Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Vikusz77 #3964 üzenetére

    "Összegezve kisflexhez való kiegészítőkben kérek tanácsot."

    Hihetetlen nagy arzenál van kiegészítőkből. Biztosan lehetne soktíz oldalon át taglalgatni őket. Magam is szívesen olvasgatnék egy vérbő tanulmányt vacsorák közben (mert akkor nekem feltétlenül olvasni kell valamit).
    A teljesség igényét nem tűzhetem ki célul, hiszen nem tapasztaltam ki mindent.

    Kezdeném egy csábító exrtémmel:

    Láncfűrészkorong ötezer Ft-ért.
    Biztosan őrültül harapja a fát, de nagyonnagyon veszélyesnek ítélem meg. Ha azt sikerál beleszorítani valahogy a fába, hát embernek nem fog a kezében maradni a gép. Ki tudja, hol áll meg, kit hogyan talál meg? Ha ingyen kapnék ilyet, akkor se használnám. Stihl-re való az ilyesmi, nem Flex-re.

    Legyezőkorongok:

    Festékhez, lakkhoz nem való, csak tiszta anyagokhoz. Tisztít az, mint az atom, de hamar eltömődik. Tiszta vasat, tiszta fát, tiszta eztazt jó vele kezelni. Akkor örök életű és hálás, különben meg csak bosszúság és kiadás. Aranyszabály, hogy mindig csak arra használd a konkrét korongot, amibe először bementél vele. (úgymint kő, vas, fa, festék, rozsda, etc.) Érzékeltetni szeretnék valamit most:
    Egy saválló heggesztést finomítol simára olyan legyezővel, amivel előtte szerszámacélt tisztítottál. És csodálkozni fogsz, hogy a saválló anyag hogy a picsába tud rozsdálni? Hát így.

    Tépőzáras gumikorong:

    Nagyon finom csiszolási képet ad. Persze tudni kell felvezetni, különösen fára.
    Ebből csak a minőségit (DeWalt, Makita és tsai) érdemes megvenni, és vonatkozik ez a rávaló papírra is. (Különben beszakad a papír, ledobja a papírt, üt, és így tovább.)

    Filc:

    Van tépőzáras (drága) és a középen lyukas gumilapra való merinói.
    Polírozunk vele. Jó polírpasztát beszerezni felér egy életúttal. (atóküszöb, saválló anyagok, alumínium dolgok, stb.)

    Csiszolókő:

    Középen lyukas papírra integrált, szegmentált kő. (A gumilapra való.)
    Műkőre próbáltam ki. Jól működött.

    Valami fekete habkő - nemtom a nevét:

    Abszolút nem tömődik el, szép felületet ad, de gyorsan kopik és drága. Műkőre próbáltam ki. Fentebbivel egyenértékű az eredmény, csak többszörannyiba kerül a munka vele.

    Na, mára ennyit - ismét mákossüti effektus.

    Csodálkozok, h Madmax nem oszt észt ebben, pedig tőle még nem olvastam butaságot, és sok értékes tapasztalata van.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák