Új hozzászólás Aktív témák

  • NemMo

    őstag

    Elmesélem a tegnapi kálváriámat. Adott egy pc, ami 7. generációs i5 proci miatt hivatalosan nem támogatott a win11. Felraktam pár napja minden gond nélkül egy virágboltból származó verziót. Sikerült szereznem legális kulcsot és gondoltam akkor már legyen rendes image-ből telepítve és letöltöttem a microsoft oldaláról megcsináltam a pendrive-ot és telepítés közben a fájlok előkészítése közben 40% elszállt, hogy sérült fájl. Jó akkor visszateszem a win 10-et a kiírt cd-ről. Na itt kezdődött az igazi gond, mert az a hülye cd-ről a telepítő csak legacy módban hajlandó elindulni, de telepíteni nem tudtam a particióra, mert gtp particio volt, de neki mbr kellett volna. Sebaj nyitok egy parancssort és dispart használatával konvertálom, de haha nem jelent meg a konvertálni való partíció. Szerencsére apukám régi win 7 gépe ott volt, szóval lekaptam a virágboltból azt az image-t ami működött, de a win 7 a rufus-ban nem aktív az a funkció, hogy a telepítő ne vegye figyelembe a kompatibilitást. Jaj, hát a céges laptopom ott van win 10-el ott meg tudom csinálni a boot pendrive-ot. Apu gépe nagyon lassú, szóval minden rohadt lassan történt. Nem volt kellemes estém. :))
    Bocsánat hosszúra sikeredett

Új hozzászólás Aktív témák