Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PuMbA

    titán

    válasz envagyok #643 üzenetére

    Elhiszem, hogy hallottad a 320-as MP3 és az FLAC közötti különbséget :) Ezért írtam egy korábbi hozzászólásban, hogy megnéznéd-e OPUS-szal, ami egy 20 évvel későbbi és sokkal fejlettebb veszteséges kodek.

    Az oszcilloszkópot megint nem értem, hogy hogy jön ide, mikor előbb írtam le, hogy annak nem az MP3 - FLAC közötti különbséghez van köze, hanem a 16-44.1 és a 24/192 között, amit egyébként te hoztál fel.

    [ Szerkesztve ]

  • liszi70

    nagyúr

    válasz envagyok #643 üzenetére

    "átkódoltam 320 mp3 ba a flacot, és hallottam melyik melyik"

    Nem, te egyelőre TUDTAD, hogy melyik-melyik! Hogy tényleg "hallottad"-e, az akkor derül ki biztosan, ha NEM TUDOD, hogy melyik-melyik!
    Sajnos még mindig nem jutott el a tudatodig, miért kell a vakteszt, és miről szól. A tudatod befolyásolhatja, mit vélsz hallani, ha tisztában vagy vele, épp melyik szól. Érted?
    Nem arról van szó, hogy kizárólagosan így lehet tesztelni, de így IS kell. Még Darvas László és csapata is végzett vakteszteket, akiknek finoman szólva több közük volt a hifihez, meg valószínűsítem, hogy a fülük is jobb volt, mint a tiéd, aki nem is hallasz magas hangokat.
    Ha a foobar nálad nem lehetséges, van még más módszer is. Úgy is lehet, ahogy benedekco írta, de lehet cd-re kiírni az eredeti wav és az abból készült mp3-ból újra wavosított hangfájlt, véletlenszerűen, és váltogatni a számok között. Lényeg, hogy ne tudd, mikor melyik szól! Segítő kell hozzá, de egy haver biztos akad. A segítő tudja a sorrendet, te nem tudod, és ő irkálja amit hallani vélsz. És nagyon fontos, hogy megfelelő legyen a kódolás, hangerőkülönbség nem ér! :)

    "egyedül én csináltam meg konkrét tesztet"

    Ezt mégis miből gondolod? :D

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz envagyok #643 üzenetére

    Mindig a tiszta hangzásért és a jó lejátszóeszközök használatára törekedtem. Kazettán a Type II volt az a minőség amire igényem volt, amit olyan 0-1 dB-re engedtem kivezérelni, hogy az eredetihez képest még tisztán szóljon.
    Ezt olyan walkman lejátszóban hallgattam és olyan fülesekkel, aminek a minősége a középszintnél jobb volt. Discman váltásnál a CD lejátszómat és a CD lemezeket olyan rendszeren hallgattam, ahol a Loudness-re nem volt szükségem és a magas, mély potmétereket is ritkán tekertem fel. Fejhallgató csak az AKG vagy a Sennheiser jőhetett szóba, mert az a pár Sony fülhallgató és Technics fejes véletlenül pont jól szólt, de általában a sztereó teret és a közepeket keveseltem. Az mp3-at igy hallgattam a CD mellett, ezért az alacsony bitráta hátránya nálam egyből kijőtt, de ha a zenei forrást nem találtam elég jónak akkor a Flac vagy az eredeti CD beszerzése volt a jó megoldás. Igy valami CD-n is megvan vagy másik változatban mp3-ban is, ezért van egy kis minőségi különbség ezek között ami engem annyira nem zavar, de azért még simán kihallom ezeket. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák