Új hozzászólás Aktív témák

  • samu000

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy kis útbaigazítást kérni.

    1. Mennyit szeretnél költeni?
    80 000 Ft körül
    2. Hol és hogyan használnád a hangfalat?
    - Asztal szélén körülbelül 90 centire a fejemtől 9nm2 szobában (Nem tudom hogy az mennyire befolyásoló tényező hogy a bal oldali hangfal bent lenne egy monitor mögött. Itt van két kép [link] és [link] ).
    - Vagy alkalmanként TV állványon TV-től 1-1,5 méterre oldal irányban, 20 nm-es szobában kb 3 méterről.
    3. Milyen forrással rendelkezel?
    Kicsit összetett, előre is elnézést. Több eszközhöz is használnám mikor milyen alkalom van.
    - PC -hez. Sajnos nincs hangkártyám, alaplapom a következő: [link]
    - TV -hez. Ilyet vagy ehhez hasonlót tervezek venni a közeljövőben: [link]
    - Bluetoothon Iphone telefonnal.

    Esetleg még a következőket tudom bedobni a TV setupba (ha ehhez jobbat vagy esetleg drágábbat ajánlana valaki)
    Onkyo erősítő: [link]
    Subwoofer: [link]

    4. Milyen extrák kellenek?
    Bluetooth kellene telefonos lejátszáshoz.

    Nem várok csodát természetesen, nincs is vájt fülem az igazán drága részletekhez. Teljesen téma idegen vagyok, 10-15 éve csak 20-30 ezer forintos Hyperx fejhallgatóval játszom/hallgatok zenét. Az összefoglalóban ajánlott Edifier R2750DB 2.0 ütötte meg a szememet. Az asztalon elfér, biztos mérföldekkel jobb mint a TV saját hangszórója és van bluetooth is.
    Nem tudom mennyire lenne vacak PC-hez hangkártya nélkül, mennyire lenne "overkill" a TV-hez mindenféle házimozi rendszer megléte nélkül illetve mennyire lenne kevés egy rendszerben az erősítőhőz és ménynyomóhoz. Telefonhoz gondolom elegendő bőven.

    Ha van esetleg másik hangfal amit számításba kellene vennem, vagy valamit másképp kéne gondolni vevő vagyok bármilyen tanácsra, ez tűnik egy olyan viszonylag elfogadható kompakt megoldásnak amit ha éppen szeretnék ide oda tudok mozgatni, és jó mind a 3 hoz. Most olyan 75 ezer forint körül mozog.

    Illetve lehet hogy nagyon amatőr kérdés de pontosan milyen kábellel is kellene nekem összekötni PC-vel és TV-vel?

    Köszönöm a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák