Új hozzászólás Aktív témák

  • suste

    veterán

    válasz BeeTm #14255 üzenetére

    ha a fő routerre csatlakozol (kábel vagy wifi, de wifinél ellenőrizd le, hogy tényleg azon vagy-e!), akkor a 192.168.0.13 címen el kell érjed a 3600-ast (luci-t, és a megosztásokat is ha a 0.13-as ip-vel csatoltad a hálózati meghajtót)

    ha a 3600-ra csatlakozol (kábelen vagy wifin), akkor érdekes módon a 3600-ast (luci-t és a megosztásokat) a 0.13-as ip-n nem éred el, de ezt én sem értem, hogy miért, hiszen egy alháló :F

    kiváncsi vagyok valamire:
    azt próbáld meg, hogy a 3600-as lucinak felveszel egy forwardot a főrouterben (wan:8888 -> 192.168.0.13:80), és ezután a 3600-asra csatlakozva a ddns-sel vagy külső IP-vel hívd meg ("ddns:8888" vagy "külsőip:8888"), és így eléred-e?

    sajna még nem volt időm tesztelni, hogy milyen beállításokkal tudod a relayd router-re csatlakozva a relayd router megosztásait elérni :( (tiszta röhelyes, hogy ilyen probléma felmerül egyáltalán azonos alhálóban lévő klienseknél)
    azt még azért tisztázzuk, hogy a luci/hálózat/tűzfal alatt ugye egy sor van csak a zónánál, és az I/O/F mindegyik elfogadáson van?

    a 00-ás MAC címmel nen foglalkozz, az nem zavar be, több helyen (pl nálam) is így működik
    (egyébként ezt sem értem, hogy milért nem ad neki MAC-et autómatikusan)
    ha nagyon zavar, akkor adhatsz neki kézzel: luci/hálózat/interfész/wwan/advanced fül/Override MAC address (a 00-ákat látod is itt halványan)

    szerk:
    közben látom hogy megpróbáltad amit először írtam, és úgy el is éred
    a többit is próbáld ki.....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák