Új hozzászólás Aktív témák

  • 8th

    addikt

    válasz rgqjx #829 üzenetére

    "azóta vannak a világon "zöld" pártok, mióta az emberekben felmerült az igény némi környezetvédelemre."

    Aki óvta a környezetét az a ződ pártok előtt is óvta, aki meg leszarja az most is leszarja. A zöld pártiság Európában lassan már szitokszó lesz. Mást ne mondjak nézzük már meg a bezzeg németeket hány évbe tellett az ő gazdasági lehetőségeikkel mire a szélenergiát fel tudták fejleszteni a jelenlegi szintre. A zöldeknek nem volt elég, hogy leálltak az atomerőműveik ők továbbra is nyomatták az atomenergia ellenes hisztériakeltést a médiában. Persze arról már nagyvonalúan hallgattak, hogy ezzel egyidőben vagy egy tucat kisebb nagyobb erőműben 24/7-ben égették a lignitet a környezetvédelem nevében és amibe bizonyíthatóan több ezer ember belehalt ez idő alatt és nem csak Németországban hanem a környező országokban is (igen, nálunk is) mert sajnos az a dzsuva ami egy szénerőműből kijön kurvára nem áll meg a határon. Mert a növekvő elektromos áram igényt ki kell szolgálni valahogy de az atomerőmű az rossz. Értem. Hiszed vagy sem a magam szintjén én is mindent megteszek és eddig is megtettem ami józan ésszel elvárható egy átlag európai embertől. Szelektíven gyűjtöttem itthon a szemetet már akkor amikor a térségi hulladékkezelő még magasról leszarta az egészet és összeborította a külön gyűjtött üveg és műanyag szemetet a háztartásival. Én már 15éve is átjártam a szomszéd településen lévő szelektív hulladékgyűjtőhöz bedobálni. Ott mentem el "előtte" minden nap munkába menet, két utcával kellett előbb lefordulni. Belefért. Felhagytam itthon a vegyes tüzeléssel és átálltam földgázra. A földgáz nem csak tisztább de az elmebeteg tüzelő árak miatt mára már olcsóbb is. Telefonom és az egyéb kütyüjeim nem cserélgetem évente. Akkor cserélem le ha elromlik vagy használhatatlanná válik nem akkor amikor kijön egy újabb modell és az épp jobban tetszene. Nem vásárolok össze minden szart amit meglátok így ketten olyan kevés szemetet termelünk, hogy csak minden második héten rakom ki a háztartási kukát jellemzően akkor sincs megtömve. A szelektívet meg havonta 1x. Gyűjtöm a csapadékvizet azzal locsolom a füvet de azzal mosok kocsit is itthon. Nem röpködök fapadossal csak mert olcsó. Attól meg, hogy egy tizenhét éves dízellel járok még nem kell keresztre feszíteni mert kilencvennél ~1800-as fordulaton ebből sem jön ki több szar mint egy pár éves autóból az is kizárólag csak városon kívül mivel csak ott használom. Ugyanis csak akkor ülök autóba ha mennem kell valahová mert amúgy helyben mindenhová bringával járok (posta, bolt, doki, stb...) vagy néhanap beröffentem az eladhatatlan 1.4 benzines f astrámat és elmegyek azzal legalább mozog néha az is egy kicsit. Ha a fővárosban élnék és ott füstölnék az emberek orra alá egy dízellel megérteném a hisztit így viszont csak röhögök rajta. Mert az én szemszögemből ez nem kicsit röhejes.

    "Ha egy cégvezető olyan beállítottságú, akkor a profitcél mellett lehet az általa a környezetre gyakorolt hatást is számításba veszi."

    Ja, mind számításba veszi. És mivel a számok nem hazudnak szépen a háttérbe szorítja a beállítottságát mert mint mindenki más ő is a profitért dolgozik. Ez van, így megy ez.

    Tetszik vagy sem, ha fejre állsz akkor sem tudsz nagy csodát elérni. Amíg a világ elmaradottabb részén szó szerint hegy méretű szemétkupacok nőnek ki a földből (és amit egyébként lelkiismeret furdalás nélkül beledózerolnak az tengerbe) mert a nyugati világ polgárainak minden évben új kütyü meg apám fasza kell és lassan kínából rendelik már a budipapírt is addig nagyjából baszhatod az egészet. Rokonék a kilencvenes évek derekán települtek ki de már amerikaibbak lettek az amerikaiaknál. Két három évente lecserélik a háztartási nagy gépeiket hűtő mosógép szárítógép konyhablokk központi légkondi de nem azért mert elromlik. Frászt, kijött a jobb az újabb modell és az kell. Az autóikat ugyanúgy cserélgetik. iphone macbook ipad stb. ahogy jön ki az új azonnal. És nem csak ők ilyen kretének a középosztályból rengetegen pontosan ugyan ezt csinálják. Megtehetik. Felfoghatatlan mennyiségű szemetet termelnek csak ők. És ott van még az ipari környezetszennyezés is ami hasonló mértékű probléma, az is olyan szerteágazó, hogy egy külön bejegyzést érdemelne.

    Elárulok egy titkot. Attól, hogy holnap 8:00-tól varázsütésre a világ összes autóját elektromosra cserélnénk nem változna semmi. A levegő lenne minimálisan tisztább de az sem sokkal.

    [ Szerkesztve ]

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

Új hozzászólás Aktív témák