Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz SystemRoot #3577 üzenetére

    Ószövetségből mint ahogy Te írod akkor a zsidók miért nem fogadják el megváltóként?

    Ez egy nagyon izgalmas és érdekes kérdés.
    Először le kell szögezni, hogy a kérdés által megfogalmazott állítás, mármint hogy a zsidók nem fogadták el Jézust Megváltóként önmagában nem igaz.
    A zsidók egy nem is olyan kis része elfogadta.... voltak közöttük harcos zelóták, konszolidált farizeusok, hellénizált előkelők is, sőt esetenként vallási elöljárók is... De pld az Apostolok cselekedetében leírt első pünkösd pont az egyház megszületése több ezer fővel zsidók között zsidó ünnepen zsidókkal született meg. Olyannyira igaz volt ez, hogy a Római birodalom nem is tudta megkülönböztetni a kereszténységet a zsidó vallástól jó ideig, mert ugyanazokból kerültek ki... Sőt tovább bonyolítja a dolgot, hogy a zsidó-keresztények hosszú ideig még jártak a zsinagógákba is rendszeresen, annyira nem különült el a dolog, és a prozelita vagy diaszpóra közösségek is befogadták sok esetben a Jézusról szóló tanítást. De persze elkezdődött a keresztényüldözés, és elsősorban a zsidó vallási vezetők részéről, majd később egészen más indíttatásból ez a Római birodalom erőszakszervezeténél ért véget....
    Az érdekessége a szétválásnak ott kezdődik, hogy a fogságból visszatért zsidóság egy idő után nem a tórát tanulmányozta, hanem kialakított egy szabálygyűjteményt, ami a Tóra gyakorlati értelmezését hivatott betölteni, valójában aprópénzre váltották a parancsolatokat.... itt alakul ki a szombat napi járóföld (mennyit lehet gyalogolni szombaton, hogy ne minősüljön még munkának), itt határozzák meg, hogy pld az orvosi beavatkozás tilos szombaton, mert munka, részletezik a tizedet, részletezik, hogy mikor válhat el a zsidó ember stb.... ennek már nincs sok köze Isten kijelentéséhez....
    Jézus sokat bírálja a vallási vezetőket ezért az elhajlásért.
    Ez biztos nem tetszett a vallási vezetőknek.
    Nem tetszett továbbá Jézus radikalizmusa sem, és az, hogy félő, hogy felbomlik a törékeny status quo a Római birodalommal.
    De a legnagyobb ellenérzést az váltott ki, hogy hogyan jelenhet meg Isten dicsősége egy emberben, hogy képzelheti valaki magát nagyobbnak Mózesnél, és ezt még fokozta
    Jézus kereszthalála... ugyanis a Biblia szerint átkozott az, aki fán függ.... Jézus, a Megváltó hogyan lehet átkozottá?
    Még sok apró részlet van, amit érdemes lenne megemlíteni, a bőség zavarával küszködöm, de nem is biztos, hogy most ennél több kell....

    A másik pofonegyszerű érvem hogy szerintem az Újszövetséget pusztán az Ószövetségből merítve ihletet írták.
    Érvelhetnék ez ellen, de felesleges, mert a vita fősodra nem ez, viszont ez a felütés megingatja az állításod, miszerint az Ószövetség Istene és az Újszövetség Istene nem ugyanaz.... Ha az egyik a másik ihletője, akkor ez engem erősít.... de mint mondom vitatnám szívem szerint az állításod.... Én tartom magam ahhoz, hogy egy Istent látunk legalább 66 szögből.... (ennyi bibliai könyv van). Magában az Ószövetségben is igen eltérő hangulatú könyvek vannak... De még a zsoltárok sem egységesek bizonyos szempontból...

    Az etióp gyerekek sorsa, meglepően jól van dokumentálva, hatalmas alapítványegyüttesek foglalkoznak kisegítésükön és nagy mennyiségű misszió van kint ami beszámol nekünk a történésekről. Én éppenséggel utánaolvastam kellőképpen ezen sorsoknak, és van kellő ismeretem a borzalmakról, arról hogyan kutatnak az etióp gyerekek a kopár földben rovarok után, hogy enyhíteni próbálják gyötrő éhségüket. De Bangladesről is eleget olvastam, miként halnak meg vérhasban a gyerekek túlnyomó többsége.

    Az isten adott nekem három gyereket. Sokat olvastam előtte az apaságról, azt hiszem "szakértője" is lettem a témának, de az elmélet és a gyakorlat ég és föld. Nem tudod mit jelent apának lenni, ha nincs gyereked, nem tudod mit jelent a halál igazán, ha még nem vesztettél el valakit....
    sajnos igaz, hogy minél távolabb történik valami, annál kevésbé érint meg a dolog....
    Isten a probléma megoldását politikusokra is, de nem csak politikusokra bízza. Könnyű kibújni a felelősség alól, ha másra lehet tolni azt. De felelősséget igazán azért vállalhatsz, ami a környezetedben van. Isten a másik emberen keresztül akar és tud segíteni... vagy nem tud, ha kiutasítják... Tudok történetekről, ahol inkább hagyta z ország vezetése pusztulni az embereket, de nem engedte be a keresztény segélyszervezeteket....
    folyt köv később, lehet, hogy napok múlva... bocs a befejezetlenségért...

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák