Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz csaba54 #9851 üzenetére

    Megértem, mikor az ember a történelmet nézi, akkor azokról a magukat keresztényekről maradt fenn adat sokszor, akik rossz értelemben formálták a világunkat.
    Ezek az emberek nagy valószínűséggel nem voltak keresztények, és a kereszténységet csak céljaik eléréséhez eszközként használták fel... Ilyen visszaélésekről más kontextusban is találkozhatunk...
    Az a szenvedés, amit a középkori vallásháborúk okoztak nem a kereszténységről szóltak elsősorban, sokkal inkább pld a feudalizmus válságáról és egy új társadalmi forma, hatalmi igény megjelenéséről, teljesen hétköznapi dolgokról... nos azzal, hogy adtak neki egy ideológiai köntöst azok, akik Jézust még történetileg sem ismerték, de kereszténynek mondták magukat.... hát ez önmagában nem mond semmit a kereszténységről.

    A keresztények szenvedéséről... ha Jézus szenvedett, a követői is szenvedhetnek... erről nemigen szeretünk beszélni mi keresztények sem, mert ma szenvedni nem divatos dolog... pedig szükségszerű...
    Szeretem az édesapámat... ez jó és szép... de ha elvesztem, akkor szenvedni fogok... minél jobban kötődtem hozzá annál jobban... Most ez rossz dolog, vagy jó? A szeretet szenvedéssel jár... a nagy szeretet naggyal... ha felelősnek érzed magad a környezetedért, fájni fog, ha a környezeteddel rossz történik... stb... ezek mind jó dolgok, amitől elválaszthatatlan a szenvedés... sőt sokszor valahol a szenvedés által válik sok esetben láthatóvá a szeretet... De ez elég összetett téma, aminek csak kis szeletét érintettem...

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák