Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #370 üzenetére

    azt az egy monitort vittem haza, de sokat megnéztem, sajnos _nincs_ ilyen méretben sík samu qledes - bár sztem semmilyen méretben sincs -
    a linkelt monitor nem teszene, kicsi az ív :)
    az megint másik kérdés, h samu 144hz qhd 32" ívelt 200e ft, míg egy 55-ös 4k lg oled 350e, ami qhd-n tud 120hz-et, és ha kizárólag játékról beszélünk, az sem mostanában fog beégni, és egészen más dimenzió minden szempontból, sík ips-ért sem adnék 200k-t, de elég lenne 60hz-es is, de ha nincs nincs, ips-ből még akad feleannyiért
    a rácsosodás főleg szöveges részeknél láthatóak, ez a va tech velejárója, én is láttam, reviewkban is elég sokan beszámolnak róla, nyilván itt sem mindegy milyen méretű és felbontású monitort használ az ember
    anno volt spva samu paneles monitorom, az rendben volt, de az a vonal megszűnt, nyilván drága volt, ahogy az ips vonal, va vonal sem olyan pro már, sztem egyik gyártó sem helyez már rájuk nagy hangsúlyt, a pénzt így is disznó módon termelik, a jövő pedig nagyon nem az lcd vonalon fog menni
    hdr-nél nem mindegy mi is éppen a téma, ha "felcsillanások", valóban ragyogó napsütés, azt nem tudja megoldani az lcd-nél a fald led sem, adhat pluszt sdr-hez képest, de azt a hatást nem tudja elérni, vannak "erősen" fald ledes megoldások, tervező monitoroknál, csak drágábbak mint egy 55-ös oled, és zabálják az áramot :) kontraszot talán 2. lcd panellel tudják feljavítani, az meg előbbiek mellett még vastag is lesz, ez a tech ennyit tud, eljárt felette az idő
    nem fikázom a va-t, de nálam nagyon zsákutca, ívelt panellel megfejelve pedig pláne, ips-ből sem vennék olyat, samuból lenne most is 100e-ért non-qled ívelt 144hz 32" 1440p, de nem tudom rávenni magam, hdr nem is érdekel, az az oled asztala, csak az "alap" képminőség sík panelen

    szerk:
    semmilyen fals info nincs, aszem' láttam már elég panelt, rácsosodást csak va-nál, beszámolókban is csak va pneleknél találkoztam vele, se tn-nél, se ips-nél nem

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák