Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Kansas #34 üzenetére

    Értem köszi! :R

    Amúgy a HBCC technológia amit a Vega kártyákba raktak az hová tűnt? Vagy az csak HBM2 memóriával működtethető és GDDR6-al nem?

    (#33) Cifu Hát igen, megnéztem árösszehasonlítón és találni GTX 1660 Ti-t már 300 Euró alatt is. Mondjuk az ellenében újan még mindig jó vétel lehet ha 300 Euróban megáll, de az AMD-nél is vastagon fogott most a ceruza. Ennek egy használt GTX 1070/Vega 56 árába kéne kerülnie max.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • gbors

    nagyúr

    válasz Kansas #34 üzenetére

    Dehogynem, akár 12-t is :D

    A cikket köszönjük, nem született nagy meglepetés. Az eredeti órajelekkel a kártyának csak AMD-preferencia esetén van bármi értelme, a megemelt órajelekkel viszont (fél)kategóriát ugrik, és a 300 dolláros mezőnyt szorongatja.
    Nagyon kell majd figyelni, hogy melyik SKU-t veszi az ember, mert ha a memória nem bírja a magasabb órajelet, akkor rögtön nem csinál olyan jó vételt. A "tuningos" verziók esetén pedig kritikus lesz az ár - gondolom, 1-2 héten belül lenyugszik a piac. A 100e-es Sapphire Pulse mindenesetre pozitív.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • tibaimp

    nagyúr

    válasz Kansas #86 üzenetére

    :R Igen, közben rájöttem én is, ezért írtam, hogy a mem rendszer ezt tudja eleve, így marad a 6GB.

    A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

  • válasz Kansas #107 üzenetére

    Túl van lihegve már megint ez a Vram téma. Nem tudom emlékeztek -e arra, mikor a GTX 950m-et rakták laptopba 2 GB GDDR5 Vrammal illetve 4 Gb DDR3 memóriával. Na nekem az utóbbi volt egy Acer laptopban. Na és mire mentem a plusz Vrammal? :U Semmire, a 2 gigás kártyán jobban futottak a játékok, mint a 4 Gigás kártyámon. Magyarán nem a Vram mennyisége számít, hanem hogy milyen gyors. Inkább rakjanak rá kevesebbet, de jobbat, mint többet, de lassabb memóriasávszéllel. :U

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • Create.

    addikt

    válasz Kansas #107 üzenetére

    Igazad van ezt jól benéztem. Nekem sokkal hosszabbnal tünt ez a korszak. :R Előtte nekem a 2gb-os vga is elég volt, bár akkor 1440*900-ban játszottam.

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz Kansas #138 üzenetére

    " Úgy is fel lehet fogni, hogy ez valahol a SMT/HT és a multithreading nélküli magokat használó procik közt van architekturálisan."

    en hardveres hyperthreadingnak neveztem anno :D

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz Kansas #143 üzenetére

    hat ezaz, a sima HT a regiszterek duplazasabol, plusz mikrokodbol megvan. anno a Sun aszonta a lapkaterulet 5% korul novekszik 25-30% teljeitmenyert cserebe.
    itt viszont a ennel tobb reszegyseg van duplazva, es a sima maghoz kepest a "modul" lapkaterulete kb. 50-60% -al nott :D

    [ Szerkesztve ]

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • Weaver

    senior tag

    válasz Kansas #140 üzenetére

    ezt úgy szoktam kalkulálni, hogy az rx 570 használt ára + mennyit kell rádobni egy szintén használt (de még garis) használtra. az rx 5xxx sorozat most jött be, még szelídülnek az árai, ellenben az 570-es már nem veszít olyan nagyon sokat az értékéből.

    ami kérdés, mert nem vagyok tisztában vele, hogy az a +4GB memó a vga-n (4gb vs 8gb), mennyit dob a teljesítményen, és egyáltalán szükség van-e rá?

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz Kansas #146 üzenetére

    kb. mind1, mennyivel nott az 1 mag vs modul teljesitmeny, altalanos velekedes szerint nem eleget, es ez igy par ev tavlatabol is valoszinuleg megallja a helyet, mert amugy a nevehez meltoan rendezhette volna a terepet.

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • Create.

    addikt

    válasz Kansas #152 üzenetére

    A te általad írt 110-115ezer is sok ezért a kártyáért szerintem. Ilyen árban inkább venném az rtx2060-at, ami driveresen stabilabb szerintem. Vagy gyűjtenék még 20ezret 5700-ra.

  • MrB85

    csendes tag

    válasz Kansas #146 üzenetére

    AMD FX procival az RX5500XT nem fog működni PCI-E 3.0 X8 módban szimplán azért, mert nincs PCI-E 3.0-ás alaplap AM3+ foglalattal. Amire azt hazudta anno az ASUS (a Sabertooth 990fx azt hiszem R3.0-ás variánsa volt), hogy tudja a 3.0-t csak a vezérlőchipig tudta azt, onnan a prociba már 2.0-án ment az adat. És az a lap beszerezhetetlen volt. Így maradtam én is az R2.0-ás változatánál.

    Mellesleg mai napig az van egy FX8350-el a foglalatban egy Nitro+ RX580 4GB-os kártyával és 16GB DDR3 rammal. Újonnan vettem mindent, bár a vga kifizetésekor elsírtam magam, de muszály volt venni valamit. Meglepően jól teljesít ez az 'izzó szörny' 😁 játékok terén, bár már én is szabadulnék tőle, de sose tudok összespórolni egy új ryzenre 😭😭😭.

    Azt viszont nem tudom én se eldönteni, hogy RX5600XT-t vagy 5700-at vennék szivesebben. A kártya körüli mizéria engem konkrétan nem zavar, nem okoz problémát. Az árak alakulása az egyetlen, ami számít.

    Ez az első hozzászólásom az oldalon juhé 😅😅.

    [ Szerkesztve ]

  • b.

    félisten

    válasz Kansas #237 üzenetére

    az RTX 2060 MSRP ára hivatalosan 299 dollárra csökkent. Mit nem lehet ezen megérteni?

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Kansas #249 üzenetére

    Szerinted mit jelent , ha Nvidia 50 dollárt vágott a drágább referencia FE kártyáin? egy fajta gesztus vagy mi?
    j

    Máshol hivatalos MSRP csökentsről írnak többek között: [link] [link]
    Érdemes lenne nem kiragadni azt ami neked tetszik hanem egyben értelmezni és megérteni, hoyg a cikk január 16 -n jelent meg és Nvidia január 17. én csökentett hivatalosan árat.....

    "While prices of NVIDIA cards do tend to fall over time, the company seldom adjusts official pricing in any capacity. Even this week’s cuts aren’t wholly official; NVIDIA hasn’t announced a price cut so much as sent out a reminder that RTX 2060 cards can be found for $299. But regardless, where NVIDIA leads on pricing their board partners will follow, and EVGA, Gigabyte, and others have already begun releasing new cards and shifting the pricing of other cards to reach the new $299 level.

    Mint ahogy az Videokártyák többségét, hűtéstől gyártótól függően többek között az RX 5600 XT sem kapod meg 279$ áron vagy ez neked újdonság?

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Kansas #252 üzenetére

    Az 2060 sem érte meg eddig, de még az volt legjobb árú alternatíva az RTX kártyák közül a 1660 super megjöveteléig meg amikor megjelent ugye a vegákat rendezte el a V64 440 dolláros és az v56 379 dolláros árának vágott alá.
    Jó lenne az 5600 XT ha nem ilyen káosz lenne és mondjuk az hétköznapi ember tisztában lenne rajtunk kívül is azzal, hogy az eddig legjobbnak számító MSI és Asus kártyák lassabbak lesznek mint az alapmodellek többsége.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #257 üzenetére

    és ezzel mi a gond? :) erre mondtam nagyon jó az msrp, csak valós árakat nem mindig érinti

    b.
    ha ráérsz azért gondolkozz el rajta, vajh' a sokszor 3-10 év gyári garos termékek az iponnál mért 1 év "standard" garanciásak, ráadásul sokszor azonos áron v akár drágábban, mint ahol megadják a teljes gart - biztos nem azért mert nem hivatalos forrásból hozzák és a gyártók lesz@rják őket, biztos nem -
    itthon alza az a bolt, ami legtöbb termékre megadja a teljes gyártói gart - ők sem mindre de a legtöbbre -
    az 570 itx sem fogyott még el 43e ft-ért, pedig náluk több mint egy éve annyi ( : ha elfogyna az 5600 pulse akkor lehet arról beszélni h 120-ért rohadtul nem éri meg, mert ott az 5700 136-ért ((( : egyelőre a jelenben van, bárki számára elérhető
    és ha majd lesz ilyen kategóriás 2060 103e ft-ért akkor lesz miről beszélni, addig nincs

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #286 üzenetére

    én erre továbbra is azt mondom, amíg az egyik legjobb boltban annyi, addig annyi, lényegtelen h a többi modell mennyi, mert:
    egyik legjobb boltról beszélünk
    egyik legjobb 5600 xt-ről
    ha akármilyen nimand boltról és fapados kártyáról beszélnénk az más
    ha esetleg alzánál ez az ár megemelkedik, megint más a felállás - mondjuk ha sokat emlegetjük meg is lesz ( : -
    aki akar 5600 xt-t venni 103e ft-ért az tud, sztem ennyi a lényeg, aki 2060-at akar venni a legsilányabból sem tud venni jelenleg - h mi lesz 1-2 hónap múlva az majd akkor kiderül, de manli, inno belépőket akkor is kár egy pulse mellé tenni, teljesen más kategória, min. egy msi armor ami ez a szint -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #288 üzenetére

    " aki 2060-at akar venni a legsilányabból sem tud venni jelenleg" - he? - nyilván 103e ft-ért, bár lehet tényleg nem volt egyértelmű
    ventus is fapados, nézz róla teszteket, full belépő, elégségesre tervezett hangos hűtéssel, félpasszív mód nélkül, semmi köze egy pulse kategóriához - talán a saphire az egyetlen gyártó akinél nincs fapados modell, erős középkategória a pulse, és felső a nitro, aminél mondjuk jobb lehet egy strix -
    egyik oldal szimpatizánsa sem vagyok, nemrég 5500 xt pulse kártyát vettem mikor már megrendeltem a 1660s gaming x-et is, csak sajnos több negatív véleményt láttam a hangjáról, sikerült egy ismerősnél meghallgatni, hát nem győzött meg - osztán'lehet a háttérben csak igénytelen szerelés van, volt akinél nem jól feküdt fel a hűtő a magra, emiatt tekert a venti, én nem akartam ezzel kísérletezni -, lehet lassabb az 5500 xt pulse a sima 1660-nél is, de extra halk még terhelve is, ha a többi komponens néma akkor sokat számít mit produkál a vga full terhelésen
    akinek nem számít a hang nyilván veheti a legsilányabb hűtésű vga-t is, de annak semmi köze egy terhelve is halk, félpasszív vga-hoz, lásd stock cpu hűtő és akármelyik 5-15e ft-os custom ami mindenben jobb, cserébe drágább, ahogy valaki másik topikban mondta, különbséget kell tenni a gpu és vga közt, gpu-t vga-val veszünk ( : cpu-ra utólag is lehet venni bármilyen hűtést - vga-nál még ott a design, backplate, dual bios, esetleg rgb a hűtésen kívül -
    és ezekkel a 120+ e-s 2060-akkal csak egy gond van, a jelenleg 133,5e ft-os 5700 pulse - pár napja még drágább volt -
    aki most vesz pulse 5600-ot rossz businesst biztosan nem csinál, akkor sem ha lesznek hasonló kategóriás 2060-ak 110e ft alatt - driver kérdés megint más, engem szerencsére kevés játék érint, azokkal se polarisokon se navin nem volt gond, aki mindennel IS akar játszani és tart a navis driverektől nyilván vesz 2060-at, ha neki megéri nekem is :) -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #290 üzenetére

    nem kell 103e-ért kapni, csak ha nem lehet majd annyiért kapni miről beszélünk? - feltételezve h marad az 5600 xt pulse ára 103e ft ufóéknál -az 5600 xt gyorsabb és olcsóbb, kivételesen még fogyasztásban is oké, talán kevesebbet is eszik, nyilván rohannék drágább 2060-at venni, főleg még ha körítés terén is rosszabb a gpu köré épülő vga, mint a pulse 5600 oldalon, jah nem, nem rohannék
    ha most lenne 110e ft egy hasonló tulajdonságú 2060 vga mint a pulse, akkor is az 5600 lesz a gyorsabb, tehát megint ott vagyunk hogy nagyobb teljesítmény olcsóbban
    110e-ért is ha lenne pulse kategóriás 2060, a 1660 ti-ket kb instant zúzhatnák is be, szóval nyilvn nem lesz, vagy szépen csendben kifuttatják
    itt egyedül ami előnye lehet majd a 2060-nak, kevesebb driveres nyűg legtöbb játék terén
    ha meg 120e enne az 5600 xt pulse már megint ott tartunk, hogy +13-4-5e-ért 5700 pulse van, annyit megér a +2gb vram és 256 bit, szóval nem lenne értelme - itthon biztosan -
    msrp engem azért nem érdekel, mert nem sokra megyek azzal mi a hivatalos ár, és melyik országban h értelmezik, ami számít itt h értelmezik, szerintem

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Kansas

    addikt

    válasz Kansas #305 üzenetére

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #305 üzenetére

    igen az mindig lutri, személy szerint ezzel mindig mázlim volt, de valószínűleg mert nem érdekel, megnézem mi mit tud, aztán megy alapra
    a zafír 570 itx-en a ramok 9ghz-et is mentek, gyárilag 7ghz, gpu is ment 580 szinten, de a vrammal ellentétben az már erőlködött, fogyasztás mérések erejéig megnéztem aztán ment 1250-re uv-val, ram 8ghz-re - alapfeszen 8,5-et tudott -
    5500-nél csak gpu-t néztem, egyik tesztnél azt írták nem tud 2ghz-et, az enyém tudott ( : de gyárilag is a megadott 1860mhz fölé boostolt, az is ment vissza alapra, ahova nem elég az 1870-1880 oda nem elég a 2000 sem - persze lehet ment volna föntebb is, 2000-re voltam kíváncsi -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Bossp

    addikt

    válasz Kansas #305 üzenetére

    Ebbenaz esetben nem teljesen igaz. Az 5700-ket gyarilag ugy korlatoztak h kozelebe se mehess az orajelekkel amit meg optimalisan bir az 5700 xt hez. Gobdolom alapban ez volt az 5600xt kep is azert jott ki gyorsba az uj bios. Szoval az 5700ban hatalmas potencial van meg mig az 5700xt gyari beallitasait nezve neki sokkal kissebb. A lenyeg hogy 5700el sokkal kozelebb kerulhetsz az xt hez mint 5600xt oc editionnel az 5700hez.

    "1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #350 üzenetére

    gyakorlatilag azt a felületet látod ami a vetület, kb mindegy h 50cm-ről vagy 1,5m-ről nézed, első ránézésre láttam h kisebb a hajlított látható felülete, pedig nem olyan célzattal néztem meg, de a többi dolog is meggyőzöt sík ellenébe, hogy köszönöm, meghagyom másoknak
    ahol már tényleg lenne értelme az legalább 40" 21:9, ahol pedig látványos lenne az már inkább 50", és nem mindegy a görbület mértéke sem

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #352 üzenetére

    jó, ha te mondod biztos azért láttam egyértelműen kisebbnek mert kimaradtam geometria óráról ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • mormota79

    tag

    válasz Kansas #354 üzenetére

    Ne állj le Chaserrel vitatkozni. Azt már tudjuk hogy a hallása olyan jó, hogy a hangyafingot is meghallja és még zavarja is. Most már tudjuk hogy a szeme is csalhatatlan, méterekről a millimétereket is kiszúrja.
    Na és a legfontosabb hogy 2 hét múlva képes az ellenkezőjéről is vitázni ha úgy tartja kedve. :DD

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #354 üzenetére

    láttam többet is, és nem fél " különbség volt, nem akartam másnak látni, már messziről szembetűnt az első kikapcsolt 32" sík-ívelt párosnál
    felülről ránézni meg inkább hagyjuk kategória, de az nem életszerű, nem is foglalkoztam vele, elég volt bőven szemből is

    mormota79
    hangyafingot éppen nem, de ha egy rovar motoz benn több m-ről is kiszúrom, mondanám h tudnának mesélni, de már nem tudnak ((( :

    Sethdobaloah
    és közben lassan csordogál felfelé az ára ( : lehet túl sokan vettek belőle
    lehet örülni akiknek olcsó volt - bár még mindig az, de kezdeti árhoz képest 4k-val drágább most -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #358 üzenetére

    ha érzéki csalódásnak érzem kisebbnek, akkor is "kisebb" ( :
    első találkozásom a 32-esekkel alzánál volt, mindkettő kikapcsolva, 1-2m-rel előttük állva is kisebbnek láttam az íveltet, közelről ugyanez, később bekapcsolva is, utána megnéztem még pár jószágot, de ha csak ez lenne a legnagyobb baja sík panelhez képest nem is érdekelne, de személy szerint sokkal több hátrányát láttam mint előnyét
    38-as uw hajlított is volt kiállítva, ott már so-so a görbítés kérdése, de nyugodtan rámehet még sok inch és nagyobb mértékű hajlítás, hogy valóban érdemit hozzon, 32" alatti kategóriában max viccnek jó, - szerintem legalábbis, érdekes, itthoni és külföldi reviewkban is néhány % emberke ír ilyenekről amiket én is tapasztaltam -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #360 üzenetére

    ami tény:
    va rácsosodása - játék közben nem feltűnő -
    betekintési szögek - ez sem a görbület miatt van -
    személy szerint nekem elég volt ránézni hogy fogjam a fejem, ez az íveltségnek szólt, képminőséggel amivel találkoztam az a va-nak, pocsék egy jó ips-hez képest, nem is a színekkel van baj, valahogy fakó az egész, ips-ből is nyilván szintén van harmatos minőségű, és vannak nyűgjei annak is, valszeg túl jók voltak nekem és ha magas a mérce ahhoz viszonyít az ember
    qled már talán oké lenne - nekem -, de nincs belőle sík
    az pedig szimpla tény, h semmi értelme a hajlításnak megfelelő méret nélkül, az egy másik dolog, hogy az emberek 95%-a az hasra esik mert ívelt, én és néhányan meg nem

    szerk:
    M107
    dehogy nincs, ott a forza és a doom ((( : és ikszboxra' is :d
    fps-t konzolon játszani az mondjuk úgy, érdekes

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #367 üzenetére

    gondolj már bele
    adott egy 24-es monitor, ugyan mért hajltanád meg? vagy egy 27-es, de akár egy 32-es?
    adott egy 40-50" monitor, azt már nem fogod tudni "belátni" abból a távolságból amiből előbbieket még igen, ha meghajljtják a panelt, méghozzá megfelelő nagy ívben, akkor viszont "körülölel", ha szemben ülsz vele, vgay elfordítod a fejed és oldalra nézel, mindig kb ugyanannyi távolságra lesz veled a panel aktuális része, annak van értelme
    ahogy fogalmazol, "hasraesős" ficsör', amint va rácsosodása miatt lépték meg, kozmetikázza, valószínűleg a gyengébb betekintési szögeket is valamennyire, amennyiben nem így lenne ips-ből is már csak az lenne, de ips-ből elvtve van néhány hajlított -szerencsére -
    kontraszttól független az teljesen ha valami egyszerűen fakó az ips-hez képest, és direkt nem oledhez hasonlítom, mert értelme sem lenne
    egyébként hdr legtöbb monitoron viccnek is rossz, a hdr az oled asztala, és amíg nem tesznek _legalább_ negyedannyi ledet az lcd panel mögé mint a natív felbontás, addig az is marad
    8 bit +frc-s va-t hoztam haza, itthon csak vele van tapasztalatom, többivel meg boltban, aminél jól szerepelt az a 4k videók, eleinte "hasra esés" effekt volt nálam is, de az a méretnek és felbontásnak szólt ( : és ez nem ívelt, a 27"-os kommersz ips-es philipsnek sokkal szebb, élettelibb képe volt, az 50e-be se kerül, de a notebookom is "alázza", kár is volt mellé tenni, pont addig győzködtem magam, hogy jó az, utána már nem tudtam ( :
    szumma szummárum, megnéztem sokat, nem győzött meg sem a va minősége, hajlításon meg elsőre is mosolyogtam, nem változott, persze akinek megfelel vegye, nincs azzal bajom
    részemről keresem az értelmes 32" 1440p sík ips-t, nagy csodák ott sincsenek, választék kevés, akkor is ha csak 60hz-est akarok, de ha a notebookom szintjét hozza képminőségben az már jó, nyilván fekete nem lesz fekete, mondjuk a va-nál sem volt hozzá semmi köze, másképp volt szürke mint az ips-eknél, persze ez lehet egyedi, boltokban a túlzott világítás miatt annyira ez a része nem látszik, de nyilván edge világítással nem fognak csodát tenni még akkor sem, ha a panel tudná a kötelezőt

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #367 üzenetére

    valami ilyenre gondolok - csak egy sablon, sztem a lényeg látszik -

    első ábra egyértelmű, és itt megint csak bejön a megfelelő méret, sőt, még a képarány is
    nyilván valamennyire szubjektív, nálam 32" 16:9 az, amit még 70-80cm-ről kényelmesen belátok
    de a hajlított mánia 24"-tól indul, és kérdem én, mi értelme is van? valószínűleg nem véletlen láttam azonos méretnél kisebbnek síkhoz képest
    amikor átlépünk egy méretet -amihoz ildomos már képarányt is váltani - ott pedig egyszerűen már a síknak nem lesz értelme, ellenben egy ívelt a _megfelelő_ ívben hajlítva már ad egy pluszt, nem feltétlen fogja belátni az ember ha szemen ül vele, de mikor oldalra fordul nem a falat vagy egyéb tárgyat lát, hanem a monitort továbbra is, , játéknál pl perifériális mezőben megjelenik a mocskos ellen, mint ahogy kb a valóságban is történne
    de ehhez kell az a 40, méginkább 45" legalább, és 21:9-es képarány
    nem véletlen szüntették meg/redukáltál az ívelt tv-ket, tökéletesen szemből még soso, de ha többen nézték már un-soso, monitornál más a helyzet, azember' egyedül bambulja esetek zömében, tud középen ülni, csak a jelenlegi méretek nem stimmelnek hozzá, va-t gyengeségeit kozmetikázni viszont tökéletes, amit el lehet adni ficsörnek' extraként
    ez kb olyan mint a 21:9, semmi baj nincs vele, bizonyos méret fölött, de alatta? vicc, a nagynak hangzó 34" 21:9 egy 16:9-es 27"-os monitor szélesebb verzióban, tehát korántsem nagy, oda már nyugodtan mehet egy szép 38", a 29 21:9 magassága nem éri el egy 24"-os monitor magasságát sem

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Kansas

    addikt

    válasz Kansas #370 üzenetére

    Ja, megtaláltam a screen door leírását a TFTcentralon, de hogy-hogy nem ott sincs semmi utalás arra hogy *VA panel sajátossága lenne, szóval akkor itt kérnélek meg, hogy ezt a fals infót se terjeszd tovább(és azt se bánnám, ha nem költenél újabbakat sem)!

    Ja igen, a TFTcentral panel adatbázisát átnézve(23"+) nem találtam egyetlen LG által gyártott VA panelt sem, azért ez utalhat valamire...(alighanem valami kisebb gyártótól szerzik be, kétlem hogy a Samsunggal állnának össze)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #370 üzenetére

    azt az egy monitort vittem haza, de sokat megnéztem, sajnos _nincs_ ilyen méretben sík samu qledes - bár sztem semmilyen méretben sincs -
    a linkelt monitor nem teszene, kicsi az ív :)
    az megint másik kérdés, h samu 144hz qhd 32" ívelt 200e ft, míg egy 55-ös 4k lg oled 350e, ami qhd-n tud 120hz-et, és ha kizárólag játékról beszélünk, az sem mostanában fog beégni, és egészen más dimenzió minden szempontból, sík ips-ért sem adnék 200k-t, de elég lenne 60hz-es is, de ha nincs nincs, ips-ből még akad feleannyiért
    a rácsosodás főleg szöveges részeknél láthatóak, ez a va tech velejárója, én is láttam, reviewkban is elég sokan beszámolnak róla, nyilván itt sem mindegy milyen méretű és felbontású monitort használ az ember
    anno volt spva samu paneles monitorom, az rendben volt, de az a vonal megszűnt, nyilván drága volt, ahogy az ips vonal, va vonal sem olyan pro már, sztem egyik gyártó sem helyez már rájuk nagy hangsúlyt, a pénzt így is disznó módon termelik, a jövő pedig nagyon nem az lcd vonalon fog menni
    hdr-nél nem mindegy mi is éppen a téma, ha "felcsillanások", valóban ragyogó napsütés, azt nem tudja megoldani az lcd-nél a fald led sem, adhat pluszt sdr-hez képest, de azt a hatást nem tudja elérni, vannak "erősen" fald ledes megoldások, tervező monitoroknál, csak drágábbak mint egy 55-ös oled, és zabálják az áramot :) kontraszot talán 2. lcd panellel tudják feljavítani, az meg előbbiek mellett még vastag is lesz, ez a tech ennyit tud, eljárt felette az idő
    nem fikázom a va-t, de nálam nagyon zsákutca, ívelt panellel megfejelve pedig pláne, ips-ből sem vennék olyat, samuból lenne most is 100e-ért non-qled ívelt 144hz 32" 1440p, de nem tudom rávenni magam, hdr nem is érdekel, az az oled asztala, csak az "alap" képminőség sík panelen

    szerk:
    semmilyen fals info nincs, aszem' láttam már elég panelt, rácsosodást csak va-nál, beszámolókban is csak va pneleknél találkoztam vele, se tn-nél, se ips-nél nem

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #371 üzenetére

    ha járok monitoros helyen fényképezek neked "rácsosodást", felakasztani nem akasztja fel magát tőle az ember, valszeg ez is szubjektív, ahogy a ppi "érzékelés" is, van akit nem zavar 27" fhd, van akinek már szemcsés a 27" 1440p is

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kansas #374 üzenetére

    1. a pva nem spva, az spva vonal egy spéci pva volt, ahogy az affs sem szimpla ips pl
    2. a legtöbb monitor 1800r-es, szinte mind, a kiindulási alap az, mitől lenne értelme az ívelt monitornak? az pedig megfelelő méret és hajlítási ív kombinációja, nem mondtam, h létezne ilyen - nem is létezik -
    3. ha az én kitalációm a va rácsosodás, akkor elég sok ember kitalációja egyúttal ( : talán monitoros topikban láttam először említve, utána kezdtem el reviewkat olvasni itthonról és kinnről, aztán megnéztem magam is két szememmel va monitorokat, ez csak va-t érint, sem tn, sem ips-nél soha nem láttam hasonlót, és nem is minden va-n láttam - az én monitorom a nagy ppi miatt elhanyagolható volt, ellenben azon két olyan folt volt panel szinten, amit szintén sem ips sem tn monitorokon nem láttam eddig, pedig azért láttam már párat -
    nem a kis ppi értékű "rácsról" van szó, az 55" 4k oleden hasonló sem volt, hiába 82-3 ppi, sem a 27" fhd ips panelen ami szintén ennyi, sem az összes többi monitoromon, notebook kijelzőből pedig pár raklapnyit láttam már tn és ips-ből, azokkal kapcsolatos nyűgből mindent láttam, de azt a rácsosodást amit a va tud produkálni szövegnél, azt nem
    és nem akarok neked semmit bizonyítani ((( : de aranyos vagy

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • b.

    félisten

    válasz Kansas #374 üzenetére

    Engedd el, hidd el nem tudod meggyőzni. :N

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • BerserkGuts

    őstag

    válasz Kansas #377 üzenetére

    Ezt a sok írás a monitor topikban tök jó lett volna így pocsékba megy mert az 5600XT miatt keresnék fel a topikot már akit még érdekel mert már nem hír és nincs főoldalon se hogy megtalálja pár ember :DDD

    12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

Új hozzászólás Aktív témák