Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Chaser #369 üzenetére

    Azért ha megnézed, minél kisebb egy hajlított monitor, annál íveltebb(de legalább is nem kevésbé ívelt) és nem fordítva, ahogy a csatolt ábrádon látszik.
    Az én monitorom pl. 1800R-es, magyarul 1800mm a görbületi sugara, a nagyobbak pedig nem ritkán 4000R-esek(bár az már inkább TV mint monitor méret), tehát 4m-es sugárral egészen enyhén íveltek, nem fogják a fejed körbevenni azok sem.

    Szerintem neked valami ilyesmi nyerné el a tetszésed talán.

    Az hogy a linkelt monitor nem jött be neked, nem fura, először is az LG inkább IPS-ben van otthon, a VA inkább a Samsung terepe minőséget tekintve, másrészt 10-bites wide-gamut(pl. HDR) monitorok ha nincsenek rendesen beállítva, konkrétan fakó képet eredményeznek.
    Én is vettem 10-bites QLED monitort, rühelltem a Windows HDR kezelését, aztán adtam is el 3 hónap után... ami most van sima 8-bites monitorom az meg baromi jó képet ad.

    Ezt a "rácsosodást" meg magyarázd már el rendesen(vagy linkelj valami normális magyarázatra), mert én még nem hallottam róla, de úgy tűnik a TFTCentral se...

    Szerk.: beírtam gugliba így magyarul, hogy "PVA rácsosodás" , hát csak a PH! "Milyen monitort" fóruma ad találatokat monitor témakörben, de ott is kifejezetten az LG panelek sajátosságának írják (a screen door effect-re rákeresve pedig TN-panelek és projektorok illetve VR is előjön, tehát aligha VA paneltípus-specifikus) - akkor ezért nem tudtam róla, nekem LG-től csak IPS-em volt eddig, a VA monitoraim pedig vagy Samsungok, vagy Samsung panelt használó Dell-ek meg EIZO-k voltak...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák