Új hozzászólás Aktív témák

  • AMDFan

    addikt

    válasz Tin #19705 üzenetére

    Ha van különbség akkor alaplapin is kijön. Én sok mp3 vs. flac tesztet végeztem (amúgy az mp3 is 44Khz-es) és amikor hallottam a különbséget akkor azt az integrált hangkarimmal is hallottam, pedig tényleg egy igazán utolsó ótvar szar integrált van az alaplapomon. Amikor pedig nem hallottam különbséget, akkor egy több mint fél milliós fejhallgatós rendszeren sem hallottam. Túl van misztifikálva ez az mp3 - flac történet. Nem attól lesz jó a kapott hang, hogy mp3 vagy flac vagy milyen lejátszót használsz.

    szerk: A 44K meg a 96K között pedig emberi füllel fizikailag kb. hallhatatlan a különbség. A magasabb mintavételezés azért terjedt el, mert fejlődik a technika, megnőtt a számítási kapacitás, belefér, hogy nagyobb mintavételezést használjanak ami a stúdiómunkánál sokkal nagyobb tartalékokat hagy a későbbi utómunkákra. Maradjunk annyiban, hogy ez (is) egy stúdiótechnikai vívmány amit rosszul interpretált az "audiofil" társadalom és félremagyarázzák meg megy a placebo ezerrel. De ez csak az én véleményem persze.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák