Új hozzászólás Aktív témák

  • Isten88

    senior tag

    válasz Isten88 #18756 üzenetére

    Közben egy kicsit olvasgattam, 110°C a 6900 XT-nél a Tjunction (eddig engedi max fel a hőfokot, ezt az értéket elérve visszavesz a teljesítményből). Ez a VRAM-ra vonatkozik főként (hotspot). HWinfót indítsd el, játsz vele, az naplózza a min-átlag-max értékeket, lehet meg kellene nézni, hogy max hőfok elérése miatt akad-e be pillanatokra a játék. Ezek a csúcskártyák (6900 XT és RTX3090, stb.) annyira túl vannak hajtva, hogy még biztonságos körülmények között, de a többitől kiemelkedő teljesítménnyel (és ezzel együtt hőfokkal) tudnak működni. Alul van méretezve a hűtésük szerintem. Inkább a határértékeket tolták ki, mint a hűtésen fejlesztettek volna. Lehet bírják 110°C-ig a hajtást, de nem hiszem, hogy sok jót tesz nekik. Thermal padokat sem véletlen cserélgetik az ( külföldön elterjedtebb) RTX 3090-eseken...sajnos nem a legjobb minőségűekkel dolgoztak a gyárakban sok márkánál.

    Szóval én vagy a hőfokok határérték elérésére (és emiatt teljesítményvesztésre) gondolok, vagy kábelhibára, vagy szoftveres hibára.

Új hozzászólás Aktív témák