Új hozzászólás Aktív témák

  • RetepNyaraB

    veterán

    Halogattam eddig, de csak belevágtam az Expanse S05-be. Nekem elég gáz volt az eddigi négy, de ha már végignyavajogtam és forgattam a szemeim, akkor legyen meg, oké.
    És basszus, szintet lépett a sorozat, igazán meg vagyok lepve!
    Voltak _majdnem_ teljes részek, ahol egyszer sem húztam el a szám, hogy anyám de gáz 😂 Igazából végre bejött a dráma az amatőr kamu helyére és az utolsó két rész, megkockáztatom, kifejezetten epik lett. Várom a lezáró évadot 🙂

    Persze vannak rémes színészek továbbra is (kezdjük szegény Holdennel, ő nekem kb. Hayden Christensen-i mélypont, bár egyébként tényleg kedves arc, ügyesen ki van gyúrva és szőrtelenítve gondosan), főleg a kis mellékszereplők iszonyú amatőrök bírnak lenni. Naomi se egy Greta Garbo, de a több részen átívelő kis magánszáma a robbanni készülő hajóban
    teljesen rendben volt.
    A rendezés az fényévekkel jobb, mint eddig. Nagyjából elmúltak a kompletten izzadságszagú jelenetek/részek, dramaturgiailag rá sem lehet ismerni. Avarasala kancellár asszony ripacskodását is meglepően sikerült visszafogni, alig ismertem rá.
    Két kis spoiler(?) ugrott be máról, az utsó két részről. A 9. végén mikor Amos kinéz a hajóablakon, háttérben a Földdel és aztán kintről mutatják, ahogy tükröződik a Föld kontúrja az ő elmosódott arcával az ablakban. Na az egy filmplakát szintű beállítás.
    A másik a 10. kétharmadánál, 37:55 egész pontosan, ahogy Amos mögött egy jelentéktelen töltő képsorban elsétál egy meleg pár pár méterrel hátrébb a folyosón.Teljesen felesleges és értelmetlen, viszont explicit. Akár valami kameó is lehetett, mittomén a rendező és pasija, annyira nonszensz.
    Kiköptem a borom, többször vissza kellett tekernem :DDD
    Viszonylagos respect azért is, hogy a kötelező kvótákat és PC-t nem nyomták értelmetlenül az arcomba, vagy legalább is nem zavaróan. Kivéve a fentebbi kis jelenet pl :DD

    Na még egy észrevétel (minek írok ennyit egy kis soriról, fene érti).
    Egész sok, fizikailag konzekvensen helyesen ábrázolt dologgal találkozunk, ugyanakkor olyan hülyeségek, mint a hangot adó hajtómű, meg süvítő torpedók az űrben (értem, így hangulatosabb, de azért, na...), vagy az abszolút kedvencem, a vákuumban és abszolút nullában szörfölgetés űrruha nélkül. Kilógó fejjel, meg kézzel. Meg a megható jelenetek a zsilipkapun kilépésről kivégzések, pl.
    Ez a sikítva röhögés kategória és full vállalhatatlan 5 évadon át. Legalább ne terjesztenék a hülyeséget, terem az minden bokorban magától :N

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Új hozzászólás Aktív témák