Új hozzászólás Aktív témák

  • BlackSoft

    addikt

    Sziasztok!

    Azt szeretném tudni, hogy mit jelent az, ha a Windows-t UEFI módban tesszük fel? :F

    Nekem nincs optikai meghajtóm. Fogtam a Win 8.1-es dvd-t és csináltam belőle *.iso-t, majd rábontottam egy pendrive-ra. Arról szerettem volna telepíteni, és beléptem a BIOS-ba, hogy kiválasszam a pendrive-t mint elsődleges meghajtót, hogy arról bootoljon, és felajánlott két lehetőséget:

    -Legacy USB mode
    -UEFI USB Boot

    Na most az UEFI-s módszer volt alapértelmezettként megadva, és azt javasolta, hogy úgy célszerű bootolni. Mentettem, újraindult, majd feltettem a rendszert az USB-ről, mint minden alkalommal dvd-ről is.

    Na de most jön a trükk ;] A Windows már az első indításnál nem a szokásos logóval indult, hanem nagy meglepetésemre egy ROG-os logóval, mint indításkor a BIOS check képernyőnél ;]

    Oké, rögtön tudtam, hogy ez azért van, mert ROG alaplapom van, és UEFI módban telepítettem. De mégis miért????? :W :DDD
    Szóval én ezt nem értem alapból, hogy UEFI... De azt még jobban nem értem, hogy milyen futurisztikus űrtechnológiával képes az alaplapom egy Windows 8.1-es boot logót lecserélni, holott amikor vettem az alaplapomat sehol nem létezett a Win 8... :U És mellesleg ki kérte hogy cserélje le? :DDD
    Amúgy tök jól néz ki, meg minden, csak számomra érthetetlen, mert eddig a telepítésig még az UEFI-ről is maximum véletlen hallottam...

    ---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

Új hozzászólás Aktív témák