Új hozzászólás Aktív témák

  • Z10N

    veterán

    válasz King Unique #76558 üzenetére

    Szoftveres levalasztas vagy kikapcsolas utan kihuzas. Elotte a letoltes leallitva.

    "ellenben több Windows alatt, több felhasználói fiókkal van használva az NTFS fájlrendszer külső HDD, akkor még a jogosultságokkal is lehet gond."
    Igen, de ilyenrol meg nem hallottam. Ettol miert tunnek el vagy valnak korrupta? Win7-nel sose volt ilyen gond.

    "Az rendben van, szükség esetén a fájlok / mappák saját tulajdonba vétele megtörtént?"
    Nem, miert kellett volna? Csak most kezdett el jogosultsagot kerni allandoan, pedig most ilyen utat jart be. HTPC win10 letoltes, majd atvittem a laptopra win10 (itt minden normalisan latszik), viszont a desktopon nem.

    "Rejtett elemek mutatása be van kapcsolva a fájlkezelőben"
    Mindig, de ezt sem ertem mi koze hozza. Nincs rejtett file es nem is csinalt. Kiveve amikor atrakta a Found000 mappaba korruptan, amit a vegen ujra kellett tolteni.

    "külső fájlkezelő sem jeleníti meg a kötet tartalmát?"
    Csak tcmd-t hasznalok win alatt es nem jeleniti meg.

    "USB-n a csatlakozás megfelelő, a kábel nem hibás?"
    Mint kesobb irtam, nem.

    "A fájlrendszer (CHKDSK) és a külső meghajtó állapota (HDS) rendben van?"
    Detto irtam kesobb, igen-igen.

    "Bár a CHKDSK futtatása bizonyos esetekben tud gondot is okozni (rombolni), szóval csak óvatosan a használatával!"
    Ezt vettem eszre. Valamikor tobb menetben lehetett csak visszahozni a fileokat (3-4 futtatas).

    "Egyébként számtalan ilyen USB-s tárolóeszközt használok többek között Windows 10-zel is és nincs velük különösebb gondolom az utóbbi rendszernél sem."
    Pendriveoknal nincs hiba es csak a frissen toltott fileokat barmolja el, amik mas rendszer alatt jottek letre. Amiket ez ezen a rendszeren hozok letre azokkal nincs baj.

    "Max. NTFS fájlrendszernél a jogosultságokat kell szükség esetén átállítanom, meg a szoftveres leválasztáshoz használom az USR-t részben emiatt is."
    Mint mondtam javareszt a hiba ugy (is) jelenzkezik, amikor leallitom a letoltest, majd a rendszert is. De ezt au USR-t kiprobalom. Amugy sosem szoktam ugy levalasztani amikor hasznalatban van. Nagyon figyelek az adathordzok epsegere.

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Új hozzászólás Aktív témák