Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz Alaaf Pi #33 üzenetére

    Ohhh..... Akkor lehet, hogy feature és nem bug? :DDD Ne haragudj, de ez még marketing dumának is nagyon erőltetett lenne.
    Amúgy meg vezetés közben eleve az emlegetett apróságokkal kéne foglalkozni, nem valami sz@rt buzerálni középen vagy akárhol. Alap dolgokat fel lehet tenni a kormányra. Sőt, még kényelmi funkciókat is meg lehet úgy oldani, hogy ne egy tabletet kelljen simogatni. Amihez mondjuk megfelelő izommemóriával oda nézni sem kell. Nem igazán látom, hogy miért jó megoldás ez egy autóban. Pláne fizikai gombok nélkül. És itt messze lesz@rom a felhasználói élményt. Biztonsági szempontból igy extrán csőd az egész rendszer.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Alaaf Pi #35 üzenetére

    Szerintem nagyon nem értetted mire gondolok. Vezetés közben a vezetéssel kéne foglalkozni.... Nem hiszem, hogy indokolt lenne menet közben állítgatni minden szart. Klímát beállítod, utána mit kéne basztatni rajta? Rádió simán van a kormányon. A navigációt eleve agyatlan dolognak tartom le, középre rakni. Nem mellesleg, ha az ember beállítja, mikor elindul, utána minek hozzá nyúlni meg nézegetni? Még egy közepes telefon is tud hang alapú keresést. És félre értés ne essék! Nem az a gondom, hogy fejlődik a technika. Azt érzem problémának inkább, ahogyan ezt az autókba integrálják sok esetben. Most már ott tartunk, hogy elvileg nem ihatsz vezetés közben (nem, nem piára gondolok ;] ) . Mert nem fogod a kormányt meg nem az útra figyelsz..... Ok. Erre tele basszák az autókat olyan másodlagos dolgokkal, amiket, ha menet közben nézegetsz, állítasz, legalább annyira nem az útra figyelsz, mint mondjuk ivás közben(sőt). Én simán büntetném ennyi erővel azt is. Ha inni meg kell(ene) állni, akkor a juzer húzzon a picsába az útról, míg a térképet nézegeti, vagy épp másik csatornát tapicskol a kijelzőn, mert unja az aktuális műsort. Oldja meg elinduláskor, vagy álljon ki. Maga a koncepció a rossz a szabályozásokat figyelembe véve.
    A gombok fizikai elhelyezkedése meg egyéni preferencia kérdése, hogy kinek mi a jó. Ez persze lehet probléma valahol, de még mindig jobb egy pillanatra oda nézni egy gombra, mint valami elkefélt menüben keresgélni az épp baromi fontos akármit.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Alaaf Pi #37 üzenetére

    Én elfogadom, de azt hiszem elbeszélünk egymás mellett. Az autó egy közlekedési eszköz. Nem szórakoztató központ. Gondolva itt a háttérképekre és egyéb baromságokra.... :W
    De gondolom te még nem találkoztál olyannal az úton, hogy 20-al kacsázik elötted valaki az úton, mert épp nem a vezetéssel van elfoglalva, hanem az almenüjének az almenüjével..... Vagy épp zöldnél alszik be, mert ugyanezt teszi. Az utóbbi maximum idegesítő. Az előbbi viszont akár veszélyes is lehet. Persze, biztosan lehet felelős módon is használni az ilyesmit. De azért ez nem megy mindenkinek.
    Amúgy csak kicsit a kormányon nem fér el témához: Nézz meg egy F1-es autó kormányt. Gyakorlatilag mindent IS rá tudnak tenni. Mindjárt kényelmes és kevésbé problémás megoldás közlekedés szempontjából. Vagy ugye a hangvezérlés sem ördögtől való. Vagy akár ezeket kombinálva. Középre meg mehet a navi/akármi a műszerfalra. Mindjárt kevésbé problémás a felhasználónak.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Alaaf Pi #39 üzenetére

    Minden analfabéta..... Na igen, pont erre utaltam. Nekik a jelenlegi rendszer is életveszély :DDD
    Összességében nem tartom jó iránynak- közlekedés biztonsági szempontból- ezeket a rendszereket így elhelyezni. Vagy korlátoznám forgalomban a használatukat. Akár szoftveresen. Értsd jól: azokat a funkciókat, amik erősen huszadrangúak, letiltanám míg mozog az autó. Nem mellesleg egy sima navi beállításnál azért a hang alapú kereséssel soha nem volt gondom telefonon. És ugye egy telefon legalább annyira elterjedt, mint az autók. Lehet, hogy nem mindenre lehetne optimalizálni, de alap dolgokat- szerintem- meg lehetne oldani azzal is.
    A klíma, tükör-ablak fűtés, ülésfűtés részt meg eleve nem értem miért jó a gyártóknak elásni egy ilyen rendszerben. A "hagyományos" megközelítése a dolognak szerintem sokkal jobban kezelhető, mint külön menükben bohóckodni vele. Dedikált kezelőszervek, és kész. A kormányhoz pedig: akár egy konfigurálhatóvá tehető rendszer is jobb tudna lenni. Ahol a juzer úgy állítja magának a funkciókat néhány gomra, ahogy neki kényelmes. Fogást váltani..... Ez gyenge indok ellene, mivel, míg a tabletet piszkálja valaki, ugyanúgy el engedi a kormányt. Meg eleve nem hiszem, hogy sokan lennének, akik folyamatosan két kézzel kapaszkodnak bele.... Persze, ez is megszokás és egyéni preferencia kérdése.
    Alapvetően tök jó, hogy fejlődik a közlekedés, zászlóra van tűzve a biztonság ilyen- olyan rendszerekkel. Amikben van hasznos és -szintén szerintem- kevésbé hasznos is. Viszont a kivitelezése annak fényében, hogy biztonság címszó alatt mennyi mindent nem lehet a kocsiban, vezetés közben csinálni, erősen megkérdőjelezhető sok esetben. Pláne, hogy alapvetően olyan technológiákkal lehetne ezeket elkerülni, amiket nem kell kitalálni, hisz léteznek.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz Alaaf Pi #39 üzenetére

    Akkor ezek szerint neked semmi se jó. :D :D :D

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Új hozzászólás Aktív témák