Új hozzászólás Aktív témák

  • Joshi

    titán

    válasz ribarszki #5028 üzenetére

    Létezik HDR10, HDR10+ és Dolby Vision teszt minta is. Nekem Sony tévém van és megvettem a Sony CalMan Home szoftvert. Mivel az én tévém még 2017-es, ezért csak a szürke skálát lehet vele automatikusan állítani, de nekem már az is óriási segítség. A HCFR-nél nekem is Junior19 segített sokat, a CalMan-ban pedig janos666. Így utólag sokadszor is mindegyik fórumtársnak nagy köszönet. :R

    (#5029) Teasüti tévénél tulajdonképpen a 10 vagy 20 pontos szürkeskálán állítasz mindent. A tévéken van egy olyan menüpont hogy színbeállítás és ezen belül lehet ezt megtalálni. HCFR-ben ez teljesen manuális, sajnos mindent a tévé menüjében kell állítgatni. A CalMan annyiból jobb, hogy ott a MobileForge minta generátor szoftver ami Androidon fut, lehet beadni a mintákat. Vagyis teljesen automatikus ez a része, mindig azt adja be a MobileForge amit kér a CalMan. Az SDR és HDR kalibrálás úgy különül el, hogy nálam a Sony tévén van a színprofilok között két állítható profil (Profi1 és Profi2). Az egyikre be kell állítani az SDR-t a másikra meg a HDR-t. Sajnos ezt filmek között manuálisan át kell állítani, de kb ennyi.

Új hozzászólás Aktív témák