Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Chaser #248 üzenetére

    Ez egy olyan dolog amit te kezdtél el hogy levezettél egy számítást MSRP ből. Hangsúlyozom Te, erre reagáltam .
    Értem tehát az 5600 XT nél ez nem érdekel akkor az se érdekeljen miért kerül a 350 dolláros 2060 kártyák többsége az általad kiszámított egyenlet alatti árba sőt annyiért 2060 super kártyák vannak. 350x 330x1,27= 146 ezer forint, a te számításod szerint ennyiért lenne RTx 2060 kártya.
    Ebből gondolhatod, hogy nem jól számolsz vagy nem veszed figyelembe azt,hogy az MSRP ár egy ajánlott fogyasztói árat takar amiben benne van már bizonyos kiskereskedelmi haszonkulcs is. A szürke importról már ne is beszéljünk. Ezért voltak már decemberben 319 dollárért RTx 2060 kártyák és volt nyáron 112 ezerért hivatalosan boltban a Manli kártya.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Kansas

    addikt

    válasz b. #250 üzenetére

    279$*306Ft/$+27%ÁFA =108e Ft... lehet annyiért kapni? No látod... OK, hazánkban egyelőre csak egy helyen, de lehet... külföldön is lehet: Amazonon, Newegg-en pl.
    Egyébként nem, nem újdonság, csak az hogy ennek tudatában többen még mindig azzal érvelnek, hogy azért nem éri meg a RX5600XT, mert annyiért már RTX2060-at kapni, hisz hát az NV bejelentette...
    Tipikusan egyébként a referenciakártyák kaphatók MSRP áron, na olyan az RX5600-akból nem létezik.

    Ezzel együtt az RX5600XT megjelenése óta eltelt napokban megjelent információk rám cáfoltak, nem az az optimistább forgatóköny igazolódott be amire én tippeltem, hanem bizony ezt az AMD eltoszta, nem kicsit, nagyon - az új BIOS helyett árat kellett volna csökkentenie(mondjuk 250$-ra) és az RTX2060 helyett a GTX1660S ellen bevetni a kártyát, akkor a felzúdulás helyett örömködne a nép, és az 5500XT nyakára nem ment volna úgy le mint most ahogy felment az 5700 nyakára. Az persze előfordulhatott volna, hogy a sima RX 5600-at nem kellett volna kihozni, de az így is bejöhet, hisz marad pár 5600XT az eredeti órajelen is.

    A driverek épp kezdenének rendbe jönni, erre jönnek a jelentések az új BIOS miatti instabilitásról... no ezért nem éri meg a kártya per pillanat, pedig ez az igazi vörös FHD gamer VGA... ha jól műxik.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • b.

    félisten

    válasz Kansas #252 üzenetére

    Az 2060 sem érte meg eddig, de még az volt legjobb árú alternatíva az RTX kártyák közül a 1660 super megjöveteléig meg amikor megjelent ugye a vegákat rendezte el a V64 440 dolláros és az v56 379 dolláros árának vágott alá.
    Jó lenne az 5600 XT ha nem ilyen káosz lenne és mondjuk az hétköznapi ember tisztában lenne rajtunk kívül is azzal, hogy az eddig legjobbnak számító MSI és Asus kártyák lassabbak lesznek mint az alapmodellek többsége.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Chaser

    titán

    válasz b. #251 üzenetére

    nem én pattogok az msr-pn és 300$ msrp 2060-on továbbra se ( :
    elővettem egy konkrét példát konkrét árral, ahol egy 5600 xt msrp áras, 279$, neweggen viszont biztos nincs tréfa az árban, így valószínűleg msrp-ben sem
    azt átszámítva 115ft lenne a legolcsóbb 5600 xt nálunk, ezzel szemben 103e ft, ráadásul nem egy fapados modell - mint pl az msi ventus, oké ne legyen szutok, csak full fapad -
    mindezt azért vezettem le, hogy lehessen látni az msrp egy nagyon szép dolog, csak épp nem feltétlen van köze valós árakhoz
    ezért is kérdeztem rá - amire elfelejtettél válaszolni -, pontosan mit is gondolsz te 300$-os 2060 alatt? mert elég evidens hogy maximum a beugró modellek lesznek annyiért, msi vonalon maradva ventus-aromor-gaming szériák között azonos modellen belül jellemzően 10e ft felár van ugrásonként, és ha lenne is pl msi 2060 ventus 100e ft-ért, nagyon kár odatenni egy zafír pulse mellé, mert köszönőviszonyban sincs vele körítésben, de egyébként ha nem tévedek nagyot nem lesz - a hivatqlos msrp ár az 125e lesz itthon, nem fogja tudni egyik gyártó sem megadni neked h az egyik országban 5% áfa van, amásikban 27, és akkor br 300$ lesz az ár mindenhol - , 1660ti vonalat már így is megölték, itthon perpill legtöbb bőven 100e ft fölött van, míg 1660s tényleg kb csak mérési hibahatáron belül marad el tőle és 90-100e közt vannak már értelmes modellek belőle
    én 110-115e körül számoltam 5600 xt beugró árakra, ezzel a 103e ft-os árral gyakorlatilag teljesen értelmetlen a 8gb 5500 xt vonal 80+ e ft-okért amennyiért itthon mennek, ha 120e lenne akkor pedig 5700 miatt lenne necces
    egyébként pont az itthoni 5500 xt pulse árából számoltam előre az 5600 xt pulse árát és 115e környéki ft jött ki megjelenés elő két héttel kb
    ez most egy érdekes helyzet, de élő helyzet, akárhogy nézed 80-120e ft-ig amiért tényleg érdemes pénzt adni a zafír 5600 xt pulse, itthon legalábbis - persze ha az ember nem lép bele driveres anomáliába ( : engem az elkerült -
    de ha nem, akkor nem csak egy erős kártyát kap, hanem _halkat tervelve is_ , félpasszív móddal, dual bios-szal, fém back plate-tel, és a zafír extrával, szabadon cserélhető ventikkel, és még az rgb fanok is kapnak statikus világítást a zafír felirathoz
    manli és egyéb 2060-ak tavaly már sokszor voltak a boltokban 110-115e ft-ért, év közben is, ott sincs kizárva h nem olcsóbban kapják a gpu-kat ezek a gyártók, mert pl a"selejtesebbje" kerül oda

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • b.

    félisten

    válasz Chaser #254 üzenetére

    na igen de te is tudod hogy most valahonnan van egy furcsa , valószínűleg nagyon erősen szürke importos kártya nem meglepően melyik származású boltban,egy boltban, az nem lesz mérvadó. Lehet hogy már holnap nem fogod onnan megkapni annyiért, erre nem lehet alapozni egy véleményt egy komplett kártyacsaládra,hogy jó lesz vagy nem, és te ezt teszed. valószínűleg ha hivatalosan lesz majd a boltok többségében akkor ez a sapphire pulse nem ventus alatt lesz hanem fölötte, mondjuk az Armor környéken ha MSI-t nézünk és TUF környékén ha ASUS-t.
    jelenleg ahol van 5600 XT minőégibb verzió azok 130- 140 K körül mozognak PL a Strix kártyák, mint a 2060. KB ez a normális itt : [link] [link]

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Chaser

    titán

    válasz b. #255 üzenetére

    az alza valszeg' sok minden, csak nem szürkés :) az az ipon pl, nem magyar az eredeti székhely, te vásárláskor mo-n bejegyzett cégtől kapsz 27% tréfás számlát - ami ráadásul nem garázs webshop, akkora épülete van, ami reggelire eszi pl az összes aqua-t, pcx-et, ozázist együtt - és olyan jó üfsz-e amilyennel sehol máshol nem találkoztam itthon -, szóval de, mérvadó lesz, mert bárkinek a kezébe nyomják azt a vga-t, hivatalos kiskergarral, ami 3 év, és számlával - és hogy ez mért jó nekik ez megint olyan dolog, ami engem személy szerint pont nem érdekel, a jóisten' tartsa meg szokásukat -
    és ha már "fikázod" őket, hivatalos amd partner egyebek mellett, én csak náluk láttam sw bundle-t is mellékelni amd promónál

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Kansas

    addikt

    válasz Chaser #254 üzenetére

    Itt kell megjegyeznem az NV védelmében, hogy az NV oldalán említett 3 magyar boltban(iPon, Aqua, Foramax), többféle RTX2060-at lehet kapni picivel MSRP(299xárfolyam+ÁFA~= 116e) fölött, tehát 118-125e közt(~305 - 320$)...
    Egyébként Alzán is...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • b.

    félisten

    válasz Chaser #256 üzenetére

    aham ... :DDD ok szerintem itt hagyjuk abba, szerintem zsákutcába jutottunk. majd térjünk vissza erre ha elfogyott innen ez a széria.

    kansas: Iponnál alul van az árgörbe hónapokra visszamenőleg, ott láthatod , hogy azok a kártyák már decemberben is ennyibe kerültek kb. Ezek még a 350 dolláros MSRP árral kerülnek ennyibe. Hidd el nem ért még ide sehol a 299 dolláros 2060.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Kansas

    addikt

    válasz b. #258 üzenetére

    Nem is mondtam ilyet, csak hogy annyiért kapni őket.
    Gondolod ettől még lejjebb mennek, és MSRP alatt árulják őket? Akkor felmerülne bennem is a szürkeimport lehetősége, viszont az NV miért linkelne szürkegazdaságot a honlapján? :F

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #257 üzenetére

    és ezzel mi a gond? :) erre mondtam nagyon jó az msrp, csak valós árakat nem mindig érinti

    b.
    ha ráérsz azért gondolkozz el rajta, vajh' a sokszor 3-10 év gyári garos termékek az iponnál mért 1 év "standard" garanciásak, ráadásul sokszor azonos áron v akár drágábban, mint ahol megadják a teljes gart - biztos nem azért mert nem hivatalos forrásból hozzák és a gyártók lesz@rják őket, biztos nem -
    itthon alza az a bolt, ami legtöbb termékre megadja a teljes gyártói gart - ők sem mindre de a legtöbbre -
    az 570 itx sem fogyott még el 43e ft-ért, pedig náluk több mint egy éve annyi ( : ha elfogyna az 5600 pulse akkor lehet arról beszélni h 120-ért rohadtul nem éri meg, mert ott az 5700 136-ért ((( : egyelőre a jelenben van, bárki számára elérhető
    és ha majd lesz ilyen kategóriás 2060 103e ft-ért akkor lesz miről beszélni, addig nincs

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Create.

    addikt

    válasz Chaser #260 üzenetére

    Nem azért adják annyi garival, mert leszarják őket, hanem a törvény ennyit ír elő, ők meg szarnak rá megadni a gyártó által ajánlottat, mert minden gariztatás csak macera nekik is. Vagy alapból a nagyker, ahonnan szerzik játsza ugyanezt.

    nekem most van egy alzás zalman zm650-ebt tápom, alza 5évet vállal, a gyártó 7-et. 5éven felül nekem kell a gyártóval lemeccselni a garit, amit 5évig az alza csinál.

    [ Szerkesztve ]

  • Kansas

    addikt

    válasz Chaser #260 üzenetére

    Ha a "Basic garancia"-ra gondolsz, az majdnem biztos azt jelenti, hogy nem a hivatalos disztributoron keresztül szerezték be. Ettől még nem feltétlenül szürke import, hisz az EU-n belül szabad az árumozgás, tehát nyugodtam megvehetik a cseheknél, lengyeleknél vagy akár Romániában, csak akkor oda lehet küldeni garit intézni, amit gondolom az iPon nem akar, tehát csak a törvényileg kötelező 1 év jótállást adja... ez az optimista felállás.
    De rémlik, mintha lennének itt páran, akik dolgoztak a magyar PC kis- és/vagy nagykerekben, ők biztos meg tudják mondani a tutit...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Chaser

    titán

    válasz Create. #261 üzenetére

    a jogszabály azt írja elő, hogy a kereskedőnek kötelessége továbbadni a gyári gart a vásárló felé ( :
    és mért van az, hogy egyes termékekre megadják a gyári gart, de sokra meg nem? anno ramot akartam tőlük venni és ssd-t, alzán teljes gyári garral olcsóbb volt mindkettő - 5 és 10 év -, mint iponon egy évvel :) talán az volt az első alzás vásárlásom

    Kansas
    igazából nekem teljese mindegy h szürkés vagy sem az ipon, b úr kezdte szürkézni az alzát, kár volt reagálni rá ( : én azt mondom ha minden bolt úgy viselkedne a vevőkkel ahogy ufóék, nem csak egy kezemen tudnám megszámolni hány boltnál merek 10e ft-nál többet ott hagyni it/av termék esetén

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Create.

    addikt

    válasz Chaser #263 üzenetére

    Egy csomó ram már limited lifetime garos, mégse látni már 99év gart szinte sehol.

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz Create. #264 üzenetére

    a life time soha nem örökéletet jelentett, ez az itthoni kiskerek, számlázó sw-ek hülyesége, ph-n persze átvették, a life time azt jelenti ameddig gyártják az adott szériát, nem többet

    szerk:
    én ilyet nem is engedtem volna a gyártóknak, nem kézzelfogható dolog, legyen x, y, z év, pont olyan mint a " törekedni kell a gyors javításra", ha azt mondják max 10 munkanap idő van rá, az kézzel fogható
    mondhatok seasonic tápot is, ami náluk 1 év garral volt, alzán meg 10-zel, asszem megfájdulna a kezem ha mindent leírnék ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • b.

    félisten

    válasz Chaser #263 üzenetére

    Alzáról hallottam eddig éppen elég problémát a gariztatásukról is mint ahogy Aqua-ról is és Iponról is van ilyen. Ipon-t példának hoztam árakról, pont nem érdekel honnan vásárolsz, bárhol belefuthatsz problémába manapság. Nekem még mondjuk iponnál nem volt soha gondom, példaértékűen oldották meg a logitech egerem gariztatását, a GTX 1060 kártyámnál pedig a gari lejárta után 1 héttel méltányossági alapon rendeztették a gyártói garanciát....Aqua-nál igen,volt gondom,de az személyesen a boltban történt..Továbbra is egy bolt egy termékét veszed általánosnak és azt gondolod a többi azért adja drágábban mert hülye. Neked egy igazság létezik sajnos,a tied.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Kansas

    addikt

    válasz Chaser #263 üzenetére

    A boltot tudtommal semmi nem kötelezi, hogy az 1 év kötelező jótállási idő lejárta után a vevő nevében eljárjon a gyártó felé - megteheti, de nem kötelező.
    Manapság egyébként a legtöbb gyártónál(pl. Samsung, Logitech) be lehet regisztrálni sorozatszám alapján a terméket, és onnantól a gyártói garancia érvényesíthető rá, akárhol is vetted, csak neked kell eljárni a gyártó felé.
    Nekem pl. a Logitech futárral küldte ki a csere G603-amat miután telefonon/e-mailen megkerestem őket, mert akkoriban az iPonon volt egy lista gyártókkal, akik felé nem voltak hajlandók garit intézni, csak ha személyesen vitted be hozzájuk a hibás eszközt - azóta ez a lista eltűnt az oldalukról, ahogy az általános garanciális ügyintézés menetének leírása is(csak a Garanciafutár használatának mikéntje van már fent) - lehet, hogy a körmükre koppintottak :F

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Chaser

    titán

    válasz Create. #266 üzenetére

    a 3 és 5 az mindjárt nem 1, ilyen life time garra én se adnék 99 évet, erre még esetleg rá lehet húzni, hogy nem trükköznek vele, csak sajnos az áron nem látszódik meg
    a kézzel fogható x év garos dolgoknál viszont tényleg nincs miről beszélni ha nem adja meg akár ipon akár bármelyik bolt, de ugyanannyit kér mint az átlag boltok vagy többet
    alzáról meg kár vitatkozni, ai volt már benn, illetve kereste őket csodafonon az úgyis tudja miről beszélek, aki nem az meg elképzelni sem tudja - én nem gondoltam h egyáltalán létezik ilyen mo-n ( : -

    szerk:
    Kansas
    nem keresem meg most a jogszabályt, de az a lényeg köteles tovább adni a gyártói gart a vevő felé
    az már opció h te mit regisztrálsz és mit nem, akár közvetlen szervizbe viszed a hibás terméket,
    samsungnál pont rémlik h kell talán hivatalos samu garjegy ehhez, amit pl én nem kaptam oázisnál - mondjuk nem is akarok a samuhoz menni ha gond van, szóval nem foglalkoztam vele -
    engem az érdekel mi van a garpapíron, ez az említett ssd 5 év garos, papíron is annyi volt, nem 1+4, nem 2, hanem 5, nálam ez számít

    szerk:
    b.
    ne akard már kiforgatni a szavaimat, idézd már kérlek hol mondtam, hogy a többi bolt hülye? jah hogy nem mondtam ilyet
    segítek: azt mondtam nem érdekel hogy csinálja az alza, mo. egyik legnagypbb és legjobb it kiskeréről van szó, nem egy garázs webshopról
    talán nézz rá ák-ra mennyi értékelésük van, több mint 80e, nyilván fog becsúszni baki ilyen forgalomnál
    alzánál garanciáztatnom nem kellett, ellenben termékeket vittem vissza elállással, ahol azonnal a kezembe nyomták a pénzt, illetve volt egy vga amit "bemondásra" cseréltek, volt egy táp amit elszámoltam és 3 hét múlva vittem vissza, nem lett volna kötelességük visszavenni, de mégis megoldották
    az egyetlen bolt amit bármikor hívtam 2 percen belül ügyintézővel beszélek, és nem az automatát kell 5-10 percig hallgatni, mindegy h hétköznap, vasárnap, blekkfrájdéj' vagy hálleluja'
    abban is taán egyetlenek, h saját csomagautomatájuk va, ha egyelőre csak pesti faluban is, szóval igen, ha ilyen boltban valami x ft, akkor nyugodtan vehetem relevánsnak amíg marad az x ft, de nyilván neked ha 5600 xt kellene máshol vennéd ((( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Create. #270 üzenetére

    nem, csak mo-n legtöbb embernek lövése nincs a jogairól, fogyasztóvédelem olyan-amilyen
    nem kell messzire menni, itt zömében értelmes emberek vannak, de legtöbben még itt sem tudnak különbséget tenni egy használt-bolti ár közt, egy "hozzám szól" egyértelműen tréfa csalós seftes mese közt és bolti ár közt, ugyanígy nem sikerül megérteni mennyi különbség van az 1 év és 5-10 év kiskergar közt, ameddig a többség eljut az a szám amit a ft előtt lát

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • b.

    félisten

    válasz Chaser #269 üzenetére

    Emag, Extreme digital , PCX, Ipon nem garázswebshop. Fenéket veheted relevánsnak, nem vagy tisztában a szó jelentésével.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • MeszesKPT

    őstag

    válasz b. #230 üzenetére

    Melyik másik kerül még 299$-ba? A sima KO best buy, nem véletlenül fogyott ki belőle a készlet Neweggen és Amazonon is. Jelenleg csak az Ultra kapható 319$-ért. Ez alatt én csak elvétve láttam egy ventis blowerest.

    Az MSRP sosem jelentette azt, hogy a customok is annyiba kerülnek. Ha az EVGA mellett másik gyártó is megjelenik azon a szinten, akkor persze sokat javul a 2060-ak helyzete.

    Külföldi árakat szerintem amúgy nem érdemes hazaihoz viszonyítani, MSRP-t meg főleg nem, mert az eleve csak USA-ra vonatkozik. A változásokat az adott piacon belül érdemes vizsgálni és abból lehet következtetni, hogy mi várható máshol.

  • b.

    félisten

    válasz MeszesKPT #273 üzenetére

    Márciusra itt lesznek azok a kártyák is, idő kell neki. Ez nem egy új termék bevezetése, hanem a raktáron lévő, legyártott készletek kiforgatása után fog ez meglátszódni.
    Nem is írtam, hogy ez az MSRP jelentése, pont azt írtam, hogy nem az. Az a - 50 dollár ami majd meg fog látszódni remélhetőleg hamarosan, de ez nem feltétlenül 299 dolláros árat jelent , mint ahogy az 5600 Xt sem 279 dollárba kerül majd valószínűleg.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Chaser

    titán

    válasz b. #272 üzenetére

    és mondtam h azok garázs webshopok? azt mondtam az alza _nem az_ , próbálj meg értelmezni, látom nehéz
    de ha már próbálod újfent kiforgatni amit mondok, edigiről annyit tudok elmondani, külön kérésre szájhúzva tudnak adni garancia papírt ha nem volt gyárilag mellékelve, mondván h benne van a rendszerükben ( : emagnak tudtommal nincs is fizikai boltja, pcx alzához képest porszem, ahogy ipon is

    releváns wiki szerint

    szerk:
    MeszesKPT
    és a newegges 300$-os evga árában sem volt áfa

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • b.

    félisten

    válasz Chaser #275 üzenetére

    Nem te nem mondtál ilyet valóban korrekt ember vagy és korrekt vitapartner :DDD Nem mondtad ki hogy Ipon egy garázscég és nem mondtad ki hogy Aqua egy garázscég, az épületük megeszi az összeset egyben reggelire,aki meg ezt így értette ki az az istenítésedből hogy ezzel az Alza felszopásból akarod megmagyarázni hogy az általad említett egyetlen kártya egy boltból releváns ( tudom te nem mondtál ilyet természetesen) az hülye. ( ezt sem mondtad nyugi.)
    edigiten a lóf@szt külön kérésre adnak garancia papírt ne legyél már ennyire szánalmas kérlek.
    Amúgy belinkelted Wiki-t és ezek után sem tudod mi a jelentése?

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • MeszesKPT

    őstag

    válasz Chaser #256 üzenetére

    Attól azért kár hasra esni, hogy egy cég mekkora épületet tud felhúzni, gondolj csak a bankokra. :U

    Azért nem véletlen, hogy az Alza Magyarországon tudott meghatározó tényező lenni (2017-ben a külföldi árbevétel 40%-a innen származott), mivel egyedül nálunk jóval magasabb az áfa. Németeknél például nem tudnak jobb árakat kínálni mint a konkurencia, mert ott még alacsonyabb is az áfa. Nem nehéz összerakni az 1+1-et.

    Ettől még nyugodtan vásárolj tőlük, mindenki a pénztárcájával szavaz.

  • MeszesKPT

    őstag

    válasz b. #274 üzenetére

    Szóval márciusban lesz 299$. Én azért szkeptikus vagyok, bár nekem nincsen varázsgömböm. Remélem igazad lesz azért, mert az csak tovább erősítené az árversenyt.

    Szerintem az 5600 XT-t mindig is kicsivel a 2060 alatt fogják tartani, hogy piacképes maradjon.

  • Chaser

    titán

    válasz b. #276 üzenetére

    folymatosan kiforgatod amit mondok, nem válaszolsz, fantáziálsz, te beszélsz vitapartnerről?
    direkt a te kedvedért, garázswebshop az ami néhány hónapos, nincs referenciája, ha van is fizikai üzlete az eldugott helyen van és egy lyuk - mondhattam volna sufni gsm-et is, sztem elég egyértelmű -
    az alza pedig ezek ellenkezője, és náluk elérhető egy termék x áron, amire lehet alapozni, hivatkozni
    az aqua üzletei bőven beleférnek az alza épületébe, elég sok kisebb bolttal egyetembe, tény, de fantáziáld ki ezt is h burkoltan garázshopozom őket
    egyet azért megkérnék, ne menj át személyeskedésbe, nem kis haverod vagyok, azok lehetnek szánalmasak, és lehet h egymást "felszopjátok", de ezt hagyd meg nekik, velem ilyen stílusban sehol nem beszélnek - max az ilyen fasza gyerekek mint te, monitor mögül -

    ediginél akárhánysor vásároltam, nem adtak garjegyet amennyiben nem volt a terméknek saját, csak külön kérésre, szájhúzva, ha tetszik neked ha nem
    ha szted "felszopás" az, hogy saját tapasztalataimat leírtam az alzáról, többször voltam az épületükben, többször kerestem őket telefonon, mindig sikeresen néhány percen belül - aqua-t csak egyszer, 20 perc alatt nem sikerült élő emberrel beszélni - , emellett szimpla tény, h saját csomagautomatájuk van, akkor gratulálok

    A relevancia latin szó jelentése: fontosság, jelentőség, jelentékenység.
    A releváns szó leggyakoribb jelentése: a tárgyhoz tartozó vagy kapcsolódó dolog, röviden: idevágó.
    Jelenthet még fontos, lényeges dolgot, mint például jogi környezetben releváns bizonyíték a perdöntő.

    az 5600 xt pulse ára ufóéknél releváns - ha nem is ez a legjobb kifejezés rá -, legyen igazad...

    szerk:
    MeszesKPT
    nem estem hasra tőlük, ez tény, elég sok pénzt ott hagytam náluk, nekik elutalok gond nélkül 200e ft-ot is, nincs más cég mo-n akinek igen, akár 50e ft-ot
    több aqua üzletben, edigi üzletben is jártam, köszönőviszonyban nincs egyiküknél sem az ügyfélfogadás alzához képest
    valaki más is mondta talán ebben a topikban, 22. üfsz, az van náluk

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • b.

    félisten

    válasz Chaser #279 üzenetére

    A nagyon egyszerű emberek ismérve az, hogy azt gondolják, hogy ők szó szerint nem mondtak ki valamit, akkor ők a fenti tényt nem írták körül, nem fogalmazták meg és ez védettséget ad számukra.Ez nem azt jelenti és ez mögé nem bújhatnak el..

    ui: 5 éve Extreme Digitalba kapok karácsonyra jegyet a cégemtől, nem keveset, legalább is számomra elég nagy összeg.
    Soha semmi gondom nem volt velük, se számlával, se garancialevéllel vagy azt igazoló kiállított papírral. Kedvesek, segítőkészek, pedig akkora a boltjuk Fehérváron ,mint az Én nappalim., sőt még kisebb...Jah Magyarország 2. legnagyobb webáruháza. Az első az Emag a 3. a Mediamarkt a 4. pedig az Alza... de velük sem volt soha gondom.Tényleg viszlát, kimerítő volt.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • BReal

    addikt

    válasz Cifu #26 üzenetére

    És miért kéne egy 5600XT-ből a legdrágább hűtésűt venni, ha az 5700-ra az olcsóbb Pulse hűtés is tökéletes?

  • Cifu

    nagyúr

    válasz BReal #281 üzenetére

    Mert azonos gyártó azonos hűtésről beszélünk, tehát a kártyák árát ez nem befolyásolhatná. Mégis alig van árkülönbség a gyengébb GPU-val és kevesebb RAM-al szerelt kártya javára.

    Ha meg az árat nézzük, akkor a Sapphire RX5600XT-t nézhetjük a referencia RX5700 árához, mert ahhoz amúgy az is tökéletes.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Chaser

    titán

    válasz b. #280 üzenetére

    a nagyon fasza gyerekek ismérve meg az, hogy monitor mögül nagy az arcuk, én azt mondom kedves uram, ezt itt fejezzük be, ott a telszámom adatlapon, csörögj rám, egyeztessünk egy időpontot h elmondhasd milyen szánalmas vagyok, "felszopom" az alzát, és mennyire egyszerű vagyok, nagyon kíváncsi vagyok monitor nélkül ezeket hogy adod elő nekem
    továbbra sem tehetek arról hogy miket fantáziálsz abba amit mondok, és hogy forgatod ki, és továbbra is tény, nálam az edigi _egyszer sem_ adott garjegyet ha nem volt a terméknek saját, külön kérésre, szájhúzással adtak egy _kézzel kitöltött_ sablon fecnit, merthogy "benne van a rendszerükben" - amit én meg pont lesz@rok, mert nincs írásos nyoma -

    BReal
    jelen esetben semmi, 5500 xt-ből is csak a design miatt vettem volna meg 10e ft-os felárral a nitrot pulse után - mivel lamellák iránya más, még lehet hangosabb is lett volna -

    Cifu
    semmi köze a ref 5700-hez, mert a ref nem tud még félpasszív módot sem - lehet neked nem fontos, sokaknak az, és terhelve is biztosan halkabb a pulse 5600xt mint a ref 5700, ami lehet neked szintén nem fontos, de sokaknak az -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Gibo

    senior tag

    válasz Chaser #260 üzenetére

    Èn régen minidg iWay-nél vásároltam épp azok miatt amit írsz. Telefonon mindig elérhetöek voltak, segítökészek, és náluk 10év gar volt feltüntetve - szinte egyedüliként - az EVGA tápra amit vettem. A "nagyoknál" max 5 év, de volt ahol csak 3...uyganarra a tápra.

    eDigital azóta nem játszik, mióta mosógépet szerettem volna náluk venni (egy 180e Ft-os AEG-et) és alig lehetett telefonon elérni öket, akivel beszéltem az nem volt vmi segítökész, e-mailre pedig elég lassan válaszoltak...Ja kérem, máshol is szívesen fogadják a pénzemet...Végül abból a vásárlásból MM lett. Ott se volt egyszerü a megfelelö embert telefonon elérni, de onnantól minden ment ahogy az elvárható lenne egy bolttól.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

  • Chaser

    titán

    válasz Gibo #284 üzenetére

    ufóéknál az evga tápok pl amire nem adnak teljes gyári gart, de corsair, seasonic modelltől függően 5-12 év garral van náluk, sokszor csak náluk, első vásárlásom is azért volt tőlük, mert mx 500-ra sehol nem adták meg az 5 évet tavaly tavasszal, csak náluk, gskill ramokra is zömében 3 év volt többi boltban, náluk 99 hó garral vettem meg a 2x16-ot, _olcsóbban_ mint bármelyik másik boltnál, emellett van termékük ami sokkal drágább mint más boltban, nyilván ha irreálisan drágább akkor megveszem máshol - most pl egy monitor van ilyen -
    igazából lényegtelen, ha náluk van egy termék az mindenki számára elérhető és nem kamu, olyan support van ami felsőkategóriás, mind telefonon, mind személyesen, és nem valószínű h a következő pár évben be fognak zárni, sok zafír kártya volt már náluk legolcsóbban, akár jóval olcsóbban mint a többi bolt, vagy akár legolcsóbban globál piacot nézve is, hogy csinálják engem tényleg nem érdekel - de esélyesen egyedi szerződésük van a zafírral -
    pár hónapja vettünk edigitől mosogatógépet - ennyire garázsshopnak tartom ( : -, mm-ből akartam eredetileg, de amit leműveltek inkább megköszöntem, az előre befizetett helyszíni beüzemelés 10e ft-jáért rendesen meg kellett küzdenem, végén még utalványban akarták visszaadni, na akkor felemeltem a hangom ((( : meg is találták a kp-t hirtelen
    de vettem már tőlük tv-t gond nélkül kiszállítással, csak ott nem kértem helyszíni beüzemelést :d - a szállítók sem lettek rosszul attól, h azt mondtam mielőtt kifizetem ezt a nem túl olcsó tv-t, előtte azért megnézném h a panel egyben van-e, szó nélkül bontották ki, mondjuk ha nem tették volna vihetik is vissza - ha jól rémlik pont ediginél volt ebből elég sok balhé, sértetlen dobozban sérült termék, aztán persze az ide-oda mutogatás, utána szedték össze magukat
    no mindegy, én részemről örülök h mo. egyik legértelmesebb boltjában van 5600 xt pulse 103e ft-ért, örülnék ilyen áras 2060-nak is ( : majd lehet lesz is később - bár nagyon meglepne -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Kansas

    addikt

    válasz Cifu #282 üzenetére

    A Sapphire Pulse az csak az Alzánál árult RX5600XT esetében extrém olcsó, egyébként a kínálatnak a közepe alatt kicsivel helyezkedik el(ár alapján gyakran lejjebb) és az olcsóbb kártyák közül tipikusan az egyik legjobb a hűtése, gyakran pár drága kártyánál is jobb(pl. Thicc/Evoke). Nyilván nem a Nitro-hoz meg a Strix-hez kell mérni, mert annál többel olcsóbb, mint amennyivel rosszabb.
    Az hogy az a kártya abban a boltban épp annyi amennyi, nem a szabály, hanem a kivétel. Jó vétel jelenleg, lehet neki örülni, de általánosítani az alapján nem érdemes - a Pulse-szempontjából sem, az RX5600XT szempontjából sem sajnos...
    Majd talán 1-2 hónap múlva, ha mindenhol lesz beállt árú készlet belőle, akkor lehet ilyen összehasonlításokkal bíbelődni, addig nem érdemes.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #286 üzenetére

    én erre továbbra is azt mondom, amíg az egyik legjobb boltban annyi, addig annyi, lényegtelen h a többi modell mennyi, mert:
    egyik legjobb boltról beszélünk
    egyik legjobb 5600 xt-ről
    ha akármilyen nimand boltról és fapados kártyáról beszélnénk az más
    ha esetleg alzánál ez az ár megemelkedik, megint más a felállás - mondjuk ha sokat emlegetjük meg is lesz ( : -
    aki akar 5600 xt-t venni 103e ft-ért az tud, sztem ennyi a lényeg, aki 2060-at akar venni a legsilányabból sem tud venni jelenleg - h mi lesz 1-2 hónap múlva az majd akkor kiderül, de manli, inno belépőket akkor is kár egy pulse mellé tenni, teljesen más kategória, min. egy msi armor ami ez a szint -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Kansas

    addikt

    válasz Chaser #287 üzenetére

    " aki 2060-at akar venni a legsilányabból sem tud venni jelenleg" - he? Nézted te a boltok árukészletét? Ahogy fentebb is írtam, ugyan nem 299$-ért, de nem is KO meg FE kártyát(azok tényleg nem nagyon kaphatóak), hanem úgy 305-310$(*árfolyam*FA, ~118-122e HUF) körül MSI Ventus-t, Gigabyte-ot, ASUS TUF-ot meg Gainward-ot is kapni, nem csak a fapados Manli-t meg Inno3D-t. iPon-ban, Aqua-ban és Alzán is. És ezek csak amik raktáron is vannak...

    Attól mert AMD-szimpatizáns vagyok, nem szükséges hazudnom...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #288 üzenetére

    " aki 2060-at akar venni a legsilányabból sem tud venni jelenleg" - he? - nyilván 103e ft-ért, bár lehet tényleg nem volt egyértelmű
    ventus is fapados, nézz róla teszteket, full belépő, elégségesre tervezett hangos hűtéssel, félpasszív mód nélkül, semmi köze egy pulse kategóriához - talán a saphire az egyetlen gyártó akinél nincs fapados modell, erős középkategória a pulse, és felső a nitro, aminél mondjuk jobb lehet egy strix -
    egyik oldal szimpatizánsa sem vagyok, nemrég 5500 xt pulse kártyát vettem mikor már megrendeltem a 1660s gaming x-et is, csak sajnos több negatív véleményt láttam a hangjáról, sikerült egy ismerősnél meghallgatni, hát nem győzött meg - osztán'lehet a háttérben csak igénytelen szerelés van, volt akinél nem jól feküdt fel a hűtő a magra, emiatt tekert a venti, én nem akartam ezzel kísérletezni -, lehet lassabb az 5500 xt pulse a sima 1660-nél is, de extra halk még terhelve is, ha a többi komponens néma akkor sokat számít mit produkál a vga full terhelésen
    akinek nem számít a hang nyilván veheti a legsilányabb hűtésű vga-t is, de annak semmi köze egy terhelve is halk, félpasszív vga-hoz, lásd stock cpu hűtő és akármelyik 5-15e ft-os custom ami mindenben jobb, cserébe drágább, ahogy valaki másik topikban mondta, különbséget kell tenni a gpu és vga közt, gpu-t vga-val veszünk ( : cpu-ra utólag is lehet venni bármilyen hűtést - vga-nál még ott a design, backplate, dual bios, esetleg rgb a hűtésen kívül -
    és ezekkel a 120+ e-s 2060-akkal csak egy gond van, a jelenleg 133,5e ft-os 5700 pulse - pár napja még drágább volt -
    aki most vesz pulse 5600-ot rossz businesst biztosan nem csinál, akkor sem ha lesznek hasonló kategóriás 2060-ak 110e ft alatt - driver kérdés megint más, engem szerencsére kevés játék érint, azokkal se polarisokon se navin nem volt gond, aki mindennel IS akar játszani és tart a navis driverektől nyilván vesz 2060-at, ha neki megéri nekem is :) -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Kansas

    addikt

    válasz Chaser #289 üzenetére

    Miért kéne hogy 103e-ért lehessen kapni? Az ajánlott ára is 20$-ral az 5600XT fölött van(~8e Ft ÁFÁval), és a 103e az az 5600XT ajánlott ára alatt van - bár kétségkívül az RTX2060-ak jelenlegi ára is a csökkentés előtti MSRP alatt van vagy 10%-kal, tehát elvileg nem kizárható, hogy azok is lesznek 100e körül idővel.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #290 üzenetére

    nem kell 103e-ért kapni, csak ha nem lehet majd annyiért kapni miről beszélünk? - feltételezve h marad az 5600 xt pulse ára 103e ft ufóéknál -az 5600 xt gyorsabb és olcsóbb, kivételesen még fogyasztásban is oké, talán kevesebbet is eszik, nyilván rohannék drágább 2060-at venni, főleg még ha körítés terén is rosszabb a gpu köré épülő vga, mint a pulse 5600 oldalon, jah nem, nem rohannék
    ha most lenne 110e ft egy hasonló tulajdonságú 2060 vga mint a pulse, akkor is az 5600 lesz a gyorsabb, tehát megint ott vagyunk hogy nagyobb teljesítmény olcsóbban
    110e-ért is ha lenne pulse kategóriás 2060, a 1660 ti-ket kb instant zúzhatnák is be, szóval nyilvn nem lesz, vagy szépen csendben kifuttatják
    itt egyedül ami előnye lehet majd a 2060-nak, kevesebb driveres nyűg legtöbb játék terén
    ha meg 120e enne az 5600 xt pulse már megint ott tartunk, hogy +13-4-5e-ért 5700 pulse van, annyit megér a +2gb vram és 256 bit, szóval nem lenne értelme - itthon biztosan -
    msrp engem azért nem érdekel, mert nem sokra megyek azzal mi a hivatalos ár, és melyik országban h értelmezik, ami számít itt h értelmezik, szerintem

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    most nézem strix 143e, gaming x 140e, mindkettő nagyon jó kártya, de ott a pulse 5700 most 133,5e-ért, részemről én vagy azt enném, vagy akkor hozzácsapnék egy kis pénzt és 2060s gaming x-et , ami értelmes boltban - ha a bestbyte pl az -, 155e ft-tól van, konzolvilágnál mondjuk 165e, de 140-ről az a 25e nem nagy érvágás azért a teljesítmény többletért
    igen, hülye árak vannak, részemről ezért mondom lehet lesegetni az msrp árakat, mo-n általában bevett szokás h lényegtelen mennyi az msrp, kezdetben a boltok túlárazzák ami új és kereslet van rá - lehet a többi 5600xt-vel ez van -, most erre rácáfolt a 103e ft-os pulse, 120-ért nem is gondolkodtam volna rajta, a szűk 15e ft-tal drágább 5700 pulse miatt nem éri meg - és nem a 2060-ak miatt, mert abból értelmes vga 130e ft fölött van jelenleg -
    de az szimpla tény, h kicsiny hazánkban _jelenleg_ az 5600 pulse erősen bestbuy kategória, még akkor is ha lassabb bios van rajta, ez a bohóckodás mondjuk elég tré volt az amd-től, ez is tény

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Create.

    addikt

    válasz Chaser #291 üzenetére

    várjál még, hogy az 5700 nem-e lesz kivezetve, mert így jelen állapotban valamelyikre abszolút nincs szükség. èn személy szerint 5600 xt és rtx2060 között ha választani kellene és közel azonos áron azonos hang/hűtési teljesítmény mellett akkor inkább az nvidiát venném és azt is ajánlanám, mert a driveres gondok azért jobban jelen vannak amd terén mint nvidia terén. Ami ugye nem azt jelenti, hogy nvidia-nal nem lehet, vagy nincs driveres gond, de lényegesen kevesebb, persze specifikusan bele lehet futni ott is. ès már az rx 5xxx topikban is írták páran, hogy inkább vettek volna kicsit gyengébb kártyát vagy drágábban erösebbet, csak tudnák out of box használni, ami nvidia oldalon nálam gtx660-tól rtx2060super-ig rendesen müködött is, bár hozzáteszem, hogy az 5700xt-vel sincs semmi gondom (de pl az rx470-el volt, akkor tértem nvidia-ra át huzamosabb idöre).

    [ Szerkesztve ]

  • yericho800

    aktív tag

    válasz Chaser #292 üzenetére

    beszéltetek telón? :U :P
    :))

    R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

  • BerserkGuts

    őstag

    válasz Chaser #283 üzenetére

    :DDD "neked szintén nem fontos, de sokaknak az -"

    Szavazzunk kikeknek az :))

    Szerintem sokan játék miatt tervezik a vga-t mert olyan sok jó dolog van ami szép akár az 55" 4k vagy 34" 1440p-re gondolok persze játéktól is függ meg a 4k nem az 5700xt 5600xt terepe tudom de a lényeg mégis a szép grafika oda meg inkább maradjunk az egyszerű megfogalmazásnál az fps vagyis teljesítmény a fontosabb hogy X játék jó sok fps-t tudjon kisajtolni.
    Ez halmozottan fontos sajnos a dinamikus játékoknál ahol a gyors reagálásra szükség van.
    Egyetlen egy másodperc is fontos már 4 kattintás vagy autós szimulátorban kirepülsz a kanyarban ha nem jól teljesít a pc konfiguráció .

    Ez meg egy bomba jó ajánlat ha most vennék ezt venném de hát 70-ért 1660-at vettem bő 4hónapja elkapkodtam kicsit mivel látni milyen szintre lehetett volna beérni ami megéri a +30.000ft-ot akár 1440p is mehetne most biztos nem :N maradok a fapadon hacsak valaki? 65ért megveszi az msi 1660 ventust xD még 2.5év gari :DDD csak viccelek.
    kiterjesztett garancia meg minek elég a 36hónap mert addigra már kiöregedik jön az új széria

    Mit tudnak: (mondjuk szubjektív mert engem az fps lövölde érdekel elsősorban: )

    :C

    12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

  • Create.

    addikt

    válasz BerserkGuts #295 üzenetére

    Pont a két általad kiemelt játékkal van a legtöbb hiba a navi oldalon. Stutter, fagyás meg miegymás, csak hogy annyira azért ne sajnáld.

    [ Szerkesztve ]

  • BerserkGuts

    őstag

    válasz Create. #296 üzenetére

    :DDD akkor zsákbamacska lenne de lehet nyernék egyet

    12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

  • Chaser

    titán

    válasz Create. #293 üzenetére

    azt mondtam én is, aki mindennel IS akar játszani jobban járhat a 2060-nal, én játékaimmal nem volt semmi gond, pedig friss és nagyon régi is volt benne, teljesen defaulton használtam az 5500xt-t
    ha már nv jelenlegi árak mellett akkor sem 2060-at vennék, értelmes 130e fölött, 2060s + 25-30e, ha 2060-ra van pénzem arra is, ha 2060s-re már nincs, akkor igazából 2060-ra sem volt ( :

    yericho800
    nem volt hívásom ma ;]

    BerserkGuts
    a gyártók már megszavazták, ha nem lenne rá valós igény akkor nem gyártanának belépőnél jobbat, tápból is lehet venni 15e ft-osat, meg 30-40e ft-osat ugyanakkora teljesítménnyel, utóbbi abban jobb h _sokkal_ halkabb/passzívan tud működni, modu, és hatásfokban, elég sokan keresnek tápos topikban ilyet, pedig nem lesz tőle több fps, ahogy a 20e ft-os hűtőtől se lesz, csak mondjuk még akkor is néma ha prime blendet küldök a 8 magos cpu-ra
    ettől nem igénytelen akinek jó a hangos komponens is, én sem vagyok igényesebb h nekem a nagyon halk/néma jó, egyszerűen nem bírom elviselni a hangos dolgokat, és akár cpu hűtő, akár táp, akár vga, már csak emiatt is jelentős árkülönbségek vannak köztük
    vehetnék 2070s-t, akár 2080s-t is, de nem fogom támogatni egyik gyártót sem abban h egy sz@ros vga ér annyit, mert nagyon nem ér annyit, az elvi határ nálam a 150e ft,- azt még pár ezer ft-tal kitolnám - de már az is durván sok vga-ért
    nemrég forzáztam xbox x-en, igaz 30-60fps és nem ultra 4k, de az a gép kompletten sokszor lőhető 120e ft-ért boltból, abban csak a nyomorult hdd zavar :d -, sajnos fps-re nem jó, különben eszembe sem jutna már pc-t játékra használni, ha a következő gen 200e ft is lesz az egy jobb kategóriás 2070s ára, és sehol nincs még mellé a körítés , ami szintén annyi legalább
    szerencsére engem ezek a bf, rdr2, akármilyen csodák nem érintenek, doom alá nem kell nagy vas, forza már éhesebb, többit megnézem, megunom, van amelyiket 5 perc után, van ami 10 percig is leköt ( : a rage2 volt amivel több órát elbohóckodtam, de felcseszett h mindig ugyanazok a küldetések vannak más köntösben, dögunalom, uninst :d

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • martonx

    veterán

    válasz Chaser #298 üzenetére

    b. egy szimpla nvidia troll. Mindenbe IS beleköt, ami jobb az nvidia-nál.

    Én kérek elnézést!

  • MeszesKPT

    őstag

    Mindent összevetve azért elég nagy káosz van most a vga piacon. Egy közös, hogy minden baromi drága. :)

    Nvidia is ahelyett, hogy a superekkel kivezette volna a simákat, inkább csak betolta föléjük. Simán lehet, hogy az Ampere-rel megint ezt teszik majd. Erősödnie kell az AMD-nek, hogy legyen valami verseny.

Új hozzászólás Aktív témák