Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Chaser #372 üzenetére

    1. megsúgom, a QLED-es monitorok/TV-k kb. mind PVA panelt használnak...
    2. A linkelt monitor 1800R-es annál erősebb görbületű(1500R) baromi ritka.
    3. Egy nyavalyás linked dobj már, ami a "rácsosodást" vagy akár a screen door effektet a VA panelekhez társítja, addig ez a te kitalációdnak számít...

    De adok én pár linket screen door-hoz:
    - VR-ben, konkrétan említik a HTC Vive kapcsán, amiben OLED panelek vannak
    - DLP projektorok kapcsán a Wikipédia cikkében
    - itt a fórumon előjött egy LG MP59G-P monitor kapcsán, ami konkrétan IPS paneles
    - Dell 2005FPW monitor esetében, szintén IPS panel
    - Samsung CHG70 QLED monitor, VA panel
    - Micro LED paneleknél diffúzer kell a megszűntetéséhez
    - láttam fórumbejegyzést TN paneles monitorról is a témakörben, de azt nem találtam meg újra, szóval ha akarod, elhiszed, ha nem, nem

    Még valami? Azt hiszem ezzel kb. cáfoltam a dolgot.
    Konklúzió: a jelenség nem kapcsolódik konkrét paneltechnológiához, bármilyen panelen előjöhet.
    A nagy pixelméret esetén gyakoribb, de az megint nem paneltípus-függő, FHD-s 55"-os OLED-en is nagyok a pixelek és látszik a "rács"...
    Ne fényképezz, fölösleges, semmit nem bizonyítasz vele, képzeld, azonos monitorméret és azonos pixelszám esetén kb. azonos a pixelméret(dot pitch), paneltípustól függetlenül.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák