Új hozzászólás Aktív témák

  • Baryka007

    őstag

    Üdv néktek!

    Régóta agyalok azon, hogy építsek egy vizes rendszert a gépembe... A használt cuccoktól sem ódzkodom, de még aliexpresstől sem.

    Amennyire tudtam utánanéztem a dolgoknak... Mint például pár alapvetőnek is, hogy az egész rendszer jó ha full rézből van, mert ha keveredik a víz mondjuk réz cpu blokkal alu radiátorban az korrózióhoz is vezethet... Illetve hogy a D5 ös pumpák a legmegbízhatóbbak. Meg ilyenek...

    Viszont az ok, amiért így döntenék, az nem más mint az i7 8086k procim további stabilizálása... Itthon delideltem a CPU-t és a nikkelezett IHS-t felpolíroztam a rézig, valamint folyékony fémmel van megkenve a DIE, és a réz IHS is, felette a bQ Dr4 essel...

    Noh most! Jelenleg 5,2ghz en használom 1,35v al a cpu-t Cinebenchben 64 fokban maximalizálódnak a hőmérsékleteim (ha jól emlékszem de erről rakok be egy képet, mert eléggé átfogó teszteket készítettem a CPU delidelése után a rendszeremről...) Viszont Prime95 ben a 10.- percnél egy extra erős AVX terhelésbe kapcsol át a teszt, ahol nem 127w ot eszik a proci mint Cinebenchben, vagy Intel Burn testben ahol kb 133w volt... Hanem p95 ben felkúszik 198w ig is a fogyasztás... És ebben a pillanatban elcsúszik a padlón a dark rock 4... és a proci kilő 97 fokra...

    Nah most a kérdés, amin lehet hogy jót fogtok ti itt röhögni... De létezik olyan Istennyila hűtés, amivel ezt a hirtelen 200w tdp-t VALÓS 200W !! Meglehet fogni 70 fok körül ?

    Valószínűleg az IHS lekerülne a CPU ról, tehát Direct die hűteném, csak egy 1,2kg os alu tömböt nem akartam direct die ráerőszakolni, szóval valamennyivel kedvezőbbek lesznek a feltételek, de a kérdésem továbbra is adott!

    Itt 5 percet futott csak a p95, tehát itt még csak a nagyjából 150w os terhelést kapta még csak a CPU...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák