellenkező hatást érnek el), amennyit a marketingre/magyarázkodásra, az egyszeri usernek nem is lenne semmi gondja. ;] Végső soron a user megvett egy OS-t, amelybe belecseszik az AMD telepítője, tehát ő az AMD-t fogja okolni a hibáért.

    Szerintem az a helyes reagálás, ha - mint az elvárható lenne - a rendszer lekezelné a több kérést, vagy ha erre nem képes, letiltaná az egyik folyamatot. Persze, a rendszer lefagyásával ez utóbbi is megvalósul... :C

    tzsolesz: Ez durva megtévesztés. :((

    bigdigit: Pont hogy az említett könyvtárat törli, az eldugott fájlokat nem. Viszont ravaszul kiírja, hogy hol vannak az eldugott fájlok, így csak oda kell menni, és kitörölni őket.
    Végül is most akkor minden működik?

    Keldor papa: A kihívás! :DDD

    cselt: Persze, ATT-ban van egy "Alapértelmezett elsődleges kijelző" funkció a Megjelenítés menüben. Itt lehet egyéb finombeállításokat is keresgélni (üzemmód, stb.). Csupán 1 monitorral nem nagyon tudom ellenőrizni.

    Leonardo91: Persze, hogy látja valahogy, hiszen másképp nem működne a kari. ;)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz bigdigit #9641 üzenetére

    Szívesen.
    Legyünk pontosak, AMD. ;) Anno még igazi ATI kártyáimmal semmi gondom nem volt. Igaz, a mostanival sincs, de egészen más okból. :D Főleg, hogy ez a 4. HD4870-em. Egy túlmelegedett (anno ATT nem kezelte, ezért CCC-t használtam, gyári VGA-szabályozással), és elfelejtette a 16XPCI-EX2 módot, 2 Glaciator-on meg a hűtés állt le (és ez a 2 valójában 3 kari, mivel a 2. egy szintén hűtőhiba miatt gyárilag javított volt). Szóval hardveresen is ott van a topon a széria (nem véletlen a 2D-ben is 3D RAM- órajel sem). :((( Végeredményben az 5. VGA-m van rendben (ez viszont már jó ideje), de ezt is lekopogom. Kop-kop-kop.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz cselt #9643 üzenetére

    A Megjelenítő beállításainál sem tudsz állítani? Ott is választhatsz üzemmódot.
    Ha CCC is fent volt, akkor vsz. az zavart be az ATT-nak. Ha valami spéci probléma van, akkor még mindig megteheted, hogy a monitorokat CCC-ből vezérled, egyebeket meg ATT-ból. A lényeg, hogy a rendszer, a hardver- és szoftvergyártók minden próbálkozása ellenére, úgy működjön, ahogy te szeretnéd.

    bigdigit: Nem véletlenül nincs hibám CCC nélkül... :D

    Abu85: Ezzel akkor most azt magyaráztad meg, hogy szar az AMD telepítője. :C :P (Amelynek a használatát egyébként rendszeresen és nyomatékosan ajánlod. :B ) Anno azt mondtad, hogy nincs baj vele, ill. hogy két folyamat próbál az eszközhöz férni, ergo ha ebből indulok ki, akkor mt hiba. Így már nyilvánvalóan nem az. :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9650 üzenetére

    Könyörgöm, hát mi tudja, mi használja a rendszer erőforrásait, ha nem a telepítő és az OS? :Y Az AMD meg a MS oldja meg egymás között. :P Nem én szarozom le a telepítőt és a win-t, ők maguk teszik azzal, ahogy (nem) működnek. :P Hogy 2 hangkezelő teljesen összezavarja az OS-t, nonszensz!

    Miért kellene az embernek állandóan hotfixeket telepítenie, amikor megvásárolt egy ELMÉLETILEG kész operációs rendszert, és megkapta az ELMÉLETILEG ehhez való, 100%-ban kompatibilis meghajtókat? Kifizetik nekem az internet-költséget és a munkaidőmet? Nem, maguknak spórolják meg a költségeket azzal, hogy a saját feladatukat az amúgy agyonhízelgett vásárló nyakába sózzák (meg jó drágán a programokat és a VGA-t is), és a maflábbaknak ezt még meg is magyarázzák. Vajon mit szólnának, ha azok, akik csak e topicban napokat szívtak a bizonyíthatóan AMD v. Win által okozott hibákkal, mind kiszámláznák nekik a munkaidejüket (a stressz okozta egészségkárosodásról nem is szólva)? :F Bigdigit már kezdhetné is. :)

    Az a legnagyobb bajod, hogy magadévá tetted a gyártók azon filozófiáját (és ezért tartasz logikusnak irreális dolgokat), hogy nyugodtan kiadhatnak mindenféle vackot, bugos OS-t és meghajtókat, a user meg szórakozzon maga, ha azt akarja, hogy rendben működjön a rendszere. Hát, elárulom neked, a usernek annyi (lenne) a dolga, hogy ha már maga építi a gépét, feltelepíti az OS-t, erre a drivereket, és onnantól gondtalanul használja a gépét, amire vásárolta. Hát ez az, amit te, és a hardver/szoftvergyártók is képtelenek felfogni. De te legalább próbálod enyhíteni a krízist (amit 100%-os szoftverek mellett nem kéne), és segíteni ha tudsz, amiért persze kapsz hideget-meleget, szóval fogadd együttérzésemet is a korholás mellé. :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9659 üzenetére

    Nekem ne foltozgassák, hanem adjanak ki jót. Te megvennél egy lyukas gatyát, amelyet folyton foltozgatnod kéne, az meg ráadásul folyton új helyeken lyukad ki? :F
    Annak a filozófiának az elfogadásával van baj, hogy egy szoftver törvényszerűen rossz kell, legyen. Számomra ez nem elfogadható, és bizony az emberek jó részének sem, hiszen ők általában rendes munkát végeznek azért a pénzért, amit elköltve szart kapnak. Te magad lennél az első, aki a szervizben a szerelőkre dönti a munkapadot, ha a kocsid új állapotban olyan lenne, mint egy szoftver (mondjuk egy Windows), aztán minden javítgatással újabb problémák keletkeznének benne. :P Innentől kezdve a magyarázkodás többi része sem elfogadható számomra, mert akinek én fizetek valamiért, az ne azt magyarázza, hogy miért végez szar munkát, hanem dolgozzon rendesen, vagy menjen a kőfejtőbe. :((
    Nem kell félévente új VGA-szériát a piacra nyomni, v. 2-3 évente új OS-t kiadni, hogy ugyanazért megint egy rakás lóvét legomboljanak a sok rabszolgáról, és máris lenne idő hibátlan szoftvert írni, csak az nem gazdaságos a gyártók számára. Kizárólag a profitról van szó, minden más maszlag. :(((

    ^Bundi^: 10.5 meghajtót és ATT-t.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9665 üzenetére

    Miféle alternatíváról beszélsz? CSAK bugos szoftvert kapni, Mac sem hibátlan (és még mennyivel drágább :Y ), ráadásul sok mindenre nem jó, ahogy a konzol sem. Az meg különösen fel tudja b.szni az agyamat, ha valaki nem elég, hogy a szar munkát védi/támogatja, vagy egyenesen végzi, hanem még hatalmas arccal be is szól, hogy ha nem tetszik, lehet mást venni, mert ez nyilvánvalóan elárulja, hogy az illető még annyi igényességgel sem bír, hogy legalább megpróbálja elképzelni, hogy esetleg rendes munkát is lehetne végezni. :(( Én spec. minden hibás szoftver-től (patch/hotfix bizonyíték) megvonnám a jogvédelmet; rögtön nekiállnának odafigyelni a felhasználókra a szoftvergyártók, ha nem a szar munkájukat védené a törvény is. ;] Persze megint kilóg a lóláb, hogy a törvény azt védi, aki meg tudja venni. :((

    ^Bundi^: Nem, Catalyst Control Center... :P

    forise: Mint már kb. végtelenszer szerepelt a topicban, rendesen le kell pucolni az ATI cuccait. Azaz uninstall után testart, Driver Sweeper, restart, DS-rel megnézni és kézzel törölni az ott marad fájlokat, majd registry-ből kikaparni az ATI Tech. bejegyzéseket. Nem árt a User mappában is körülnézni, nem hagyott-e ott beállítás-fájlokat a telepítő. Aztán restart megint, és elméletileg tiszta a rendszer. Sokkal szerencsésebb viszont a komplett OS-t VGA-meghajtó nélkül elpartíciómenteni, így bármikor visszaállítható.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz forise #9676 üzenetére

    Éppen azért javasoltam az említett pucolást, mert az AMD telepítője egy kalap kaki, ennyire bizonyára nem olvastál figyelmesen; talán 2 napja volt legutóbb szó erről.
    Természetesen mivel ez a Catalyst-topic, én azokról a problémákról beszéltem, amelyeket a C okozhat, ha az említett hibajelenséget kapod. :R
    Ha egy tartalék táppal csak boot-olásig jutsz, akkor nem derül ki, hogy a VGA ill. a driverek rendben vannak-e.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz forise #9679 üzenetére

    ATT a reg-ben tárolja a beállításokat (én is innen mentem ki), ezek alapján vezérli a saját driverével v. szoftveresen a VGA-t.

    Sárpac: Végeredményben kinek és mi gondja van a 10.5-tel? Amióta visszatettem, a képernyőillesztő sem mulasztja el a válaszadást. :C Pontosan lehet tudni, hogy egy-egy jó meghajtó után legalább 2-3 újabbig szar lesz mindegyik (most vagy hónapban, vagy verzióban számolva, ez a kiadásoktól függően változó). :P Én eleve felhívtam a figyelmet arra, hogy a 10.6-os C meghajtója 1-re végződik, tehát nyilvánvalóan félkész (ahogy ezt a CCC is szépen szemlélteti :DDD ).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák