Új hozzászólás Aktív témák

  • Pretorian06

    csendes tag

    válasz katt777 #8521 üzenetére

    A gép előéletéről még annyit, hogy az egész konfig egy P5QC lapra épült volna, a lapot már gariztattam ki is cserélték... Lehet hogy semmi baja sem volt? :B A csere lappal nem javult a helyzet, így a sok próbálgatás és fórumok hosszas olvasgatása után végül jóárban eladtam. (A P5QC egy hibrid alaplap, tud kezelni DDR2 ill DDR3 memókat is, de azt írták róla hogy nem valami stabil, nem igazán ajánlják.) Amúgy DDR2-vel tök jól ment (mármint stabilan)
    Helyette vettem ezt a P5Q3-at, de a probléma nem oldódott meg... Szóval mondjuk azt hogy az alaplappal nem lehet gond! (ekkora looser már csak nem lehetek) :U
    Memória: teszteltem én is, a szervíz is. Egyesével mennek a gyári értékekkel, dualban nem (pedig Kit-ben vannak), csak alacsonyabb frekin. A Geil doksija szerint ez a lap az egyik referencia lap (a P5QC is)
    Szerintem a memóriákat mégegyszer letesztelem egyesével különböző slotokban, hátha...
    A CPU szerintem jól van benne, ráadásul van rajta egy böszme nagy zalman borda, zalman pasztával. Neeem nem a tüskékre kentem a pasztát! :DDD
    Az alkatrészeket csak korlátozottan tudom cserélgetni. Megpróbálom a régi C2D E6300 procival ezt a hidegindításos dolgot kiküszöbölni, de a ram-os dologgal nem jutok vele sokra, mert ennek 1066 az FSB-je azon meg a memók is jól működnek.
    Már látom hogy a vége úgyis az lesz, hogy be kell vigyem az egész gépet a 'japán' nevű boltba... gondolom hagyhatom ott, ááá de unom :W

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák