Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Marvinyo

    aktív tag

    Nem olvastam minden levelet, de kifejezetten sokat. Szerintem ez a Sarah Sharp féle thread pont mellélövés minden oldalról.

    Sarahval lehet nem egyetérteni (szerintem is kifejezetten sokszor túlzásokba esik), de ne hülyéskedjünk már. Ez SJW? LOL. Ha már ennyit se lehet mondani, mert az SJW, akkor az az igazán SJW, nem? :-) Nem lesz jó világ az sem, ha mindenre ráfogjuk, hogy SJW, hujujujjj.

    Linusnak meg pont igaza van a másik threadben Marcoval kapcsolatban. Életemben nem nyúltam kernelkódhoz (nem is fogok már valószínűleg), de mindenhol megvannak az aranyszabályok. Bebaszna, ha én, mint szenzorfejlesztő azt mondhatnám nyilvánosan, hogy "Nem az én kódom fos, a ti autótok rossz". Gyakorlatilag abban a pillanatban szűnne meg a munkaviszonyom. Mert hiába védekezik ezzel, egyértelműen nem az volt a célja, hogy a hibát felderítse (mert amúgy tök érdekes miért jelenik ez meg, én így is kíváncsi vagyok, hát ha még kernelt fejlesztenék!), hanem hogy elkenje a szart.

    (tudom-tudom, a kernelfejlesztés nem munkaviszony...)

  • Marvinyo

    aktív tag

    válasz Béééla #257 üzenetére

    Hogy a fenébe van ezeknek ennyi idejük? Komolyan. Mondjuk ahogy elnézem ezek nagyjából annyian vannak, mint a laposföldesek, hála a jó égnek.

    (Egyáltalán szakmabeli ez a liba?)

  • Marvinyo

    aktív tag

    válasz User64476 #317 üzenetére

    Nem egészen. Linus egyenes, nem prosztó. Ha valaki az asztalomra szarik sokadjára, akkor úgy lebaszom onnan, hogy kacsáznia kelljen hátralévő életében. Ha ez szerinted összehasonlítható a tipikus kihaénnemkussoljál főnökkel, akkor gondolkozz el.

    De akkor még egyszer, tömören: az illető kritikusan elbaszta (volna) a linux kernelt. Nem először. Szólnak neki, hogy valami nem fasza, és még neki állt feljebb, hogy nem nála van a hiba. Valószínűleg ezt sem először. A "takarodjál és javítsd ki" rövidebb, mint hogy "Hát drága uram, ha esetleg éppen úgy adódik, hogy talán elgondolkozna azon, hogy lehet, hogy előfordulhat, hogy megeshet, hogy valószínűleg az ön mélyen tisztelt oldalán van a hiba?".

    És azt is leírta, hogy egyetlen dolog siklatja ki nála a mozdonyt, ha valaki az egyetlen szabályt nem hajlandó betartani amit kér. Na, akkor le fog baszni. Csúnyán. Mert megérdemled.

    Olvasgass még tőle.

    (#321) nyisziati

    Hol van ilyen? Megyek oda dolgozni. Valószínűleg nagy pénz lesz abban, hogy helyrerakjam a szart :-D

    (#267) UnA

    Oké, de volt valaha valamilyen igazi munkája? Mert nagyon úgy ugat, mintha ő legalább Knutt és Stroustrup zsenialitását kapta volna egy csomagban, de hát a csúnya gonosz "privileged white men"...

    Ja, én most konkrétan az izé (mi rá a megfelelő genderű szitokszó? :-D) twitterjére gondoltam. Mondjuk sose használtam, de ahogy elnéztem kb. 10-en ha nyalják ott körbe egymást.

    [ Szerkesztve ]

  • Marvinyo

    aktív tag

    válasz attila9988 #324 üzenetére

    Akartam részletesen válaszolni az elképesztőre, de a francnak van annyi ideje. Igazából még ennyit se érdemelnél, de ezt már leírtam.

    Nem úgy beszélünk róla, "mint ha a nőknek a szex az valami rettenetes dolog volna".

    A választás kérdése adott. Színésző leszel és lefekeszel velem, vagy nem leszel az soha sehol. Remek választási lehetőségek.

    És igen, a szegény lány legnagyobb ütőkártyája, hogy megfenyegeted, ha nem fekszik le veled, elintézed a karrierjét örökre. :-D

    Alapvető igazság, hogy nekünk, igazi férfiaknak van annyi eszünk, hogy az állati ösztöneinken túllépjünk.

    Az pedig az igazán érdekes kérdés, hogy ha neked van egy filmstúdiód, az feljogosít-e arra, hogy megdugj minden ottani alkalmazottat, és megfenyegesd, hogy ha nem teszi, a többi filmstúdiónál se lesz esélye dolgozni.

    "Még van pár gondoltatom ezzel kapcsolatban, azt később megírom."

    Inkább tényleg ne.

    [ Szerkesztve ]

  • Marvinyo

    aktív tag

    válasz sad_Vamp #329 üzenetére

    Igen. Csak épp van különbség aközött, hogy "Drága tisztelt producer úr, kössünk üzletet. Magának van egy szerepe, én nekem meg akkora a ... szívem, hogy az csak na, megnézi?" meg hogy "No, csitri, lefekszel velem, vagy az életben sose leszel még statiszta se sehol" között.

    Lehet vitatkozni melyik lehet a gyakoribb.

  • Marvinyo

    aktív tag

    válasz sad_Vamp #332 üzenetére

    Ezért írtam, hogy arról vitatkozhatunk melyik a gyakoribb (mert mindkettő biztosan létező jelenség). Nem tudom. Számok tekintetében szerintem a gazdag, befolyásos görénykedik többségében, de lehet a sok hálivúdi (hö-hö, pont ideillik, micsoda véletlen) film mondatja ezt velem :-)

    De úgy beállítani, mintha még a szegény producer lenne az áldozat, mert hát ő neki csak van pénze meg befolyása, miért ne segíthetné ez őt szexhez, az hányingerkeltő.

    [ Szerkesztve ]

  • Marvinyo

    aktív tag

    válasz attila9988 #337 üzenetére

    Az írásod például remekül megerőszakolja a meséket. A szegény ártatlan producer... Röhejes. És képzeld, ha az Auchan pénztárosnak is kötelessége lefeküdni a főnökével, hogy munkája legyen, az is erőszak.

    "DE... továbbra sincs itt semmi erőszak. Ha mégis lenne, az büntetőjogi tétel volna, és bíróságnak kellene döntenie róla."
    Úgy hívják hatalommal való visszaélés, szexuális kényszerítés, stb. Ja, hogy nem erőszaknak hívják? Akkor ezek szerint gyilkosság sincs.
    (és meg sincs tiltva, hiszen a Biblián kívül sehol nincs leírva, hogy tilos embert ölni)

  • Marvinyo

    aktív tag

    válasz nyisziati #348 üzenetére

    (pardon a dupláért)

    Azért, mert 50 éve nem dokumentálták egy internetes fórumban...
    Az meg, hogy a napilapban nem volt "Ezek a mai fiatalok" rovat, ne jelentsen már alapot.

    "Volt olyan 20 év körüli kiscsávó, aki a munkahelyen szívta a gandzsát, nekünk kellett fedezni, hogy ki ne rúgják. :(((
    Mi dolgoztunk helyettük, holott nekünk kellett volna szervezni a melót, és hagyni a fiatalságot, hadd érvényesüljön. De nem akarták, sőt, a képünkbe röhögtek."
    Most a fiatal a hülye, hogy csinálja, vagy ti, hogy még fedezitek is?

    30 alatt vagyok (bár nem sokkal), de talán el kéne gondolkodni kik (nem) nevelték ezt a generációt. Lehet a világra meg a TV-re fogni, de engem sem sikerült megrontania, érdekes :-)

    "Nulla felelősségvállalás, nulla korrekció - így nem lehet tisztes jövőt építeni."
    Nem is akarnak, nem is hagyják nekik. Mert látod ez a kulcspont. Faszért törje magát? De nem megyek el itt aktuálpolitikába, off lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • Marvinyo

    aktív tag

    válasz atike #360 üzenetére

    Pedig ezt már Veres Pál is elsztorizta. :-) Ezek a mai fiatalok nem hallgatnak az öregekre...

  • Marvinyo

    aktív tag

    válasz bambano #364 üzenetére

    Ami tisztelet alapból "jár", az nem tisztelet. Ha most a tahó-tisztelet skálán akarjuk elhelyezni, ez semmifeléképpen nem lehet bináris. A 0 +/- ε-t meg miért hívnám tiszteletnek vagy tahóságnak?

    Ugyanez a tévedés a magázás / tegezés. Ha kikéri magának, akkor magázódva is úgy küldöm el a fenébe, hogy a mondandóm közepén már csomagolni kezd, a végén meg örül is, hogy mehet.

    Nem tiszteletből magázok ismeretlent, hanem udvarisság, illetve a magyar nyelv része okán.

    (sőt, továbbmegyek, rengeteg embert nem tisztelek, és mégsem köpöm le ;] )

    (#366) Apollyon

    Igen, csak éppen azok az emberek akikről beszélünk a seggnyalós, ha ellent mondasz nem tisztelt, katonai jellegű hierarchiát követelik meg. Aztán sírnak amikor ezt az a generáció amelyik nem itta el az agyát, és lőtt el 4 puskagolyót fél év sorkatonaként, totálisan telibeszarja. Minden joggal.

    (#367) Döglött Róka

    Linus nem tahó, egyenes. Tegyünk már különbséget a kettő között. Ha tahó lenne, akkor a thread összes levelében tahó lenne. Azzal meg nem professzionális társalgás kell, aki buherálna valami szart sokadjára a kernelben, és még neki áll feljebb.

    [ Szerkesztve ]

  • Marvinyo

    aktív tag

    válasz bambano #374 üzenetére

    TL;DR: Annyira egyértelműen két teljesen eltérő jelentését használja a tisztelet szónak a "két fél", hogy nem értem hogy nem esik le ez mindenkinek. Segítek, hátha:
    Nem ugatok be neki, nem köpöm le, nem anyázok, nem tegeződöm pertu nélkül, nem csukom rá az ajtót, - JÁR. Mindenkinek. Kortól,nemtől,stb.-től függetlenül. (oké, tegeződés a klasszikus illemszabályok szerint)
    Szakmailag nagyra tartom, a véleménye hangsúlyosabb az enyémnél, szó nélkül elhiszem, hogy amit ő szakmailag mond az maradéktalanul úgy van - NEM JÁR. Senkinek. Ez az amit ki kell érdelmelni, és gyakorlatban, nem papíron.

    #374) bambano
    Tapasztalat, nem túldimenzionálás.
    De nyilvánvalóan félreértettél. NEM a magázódás miatt, ÉS NEM amiatt, hogy ő azt szeretné, hogy magázzuk, küldöm el a fenébe. Elég egyértelműen arra utaltam, hogy a magázódás messze nem jele, se nem eszköze a tiszteletnek. A magázódás az ismerettségi viszony szintje.

    Egyszerűbben: Magázódva is ugyanolyan könnyű tahónak lenni, mint tegeződve.

    (#376) nyisziati
    Sejtettem, hogy nehéz ügy, de mit lehet tenni? Tudom, hogy ha kirúgatjátok, még lejjebb kerül, de nem lehet ezt az örökkévalóságig. Mi is fedeztünk vagy 2 hónapig kollégát, sokkal csúnyább helyzetben. De ott egyértelmű volt, hogy ideiglenesen zuhant össze úgy.

    (#377) nyisziati

    Ne demagógkodjunk már. A tisztelet nem azt jelenti, hogy nem köpöm le, nem anyázok neki. Egyértelműen más jelentése van számodra a szónak.

    (#379) bambano

    Pontosan erről beszélünk. Akiről te beszélsz az egy utolsó tahó. Amit meg leírásod alapján meg szeretnél kapni, megadjuk. Szó nélkül, elsőre.

    (#381) bambano
    Tudnak róla.

    (#383) Döglött Róka
    Szerintem egy pofa be, nem káromkodás. Főleg angol nyelvterületen a shut up még nagybetűsen is a semmi kategória. Személyeskedés meg pláne nem.

    Az személyeskedés, ha olyat mondok, hogy nekem egy farkas fejű róka ne szóljon be. :-)

    (#388) simonzé
    Vagy olyan, akinek más a szó jelentése mint nálad.

    [ Szerkesztve ]

  • Marvinyo

    aktív tag

    válasz attila9988 #417 üzenetére

    Akkor kábé ötödjére: Nem elviszed meginni egy pohár bort, nem "segítesz neki". Te vagy döntő pozicíóban. Nem tudom mi olyan nehéz ebben, hogy ennyire nehezen fogod fel. Áruházigazgatóként (és most TFH ő egyáltalán foglalkozik ezzel, nem az alatta néggyel lévő HR csapat) sem mondhatod azt a pénztáros Marikának, hogy vagy lefekszik veled, vagy nincs állása soha többé. Hatodjára kérlek ne írd le, mert már nem fog érdekelni.

    (#410) Döglött Róka

    Ezen nem veszünk össze, részemről lezárnám. Ha lehet mondani ételre, autóra, akármire, hogy szar, kódra meg nem? Messze nem lesz attól professzionális környezet valami, hogy nem mondhatjuk ki a szarra, hogy szar.

    (#411) sad_Vamp

    Linus mint szakbarbár? :C

    (#438) Döglött Róka

    Egyelőre a példa azt igazolja, hogy aki akármennyire is benne van a szakmában, az Linussal egyetért, és akarnak vele dolgozni :-)

    És wow, nem láttál te még agresszív főnököt ezek szerint.
    (szándékosan nem veszem elő Ramsey-t ;] )

  • Marvinyo

    aktív tag

    válasz Döglött Róka #442 üzenetére

    De hát ott volt az indok. Eléggé részletesen. Oké, neked a shut up sok, de annak a fejlesztői körnek, meg itt sokunknak láthatóan meg bőven belefér, mert egyértelműen ott volt, hogy miért ő a hülye, és fejezze már be azt, hogy a saját szarát másra akarja hárítani.

    Szerintem különbséget kellene tenni aközött, amit Linus csinál (és néha Ramsey, mert látod ő az aki - bár leginkább a show kedvéért - de túllép a határokon), és aközött amit a - már bocsánat - de átlag balkáni barom, akit odaszartak valahonnan fentre, és azt hiszi ő a király (khm, állami cégek, khm...) művel.

    Engem baszott már le mindkét kategória.

Új hozzászólás Aktív témák