Új hozzászólás Aktív témák

  • Horka1

    tag

    Üdvözletem...

    Rég jártam erre, és igen érdekes kérdésfelvetésekkel találtam szemben magam...

    Vallások kizárólagossága
    Reinkarnáció
    Gnoszticizmus

    Nagyon jó :)) Egyik vallás sem kizárólagos, sőt minden vallásnak ugyan az a központi üzenete. A Hinduizmus sem tanít mást, mint Jézus... Jézus azt tanítja, hogy ne legyenek köztetek pártütések... A vallások és különböző egyházak ezt egy az egyben felrúgják, és ahelyett, hogy egységben lennének, elkülönülve élnek, és saját elkülönült létükben üdvözítőnek tartják magukat, miközben más egyházakkal és irányzatokkal acsarkodnak... A kereszténység az első számú megszegője a Jézusi tanításoknak természetesen...
    A különböző vallások tartalmilag analógok egymással, éppen csak más-más formákba jelenik meg ugyan az az üzenet... Ha Valaki egy Isten hívő, miként állíthatja, hogy létezik más Isten is az egyetlenen kívül? Miközben maga a biblia is hemzseg a mindenféle Istenektől...

    Reinkarnáció :)) Nagyon jó... A Niceai zsinaton 760 püspök, demokratikus szavazással döntötte el, hogy milyen tanítások kerüljenek és ne kerüljenek a bibliába. Egy szavazat többséggel történt az, hogy kihagyták belőle. Egyébként aki nem elvakultan olvassa a bibliát, könnyen felfedezheti, hogy a reinkarnáció tana jelen pillanatban is megtalálható a bibliában (alaposan kiherélve persze). Nem is lehetne kiemelni belőle teljesen, mert minden mást is el kellene tüntetni ahhoz... A szavazó püspökök fele felállt és elhagyta a zsinat helyét, és különféle gnosztikus szektákat hoztak létre, legismertebbek a különböző lovagrendek, Rózsakeresztes rendek, a Katárok, az Esszénusok stb...

    A gnosztikus Isten megközelítések abban térnek el a mai kereszténytől, hogy a keresztény hit alapú, a gnózis ugye tudás alapú. Nem hiszek el olyan dolgot, aminek nem jártam utána. A kereszténység érzelmileg tanítja hinni az embereket, ezzel eléri, hogy az emberek, nem néznek utána mindannak amit tanítanak nekik... Gyakorlatilag amit akarnak... A gnózis azt tanítja, hogy hogyan működik a világ, átadja a tudást és elveti a vak hitet. Tudás nélkül azonban aligha juthat valaki Istenhez, egyszerűen azért, mert nem tudja, hogy azt hogyan lehet elérni hiszen Ő hisz, nem pedig tud. Tudáshoz, tehát a gnózishoz kell hozzájutnia ahhoz, hogy Istenhez eltaláljon...
    A másik fele a dolognak, a gnosztikus irodalom, rendkívül értékes tudásbázist hordoz. Tamás Júdás, az Esszénus, és más evangéliumok, nélkülözhetetlenek Isten megismeréséhez. El kellene olvasnia annak aki kritika alá vonja, hogy megláthassa, hogy a legtöbb gnosztikus irat egybevág a bibliai evangéliumokkal és tanításokkal. Mivel, hogy minden vallás egybevág mindegyikkel :)) Nem tudsz mást tanítani, mint ami van... Ami nincs arról gondolkodni sem lehet... Vagyis nem tudunk olyan dologról, ami nincs, tehát minden tanítás valóságos... és egyiknek sincs kizárólagossága...

    Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

Új hozzászólás Aktív témák