Új hozzászólás Aktív témák

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz flashpointer #30061 üzenetére

    Ha gyenge szivattyút akarsz használni, akkor a CPU-blokk kiválasztásával nagyon oda kell figyelni, mert a legtöbb ilyen blokk évek óta turbulens kialakítású, ami azt jelenti, hogy kell neki a nyomás/áramlás, hogy igazán jól menjen. Egy ideje kiestem már a blokkok világából, de az utolsó olyan, amiről biztosan tudom, hogy alacsony áramlás mellett is jól teljesít, az az Enzotech "Sapphire" SCW-1 Rev.A. Ez a blokk egy igazi gyöngyszem, mely félúton helyezkedik el a turbulens "micro-pin" és a nem turbulens "fin" kialakítású blokkok közt, ugyanis "micro-fin" kialakítású. Ez azt jelenti, hogy a rajta levő mm-es területű tüskék fél centi magasak. Minél lassabb az áramlás, minél rosszabb a tüskék hűtése, annál nagyobb hosszon melegszenek fel így növelve az effektív hőleadó-felületet. Ez a kialakítás kihalt, mert nem divat alacsony áramlású rendszerek építése. Inkább bedobnak 2-3 pumpát, esetleg szétbontják körökre a rendszert és kész.

    Ha érdekel, nekem hobbim adott gépeket minél kisebb helyre bezsúfolni, tudnék mutatni érdekes dolgokat. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

Új hozzászólás Aktív témák