Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz emitter #525 üzenetére

    Még egy probléma: világegyetem. Naprendszerek, csillagok évmilliókkal ezelőtt indult fényei, az említett mikrohullámú háttérsugárzás. stb. Itt van a napunk. Meg tudjuk mondani, mikor keletkezett, és még mennyi ideig működhet. Annak az özönvíznek kemény nyomai lennének. És ott vannak a jégsapkák is, amik legalább 10000 év történelmét őrzik változatlan formában, az egymásra épült jégrétegekben. Ezek gyönyörűen kimutatnák, ha lett volna egy világméretű özönvíz. De nem teszik ezt. Pedig a mai jégsapkák kb 15000 éve nem olvadtak el, legfeljebb az előző jégkorszak előtt, ami több, mint 15000 éve volt. És akkor sem teljesen olvadtak el.

    Látunk példát bolygók születésére, halálára, és tudjuk mennyi idő alatt, hogyan keletkeznek. Ugyanígy a galaxisok. A világegyetem a bizonyíték. És mégis mindez Isten teremtménye, benne van a Bibliában.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • cousin333

    addikt

    válasz emitter #525 üzenetére

    A Biblia nem ír semmiféle földmozgásokról, ezért nyilván nem is voltak. Ha lettek volna, akkor azok szökőárat okoztak volna, ilyen részre szintén nem emlékszem.

    Pedig a párhuzam jogos, ez se kicsi fanatizmus a részedről. A vallási vezetőidre meg látom, komolyan odafigyelsz, az is mondhatnám, képben vagy... Noha nem vagyok református, úgy vélem, a főpapság nincs olyan messze az Evangélium szellemiségétől. Vagy azt is mondhatnám, hogy volt már sokkal messzebb is ;].

    [Szerkesztve]

    "We spared no expense"

  • WN31RD

    addikt

    válasz emitter #525 üzenetére

    ''nem kéne még így fű alatt sem párhuzamot vonni egy muzulmán fanatizmusa és ''hite'' között, meg a mi keresztyéni hitünk között''
    továbbá:
    ''szerinted én egy lapon vagyok említhető [...] egy sima allahimádóval, aki hite nevében gyilkol''

    Ilyeneket nagyon nem szeretnénk látni a továbbiakban!
    (ezt moderátorként írom)

    Egy muzulmán hite éppúgy hit, mint egy keresztény hite, és éppen annyira való idézőjelek közé. Egy muzulmán fanatizmusa éppúgy fanatizmus mint egy keresztény fanatizmusa. A muzulmánok épp annyira ''sima allahimádók'', mint amennyire te ''sima jehovaimádó'' vagy, és mindkét isten nevében bőven gyilkoltak már.

    Általánosságban ne szóljunk le vallásokat, főleg ne ilyen stílusban. Köszönöm.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák