Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Roland861010 #99965 üzenetére

    Nem az árak extrémek, hanem a nagymagyar játékpénz van zuhanórepülésben. Egy friss, ultimate edition aaa cím mindig 80-100 eur/usd körül volt, csak volt idő, amikor az még 21-24k volt, nem 35-40. Alap kiadások meg 60 eur/usd körül szoktak indulni, az is volt valamikor még 15k huf, de már nem annyi. És a bérekről ne is beszéljünk. Boldogabb helyeken annyi történt az elmúlt 10 évben, hogy kicsit több lett a 70 eurós játék, és kicsit ritkább a 60-as. De az még mindig max egy pár órányi munkabér, szóval ugyanúgy veszik, mint 10 éve. Igazából az általános infláció miatt talan még olcsóbbak is lettek.

    Kontrollerekkel ugyanez a helyzet. Teljes áron most ugyanúgy 60 eur, mint az xbox one megjelenésekor. Ugye az csak árfolyamban 18e vs 25e. 4-5 éve vettem az akciós minecraft kontrollert valami 35 euróért, most 39-re leakciózva, de kifoghattam volna megint 35-ért is, csak lemaradtam róla. Akkoriban 12500 volt a magyar akciós ár, most 18k.

    És akkor számolhgathatnánk konzolárakat is (vagy bármi mást), de ugyanide jutnánk.

    Szóval nem lett igazából semmi drágább, csak a pannon puma kanyarban előzi a hanyatló nyugatot. :(

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák