Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz _seth_ #5036 üzenetére

    Egy mérés simán eltarthat 15 perctől kezdve (gyors mérés és ellenőrzés alig néhány száz mintával) akár egy-két óráig is (lassú - értsd: precíz - mérés és több ezer mintás ellenőrzés).
    A képernyő minőségétől függ leginkább mennyire kell precíznek lenni: egy minőségi monitor jó szürkeskálával és egyenletes gamma görbével kevesebb mintával is jó eredményt adhat, míg egy szar monitor meg több mérést kíván míg rendbe teszi nagyjából - amennyire lehetséges - a képet a szoftver. Vagy ha maximalista vagy, az itt csak időbeni hátrányt jelent. :D
    És akkor hamar kiderül majd, hogy az első mérés nem optimális beállításokkal történt, de még a negyedik és ötödik se, mire kiismeri az ember a monitorát meg megismerkedik a technikával. Én első nekifutásra anno vagy két napig csak kalibráltam. De még most is van, hogy vmit máshogy csinálok újrakalibrálásnál. :) Ismerősnél is vagy három órát ott dekkoltam, mire a duál monitoros gépét belőttük videóvágáshoz - csak olyan nagyjából...

    Aztán nekem még a gyors Pro változat van, míg a Studio elvileg lassabban is mér. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák