Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Z10N

    veterán

    Az AMD Cool 'n' Quiet miert nem mukodik win 10 alatt? Az energiagazdalkodasnal hiaba veszem le a teljesitemenyt nem csinal semmit. Win7 alatt tokeletesen mukodott. Nem csak nekem van ilyen problemam.

    https://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/insider_wintp-insider_devices/amd-cool-n-quiet-technology-is-not-working-in/533fc7a3-0513-4203-a87c-f61a28fe71c1

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    chrome/android dupla

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    Iyen f0st reg lattam mar.

    #1) Elsonek beraktam egy ssd-t megnezni sentinel alatt es tesztelni. Mikor kivettem a gepbol nem akart elindulni a win10. Mint utolag kiderult kerdes nelkul befogta gyorsitotarazni. Kivancsisagkepp atraktam masik sata portra, hogy dinamikusan felmountolja-e. Nem. Megint nem indult el. Szanalmas!

    #2) Masodjara videokartyat akartam cserelni teszteles celjabol (a kartya hibatlanul mukodik masik gepben meg mielott valaki ezt hozna fel). Beraktam, bootol, tolt...majd semmi. Traceres a memoriam, igy latni mikor vegez ram muveletet, de nem csinal semmit. Elkezdi porgetni a hulye kis karikajat, majd fekete kepernyo. Ha kattintok az egerrel akkor feljon egy kurzor, amit ki tudok skip-elni es ennyi. Semmi hibauzenet. Ha toltes kozben ujrainditom, akkor legkozelebb automatikus javitast csinal, de ugyanott kotok ki. Es mindezt egy vga csere miatt. Kesz rohej!

    Tegnap este hagytam a fenebe. Gondoltam majd helyre jon mint szokasa a windowsnak, de nem. Mi a f@szom olyan bonyolult 2017-ben leeszkozolni egy vga cseret a win10-nek?!?!

    A korabbi vga-t visszaraktam, de persze azzal sem mukodik mostmar. Gratulalok microf0s! Megy vissza a win7.

    Az elsonel meg helyre jott a konfig visszaallitassal, de a masodiknal semmi. Megoldas valakinek?

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz quailstorm #59186 üzenetére

    Nem nyert. Kikapcsoltam es aramtalanitottam, ahogy azt szerelesnel szokas. Ugy gondoltam, hogy egy ennyire alap dolgot nem irok le.

    Ettol fuggetlenul a probleman nem valtoztat. A win7 siman elindult ilyen korulmenyek kozott, de itt meg a csokkentett mod sem muodik.

    Az pedig csak hab a tortan, hogy nincs hibauzenet.

    Ott hagytam most egy orara, hogy malmozzon magaban, de semmi.

    A misztikus win7-nem-akar-elindul helyzeteknel legalabb kuldott egy hibauzenetet.

    Meg ha hibernalt allapotban is csereltem volna vga-t ennek nem kene problemat jelentenie.

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz quailstorm #59192 üzenetére

    ad1) Nem hibernaltam. Tudom mi a kulonbseg :D
    ad2) Ha hibernaltam volna akkor nem bootol ujra post screen-nel.
    ad3) Akkor aramtalanitas utan, amit neha megteszek hiba lepne fel, de ilyen nincs.
    ad4) Tudtommal hibernalasnal login screen van es nem load :)
    ad5) "előzetes beállítások módosítása nélkül" Hogy micsoda? :DDD Talan a win10-nel mar kikapcsolast is konfiguralni kell?

    "azt a fix képet tölti be, ami előtte volt"
    Kep alatt mit ertesz?

    "Sem a Windows 8.1 sem a Windows 10 nem kapcsol ki normálisan a beállítások módosítása nélkül soha."
    Ez mobil eszkoznel ertheto, de desktopnal mar annyira nem. Ennek beallitasa pedig rohejes.

    "A megváltozott hardver miatt el se jut odáig, hogy képes legyen üzenni."
    Ez meg szanalmas. A win7 legalabb betolt 640x480-ban es pofazik, hogy a vga megvaltozott. Visszafele fejlodnek?

    "Csökkentett mód egy másik nagy hiszti, ahhoz nem csak a gyorsindítást kell kikapcsolni, hanem a bootmenüt is legacy-ra állítani, mert alapértelmezetten az is le van tiltva, és csak élő üzemképes rendszer alól érhető el."
    Ez meg csak egyszeruen remek :DD Ez egyre sz@rabb.

    Eleve a gyorsinditasnak nem kene kizarnia a csokkentett modot.

    A bootmenube atallitas es letiltas meg kesz vicc.

    "csak élő üzemképes rendszer alól érhető el"
    Hogy micsoda?! :F Akkor mi ertelme az egesznek :U

    Ui: Amugy ahogy sejtettem magatol helyrejott a hulyesege. 5-6x ujra kellett inditani :W

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz quailstorm #59222 üzenetére

    Nem hibernaltam, hanem kikapcsoltam. Az van odairva. Az, hogy a microf0s megtevesztest hasznal az az o saruk, nem az enyem.

    Sjanos csak a dx12 miatt raktam fel.

    Miert is kellett volna utananazenm egy egyszeru muveletnek?!?!

    Ezek alapjan akkor nem lehet hardvercseret csinalni, mert mindig hibernal. Ez kesz vicc.

    Masok akkor hogyan cserelnek alkatreszt win10 alatt?

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz quailstorm #59277 üzenetére

    Errol van valamilyen guide ami reszletesen leirja, hogy mit butitottak le vagy aktivaltak/deaktivaltak defaultbol a jol megszokott win7-tol elteroen?

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz quailstorm #59284 üzenetére

    "az csak enterprise-ban tiltható le, de egyenként ott se frissíthetsz, vagy mindent vagy semmit."
    Igen, ezt mar megcsinaltam. Ezt az egyenkentet nem ertem, azt engedelyezem amelyiket akarom. Bar ugye szo nelkul letoltotte korabban, peldaul a vga driver-t is.

    Eddig elfogadhato volt az enterprise mindenfele sallang nelkul, de amikor az uj beallitasok menut meglattam elment a kedvem az egesz finomhangolastol. Most viszont muszaj lesz eszkozolni par dolgot.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz quailstorm #59309 üzenetére

    Amiota megtortent ez az eset az alabbiak tortentek:

    -a hd sentinel kifagy, lassan indul (neha a cpuz is)
    -a hdd energia menedszmentet felulbiralta
    -hibernalasbol visszaterve fagynak az appok
    -nem reagal a hd sentinel es meg a folyamatot sem lehet leallitani ami ugye kill process es mindig mukodik

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz Z10N #59384 üzenetére

    Erre valaki? Kezd kurv@ idegesito lenni.

    Tovabbra is ezt csinalja:

    -a hd sentinel kifagy, lassan indul
    -mostmar a cpuz el sem indul
    -hibernalasbol visszaterve fagynak az appok
    -hd sentinel/cpuz nem reagal a kill process-re: "nem sikerult vegrehajtani, hozzaferes megtagadva" :W
    -a megnyitott appok neha nem jonnek fel, csak villognak a talcan
    -a startmenu kattintasra es win gombra nem jon fel, a talca tobbi gombja sem reagal, az abalak rendezes csak villan egyet
    -ALT+TAB nem mukodik

    A firefox alapjaraton dog lassu, de most meg lassabb lett. Ilyen meg win7-nel sem volt. Munkara alkalmatlan az egesz :(((

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz SP4C3 #59486 üzenetére

    Hd Sentinel 100/100. A merevlemez makulatlan. Torrent, Cubase, Battlefield, Foobar, VLC, Steam, Origin, VirtualBox, stb. hibatlanul megy. Sata kabel hibatlan. A win10 hulyesege egyertelmuen. Csak tudnam, hogy micsoda.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    Az mekkora f@szsag, hogy a win10 alapertelmezesbol hibernal kikapcsolasnal (amit korabban taglaltunk), de a leallitas opcional, ha hibernalni akarok akkor nem lehet, csak alvo allapotot beallitani :D Teljesen logikus (Nem).

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz DS39 #59590 üzenetére

    A hibernalas az amikor a munkafolyamatokat is elmenti es folytatni tudom. Szoval ez nem igaz "leállítás = hibernálás".

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    Miert van az a f@szsag win10-nel, hogy a kulsos hdd-re letoltott fileok eltunnek, nem latszanak?! Illetve meretnek kiirja helyesen, de foglalt teruletre meg kevesebbet. Ezt mar tobb hdd-vel es tobb alkalommal eljatszotta. Mindig helyesen levalasztva es illesztve a rendszerbe. Ilyenkor csak ellenorzessel lehet visszaallitani tobb menetben a fileokat kinkeservesen, majd ugye allandoan ujra kell ellenorizni es hashelni.

    Az a vicces, hogy ket alkalommal win10-es htpc-rol es laptoprol lett athozva. A sajat filekezeleset nem birja normalisan lekezelni?!?! Komolyan mondom ilyennel meg nem talalkoztam amiota win-t hasznalok.

    Peldaul a kulsos 500-as hdd-re kirija, hogy ures, mikozben ott virit rajta legalabb 150gb adat (foglalt meg 80gb).

    Tehat amit mas win10 rendszer alol hozok fileokat az korruptak. Kezdem unni a win10 baromsagait...

    Ui: Az esemnynaplobol ilyen bejegyzeseket szedtem elo:

    Az árnyékmásolat-szolgáltatónál hiba történt.
    A snapshot error occured while scanning this drive.
    Attribute record of type 0x80 and instance tag 0x0 is cross linked.
    Found corrupt basic file structure for...
    CHKDSK is scanning unindexed files for reconnect to their original directory.
    stb.

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz pc360 #76553 üzenetére

    Kizart, mivel mas rendszerek hibatlanul olvassak/irjak a hdd-ket es mint mondtam tobb hdd-vel is ezt csinalja (2db 500GB es 1db 1T), mindegyik usb3 rackben jo vastag minosegi usb3 kabellel es egyik sincs megtorve.

    Mi koze ennek egy virushoz? Amugy ez is kizarva. Mindegyik rendszeren hivatalos Nod SecSystem fut.

    Azert mert tobb eszkozzel es tobb forrasbol is ugyan ezt csinalja, igy csak a win10 lehet a hibas. Mielott jonne a kerdes ezen es a tobbi rendszeren is jol mukodnek az usb foglalaltok, illetve akkor mindnek rossznak kene lennie, ami meg kizart, mert a fileokat 100%-osan letolti. A hdd-k pedig hd sentinel alatt 100/100 (nincs hiba se).

    Most peldaul olyat csinalt, hogy szerencsere az arnyekmasolat meg volt es egybol helyreallt, de nem lehet hozzaferni a fileokhoz csak rendszergazdakent (allandoan engedelyt ker). Ennyi nyugom meg sosem volt winfo$-sal. Kezdem fontolgatni, hogy visszaterek win7-re, az stabil volt. A mai napig van egy olyan rendszer ami 8 eve lett telepitve es mukodik, pedig rendesen volt hasznalva. Ez meg 2 ev allatt annyi es olyan hibat csinalt amit meg eletemben nem lattam. Kezdve az egyszeru dolgokkal, mint ez, hw csere, vagy kikapcsolas.

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz King Unique #76558 üzenetére

    Szoftveres levalasztas vagy kikapcsolas utan kihuzas. Elotte a letoltes leallitva.

    "ellenben több Windows alatt, több felhasználói fiókkal van használva az NTFS fájlrendszer külső HDD, akkor még a jogosultságokkal is lehet gond."
    Igen, de ilyenrol meg nem hallottam. Ettol miert tunnek el vagy valnak korrupta? Win7-nel sose volt ilyen gond.

    "Az rendben van, szükség esetén a fájlok / mappák saját tulajdonba vétele megtörtént?"
    Nem, miert kellett volna? Csak most kezdett el jogosultsagot kerni allandoan, pedig most ilyen utat jart be. HTPC win10 letoltes, majd atvittem a laptopra win10 (itt minden normalisan latszik), viszont a desktopon nem.

    "Rejtett elemek mutatása be van kapcsolva a fájlkezelőben"
    Mindig, de ezt sem ertem mi koze hozza. Nincs rejtett file es nem is csinalt. Kiveve amikor atrakta a Found000 mappaba korruptan, amit a vegen ujra kellett tolteni.

    "külső fájlkezelő sem jeleníti meg a kötet tartalmát?"
    Csak tcmd-t hasznalok win alatt es nem jeleniti meg.

    "USB-n a csatlakozás megfelelő, a kábel nem hibás?"
    Mint kesobb irtam, nem.

    "A fájlrendszer (CHKDSK) és a külső meghajtó állapota (HDS) rendben van?"
    Detto irtam kesobb, igen-igen.

    "Bár a CHKDSK futtatása bizonyos esetekben tud gondot is okozni (rombolni), szóval csak óvatosan a használatával!"
    Ezt vettem eszre. Valamikor tobb menetben lehetett csak visszahozni a fileokat (3-4 futtatas).

    "Egyébként számtalan ilyen USB-s tárolóeszközt használok többek között Windows 10-zel is és nincs velük különösebb gondolom az utóbbi rendszernél sem."
    Pendriveoknal nincs hiba es csak a frissen toltott fileokat barmolja el, amik mas rendszer alatt jottek letre. Amiket ez ezen a rendszeren hozok letre azokkal nincs baj.

    "Max. NTFS fájlrendszernél a jogosultságokat kell szükség esetén átállítanom, meg a szoftveres leválasztáshoz használom az USR-t részben emiatt is."
    Mint mondtam javareszt a hiba ugy (is) jelenzkezik, amikor leallitom a letoltest, majd a rendszert is. De ezt au USR-t kiprobalom. Amugy sosem szoktam ugy levalasztani amikor hasznalatban van. Nagyon figyelek az adathordzok epsegere.

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz King Unique #76563 üzenetére

    "Pedig nem újdonság NTFS fájlrendszernél a felhasználói jogosultságok kezelése. Ha több Windowszal is használva van a külső meghajtó, akkor pedig könnyen előfordulhat, hogy a másik rendszeren létrehozott fájlokat és mappákat nem lehet módosítani, vagy akár hozzáférni azokhoz, mert engedély kell hozzá. Ez pedig ugyanúgy jellemző a Windows 7-nél is."

    De itt eltunnek, a hdd tulajdonsagnal a meretek nem stimmelnek es korrupta valnak fileok. Ez ketlem, hogy jogosultsagi problema. Akkor csak nem engedne olvasni/modositani. Mindezt ugy, hogy a laptop es a htpc win10-win10 nem csinal ilyen problemat.

    "A rejtett elemek mutatása azért volt említve, mert azt állítottad, hogy teljesen üres a kötet a fájlkezelő szerint, holott elvileg nem."
    Pontositok. Volt meg rajta par konyvtar es file (1-2GB). Ezutan kerult ra az uj tartalom.

    "A Found.000 mappa pedig normál esetben nem jön létre, tipikusan pl. a CHKDSK futtatása után szokott. "
    Igen, ezert mondtam, hogy volt egy alkalom amikor csomo keresztcsatolt file-t generalt, aminek a fele korrupt lett a vegen. A forras geprol mindig ugy valsztottam le/kapcsoltam ki, hogy 100%-s letoltes es leallitva. Majd amikor atvittem hianyoznak fileok. Sot volt olyan, hogy a file neveket es mappakt megtartotta, de 0 byte meretuek lettek szo nelkul. Feltuno volt, hogy hely szabadult fel, pedig nem is toroltem.

    "Tehát, ha a csatlakoztatáskor feldobta a Windows a javítást és lefuttattad, akkor magad engedélyezted."
    Ez az, hogy nem. Semmi hibat nem jelzet, holott lathatoan nem stimmeltek a dolgok. Amikor peldaul az egyik mappaba be akartam lepni egyszer csak eltunt. Volt nincs. Majd ezutan jott a chkdsk.

    "Vagy pedig az indításnál futott le automatikusan és, ha közben csatlakoztatva volt a külső merevlemez, akkor azon is végigmehetett. Van amikor bizonyos problémákat megold, de képes akár belegányolni is az adatokba."
    Mindig utolag vette eszre, hogy hibas. Szerintem valami az NTFS-sel lesz gond. Csak nem egyertelmu, hogy miert.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz tordaitibi #76564 üzenetére

    Hogyne izgatnam fel magam, amikor rendszeresen sok tiz GB adat tunik el.

    "fajlokat ugyan nem tuntet el de jogosultsagi problemakra hivatkozik kb. minden 10. fajl megnyitasa vagy szerkesztese torlese eseten."
    Ezen mar sajnos meg sem lepodtem. De most peldaul miden mappara es filera amit visszaallitott engedelyt ker.

    " A vinyon egy arva exe sincs, csak passziv tartalom, videok kepek szoveges allomanyok stb."
    Detto. Csak videok es zenek vannak rajtuk. Illetve neha archivalok ra fenykepeket.

    "Igaz 2018 van de ha neki igy jo akkor amen."
    Csak az a baj, hogy ez szanalmas 2018-ban. Visszafele fejlodik a win?! Utoljara a win98-cal volt ilyen gondom, de ott a rackes hdd volt a hibas a sok hurcolas miatt, de ott is csak crc-s lett par file, nem pedig eltuntek.

    "Erdekes modon a vinyo rendszeresen megfordult ntfs rendszerrel win xp, win7, linux mint es tobb win 10 gepbe de csak egy, a munkahelyi w10-es pc produkalta ezt. A tobbibe semmi gond nem volt ntfs alatt sem. Fene se erti a lelkivilagat."
    Pontosan errol beszelek. Az androidos kodi latja, ubuntu laptop alatt latja, libreelec-es medaiplayer alatt is. Win7 szinten. Csak a win10 ganyolja igy ossze.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz Doky586 #76567 üzenetére

    Ez mi akar lenni? :U Mi az, hogy bizonyitsam? :F Oviban vagyunk vagy mi? :(((

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz #61392896 #76568 üzenetére

    Ez sajnos ntfs. Meg jo, hogy linuxon es ext4-nel nem volt ilyen, de ez winfo$.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz qqcqqc #76569 üzenetére

    Na vegre valaki aki erti mirol beszelek. Ubuntu alatt normalisan latja es kezeli is, de amint kimondottan a ws win10 ala kerul egybol gondok vannak. Lehet akkor exfat lesz, bar eddig csak a pendriveokat formaztam igy.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz King Unique #76571 üzenetére

    "Nálad csak annál a bizonyos Windows 10-es PC-nél van az elmondottak alapján gond, ellenben más, ugyancsak Windows 10-et futtató gépeknél nincsen."
    Igy van.

    "De az mondjuk nem derült ki, hogy melyik milyen kiadás, milyen verzió, maga a szoftverkörnyezet és annak beállításai rendben vannak-e stb."
    A ws win10enterprise N 2016 LTSB 1607. Natur kornyezet, semmi egyeb beallitas, amit csinal automatikus.

    "Tehát azt nyilván nem lehet mondani leáltalánosítva, hogy a rendszerrel lenne a probléma az ilyen USB-s tárolóeszközök kezelése terén."
    Pedig mint latod masonknak is csinalja. Valahol eltunnek, valahol meg jogosultsag gondok vannak.

    "Valamint azt sem nagyon, hogy az NTFS fájlrendszerrel, mert akkor a többi gépen is elő kellett volna jönnie a hibának."
    Ez csak egy tipp volt a reszemrol, mivel minden mast kizartam (hw/sw).

    "Pláne, hogy hogy a PC-n letöltött fájlokkal nincsen probléma az elmondottak alapján."
    Ahol letolotttem ott nincs (laptop, htpc, mplayer), de nem a ws-sel toltok.

    "Másrészt azt állítottad, hogy nem volt javítás, utána meg azt, hogy "jott a chkdsk"."
    Igen, manualisan a reszemrol.

    "a CHKDSK szokott Found.001 mappát, valamint rossz esetben 0 bájtos fájlokat kreálni."
    Ez egyertelmu. Ez volt az eddigi legrosszabb eset, mert ekkor korruptak is lettek es egyszer fordult elo (~30-40GB). A 0 byte pedig magatol keletkezett chkdsk nelkul, majd utana csinaltam egy ellenorzest es ugy is maradt, nem hozta vissza (10GB).

    "De azt sem csak úgy magától, hanem akkor, ha valami problémát észlel a háttértárnál, illetve az azon lévő kötet fájlrendszerénél."
    Igen, mas belsos hdd-knel szokott ilyet csinalni ritkan (kifagy peldaul munka kozben), de ezt altalaban jol ki is javitja automatikusan magatol.

    "A másik hozzászólásban említett linuxos eszközök meg pont nem mérvadók az NTFS jogosultságkezelése szempontjából, mert azoknál az eleve nem érvényes. Ez alól max. a titkosítás (pl. EFS, BitLocker) kivétel."
    Akkor passz, de akkor valami indexelesi hiba lesz, ami ugyanugy filerendszer hiba.

    ***

    "Ha pedig beállítom pl. torrentnél a fájlok előre lefoglalását, akkor a fájlrendszer sem fog különösebben töredezni."
    Na, ez a masik erdekesseg. En is mindig beallitom, hogy elore foglalja le. Viszont win10-nel vettem azt eszre, hogy meg igy is elter a tulajdonsaguk. Peldaul egy 10-15GB filenal letoltes kozben meretnek kiirja pontosan, de lemezteruletre kevesebbet ad, ahol gondolom eppen jar a letoltesnel. Ilyet win7-nel nem csinalt. Szoval valamit mappelget elore es talan itt lehet a hiba. Es ugyan ezt csinalja amikor frissen illesztem a rendszerbe. A meret meg van, de a foglalt lemezterulet nem stimmel, holott ugye ahonnan hoztam ott 100%-osan le lett toltve es hasznalhatoak is a fileok. Akkor csak valamilyen indexelsi hiba lesz. Rosszul mappel valamit es ezert is lehet chkdsk utan crosslinked file/mappa.

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz Doky586 #76579 üzenetére

    Az a helyzet, hogy te az allitasom hitelessegeben ketelkedtel es nem kepet kertel valojaban. Nagy kulonbseg.
    Egyebkent meg minek mutassak kepet. Semmit nem ersz vele csak a meretek elteroek. Az eltunt mapparol meg hogyan mutassak kepet?! A hiba lenyeget leirtam. Erdekes masnak ehhez nem kellett kep. Amugy sem lehet a hibat keppekkel bemutatni, mivel tobb esetrol van szo. Az meg, hogy mirol panaszkodok az en dolgom.

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    Ujabb win10 anomaliak:

    1A) Beraktam nemreg egy uj hdd-t es szo nelkul befogta swapelni, raadasul 10GB korul. Kurv@ra idegesito. Mi van, ha torolt adatot akarok menteni (meg szerencse, hogy korabban megtettem linux alatt), erre szo nelkul elkezd ra irni, raadasul kerdes nelkul.

    1B) Miutan beallitottam, hogy ne buveszkedjen automatikusan a virtualis memoriaval, azota minden indulasnal feldob egy ilyet (lasd a kepet), mikozben semmi problema nincs. A C-n beallitottam neki 2-4GB-ig. Igy semmi ertelme, mivel minden maradt a regiben. Az ideiglenest sehol se latom a beallitasoknal feltuntetve, hogy hova rakta onkenyesen, mondjuk kurv@ erdekes lenne, miutan mindenhol letiltottam. Az utolso mondatnak meg semmi ertelme, mivel mindenhol le van tiltva, de azert azt allitja, hogy felulbiralta a meretet is.

    A leokezas utan jon a az ablak es irja, hogy beallitott 4-8GB kozotti meretet (jelenleg 6656Mb, friss inditasnal), mikozben tisztan 4GB ram van uresen a 8-bol. Ismetlem, sehol mashol nincs engedelyezve a C-n kivul swap file, de azert allitja, hogy (tobb meghajton is osszesitve) a tiltas ellenere felulbiralta es vegrehajtotta. WTF?!

    Szoval ezek utan az van, hogy a C-n ahol engedelyezve van a swap, ott egyaltalan nincs, csak hibernacios file, ahol pedig letiltottam oda pedig enegedely nelkul csinalt egy korabban emlitett ~6,5GB-t.

    Az mar csak erdekesseg, hogy miutan letiltottam a korabban engedely nelkul befogott hdd-ken otthagyta a swap fileokat (valamelyik csak 500Mb, de volt amelyik 10GB volt). Feletebb zavaro es ilyenkor csodalkozik a felhasznalo, hogy mi zabalhatta a helyet, ha nem is masolt/toltott ra. 2018-ban manualsian kell vegigtallozni az osszeset es torolni (jelenleg 11 hdd van a rendszerben, mivel archivalas tortenik). Szanalmasan rohejes...

    Azt mar nem is firtatom, hogy egy ideig keverte a meghajto betujeleket/elnevezeseket, mivel ki lett maxolva az angol abc (26) az osszes particioval es halozati meghajtokkal.

    2) A minap kiprobaltam egy jatekot, majd egyszer csak belassult. Az ujonnan berakott hdd elkezdett swapelni (erre van telepitve a game es ezen van az illegalis swap file is). Ezutan kifagyott es csak feladatkezeloben lehetett leallitani. Ujra indtitottam a game-t, de iszonyat lassu volt. Az afterburner nem jelzett ki semmilyen erteket. A asztalra kilepve eltunt az amd driver kozpont is. Ma elinditva a gepet, megint nem volt amd driver, mikozben semmilyen modositast nem csinaltam rajta, a gep fagyott es lassu volt, a chrome 100%-ra terhelte a cpu-t. A hibernacio lehetosege eltunt a menubol. Ujrainditas utan meg visszaallt minden. WTF?!

    3) Az archivalasi projekt kereteben egy ide hdd is van most a rendszerben. Amiota beraktam lassan indul a rendszer. Ezenkivul van ket usb3-s kulso hdd is es az egyik indulasnal elkezdte hosszasan ellenorizni oket, mikozben mar regota a rendszerben vannak (mindegyik hdd 100/100 es a kebellel sincs gond). Erre se tudok gombot varni.

    Ilyet anno a win7-nel sosem csinalt...

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz siskad #77750 üzenetére

    Hasonloval mar igen. uTorrent annak ellenere, hogy korabban be volt kapcsolva az automatikus inditas, majd utan ki tovabbra is elinditja.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    Ugy latom a windows 10 harmadjara is megbukott hdd kezelesben. Ugy latszik ilyen alap dolgok nem mennek...

    Eset: 20GB adat lett egy kulso usb hdd-re masolva (win10), majd egy masik win10 alatt eloszor mindent szepen latott, de az ures hely nem csokkent annyival amennyit ramasoltam. Az adatokat (video fileok) lejatszani nem lehet, de F3-ra olvashatoak, viszont (Shift+)Alt+Enter meret kijelzesre nem jelenit meg semmit. Ezert csinaltam egy hiba ellenorzest. Eloszor belefagyott majd masodjara korruptak lettek az adatok. Valamelyiket megtalalta, valamelyiket athelyezte a found.000-ba. Ezutan mar csak rendszergazdakent engedte a hozzaferest. Ezutan atvittem egy harmadik win10 gepre, ahol vegigengedtem rajta a chkdsk-t, de nem talalt hibat. Ekozben az ures hely valahogy megis elkezdett csokkeni. Kivancsisag keppen, mivel az sfv/md5 cheksumot nem futtatja le hozzaferesi hiba miatt, elovettem a torrent fileokat, de azt sem engedte. Kiveve amit a found.000-bol banyasztam vissza, ez viszont korrupt lett. Kezdem azt hinni, hogy ez az egesz jogusultsagi rendszer el van b@szva rendesen.

    Szumma-szuumarum: Egy kalap fos a win10.

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz Zoz #83157 üzenetére

    Ez most komoly kerdes volt?!

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz Cs1csó #83158 üzenetére

    Ez az, hogy ez egy alap dolog, mar 15 eve.

    Az a helyzet, hogy ezt mar harmadjar jatsza el. Tobb forrasbol es tobb hdd-vel.

    Milyen "gyari ertek" az, ami adat korrupciot okoz? :F

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz Doky586 #83159 üzenetére

    Bunbak?! Egy alap funkcio, ha nem mukodik az akkor meg is micsoda?

    "emberi hibáink álcázására"

    Emberi hiba. Ertem. Tehat a tobb szaz TB-t amit atmozgattam/behasheltem eletem soran hiba nelkul tobb fele OS-n az csak az en szerencsem volt. De mar remlik, mar multkor is ilyen konstruktiv voltal.

    Amugy idokozben valamennyire sikerult rajonnom, hogy a jogosultsagok teren lesz a hiba. Amire neked gurukent nem sikerult rajonnod es csak szemelyeskedni tudsz.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz #77646080 #83160 üzenetére

    Jobban is tetted.

    "Direkt nem válaszoltam oda, hogy többször is végeztem ilyen, vagy akár nagyobb méretű fájlmozgatást, minden probléma nélkül."
    Igen, mert ez egy alap funkcio. Szerinted szova tennem maskulonben.

    "Nem szerettem volna felpiszkálni az agyát."
    Mivel tudnad jobban?!

    "Inkább tudomásul vettem, hogy bizony "egy kalap fos" a Windows 10."
    Marpedig jopar alp dolgo nem mukodik, ami korabban problema mentes volt.

    "Nem hibátlan, szó se róla, de a korábbi poszt nem túl helytálló..."
    Harmadjara jatszotta ezt el...

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz pc360 #83161 üzenetére

    "Egy hibás HDD-t melyik rendszer kezel le jól?"
    Ez most komoly?! Ennyire le legyel mar idiota.

    100/100 a hdd.

    "Illetve nem gondolod, hogyha alapokra nem tudnánk használni, akkor állandóan erről zúgna a topik?"
    Harmadik eset volt. Tobb forrasbol, tobb eszkozzel.

    "Kicsit gondolkozni kéne az ilyen következtetések előtt."
    Igen, ezt viszont javasolnam.

    "Nem választottad le rendesen"
    Ok, mester. Tanits meg...

    "a HDD-d hibás"
    Nyilvanvalo :D

    "vírusod van"
    Csak munkra hasznalt WS-n :DDD

    "valamelyik kábeled rossz"
    Szinte ujjnyi vastag usb3 kabel, ami alig van mozgatva.

    "vagy hulladék szoftverrel próbálod a fájlokat mozgatni."
    Jelen esetben tcmd volt.

    "Más variáció nem nagyon lesz, ezekből választhatsz."
    Mas kerdes van?! A fentiekbol valaszthatsz...

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz King Unique #83162 üzenetére

    Nalam harmadjara produkalta ezt. 3/3 eppen eleg, szoval szerintem fos. Megfelel?

    "Én speciel több külső merevlemezt is használok"
    Detto.

    "de eddig különösebb problémát nem tapasztaltam"
    Linusxnal, mac-nel es win7 en se.

    "Igaz eleve rendeltetésszerűen használom őket"
    Nyilvan menet kozben dobalom meg kihuzom oket :U

    "szoftveresen mindig leválasztom"
    Jelen esetben kikapcsolas utan volt eltavolitva.

    "ha kell beállítom NTFS-nél a megfelelő jogosultságokat"
    Ez mondjuk nem alap dolog es mint kiderult itt lesz a hiba egyik nyitja.

    "nem gányolok semmit szét"
    Mit "ganyolnek szet" egy alap masolasnal?!

    "Ahogyan az eszköz állapotára is odafigyelek"
    Femtokos usb3 rack megfelel? Kulon tokban szallitva.

    "a megfelelő csatlakozásra, tápellátásra stb."
    Szinte kis ujjnyi vastag usb3 kabel. Megfelel?

    "A CHKDSK-t meg eleve inkább parancssorból célszerű futtatni és ott is csak szükség esetén, nem összevissza."
    Harmadik ellenorzsre volt futtatva, automatikusan, masodik gepen.

    "Egyébként pont nem olyan régen mozgattam külső HDD-ken nagyobb mennyiségű adatot, sőt még BitLocker-titkosítású kötetet is át kellett méreteznem, illetve mozgatnom Windows 10-zel és nem volt semmi gond. Az utóbbi eleve kritikus volt, pláne hogy egyes külső particionáló programok sem kezelik a titkosított kötetet, de szerencsére sikerült megoldani."
    Good for you. Itt egy alap funkcio nem mukodik. Linux alatt a tobb szaz TB-nyi vm backupok mozgatasanal miert nincs ilyen gondom?

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz Cs1csó #83168 üzenetére

    Semmi gond. Csak tudnam, hogy egy alap masolasi funkcio miert van jogosultsagokhoz kotve, amikor a win7-nel sose volt ilyen hiba, pedig 9 evig hasznaltam elotte.

    Ezt mar harmadjara jatszotta el, ket hdd-vel, ket usb3 rackben, 3db win10 forrasbol. Ez mar azert tobb, mint veletlen.

    Ui: Amugy a jogosultsgok kiterjesztese utan elerhetoek lettek a fileok, de nemelyik korrupt maradt. Viszont a free space kijelzes meg mindig hibas. Tobbet jelez ki, mint amennyi a valos, ami ugye WTF szituacio.

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz Zoz #83174 üzenetére

    Nem tudom. Ez konkretan nem az en gepem volt. De amugy is a win10 baromsaga, hogy nem zarja le az FS-t barminemu leallitasnal. Ezzel a gyorsinditas/leallitassal marhasaggal is mar volt egy korom anno vga cserenel.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz mobilizmo #83176 üzenetére

    Az elso vagy aki konstruktivan es ertelmesen all hozza :)

    Igen, valami ilyesmi problemara jutottam. Az oroklodesi jogosultsagokkal lesz valami.

    Peldaul par mappat nem enged megnyitni, csak rendszergazdakent. De peldaul utana sem engedi a modositast. Kiveve, ha a root-ra vagy a szulomappara engedelyezem az oroklodest. illetve valamelyiket meg ezutan sem. Viszont egy egyszeru F6-tal eltunnek rola a jogosultsagok es teljesen modosithato.

    Azert ennyi hercehurcat egy sima masolas miatt :F

    Viszont tarterulet anomalia tovabbra sem oldodott meg. tobb szabad helyem van, mint amennyinek szabadna lennie. Ilyenkor jon ugye a kerdes, hogy hogyan lehet ez. Msoljak-e addig ra, nehogy az idiota win10 felulirjon valamit a tudtom nelkul.

    Amugy hasonloan igy jartam el. Igy is talaltam ra:

    https://answers.microsoft.com/hu-hu/windows/forum/windows_10-files/windows-10-mapp%C3%A1k/03219281-6105-4bf0-a9c3-712f6c53d12c

    Hol lehet kikapcsolni, hogy sehol se jegyezzen fel jogosultsagokat es flag-eljen meg fileokat/mappakat?

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz Geth #83179 üzenetére

    Nem tudom eldonteni, hogy most trollkodsz vagy komolyan kerdezed :D

    Mas kerdes, ha a "Te" alatt a jogosultsagot erted. De mivel emlitettem, hogy 3 masik forrasbol, ezert ez evidens, hogy nem.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz Geth #83189 üzenetére

    "Úgy értettem Te vagy a gyenge láncszem ebben az esetben"
    A gyenge lancszem a winfos, mivel nem hivja fel ra a figyelmet, hogy: "Hello ezeknek a fileoknak/mappaknak a jogosultsaga mas nevere szol, ha hasznalni akarja, tegye meg ezt es ezt." Igy lenne korrekt, ha mar ilyen retardalt a jogosultsagi rendszer. Erdekes win7-nel nem volt ilyen gond, meg a samba megosztasal sem.

    "exFAT-nak, FAT32-nek, esetleg UDF-nek hívják."
    Nyilvan egy 1TB-s volume-t NTFS-re formaztam.
    Ujrafogalmazaok. Hol lehet az ntfs-t beallitani globalisan, hogy ne jegyezzen fel kulon felhasznalokat.

    "De lehet egyszerűbb lenne rekurzívan Everyone-ra rakni a tulajt/jogosultságot."
    Nah, erre jutottam en is. Viszont ezt hol lehet globalisan minden meghajtora beallitani?

    Osszehasonlitva a visszaszerzett fileokat:

    Amelyek korruptak, eltero jogosultsagokkal:
    Hitelesitett felhasznalok
    System
    Rendszergazdak (admin/xyz)
    Felhasznalok (user/xyz)

    Amelyek mukodnek (es minden mas):
    Mindenki
    System
    Rendszergazdak (admin/xyz)

    A problemat az jelenti, hogy az alahuzottak hogyan keruletek oda. Illetve mi alapjan jelolte meg.

    "Tárterület problémához: ha nem korrupt az fs"
    Tobb pass-nyi chkdsk-t csinalt, az event log mar nem ter vissza hibaval, csak a legelso bad index-szel, amit helyreallitott (nagyjabol). Legelsonek jol jelezte a meretet, de a fileokhoz nem lehetett hozzaferni.

    "Javitas" utan meg tobb problemat csinalt.

    "nem lehet, hogy valami symlinket/akármit másolsz (nem foglal valódi helyet)?"
    Nem. Mezei video fileok. A nem foglal valodi helyet az maskor volt, az is egy kulon tortenet.

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz #77646080 #83187 üzenetére

    "Más szemében a szálkát is észreveszed, a sajátodban viszont a gerendát sem."
    Hogy mi a bajod? Ki is kezdett el szurkalodni?

    "Az a mód, ahogyan felvetetted a problémád, szintén se nem konstruktív, se nem értelmes."
    Egy problema felvetese hogyan lehet konstruktiv? Mi nem volt benne ertelmes?

    "De ilyen belépő után bezzeg a többiektől elvárod azt, amit te magad sem teljesítettél."
    Milyen belepo? Mar honapokkal ezelott is felvetettem ezt a problemat. Mit nem teljesitettem?

    Eddig semmi ertelmeset nem hallottam toled. Csak a kotekedest. Good job mate!

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz King Unique #83196 üzenetére

    "Ha már az a módi nálad, hogy mindenkinek így visszaidézgetve válaszolsz"
    Nem "modi". Atlathatosag.

    "Nálam meg 0-szor eddig, pedig több, illetve többféle USB-tárolóeszközt is használok Windows 10-zel."
    Ha a problema felmerul valahol akkor az problema es noveli a statisztikat. Agydaganatba is csak az hal bele akinek van, akinek meg nincs az akkor tagadja, hogy letezik?!

    Mac es Linux siman felismeri es kezeli. A hw hibatlan, a disk allapota 100/100, smart-nal nincs flag.

    "nem minden USB-chip támogatott, vagy ha igen, akkor sem feltétlen teljes mértékben"
    Ez igaz. Esetemben mindketto ASMedia. Hibatlanul mukodnek. Egyedul neha a sebessegre lehet szavam, de az gondolom mar az usb3 szabvany sara.

    "Ki tudja...Amúgy meg nemcsak ezek tartoznak bele."
    Nem sokat vannak mozgatva, szoval kizart.

    "Normál esetben menet közben, az OS alól szokás, javasolt. De elvileg annak leállításával, illetve a gép kikapcsolásával is megtörténik és utána fizikálisan is leválasztható az eszköz."
    Meg jo, hogy ezt 2018-ban megtehetem :D

    "Nem mindig kell piszkálni, de ha úgy szükséges, akkor alap dolog, hogy be kellene állítani a megfelelő jogosultságokat NTFS fájlrendszernél, ami csak néhány kattintás. Nem pedig utólag rácsodálkozni, hogy a másik Windowsnál, másik felhasználói fiók alatt miért nincsen mindenhez teljes hozzáférés..."
    Nem piszkaltam. Minek tennem?! Nem alap dolog a beallitasa. Az alap az, hogy mindenki mindenhez hozzafer, kiveve ha beallitom, hogy ne igy legyen. Egy szimpla masolas tortent, nem biztosnagi es rendszerfileokat mozgattam. Mi az hogy racsodalkozni?! Amikor egy alapfunkcio nem mukodik megis mi a f@szomat kene csinalnom, tapsolnom? Oldja meg a win10 magatol. Erdekes a win7-nel nem volt ilyen hulyeseg.

    "Annál mondjuk nem nagyon van mit, de nem is arra vonatkozott"
    Na ugye. Marmint mi?

    "Az ilyen rejtélyes problémáknál jellemzően mindig utólag derülnek ki a dolgok, utólag csordogálnak az újabb és újabb részletek, hogy mégsem minden volt teljesen OK, mint ahogy azt előzőleg állította az illető..."
    Hagyjuk a mellebeszelest.

    "Na meg az pl. most utólag derült ki, hogy másmás gépén is használva volt a külső merevlemez, vagy lehet más is használta őket, ki tudja..."
    Mi az, hogy most derult ki?! :DDD Ezzel nyiotttam a problemat. 2018-ban miert kene problemat jelentsen ez, amikor a win7 idoszakban nem volt ilyen? Mi az, hogy mas is hasznalta? "Ki tudaja", ez most komoly?

    "Ez egy dolog... Viszont az nem derül ki belőle, hogy pl. a fizikai csatlakozók és az USB-kábel rendben van-e, maga a külső ház, illetve a merevlemez OK-e."
    Az meg egy masik, hogy robosztus. De kiderul. Keves mozgatas ---> csatlakozo allapot/usb kabel. A kulso haznak ehhez mi koze? Sokadhjara irom, de ugy latszik nem tunik fel: 100/100.
    Ezenkivul ugy latom nem jon le szamodra, hogy akkor a smart jelezne es FS hiba lenne. De mint mondtam jogosultsagi hiba.

    "Itt a fizikai csatlakozó és az aljzat, illetve a megfelelő illeszkedés, valamint a kábel állapota a lényeg, nem az, hogy milyen vastag..."
    Ok, ugy latom csak ezt tudod ismetelgetni. sokadjara irom le hw/hdd 100/100. Capisce?

    "Ha a Windows az eszköz csatlakoztatáskor problémát észlel és javítást ajánl fel, ott már eleve nem stimmel valami... "
    Ugy latom nem ertelmezted amit irtam. Elsore nem ajanlott fel semmit. A meretek jok voltak, csak a fileok voltak elerhetetlenek. Ezert manulaisan futtatam eloszor es talalt is hibat, de generalt is ujakat.

    "Normál esetben csak úgy magától, mindenféle ok nélkül nem szokta."
    Nem mondod?! Meg jo.

    "Érdekes, hogy most is csatlakoztatottam az egyik külső HDD-met és jé, nem akarja javítani a Windows 10, minden rendben van vele..."
    Ez megis kit erdekel?! Menj el az orovoshoz es mondd neki, hogy egeszseges vagy, de azert vizsgaljon mar meg.

    "Mondjuk több 100 TB-nyi, meg PB-nyi adatot nem szoktam mozgatni alkalmanként, hanem max. több száz GB-ot, vagy esetleg pár TB-ot."
    Teljesen mindegy a meret, nem ezen kell lovagolni. Ha a hetvegi 100MB-nyi fenykepeim tunnek igy el, akkor is bosszant.

    "Ha pedig Linux, akkor azzal pont nem olyan régen szívtam, mivel az USB 3.0 eszköz, 3.0-s kábellel, 3.0 portban csak USB 2.0 sebességgel volt hajlandó másolni valamiért..."
    Az driver miatt lesz, mint emlitettem az elobb, a sebessegre neha nekem is gondom van.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz Doky586 #83197 üzenetére

    "Na pont ezekkel az előítéletekkel van gond."
    Eloitelet vagy sem Windows ala NTFS-t rakok, mert naplozo es elvileg kevesebb gondot jelent, ha hibat kell javitani (legalabbis a korabbi evekben).

    "Az NTFS ugyan stabilabb adatbiztonsági szempontból mert naplózó rendszer"
    Igy van.

    "és tud jogosultságokat, de te ebbe teljesen belekeveredtél."
    Es itt van a problema. Akraratlanul. Tehat ha ezt valakinek elmondod, hogy 2018-ban peldaul: a munkahelyeden dolgozol es ugy gondolod, hogy hazaviszed a munkadat, ezert atmasolod az adatokat majd otthoni folytatod. Ez nem lehetseges. Ugy, hogy mindet renszeren ugyanaz az Os fut. Azert erzed az ironiat ugye?

    "Külső hurcolós HDD-n nyugodtan formázhatod exFAT-re"
    Sajnos az exFAT-t nemylik eszkozom nem ismeri, amire neha rarakom.

    "Mindenki = minden felhasználó a gépen
    Everyone = bárki, nemcsak a helyi felhasználók"
    Ez most micsoda? Ez nem ket kulonbozo user definition, hanem angol es magyar megfelelo. Minek irtad le?

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz mobilizmo #83198 üzenetére

    Ok. Viszont az akkor is win10 hibaja, hogy egy sima masolasnal nem tunteti fel vagy a masik gepen megnyitasnal, hogy elteroek a jogosultsagok. Raadasul, ha a sajat gyari hibaellenorzeset vegigfuttatom rajta, manualasian akkor sajat maga szerint is hibat talalt. Ismetlem mezei video fileok. Semmi rejtett, rendzser, biztonsagi masolat, stb. Szoval ez nem user error. Ez design hiba.

    "Értem én, hogy ez is foci, de mindig furcsállom, hogy valaki kapásból lefosoz valamit, mert nem úgy működik ahogy elsőre elképzeli."
    Kezdve a win98, winxp, win7 korszakkal, sose volt ilyen hibam. Pedig joparszor hurcolasztam hdd-t masolasra. Akkor miert most a win10-zel van ilyen gond? Statisztikailag eleg szarul all nalam a 1,5 evvel vs. "osszes tobbi ms os" 19+ ev. Nem beszelve az osszes tobbi linux/mac os-rol.

    Tovabbmegyek. A visszaallitott adatokat leellenoriztem (sfv/md5). Viszont azok amelyek korruptak lettek torrentbol ujbol behasheltem, de nem engedi folytatni. Megtagadja a hozzafreset, magyaran nem engedi az ujratoltest/folytatast. Azok utan is, hogy az oroklodo jogosultsagokat kigyomlaltam szulokonyvtarrol a root-tol kezdve es beallitottam mindenkit teljes hozzaferesre. Ez az amire mar nem tudok gombot varrni.

    Sot, nehany mappat sem engedett eloszor elerni, amikben a feliratok voltak kulon (ezek nem lettek korruptak, valamelyik mar korabban ott volt). Ott is trukkozni kellett. Mint mondtam valamelyik egy szimpla F6-tal mentesult.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz Geth #83209 üzenetére

    "Jól hangzik, csak nem igaz, ahogy én és sokan mások is tanúsíthatják."
    Problema akkor is 3/3 eddig nalam.

    "Lett ajánlva az exFAT, Neked az nem jó, marad az NTFS"
    Ez eso utan koponyeg szindroma. NTFS van rajta, ennel keletkezett a hiba. Nem relevans.

    "Ha jól van beállítva a tulaj/jogosultság"
    Miert kene nekem beallitanom?! Alap esetben minden filenak/mappanak (Mindenki es teljes hozzaferessel kell rendelkeznie. Kiveve, ha azt maskent nem akarom, akkor azt nyilvan elore beallitom vagy tudok rola.

    "illetve az öröklődés, a copy (és külön volume esetén a move) alapból örökli az új hely jogosultságait."
    Igy van, ez evidens.

    "Kivéve persze ha "máshogy" másolod, van rá mód"
    Igy van.

    "vigye magával a DACL-t (pl. azt hiszem a TC is tud így másolni"
    Ennek utana nezek.

    "Nem mi kezdtünk jönni azzal, hogy hány TB/PB adatot mozgattunk különböző OS-ek alatt. Bár ez irreleváns (független események)"
    Persze. Nem a mennyiseg volt a lenyeg, hanem nyilvan a suruseg :)

    "Az orvosos példa rossz volt, ha egészséges valaki (tipp), attól néha nem árt elmenni, nekem is lefut hétvégén a HDD-re egy gyorsteszt, pedig nem jelez se SMART se semmi."
    De, ebben a kontextusban helytallo. Viszont en is azert futtattam manualsian ellenorzest, mert nem stimmelt valami es igazam is lett. Nem a smart-tal volt bajom, hanem a fileokkal es az FS-sel.

    Amugy a tarhely anomalia meg midig fenn all. Tovabbra is tobb szabad helyem van, mint amennyinek szabadna lennie. Jelen esetben 1TB lemez, ugye 931GB. Volt rajta 119GB hely. Rakerult egy evadnyi 720p sorozat 19GB meretben. Azaz 100GB-nek kellet volna maradnia, de megis 110GB helyem van. Azaz lett 10GB helyem a semmibol :)

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz Geth #83211 üzenetére

    De. Csinaltam manualisan ujraellenorzest. F3-mal megnyitva a fileok tartalmaznak adatot. Szamtalanszor csinaltam mar igy es siman folytatta.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz Geth #83214 üzenetére

    "Irreleváns, máshol meg 0/1000"
    Szamomra meg a 0/1000 irrelevans. Most igy jobb?

    "Mert ki állítsa be?"
    Mondjuk global default?

    "Bár lehet jobban jártál volna, ha valaki beállítja."
    Ezt nem tudom mire velni...

    "Rossz feltételezés"
    Mi a rossz?

    "Ha a driveon nincs rajta amit írtál, akkor automagically nem kerül rá a tartalmára sem, szerencsére"
    Egyertelmu. De a driveon csak egyetlen egy aktiv van, szerintem kitalalod (mindenki/teljes).

    "Azt érezzük, hogy ez nem jogosultság probléma, hanem sz*rul került rá az adat, nagy különbség."
    A jogosultsag az elereshez kellett, mert nem engedte a modositast. Remlik meg? Illetve kozolnem, hogy az adatot szarul egy masik win10 csinalta, szoval nincs kulonbseg. Erzed?

    "Gondolom nem számoltál szemmel hasht, persze hogy lehet benne adat"
    Ugy ertettem, hogy engedi olvasni es nem "nullas" placeholder.

    Pont azert hasheltem ujra, hogy a garbage reszeket ismerje fel es a helyere toltosn ujra, de ez mar nem ide tartozik.

    "Ha sokszor kellett már ilyet csinálnod, én azért egy RAM tesztet futtatnék, egy kezemen meg tudom számolni hányszor kellett rehasht tolnom az utóbbi 5 évben."
    Felesleges, mivel az korabbi esetekre utaltam amikor a win10 szetbarmolta a masolt adatokat. A ramoknak semmi bajuk stabilan futnak. Ez se ide tartozik.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz Doky586 #83215 üzenetére

    "Hogyne éreznénk.. Csak nem úgy ahogy Te gondolod.."
    Latom meg mindig csak vicceskedni tudsz...

    "Ez is arra bizonyíték hogy te vagy a hibás, de ha neked az okoz élvezetet hogy hárítod a gyanusítást és bűnbakot keresel.. sok sikert.. "
    Ok, mester. Nyilvan en vagyok a hibas es az utobbi 20+ eve csak szerencsem volt.

    Nincs tobb kerdesem. Mehetsz vissza a sarokba tapsikloni meg rohogni...

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    Olyankor mit lehet csinalni, amikor a Winfo$ furcsan elkurt@ a particiot?!

    Ilyen hibakat generalt, hogy:
    -lomtar hibas uzenet (?!)
    -tallozhatava valt a sys vol mappa
    -engedely kell a particio megnyitashoz
    -megnyitas utan roviddel umountolja a particiot
    -a particio neve eltunt (lemezkezeloben meg is latja hibatlanul)
    -explorerbol/tcmd-bol nem lehet javitast inditani (lemezkezelobol lehet)
    -a chkdsk neha hibatlannak, neha hibasnak erzekeli a particiot
    -tobbszori kijavitas utan is hibasnak latja (~tucatszor lefutattam, 3 gepen is)
    -az event managerbe a log tobbszor felbe van szakitva, mivel annyi a bejegyzes (ilyet se lattam meg)
    -3 particio van a hdd-n a masik ketto hibatlan, csak az lett hibas amire letoltottem
    -ez a letoltes/masolas eltunt, majd a chkdsk hozta vissza sikeresen found0000 kent
    -fileokat nem lehet megnyitni rendszergazdai jogosultsag nelkul
    -letolteni nem lehet ra masik gepen se ezekutan (nem elerheto engedely miatt)
    -masolni/torolni lehet engedellyel, a korabbi fileok nem hibasak, a tartalom nem serult, csak a particio
    -mindegyik gep latja a hdd-t, csak azt az egy particiot nem kezelik
    -mediaplayer es a nas latja halozaton keresztul es nem kell engedely torleshez/masolashaz/megnyitashoz
    -stb.

    Szoval megint valami kib@szott jogosultsagi mizeria lesz. Ugyanaz a win10 b@szta el, mint korabban. Ezt a hdd-t altalaban 4db win10 gepre szoktam felcsatolni usb3-n. A tobbinel hibatlanul mukodik, ez a 4. mindig csinal valami f@szsagot (teljesen eredeti gyari frissitessel) es mar nagyon kezdem unni...

    Okoskodok kedveert:
    -nem hibas a rack
    -nem hibas a kabel
    -le van valasztva mindig a volume, kikapcsolas elott
    -aramtalanitva van a gep kihuzas elott
    -3 masik win10 gepen is tesztelve
    -a hdd 100/100

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    Az mitol van es hol lehet kikapcsolni, hogy alvas modba rakva a win10 magatol gondol egyet es felebred, majd ujbol "elalszik".

    Roppant idegesito amikor filmenezes/xbox kozbe elkezdi ezt jatszani es a hdmi jelet kapcsolgatja.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Új hozzászólás Aktív témák