Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • User64476

    őstag

    válasz nyisziati #308 üzenetére

    Nem, a régi generáció arra lett nevelve, hogy bármit eltűrjön. Az új meg egyszerűen nem nyeli le, mert megtanulta nem lenyelni. Linus prosztó, ő maga mondta a saját mentegetésére, hogy hát én ilyen vagyok. Persze, ne is változtass, kelljen téged elfogodnia mindenkinek bántóan parasztnak, de azért fejlesszék már a te kerneled. Nekem volt szociopata főnököm, a minősíthetetlen viselkedésére a legtöbben fülfarok behúzással reagáltak, páran eljátszották, hogy tetszik nekik, páran meg aktívan részt vettek. Aztán ahogy elment, hamarosan maguktól normálisan kezdtek kommunikálni az emberek, nem volt többé jópofa vagy követendő a bunkó hangnem, milyen érdekes.

  • opr

    veterán

    válasz nyisziati #321 üzenetére

    Hagyjuk mar ezt az uj generacio bullshitet...
    Van olyan kollegam, aki most esett ki az egyetemrol, megis (nemi tamogatassal) teljesen vallalhato kodot ir, ha konstruktivan de azert kemenyen lebaszod, konkretan megkoszoni, es ugyan az a hiba meg egyszer nem fog szerepelni a kodjaban. Emellett van olyan kollegam is, aki 50+, tanulni nem hajlando, a kodja egy kalap szar, a hozzaallasa pedig "az En gepemen mukodik/nalam lefordul", aminel nagyobb kozepso ujj az informatikaban nem letezik, barmit elbasz, csak a kezmosas meg a mellebeszeles meg a nalam fiatalabb nekem ne ugasson megy, ha meg kemenyebben szolalsz meg, megsertodik. Persze az ellentetere is van tapasztalatom boven.

    Szoval, mi lenne, ha csak siman elfogadnank, hogy minden generaciobol van selejt is, meg normalis is, meg kiemelkedo is es kesz.

    32 vagyok, nem tudom, hogy ez nalad melyik generacio... En mar beletartozom az uj megsertodosbe a koordinatarendszered szerint? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz nyisziati #339 üzenetére

    Hat, nem ertunk egyet, en ugy latom, hogy ugyan annyi hasznalhatatlan barom oreg van, mint fiatal, bar a tunet valoban mas.
    Az oregnel elvarja a tiszteletet, mert a civilizacio kozepen nem dobta fel a pacskert 50 ev alatt, emellett kihaennem mentalitasa van, ha hibazik es szolsz neki, orjong, hogy ne ugasson nekem ez a kis mitugrasz, stb. Az meg, hogy egy nala 20 evvel fiatalabb esetleg valamit jobban tudjon, lehetetlen.

    A hasznalhatatlan barom fiatal meg idiota mimozalelku, a lenyeg ugyanaz, a korites mas. O aldozat, a tiszteletet elvarja akkor is, ha veled szemben O a bunko, hibazni termeszetesen O se kepes, ha megis, akkor megsertodik, igaz, altalaban az oregnel annyival valoban lejjebb van, hogy meg a jozan paraszti esze sincs meg. Problema meg, hogy sokszor -mivel fiatal- az abszolut fogalmatlansagot es hibahalmot nagymerteku lelkesedessel sulyosbitja.

    Aranyok? Hat, tapasztalataim szerint nem olyan nagyon rosszak azok, raadasul kb azonnal meg tudod mondani mindket csoportbol, hogy melyik a barom.

    Kb ket evvel ezelott kaptam egy kisebb projektet meg az elozo cegnel, na ott nagyon pozitiv tapasztalataim voltak, pedig mikor alam raktak a csapatot, konkretan feltem. Akkor meg nem egeszen voltam 30, es egy nyugdijhoz kozel allo meg egy szines haju frissdiplomas tele tetovalt csavo, meg egy kb 25 eves szoszi csaj volt a csapat (mind a negyen programozok vagyunk). Oszinten szolva rettegtem, hogy mi lesz itt, de olyan szinten pozitiv tapasztalat volt, hogy nagyon, imadtam veluk dolgozni, csak ugy szarnyalt a projekt, kesz is lettunk hatarido elott 1,5 honappal, ugy, hogy tulora nem volt, basztatasra szukseg nem volt, rugalmassag volt meg alapveto bizalom, meg rengeteg konstruktiv(!), de "heves" vita a tervezo-tablanal. :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz nyisziati #339 üzenetére

    Vannak fennmaradt írások, amikben állítólag már a sumérok is panaszkodtak a fiatalabb generációra 4 ezer évvel ezelőtt.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • dabadab

    titán

    válasz nyisziati #348 üzenetére

    Hát ez így első leginkább a selection bias esetének tűnik: nem reprezentatív mintát látsz a fiatalokból, de abból próbálsz általánosítani.

    DRM is theft

  • azbest

    félisten

    válasz nyisziati #351 üzenetére

    Annyiban nem értek egyet, hogy ez erős liberalizmus lenne. Inkább a hülyék paradicsoma, ahol a kontraszelekció trendi és követendő. A nagy jólétben pedig a kontraszelektált, magukkal semmit kezdeni nem tudó elkényeztetett emberek elegendő pénz elköltése felett rendelkeznek, hogy a nagy cégek is beálljanak mögéjük a gyors profit reményében. Ez pedig szépen begyűrűzik a lobbi által a politikán át a törvényekbe is. Ez persze nem tud a végtelenségig működni, előbb utóbb csúnya vége lesz, amikor bevezetik, hogy kötelező legyen a kontraszelektrált trendek követése mindenkinek.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz nyisziati #348 üzenetére

    Azért ugye ott még itthon nem tartunk, hogy valakitől az értékelhetetlen teljesítménye miatt nem lehet megválni? Mert amit írtál az már keményen az a szint, amikor a delikvenst behívjuk és elbeszélgetünk vele, hogy szíveskedjen összeszedni magát, különben...

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Marvinyo

    aktív tag

    válasz nyisziati #348 üzenetére

    (pardon a dupláért)

    Azért, mert 50 éve nem dokumentálták egy internetes fórumban...
    Az meg, hogy a napilapban nem volt "Ezek a mai fiatalok" rovat, ne jelentsen már alapot.

    "Volt olyan 20 év körüli kiscsávó, aki a munkahelyen szívta a gandzsát, nekünk kellett fedezni, hogy ki ne rúgják. :(((
    Mi dolgoztunk helyettük, holott nekünk kellett volna szervezni a melót, és hagyni a fiatalságot, hadd érvényesüljön. De nem akarták, sőt, a képünkbe röhögtek."
    Most a fiatal a hülye, hogy csinálja, vagy ti, hogy még fedezitek is?

    30 alatt vagyok (bár nem sokkal), de talán el kéne gondolkodni kik (nem) nevelték ezt a generációt. Lehet a világra meg a TV-re fogni, de engem sem sikerült megrontania, érdekes :-)

    "Nulla felelősségvállalás, nulla korrekció - így nem lehet tisztes jövőt építeni."
    Nem is akarnak, nem is hagyják nekik. Mert látod ez a kulcspont. Faszért törje magát? De nem megyek el itt aktuálpolitikába, off lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • -Skylake-

    addikt

    válasz nyisziati #339 üzenetére

    "Soha nem volt ilyen tiszteletlen"

    Ez meg az idosebb generacio orok tevedese. A tisztelet nem jar, azt ki lehet erdemelni vagy nem lehet kierdemelni. Senkinek nem jar alanyi jogon tisztelet, teljesen mindegy, hogy 20 vagy 63 eves. Sok idosebb ember gondolja azt, hogy ot tisztelni kell mer idosebb/erettebb/bolcsebb/fasztudja mit gondol meg magarol, de ez teljesen fals. Az idos kor nem egy ereny hanem egy allapot , semmi tobb. Ertheto amugy, hogy ez nem jon be az emlitett korosztalynak, mert mikor ok voltak 20asok, akkor eleg masfajta allapotok uralkodtak az orszagban es kotelezoen tisztelni kellett embereket. Hat, ez elmult.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • cami][us

    senior tag

    válasz nyisziati #308 üzenetére

    Nem kötelező az lkml-re járni, még akkor is, ha vannak olyanok akiket ezért fizetnek.

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz nyisziati #377 üzenetére

    Húú, ez de rossz szöveg! Amit mondtál azt minden normális állampolgár meg fogja tenni... ezek alap dolgok és alap követelmények, ezért sem tisztelet sem buksisimi nem jár... Csak azért mert most épp itt van 1 csomó beilleszkedni ne tudó jövevény, nektek még nem jár ki az extra tisztelet mert nektek sikerült normális civilizált ember módjára élni eddig (megjegyzem egy sokkal nyugodtabb világban).... OMG... na pont az ilyen dumákkal lehet elérni, hogy a fiatalság még az alap illemet se adja meg, nem hogy a tiszteletet...sőt most már azt is sejtem hogy találkozol ennyi "semmirekellő fiatlall"... hát úgy hogy csak TE VAGY A REPÜLŐGÉP!

    [ Szerkesztve ]

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • azbest

    félisten

    válasz nyisziati #377 üzenetére

    Az érdemekért jár a tisztelet, nem a korért. Remek példáját mutatod meg annak, amiről ez az egész társalgás szólt és ahonnan indult.

    Minden semmirekellőnek, rombolónak, élősködőnek minden jár sokak szerint. Ugyanannyi, sőt még több jár, mint annak, aki valóban kiérdemelte tetteivel a tiszteletet. Mert ők, a semmirekellők el vannak nyomva és nem azért nem tudnak felmutatni semmi hasznosat, mert lusta élősködők, hanem azért, mert nem adnak nekik elég terer. Ezt persze örjöngve panaszkodják, vádaskodva, hazudozva mindenről. Mintha nem lenne elég nyilvánvaló az, hogy ők a leghangosabbak, ahhoz képest, hogy el vannak némítva az elnyomók által... vagymi..,

    Lehet, hogy téged a jószándék vezérel és éppen ezt használják ki, akik az együttérzésedre alapozva a végén majd letaposnak, amikor a te javaidat is megkívánják. Na így állj ki a semmirekellők mellett.

    Összetéveszted a tiszteletet a szolidaritással, ez utóbbi jár mindenkinek. Ez egy nagy hiba a mai társadalomban. Ugyanis a szolidaritás az, hogy a legsemmirekellőbbeket is életbentartja a társadalom, ahelyett, hogy tajgetoszra küldené. Amikor viszont a semmirekellők kezdenek diktálni és elnyomni a hasznosakat, annak előbb utóbb rossz vége lesz. Szóval add meg a tiszteletet azoknak, akiket te is felsoroltál és ne vedd őket egy kalap alá a semmirekellőkkel. :U

  • -Skylake-

    addikt

    válasz nyisziati #377 üzenetére

    "Mert egy egész generáció tette le az adóját, idejét, képességeit az asztalra, hogy felnőj! Hogy tanulhass! Hogy eredményes életed lehessen! NEMCSAK a szüleid - ők kevesek lettek volna ehhez! De erről szól a közteherviselés, köszönhetően Kossuthnak, Széchenyinek és a nemzet nagyjainak - meg a kicsiknek, akik hangyaszorgalommal évtizedeken át támogattak téged! Úgyhogy sürgősen hagyd abba ezt a cinikus magatartást, és kezdj el nagyon gyorsan hálás lenni azoknak, akiknek köszönheted a körülményeidet!!!"

    Aztakurva...

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák