Új hozzászólás Aktív témák

  • #48967168

    törölt tag

    Sziasztok!

    Kb 2 hete vettem egy DS214play-t a jó öreg Zyxel NSA325 helyett. Alapvetően ezek álltak a csere hátterében:

    - Szerettem volna a videó távfelügyeletet megvalósítani vele, hogy a neten (!) keresztül nézhessem online a ház kameráit
    - A család 2 médialejátszóján (Dune HD MAX, Meder 600) keresztül továbbra is filmeket nézni
    - Ha már van benne, akkor élvezni a torrent klienst.

    Sajnos egyik funkció sem működik, a hivatalos terméktámogatási fórum (kártya ide vagy oda) rá sem bagózik a kérdéseimre... :(

    Szóval:

    1. A kamerámat hozzá tudom adni, látszik a képe, szépen bekapcsol mozgásérzékelésre, sőt amíg azonos wifi-n van az iPad-em a NAS-sal, a DS Cam applikáción keresztül teljes körűen tudom használni. Ellenben a netről nem látom, mert a csodálatos "EZ Varázsló" nem tudja magától átállítani a routeremet. Az egy dolog, hogy az ASUS AC87U routeremet nem támogatja, de a "régi" AC68U routeremet csak a támogatottak listáján hozza, valójában azzal se tud kezdeni semmit... :(

    Arra kér, hogy kézzel nyitogassam meg a portokat a routeren a NAS számára, de ő 40db portot akar kinyittatni, az ASUS meg csak 32-őt tud. Mely portokra van feltétlenül szüksége a NAS-nak a videófelügyelethez?

    2. Médiamegosztás. A cucc csak elvben Samba kompatibilis, ugyanis a Dune-m, SMB-n keresztül nem is látja, a Meder-en pedig minden egyes belépésnél újra meg kell adnom a nevet és a jelszót (a NSA325-ét érdekes módon megjegyzi). Csak annyit szeretnék, hogy a Synology-n megosztok egy mappát amiben vannak a filmek/képek (ide menne a letöltés is) és ahhoz férjek hozzá minden faxni nélkül... :)

    3. A torrent csak hab a tortán, ugyan hozzá lehet adni a torrent-file-t, de nem csinál vele semmit, holott létező célkönyvtár van megadva...

    Egyenlőre ennyi. Tudom, hogy kicsit sok lett, de eléggé ki vagyok akadva a cuccra, hogy ennyi pénzért sehol sincs az ígért könnyű beállítás és működés ( a felhasználói kézikönyv egy vicc..) a támogatás meg eddig zéró...

    A segítségeteket előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák