Új hozzászólás Aktív témák

  • csaba54

    tag

    válasz Dalai Láma #9811 üzenetére

    igazából ott kezdődött a kételkedésem,amikor a hittanórán azt sulykolták belénk,legyünk jók,mert isten mindent tud mindent lát
    épp abban az időben olvastam az Ivanhoe-t,ahol ugye voltak a jó meg a rossz lovagok
    de egy lovag ,hogy lehet rossz? kérdeztem én
    és akkor ott volt az új ismeret is ,hogy a mindenható isten aki ezt hagyja,meg azt is hogy a nagyobbak az erősebbek bánthassanak engem és az összes náluknál kissebbet
    és akkor elkezdődött akérdésözön
    és ahogy tanultam láttam a vvilág mocskosnál mocskosabb dolggait és mindig hiányoltam azt az istent akit-amit akkor anno a pap felvázolt
    aki mindent látt ,mindentt tud
    mert hha tényleg olyan lenne,ttényleg az lenne aminek hirdettik,akkor semmiből sem tartana egy tökéletes világot alkotnia,ahol nem lenne egyenlőtlenség,nem bántanák eggymást az emberek és nem kellene lelkiismeretfurdalással tovább mennem,ha a 14-ik piás hajléktalannak már nincs kedvem adni semmit egyazon napon
    ezen vonal mentén haladva pedig bízom benne,nem az ördög incselkedését látod bennem a hitetlenségem miatt

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

Új hozzászólás Aktív témák