Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #7313 üzenetére

    Akkor pontatlanul fogalmaztam. Persze, az Istenről is kapunk képet. De ez nem egy ilyen egyoldalú dolog, hogy az Isten ilyen ,vagy olyan. A vele való kapcsolatunk az, ami igazán számít. (Sehol nem írtam azt ,hogy nem lényeges, milyen az Isten)

    Nem tudod, mit veszítettél. Egy vakon született sem tudja, mit veszített.

    Számodra ezt jelenti, amit írtam? De, igenis vedd komolyan a leírtakat. A körítés is fontos. A szereplők nevét sok esetben tényleg kicserélhetnénk, és sokszor a helyszínt is. És tegyük is meg, így tudjuk alkalmazni a jelen korra.

    de a benne leírtak nem történtek meg a valóságban
    Kivonulás, Királyok, csak hogy párat említsek. És látom, a hangsúly nálad még mindig azon van, hogy mi a valóság és mi az, ami nem úgy történt meg. Így sosem fogod megérteni.

    "Lehet, hogy a Biblia írója (írói) azért írta (írták) ilyenre, hogy többen olvassák." Ez elég mai gondolkodásra utal. J.K. Rowling ezért írta a történeteit színesre, a próféták viszont nem haszonért írták, amit írtak. Isten üzenetét írták le.

    Azt hiszem pár hsz-szel feljebb kymco jól leírta, hogy mi az, ami miatt te oktatókönyvnek tartod, mi pedig nem.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák