Új hozzászólás Aktív témák

  • TomMusic

    őstag

    Sziasztok!
    Olvastam róla, hogy a UPC elkezdte nemrég bevezetni az IPv6-ot, és emiatt a publikus IPv4 cím egy NAT hálózat IP címe (ami mögött van a modemem), tehát közvetlenül nem tudom elérni az otthoni gépet (gondolom ezért sincs porttovábbítás ebben az Ubee-ban).
    Csatoltam képet az ottani modem/router felületéről (nincs külön router, csak amit a UPC adott EVW3226-ot).
    Most hétvégén próbáltam beüzemelni egy kis miniszervert, de azóta sem tudom kintről elérni, mint ha nem létezne a gép. Viszont pl. TeamViewerrel megy a kapcsolat, illetve onnan kifele tudok kapcsolatot létrehozni. Először arra gyanakodtam, hogy (mivel telivan a gép mindenféle HP segédprogramokkal/szolgáltatásokkal, amik korlátoznak csomó mindent) az op.rendszer van lekorlátozva. Aztán most olvasom, meg nézem, hogy lehet szolgáltatói oldalon van a kutya elásva. Sajnos nincs most ott másik gép, amiről tudom hogy jól van beállítva, és ki tudnám próbálni, majd csak hétvégén leszek ott fizikailag, amikor tudok vinni laptopot.
    Szóval lehet a gép is tilt minden bejövő kapcsolatot, de gyanús nekem ez a UPC oldal is.
    (A budapesti Ubee-nak csak ipv4 címe van, és ott van porttovábbítás is, azzal működik minden rendesen.)
    Van valakinek valami információja a témában?
    Elvileg lehet kérni, hogy állítsák vissza, de kérdés, hogy az mennyi idő, meg mivel jár.
    Előre is köszönöm!
    Szerk.: előbb kimaradtak a képek, most csatolom.


    [ Szerkesztve ]

    Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

Új hozzászólás Aktív témák