Új hozzászólás Aktív témák

  • R3laX

    addikt

    Tök érdekes és fura dologra jöttem rá pénteken. A korábbi 3060Ti-hez + Freesync monitorhoz --> Gsync miatt vettem DP kábelt, mert úgy möködött csak. Ugye korábban írtam ezt a fehér led beégést, meg RAM inkompatibilitást. A RAM-ot most sem tudom 3800-ig húzni mint 3600X-el, bár már 1.2.0.3A AGESA van, de ez a White alaplapi led (kiderült VGA Hiba) megmaradt. Hiába állítottam vissza teljesen gyárira a RAM-ot hideg indításnál fehér alaplapi led beégett sokat várt, majd csak a Windows bejelentkezés jelent meg, ami persze az elején teljesen meg is tévesztett, mert azt hiszed ilyenkor, hogy be sem postol a Bios. Asus ügyfélszolgálat azt írta nekem vissza, hogy cseréljek RAM modulokat...(1,5 éven keresztül tökéletesen mentek ezek a Micron E-Die modulok). A lényeg, hogy aztán olvastam Tom'shardver fórumon másnak is előjött hasonló hiba [link] .

    Szóval nem a RAM-mal való szórakozás, hanem a DP 1.4 --> HDMI 2.0 (eredeti monitorhoz adott) kábel csere óta rögtön átugrik a fehér leden :Y és szépen bebootol bármikor most már a gép. Próbáltam Bios-ban fix PciE sebességet megadni, ne auto-n menjen, amit Tom'shardveren is próbáltak meg KB mindent és a kábel csere oldotta meg. Leírom majd azért az Asus-nak is, hogy csináljanak valamit még ezzel a Bios-szal. Még Szerencse, hogy most AMD VGA-m van, mert működik rendesen a Freesync minden, aztán lehet a 6700XT Nitro VGA bios-át nem tudja rendesen kiolvasni boot-olásnál DP kábellel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák