Új hozzászólás Aktív témák

  • jonnyjoker01

    veterán

    Sziasztok!

    Kezdek kicsit kétségbeesni, a PC "setup"-om kezd szétesni.

    Új probléma: a gyári billentyűzet (felcsatolható tok szerű valami) amit kaptam a lenovo miix 510 tabletemhez, egyik napról a másikra el kezdett nem működni rendesen, pontosabban 3 gomb nem működik, az enter, backspace és space... Tegnap este tökéletesen használtam problémamentesen, ma reggel fekeltem, már a bootoláskor (grub bootloader, elementary os és windows közötti választásnál) nem érzékelte az entert. Rebootoltam biosba, majd windózba is, egyiknél sem működik. Mi a rák okozhatja ezt? Semmilyen fizikai hatás nem érte a billentyűzetet tegnap este óta, egy ujjal sem nyúltam hozzá és semmi szoftveres mókolást sem végeztem. Onnan tudom, hogy biztosan működött este, hogy közvetlenül a kikapcsolás előtt egy "esszét" írtam épp valakinek privátban itt a fórumon :F

    Igazából nem troubleshooting miatt írtam ezt elsősorban, mert nem szedhető szét a billentyűzet, csak szeretném megérteni, hogy ez mitől lehet.

    A többi csak /rant:

    Idén lesz 4 éves a tablet (i5-6200u, 8gb ram, 256gb SSD), 2 éve megrepedt és elromlott a kijelző misztikus módon egyik estéről a másikra, igaz egy ollót ráejtettem előtte kb 15 cm-ről, de azonnal semmi kár nem keletkezett a kijelzőben. Másnap saját szememmel láttam, filctollal jelöltem ahogy a repedés a kijelző egyik sarkából vándorol a másikba :DDD Kicseréltem a kijelzőt, minden oké volt egy ideig. Idén a féléves portakarítás és pasztázás közben vettem észre, hogy eszméletlenül felpúposodott az akksi, úgyhogy kiszedtem, csak tápról használom már. SSD is már nagyon szűk, igaz az adataim többségét felhőben (mega) és a virtuális cloud PC-men tárolom (shadow), de dualbootban használom elementary OS-el, így egy 1 tb-osra is kicserélném már. Covid miatt feléltem a megtakarításaimat és most olyan helyzetben vagyok, hogy leginkább már az egészet le kéne cserélni ahogy van egy modernebb eszközre, mondjuk egy thinkpad x12 detachable-re ami iszonyat drága, vagy vennem "kéne" új akksit, új ssd-t, új billentyűzet tokot hozzá így hirtelen egyszerre, ami olcsóbb mint az első opció, de így is kb feleannyiba kerülne mint amennyért vettem anno 2017-ben, lehet jobban megérné félrerakni az újabb eszközre :(

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Johnny

Új hozzászólás Aktív témák