Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 8th

    addikt

    Mint a klasszikus viccben: szép, szép de otthonra nem kéne. Nem a villanyautókkal van bajom sőt magam is azonnal váltok villanyautóra amint:

    1: legalább 500km-t tudnak majd egy töltéssel télen is
    2: egy 100% teljes töltés nem tart majd tovább 5 de maximum 10 percnél
    3: 30% alá csökken a belső égésű motorral szerelt azonos modellhez képesti újkori vételár különbség

    De addig maradok racionálisan gondolkodó gonosz irigy környezetszennyező.

    Amúgy 7misi nevetségesen sok pénz egy ilyen használt aprócska kirakat matchboxért.

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz #50192640 #20 üzenetére

    A hozzászólásomban legfeljebb az aprócska kirakat matchbox kifejezésbe lehetne belekötni de igazából abba sem nagyon merthogy tényleg az. Van egy jó barátom aki az 30d X5-e mellé második autónak vett anno i3-at amikor megjelent. Felült a hype-nak. Elgurult megmutatni áradozott ott nekem róla csillogó szemekkel de amikor kinyögte, hogy egy fővárosi kétszobás lakás árának megfelelő pénzt rakott le a pultra ezért az autópótló kis budiért jól kiröhögtem.

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz Somatom #128 üzenetére

    Na azok büdösek csak igazán. :DDD

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz #50192640 #36 üzenetére

    Hát épp ez az bakker, nem kötöttem bele. Nekem halálosan tökmindegy ki mit vesz és ha visszaolvasol én pont nem kezdtem el itt okoskodni, hogy szerintem ezt meg ezt kellett volna helyette ezért meg ezért. Csupán leírtam a véleményemet. Egy nyilvános fórumon közzétett nyilvános bejegyzés alatt a kulturált véleménynyilvánítás (még) talán csak szabad, nem? Különben is, neked miért nem mindegy, hogy nekem mi nem mindegy? ;]

    mod: ezt meg csak úgy itt hagyom.

    Vége a villanyautós jó világnak?

    [ Szerkesztve ]

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz tuki2200 #438 üzenetére

    Olvass vissza az elejétől és megérted majd miért és mire mondta. Marhára felesleges 7misiért e-autót venni arra a napi pár kilométerre. Oda valami eldobható 1milliós benzines autó kell a maradék pénzt meg befektetni a gyereknek... :U

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz tuki2200 #451 üzenetére

    Igénytelen mi? :C Tudod az aki bár megtehetné, hogy beleül egy 14milliós új autóba ahelyett vesz valami normális használtat az nem igénytelen hanem egy józan paraszti ésszel megáldott racionálisan gondolkodó okos ember. Teccikérteni? Sógor is hozatott egy három és fél éves Passatot Svédországból pedig megtehetné, hogy bemegy a szalonba és készpénzzel vesz magának egy újat. Leszarja mert igénytelen, ja nem. Csak nem hüye és jó volt matekból... Rendesen kevered a szezont a fazonnal. A házad az otthonod azt autód meg csak egy szaros használati tárgy ami csak viszi a pénzt emellett rohamosan csökken az értéke és amit bármikor meghúzhatnak összetörhetnek ellophatnak. Van egy kicsi különbség a kettő között. 2020-at írunk és Magyarországon még mindig rengeteg ember státuszszimbólumként tekint az autójára. Nevetséges. Megy a rongyrázás mert meg kell mutatni a környezetének az ismerőseinek, hogy ő már valaki, mert ilyen meg olyan autója van miközben a lúzer szomszédnak meg csak egy öreg opelra futja és az micsoda egy igénytelen mert ő abba az ócska szarba ugyan bele nem ülne! Aztán flancos úr a nap végén pont ugyanúgy beáll a hatvan négyzetméteres panel elé a szomszéd szar opelja mellé és szépen felmegy lifttel a hatodik emeleti egérlukba megpihenni. Az nem számít, lényeg, hogy ő több mint a szomszédja mert az övé a legnagyobb legjobb legújabb legzöldebb szar a parkolóban. Gratulálok. Igazi szánalmas nyomorult életű kirakatemberek. Akinek nem inge...

    Félreértések elkerülése végett ezt a hozzászólás nem a bejegyzés szerzőjére értendő csupán egy általános kórkép a hülye magyarokról.

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz Noukoum #467 üzenetére

    "6literes fogyasztás az talán gyári adat lehet, ha vezettél mai autót akkor tudod hogy nem reális dízelnél sem."

    Két kivétellel az összes eddigi autómmal hoztam a gyárilag megadott fogyasztást, a dízelekkel jellemzően alatta is maradtam. Meg kell tanulni vezetni.

    "Tehát összességében ha veszel egy 7milliós elektromos autót akkor az üzemanyag miatt 10 év múlva neked 8,5 milliós autód lesz. Benzinnel 7milliós autónál lesz 14 milliós autód."

    WTF? Tehát tíz év alatt összesen 1.5milliót költesz egy i3-ra. Jó. Nem kell vinni időszakos átvizsgálásra, nem kell karbantartani sem (egy téli és egy nyári gumiszett minimum négy kiló rá), soha semmi sem fog elromlani rajta, a parkolás is örökké ingyenes marad és persze a villamosenergia árak sem fognak változni a jelenlegihez képest tíz év alatt. Ja, hogy otthon töltöd majd napelemről. Értem. Az is csak úgy kinő a földből ingyé'. Facepalm :I

    "Na ezt hívják mateknak." Csókoltatom a matek tanárodat remélem már nem tanít :C

    [ Szerkesztve ]

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz Donki Hóte #510 üzenetére

    ezért van az, hogy míg egy belsőégésű motoros autóban a fékeket 20-30 ezer km-enként cserélni kell, addig egy friss fejlesztésű elektromos autóban elég lehet 50 - 70 ezer km-enként cserélni.

    Ez abszolút autó és felhasználás függő ám. A belsőégésű motoros autóknál is ha a körülmények adottak simán ki lehet tolni a két-háromszorosára is a távot két fékfelújítás között. Én vidéken élek itt kevés kereszteződés van gyér a forgalom is általában ha nem jön mögöttem senki motorfékkel lassítok kisebb tempóra mielőtt fékeznék egy megálláshoz vagy bekanyarodáshoz. Kímélem a féket. Ha valami hibridem lenne ilyen nyugger stílusban 150ezret tuti elmenne fékfelújítás nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz Vesa #526 üzenetére

    Nyilván.

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz Füleske #533 üzenetére

    A világ végére nem e-autóval megy az ember. Az viszont már necces, hogy pl. a debreceni virágkarneválra vagy a bajai halászlé fesztiválra (egyik sem a világ vége) úgy kell elindulni a fővárosból, hogy előtte számolgatni kell meg útvonalat tervezni, hogy hol van olyan töltő amit a lehető legkisebb kitérővel útba lehet ejteni mert egyáltalán nem biztos, hogy hazaérsz rátöltés nélkül. A töltési pontokon meg állhatsz családdal gyerekkel autótól függően x-y időt feltéve ha azonnal rá tudsz csatlakozni és nem töltik éppen mások az autóikat. Az meg egy nyűgös kölökkel nem akkora poén mert húsz percig még csak lekötöd a figyelmét valahogy aztán elkezd unatkozni és kezdődnek a bajok.

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz -vitya- #539 üzenetére

    Biztosan meg nem vitatom, de milyen áron? Pl. elindultok családilag random vidéki rendezvényre. Odaértek egy 25% körüli töltöttséggel. Te lerakod a családot a város xy pontján és ketté váltok mert tovább kell menj tölteni. Feldugod töltőre a paripát, fogsz egy taxit és visszamész hozzájuk de xy idő múlva váratlanul ismét lelépsz mert jóllakott a kocsi, vagy ott ülsz a kocsiban egyedül egy órát míg az jó lakik. Vagy eleve a töltést betervezve egy órával korábban indultok el és családilag együtt pingvineztek a töltő mellett? Oké, amíg töltődik bementek a shopba. Wc, isztok egy kávét/üdítőt a lány elnyal egy fagyit, nézelődtök stb. Ez mondjuk legyen húsz perc. Húsz perc töltés nagyon sovány ahhoz, hogy bajáról pláne debrecenből hazaérj anélkül, hogy másodjára is meg kelljen állni valahol újabb minimum fél órára vagy többre. Pest környékén elkaristolni hibátlan egy elektromos autó de messzire menni vele elég nagy szopás.

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz Füleske #537 üzenetére

    Nézelődik leköti magát? Sétálgattok és el tudod terelni a figyelmét. Ha egy töltőponton - ami ráadásul általában elég forgalmas hely - kell ülnie a seggén egy autóban egy órát (vagy többet) akkor hiába adsz oda neki játékot, hogy lefoglalja magát vagy a mobilodat, hogy játsszon rajta tuti nem fog egy órát nyugton ülni. Mert gyerek. Idővel a legnyugisabb gyerek is ficeregni kezd, hogy hülyére unja magát. :U

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz arnyekxxx #586 üzenetére

    De fizet. Mindenki fizet a fogyasztásától függetlenül egy elosztói alapdíjat.

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz #32839680 #598 üzenetére

    Felhívnám a figyelmed arra, hogy a fórumon a politika topikon kívüli politizálás tilos...

    [ Szerkesztve ]

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz arnyekxxx #617 üzenetére

    Fizeti vagy nem fizeti?

    ;]

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz -vitya- #743 üzenetére

    Azzal tarolni fognak.

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz ncc1701 #779 üzenetére

    Itt a vadkeleten erre semmi esély sincs. Ki a pöcsnek van itt pénze lecserélni egy 1milliós autót egy használtan is minimum 3x annyiba kerülő villanyosra? Senkinek...

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz ncc1701 #789 üzenetére

    Ugyan már... Nyilvánosan vérét vennék annak aki döntéshozói pozícióban erre rábólintana. Tök mindegy épp ki van hatalmon abban a pillanatban azonnal belebukna az aktuális kormány ebbe ezért ezt sosem fogják meglépni. Nem öt tíz év múlva, húsz év múlva sem. Gondolj már bele mi lenne vidéken ahol régi swiftekkel, f astrákkal és hasonló öreg vackokkal kénytelenek járni az emberek mert csak arra futja a keresetükből. Annak aztán mondhatod, hogy pista baszod vegyél villanyost mert büdös a kocsid. Osztmibű? Vagy aki mozgáskorlátozott, nagycsaládos és épp csak csörög egy kis apró a zsebében az mi a fszt csináljon? Maradjon otthon csak mert valami jóléti államban unatkozó pöcsfej az eu túlvégén nagy unalmában kitalálta okosan, hogy ez majd milyen jó lesz? Ne vicceljünk már.

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz Noukoum #802 üzenetére

    Igaz te write only módban nyomod fullban a kretént de azért leírom, hogy amíg konkrétan be nem tiltják addig én biztosan dízellel fogok járni. Ha autót cserélek a következő is dízel lesz. Az ország legritkábban lakott részén élek és 90%-ban lakott településen kívül használom így ballisztikus ívben rohadtul telibe szarom mennyit szennyez. Ez van. Akinek ez nem tetszik utaljon át ötmilliót a számlámra és megyek lecserélem valami villanyos fosra. Ja, nem ;]

    mod: és részecskeszűrőm sincs bibibiii... :))

    [ Szerkesztve ]

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz Noukoum #804 üzenetére

    Az a 7,85M az inkább 10.89M mivel jelenleg semmilyen villanyautóra nincs állami támogatás. Tehát egy alapfelszereltségű városi kisautóért csak mert zöldnek lenni jó dobjon ki az ember majd 11milliót? Viccelsz? Akkor hozzácsapok még hét kilót és veszek egy 0km-es új hibrid Toyota Camry-t (11,63M Ft) ami egy igen jó minőségű tágas gazdaságos autó nem egy nyomorult kis vacak. Ki az a hülye aki megveszi annyiért amikor az erősebbik motorral szerelt hibrid corolla a legmagasabb felszereltséggel is 1misivel olcsóbban is hazavihető annál a pöcs kis görkorcsolyánál? Ha megcsapod még egy raklap extrával akkor sem éri el a zoé árát. És te beszélsz matekról? Na ne röhögtess... :DDD :DDD :DDD

    (#806) : Mire itt a belső égésű motorra büntetőadóztatás lesz engem már rég bekapáltak a földbe, tehát pont leszarom. Ez van.

    [ Szerkesztve ]

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz ncc1701 #811 üzenetére

    Normális ember nem mondja meg ki normális és ki nem.

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz ncc1701 #814 üzenetére

    Ez mennyire demagóg duma már istenem. :D Majd biztos azzal mentem meg a világot, hogy a már legyártott autóimat belököm a bontóba elrohanok gyorsan és veszek fel több millió hitelt, hogy bele tudjak ülni egy újabb szarba ami pont ugyanúgy környezetszennyező. Hát akkor jól van. Már indulok is. :D

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz ncc1701 #821 üzenetére

    Egy frászt. Ez elsősorban az ipari és gazdasági szereplőkön múlik és csak másodsorban rajtunk.

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz rgqjx #823 üzenetére

    Ti végtelenül naivak vagytok, akár egy kisgyerek.

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz rgqjx #829 üzenetére

    "azóta vannak a világon "zöld" pártok, mióta az emberekben felmerült az igény némi környezetvédelemre."

    Aki óvta a környezetét az a ződ pártok előtt is óvta, aki meg leszarja az most is leszarja. A zöld pártiság Európában lassan már szitokszó lesz. Mást ne mondjak nézzük már meg a bezzeg németeket hány évbe tellett az ő gazdasági lehetőségeikkel mire a szélenergiát fel tudták fejleszteni a jelenlegi szintre. A zöldeknek nem volt elég, hogy leálltak az atomerőműveik ők továbbra is nyomatták az atomenergia ellenes hisztériakeltést a médiában. Persze arról már nagyvonalúan hallgattak, hogy ezzel egyidőben vagy egy tucat kisebb nagyobb erőműben 24/7-ben égették a lignitet a környezetvédelem nevében és amibe bizonyíthatóan több ezer ember belehalt ez idő alatt és nem csak Németországban hanem a környező országokban is (igen, nálunk is) mert sajnos az a dzsuva ami egy szénerőműből kijön kurvára nem áll meg a határon. Mert a növekvő elektromos áram igényt ki kell szolgálni valahogy de az atomerőmű az rossz. Értem. Hiszed vagy sem a magam szintjén én is mindent megteszek és eddig is megtettem ami józan ésszel elvárható egy átlag európai embertől. Szelektíven gyűjtöttem itthon a szemetet már akkor amikor a térségi hulladékkezelő még magasról leszarta az egészet és összeborította a külön gyűjtött üveg és műanyag szemetet a háztartásival. Én már 15éve is átjártam a szomszéd településen lévő szelektív hulladékgyűjtőhöz bedobálni. Ott mentem el "előtte" minden nap munkába menet, két utcával kellett előbb lefordulni. Belefért. Felhagytam itthon a vegyes tüzeléssel és átálltam földgázra. A földgáz nem csak tisztább de az elmebeteg tüzelő árak miatt mára már olcsóbb is. Telefonom és az egyéb kütyüjeim nem cserélgetem évente. Akkor cserélem le ha elromlik vagy használhatatlanná válik nem akkor amikor kijön egy újabb modell és az épp jobban tetszene. Nem vásárolok össze minden szart amit meglátok így ketten olyan kevés szemetet termelünk, hogy csak minden második héten rakom ki a háztartási kukát jellemzően akkor sincs megtömve. A szelektívet meg havonta 1x. Gyűjtöm a csapadékvizet azzal locsolom a füvet de azzal mosok kocsit is itthon. Nem röpködök fapadossal csak mert olcsó. Attól meg, hogy egy tizenhét éves dízellel járok még nem kell keresztre feszíteni mert kilencvennél ~1800-as fordulaton ebből sem jön ki több szar mint egy pár éves autóból az is kizárólag csak városon kívül mivel csak ott használom. Ugyanis csak akkor ülök autóba ha mennem kell valahová mert amúgy helyben mindenhová bringával járok (posta, bolt, doki, stb...) vagy néhanap beröffentem az eladhatatlan 1.4 benzines f astrámat és elmegyek azzal legalább mozog néha az is egy kicsit. Ha a fővárosban élnék és ott füstölnék az emberek orra alá egy dízellel megérteném a hisztit így viszont csak röhögök rajta. Mert az én szemszögemből ez nem kicsit röhejes.

    "Ha egy cégvezető olyan beállítottságú, akkor a profitcél mellett lehet az általa a környezetre gyakorolt hatást is számításba veszi."

    Ja, mind számításba veszi. És mivel a számok nem hazudnak szépen a háttérbe szorítja a beállítottságát mert mint mindenki más ő is a profitért dolgozik. Ez van, így megy ez.

    Tetszik vagy sem, ha fejre állsz akkor sem tudsz nagy csodát elérni. Amíg a világ elmaradottabb részén szó szerint hegy méretű szemétkupacok nőnek ki a földből (és amit egyébként lelkiismeret furdalás nélkül beledózerolnak az tengerbe) mert a nyugati világ polgárainak minden évben új kütyü meg apám fasza kell és lassan kínából rendelik már a budipapírt is addig nagyjából baszhatod az egészet. Rokonék a kilencvenes évek derekán települtek ki de már amerikaibbak lettek az amerikaiaknál. Két három évente lecserélik a háztartási nagy gépeiket hűtő mosógép szárítógép konyhablokk központi légkondi de nem azért mert elromlik. Frászt, kijött a jobb az újabb modell és az kell. Az autóikat ugyanúgy cserélgetik. iphone macbook ipad stb. ahogy jön ki az új azonnal. És nem csak ők ilyen kretének a középosztályból rengetegen pontosan ugyan ezt csinálják. Megtehetik. Felfoghatatlan mennyiségű szemetet termelnek csak ők. És ott van még az ipari környezetszennyezés is ami hasonló mértékű probléma, az is olyan szerteágazó, hogy egy külön bejegyzést érdemelne.

    Elárulok egy titkot. Attól, hogy holnap 8:00-tól varázsütésre a világ összes autóját elektromosra cserélnénk nem változna semmi. A levegő lenne minimálisan tisztább de az sem sokkal.

    [ Szerkesztve ]

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz Noukoum #853 üzenetére

    Ezt a baromságot meg már megint honnan szedted hogy a villanyautó versenyképtelen?

    Mert totálisan versenyképtelen. Az összes autógyártó lenyilatkozta, hogy minden egyes legyártott e-autón hatalmasat dőlnek. Akinek volt egy kis sütnivalója megmaradt a hibrid modelleknél. Ők nem gyártanak e-autót mert üzleti szempontból (is) totális zsákutca. Versenyképtelen és életképtelen a piacon. Mondhatsz amit akarsz, a számok nem hazudnak.

    "Azért kéne a régit adóztatni hogy terjedjen a villanyautó."

    Tehát magad is elismered, hogy teljesen versenyképtelen. Köszönöm.

    "pistike meg x évvel hal meg előbb pesten emiatt, de ez ugye senkit nem érdekel.."

    És ha pistike x évvel hamarabb fűbe harap az a megoldás, hogy ugyanúgy dögöljön meg józsika is vidéken. Briliáns logika. Jár a keksz.

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz dabadab #858 üzenetére

    Átfogalmazom (mert így tényleg hülyeség) úgy, hogy a legtöbb gyártó veszteségesen gyártja az elektromos autóit. Pl. VW konszern: citigoe, e-up, e-golf totális bukó. BMW i3 bukó, Nissan Leaf szintén. Új corsa-e szintén., e-208 is. Aki nem legalább középkategóriás prémium elektromos autót gyárt amiért rendes pénzt kérhet hanem kisautót csak azért, hogy mellette árulhassanak rendes autót is az bukik minden autón. Az szerintem nagyobb baj, hogy a kis méretű városi villanyautók miatt sorra tűnnek el az alapmotoros benzines kisautók amelyek amellett, hogy megfizethetőek és mérsékelten környezetszennyezőek voltak tök jól ellátták a városi ide oda rohangálós anyataxik funkcióját. Pl. eltűnt a Skoda Citigo 1.0mpi. Nem is lesz többet. Újonnan 3.3M-ért hazavihető volt, most van helyette elektromos Citigo szinte forintra pontosan kétszer annyiért. Az elektromosok pont a megfizethető és legkevésbé környezetszennyező pici könnyű nem agyonbonyolított alapmotoros szívó benzineseket golyózzák ki. Oké, sokkal-sokkal olcsóbb fenntartani az elektromost de ha három millióval többet kell letenni az asztalra érte... A Tesla múlt nyáron még veszteséges volt. Nem tudom jelen pillanatban mi a helyzet velük de majd rákeresek mert érdekel.

    [ Szerkesztve ]

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz Mr K #892 üzenetére

    "Az EU-ban 2030-ra minden második eladott autónak elektromosnak kellene lennie, ha nem akarnak büntetést fizetni a gyártók."

    Fasza. Az EU döntéshozókat nem nagyon érdekli mi a realitás. Akár a klasszikus Hofi kabaréjelenet amikor is jöttek az elvtársak és megmondták a disznónak mennyit kell fialni. :(

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • 8th

    addikt

    válasz stickermajom #910 üzenetére

    Nem fog. :D

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

Új hozzászólás Aktív témák