Új hozzászólás Aktív témák

  • Dakhara

    csendes tag

    Üdv!

    Hangminőség javításában szeretnék segítséget kérni. A rendszer: van egy asztali PC-m, ebben található egy CREATIVE Sound Blaster Z SE hangkártya, ebből optikai kábelen megy a hang egy olcsó DAC-ba (ilyen kis fekete doboz), innen RCA kábelen halad tovább a hang egy Presonus Eris Sub 8 BT mélynyomóba majd jack kábelen megy tovább egy egy Presonus Eris Studio 5 hangfalba. Sajnos a gépből nem tudom jacken kihozni a hangot, mert generálódik valami zaj, a videokártya terhelésének növekedésével változik, növekszik a zaj, a hangerő változtatása nincs hatással a zaj hangerejére, 0-ra tekerve is ugyanúgy hallatszik a zaj mint normál hangerőn. Ezért lett ez a DAC-os megoldás, mert így egyáltalán nincs zaj, de még az én normál hallásommal is hallom, hogy gyengébb a minőség mint jacken, főleg a mély. Szóval a kérdésem az lenne, hogy hogy lehetne ezen javítani, gondolok én olyanra, hogy USB-n kihozni a hangot egy komolyabb DAC-ba (laikusként gondoltam például erre: Aune X8 XVIII Black) és abból továbbítani a hangot a hangfalakhoz. Egy ilyen eszköz jó irány lehet-e, vagy rossz fele gondolkodok?

    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák