Új hozzászólás Aktív témák

  • huskydog17

    addikt

    válasz hahakocka #63995 üzenetére

    "Hàt igen de 1080p Ben amúgy is a legrosszabb Dlsst hasznâlni 4K ra talâltâk ki."

    Használtad már? Miért a legrosszabb, milyen szempontból rossz? Ha felskálázásra van szükség, még mindig messze a legjobb és sok játékban natívnál is szebb képet ad. Egy DLSS upscaled (720p rendering) 1080p sokkal szebb, mint egy natív 720p, de akár a natív 1080p-nél is szebb lehet, ha natív alatt mondjuk túl sok a shimmering.
    Szóval nem, nem a legrosszabb, mert a legrosszabb, amit tehetsz a képpel az az FSR (és némelyik post process filter, de ez más téma). Ha 1080-ben, vagy bármilyen más kimeneti felbontáson szükség van felskálázásra, akkor pont a DLSS a legjobb, amit tehetsz.

    "1080p Ben jobban làtazanak a ghostingok, egyèb hibâk S eleve 720p ről tolja fel 2024 Ben na ne."
    Ez egy hamis általánosítás. Ghosting nem minden játékban van és ha van is, rendkívül ritkán lehet észrevenni, a súlyosabb eseteket javítani szokták. Nem tudom mit értesz egyéb hibák alatt, de nagyon sokan inkább választanál a a DLSS 1080p-t, mint a natív 720p-t. Ahogy fentebb is írtam, sok esetben a natív 1080p-nél is szebb képet képes nyújtani (ha a natív temporálisan túlságosan instabil például). A sok száz DLSS támogatott játékból eddig csak egyetlen egy játékkal találkoztam, ahol a DLSS (és XeSS is) képi hibát okoz.

    "1440p-4K karit meg minek Fhd re kifizetni?"
    Nagyon sokan vannak, akik nem elégednek meg 60 Hz-el/FPS-el. Röviden tehát a magas függőleges frekvenciához jól jön, nézd meg mondjuk például az esportolókat, akik 4080 és 4090-eket 1080p-hez használnak hogy meglegyen a magas sebesség, de nem csak esport játékoknál van értelme. Ezen felül ott van még a Path Tracing vagy (DL)DSR.

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Új hozzászólás Aktív témák