Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mezga Aladár

    veterán

    válasz #48967168 #12031 üzenetére

    "2. Médiamegosztás. A cucc csak elvben Samba kompatibilis, ugyanis a Dune-m, SMB-n keresztül nem is látja, a Meder-en pedig minden egyes belépésnél újra meg kell adnom a nevet és a jelszót (a NSA325-ét érdekes módon megjegyzi). Csak annyit szeretnék, hogy a Synology-n megosztok egy mappát amiben vannak a filmek/képek (ide menne a letöltés is) és ahhoz férjek hozzá minden faxni nélkül... :)"

    Nyugi-bugi.
    Az user/pass párost nem a nas jegyzi meg hanem a kliens. A nas csak akkor enged be, ha van ilyen fiók, megfelelő engedélyekkel.
    Addig: Csinálsz egy mappát mondjuk Film. Beállítod az engedélyeket. Engedélyezed a guest fiókot, ami user: pass: nélkül engedi a belépést a sambán keresztül.
    Ha majd megtanultad a dsm kezelését akkor könnyebben fog minden menni. :)

    [ Szerkesztve ]

    Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

  • Multibit

    veterán

    válasz #48967168 #12031 üzenetére

    Egyenlőre ennyi... eléggé ki vagyok akadva a cuccra
    Pedig nem a cuccra kéne kiakadni, hanem magadra! Tudom, nehezen elviselhető a dolog, de bizony először mindig magában keresse az ember a hibát! Az ismerethiány és az ebből adódó user error nem a cucc hibája.
    Nem kéne a NAS router beállítására hagyatkozni. Én egyszer kíváncsiságból kipróbáltam, nekem is egy rakás felelsleges portot nyitott. Állítsd be kézzel a megnyitandó portokat! Csodálkoznék ha valóban 40db portot kéne nyitni ahhoz, hogy IP kamerát üzemeltess. Főleg nem egyenként. Nyiss port tartományt!
    Samba helyett jobban jársz NFS-sel, használd azt (de SMB-vel is kell működnie).
    A torrent is kifogástalanul üzemel sokunknál. Olvass vissza szorgalmasan, nagyon hasznos tud lenni!

  • Gsx-rr

    veterán

    válasz #48967168 #12031 üzenetére

    Azt nem értem miért a Nas-ra akarod bízni a kamera kezelését!

    Egyszerűbb ,közvetlen a kamarát nézni pl egy mobil alkalmazással. Fölösleges a Nas-t közbeiktatni ,hacsak nem akarsz rögzíteni állandóan.

    Nálam egy Ergreat lejátszónál simán megoldott ,hogy NFS vagy SMB-n keresztül érje el a Nas-t.
    Nem is értem mi és miért kér jelszót!

    Nézd meg ezt hátha segít:

    https://www.synology.com/en-uk/knowledgebase/tutorials/452

  • Patice

    Topikgazda

    válasz #48967168 #12031 üzenetére

    Először is üdv. a Synology NAS tulajok körében, másodszor meg nyugi! Én is bírkóztam vagy 2-3 hetet, mire elkezdtem érteni az összefüggéseket, megtanultam egy kicsit a hálózat működését és rendszerben kezdtem el gondolkodni, nem csak egy készülék szintjén.

    (Készül az első hsz. ide is, de jelenleg kicsit elfoglalt vagyok.... :B )

    Szerintem mindent rendbe fogsz tudni rakni, csak sorjában kell haladni. Kamera ügyben annyit tennék itt hozzá előre, hogy ingyenesen max. 2 kamera kezelését támogatja a Synology, többhöz licenszt kell vásárolni.

    1. A kompatibilitással úgy látom nincs gond, a DS Cam is működik belső hálón. Csak a távoli elérést kell beállítani. Erre két mód van: DDNS és/vagy QuickConnect. A DDNS talán szerencsésebb választás a biztonság miatt. Ehhez először érdemes a DSM-en keresztül regisztrálnod egy Synology-s DDNS host címet, amit magadnak választasz. Ezzel eléred kívülről a belső hálódat, vagyis eljutsz a routeredig. A router akkor fogja tudni, hogy merre irányítson tovább, ha megmondod neki, hogy melyik portot használja. Nem kell mindegyiket kinyitni egyből, csak sorjában. Ha jól rémlik, akkor az 5000-es és 5001-es portokat kell alapból, de ezeket is meg lehet változtatni (akár később is).

    Nem árt, ha megismerkedel a routered menüjével, hogyan kell fix IP-t adni a belső hálón lévő eszközöknek (NAS, médialejátszók, kamerák, stb.) és főleg, hogy hogyan kell portokat nyitni.

    2. Médiamegosztás. Ehhez telepíteni kell a Csomagkezelőben a Médiaszervert. Ennek hatására fog látszódni a NAS Sambán + létrehozza az alap média könyvtárakat (video, music, photo). Ezeket automatikusan indexelni is fogja a NAS, de további könyvtárak is hozzá adhatóak a Vezérlőpult --> Műsortár menü alatt. Ha újakat adtál hozzá, akkor nyomj rá az újraindexelésre. Ez azért első alkalommal egy darabig majd eltarthat, ne csodálkozz a (közel) 100%-os proci használaton.

    A médialejátszók mindegyike (szerintem) tudja az NFS megosztást (Dune biztosan). Én azt használnám. Ehhez először is kell a NAS-nak és a két médialejátszónak fix IP a belső hálón. Ezt csináld meg a routeredben. Az IP címeket jegyezd meg! Ezután a NAS-ban, a DSM felületén a Megosztott mappáknál kell NFS hozzáférést adni minden egyes mappára, amit a hálózaton "láttatni" akarsz. A hozzáférést minden egyes IP-re be kell állítani, a te esetedben legalább a médialejátszók IP-jére.

    3. Torrent. Igen, tudja. Az nem elég, hogy van célkönyvtára. Kell egy port, amit kinyitsz a Download Station-nek a routeredben. Lehet a gyári is, de egyénire is átírhatod. Ezt a routeredben kell kinyitni a NAS fix IP-jére, valamint a DS menüjében is be kell állítani. A Seedhez a beállítást már leírtuk, keress rá itt a fórumban. :K

    Az EZ Internet varászlót én nem használom, mert nincs a listában az a router + firmware kombináció, amit a NAS be tudna állítani. Szerintem érdemes a router kézzel konfigolni. Ha még nem ismerős, akkor hajrá, olvass utána, hogy kell (a használati utasítás itt is hasznos lehet).

    Remélem hasznos lesz az irományom. Jöhetnek majd a további kérdések.

    Üdv:

    Patice

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák