Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz leeate #487 üzenetére

    Más jellegű a film szemcséssége és a digitális képzaj. Úgy is mondhatni, hogy más hangulatvilága van a kettőnek. Én a filmét sem szeretem - van, aki szereti -, de viselhetőbb számomra, mint a digitálisé. Itt egyébként erőteljes vignettálás figyelhető meg és a homogén - illetve eredetileg homogén - égen nagyon szembeötlő. A vignettálás területe pedig igencsak tele van zajjal. Nyílván az embert a technikai is korlátolhatja, ezt megértem. Bár utómunkával lehet javítani rajta. Itt a nagyobb baj az, hogy nincs igazán ereje a képnek. Maga az alapkép egy olyasfajta megörökítése az általad látottaknak, amilyet bármelyik laikus is csinálhatna, pont ugyanígy. Nem érződik rajta tudatos komponálási szándék, és amúgy is, az alapkép mondjuk ki, jellegtelen. Ezt próbáltad meg a szelektív színtelenítéses utómunkával megdobni, de egyrészt ahogy írtam, ez nem feltétlen a legjobb trükk, másrészt meg azokat a képeket lehet tényleg megdobni utómunkával, amik eleve erős, jó képek. A galériádban, amik et itt-ott linkeltek mások, láttam határozottan jobb képeket ennél :K

Új hozzászólás Aktív témák