Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blountex

    senior tag

    Sziasztok!

    Régóta töröm a fejem egy hálózat cserén.
    Ideális választás az lenne, ha a router wan és lan portban is tudna 2,5Gbe portot, és a NAS is tudná (synologynál ez még nem lehetséges).
    Router felől azért lenne jó WANban, mert 2-4 év múlva ha lesz normális 2 gigás net (nem a mostani 2*1-re gondolok), akkor tudja alapból kezelni. LAN felől pedig ennyit tudnék egész biztosan kihozni a kábelekből, kérdéses hogy az 5Gbe mennyire működne, vagy igen, vagy nem.....
    Aztán még persze ott vannak a switchek is amik aranyáron mennek, és elég kevés kapható.

    Várhatnék még 1-2 évet, de akárhogy is nézem ezek a szárnypróbálgatások még kezdetlegesek sok idő kell mire beindul az egész, normális áron lesz fogyasztható stb, ezért úgy döntöttem jelenleg maradok az atombiztos 1Gbe felállásnál, 4k-ra bőven elég ez a sebesség is egy jó darabig.
    Egy következő hálózat fejlesztésnél ami 6-8 év múlva esedékes addigra remélhetőleg elterjedt lesz már a 10Gbe vezérlő (már rég meg kellett volna ezt lépni).
    Addigra már célszerű SSD-t belerakni a NASba is.

    Router:
    Sokat gondolkoztam még a Xiaomi AX3600-on végre globálisan is kapható, de a sokak által említett gyenge wifijel és a "szopás", miatt úgy döntöttem elkerülöm. Aránylag jó termékeket gyárt a Xiaomi, de nem mindenben ők a legjobbak ugye.
    Marad a régóta kiszemelt ASUS RT-AX58U AX3000 Router
    Ebből nekem 2db kell egy fentre, egy lentre (vasbeton födém miatt, és WPA3 miatt csak ez jöhet szóba)

    Synology:
    Maga a gépezetnél nem is a hardvert veszem meg, hanem a támogatást a hardverre.
    Ugyanis ebből a pénzből sokkal jobb hardvert lehet összeszerelni lásd, apu proci stb.
    Kiszemelt:
    Synology DS220+
    Synology DS720+ (4 magos a 2 helyett, picit erősebb proci)
    Megéri az árkülönbözetet?
    Érdemes ramot bővíteni? Ha igen, melyik típus ajánlott?

    Milyen HDD-t érdemes hozzá venni? (volt itt az elmúlt hónapokban elég kálvária körülöttük)
    5400rpm mindenképp, szerintem felesleges a 7200rpm, csak hangosabb.
    Western Digital Red 3.5 4TB 5400rpm 64MB SATA3 (WD40EFRX)

    Esetleg NAS irányában később bepróbálkozok egy Club 3D CAC-1420 2,5gbe porttal, ha nagyon kevésnek érződik a 112Mb/s, no és ha ajánlott kategória. Ugye ebből is 2db-ot kellene venni :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák