Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz b. #217 üzenetére

    amíg ez az egyetlen modell van, és jó vga, messze nem pl ventus kategória, armor és gaming közt van a pulse, egyik legjobb boltban kapható, addig nyugodtan 103e ft ellenében nézhetjük az 5700-et, vagy a 2060-at
    ez nem tudom hogy jött ki ennyire, de ennél nagyobb baj ne legyen ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz b. #219 üzenetére

    most most van ( : ha 100e-ért lesz _értelmes_ 2060, akkor 1660ti mennyi lesz, 80? a super 70? és a sima 60? 1650s 50? 1650 40? és persze nem a belépők
    sztem msrp-re még rámegy a tréfa is, bár nem néztem utána, ez meg itt mo., az számít mi lesza boltokban, nem az msrp, 103e-ért nagyon is jó 5600 xt van, ha csak egy boltban is, de az meg a legjobak közül való és mindenki számára elérhető

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Cifu

    nagyúr

    válasz b. #217 üzenetére

    Ezek után olvassuk el még egyszer a cikk utolsó bekezdését.
    Bő 30-40%-os szakadék van a cikkben szereplő árak és a valóság között.
    Ez egy vicc... :U

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Chaser

    titán

    válasz b. #221 üzenetére

    nem azt mondtam milyen jó az 5600 xt, hanem milyen jó a zafír pulse 5600 xt, többi ára vicc, ez viszont bestbuy jelenleg, ugyanott zafír 5700 137e - talán játékok is vannak hozzá -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • MeszesKPT

    őstag

    válasz b. #219 üzenetére

    Minden a helyén van. Neweggen is 279$-tól indulnak az 5600 XT-k, míg 299$-tól a 2060-ak.

  • MeszesKPT

    őstag

    válasz b. #225 üzenetére

    Rendben, csak te említetted az MSRP vágást és USA-ban nem hetek ennek az átfutása, tehát látható, hogy egyéb piacokon mi várható.

    Ugyan 299$ az új MSRP 2060-akra, de mégis szinte az összes 329$-nál kezdődik, a KO-kat leszámítva. EVGA elvileg csak azért tudja ezt az árat tartani, mert visszavágott 104-es gpu-kat is használ. Ha közvetlenül elérhető lenne Magyarországon is, akkor valóban KO-t vinne be az 5600 XT-knek. Addig meg marad a 20-30$-os differencia az összes piacon.

  • MeszesKPT

    őstag

    válasz b. #228 üzenetére

    Csak azt jeleztem, hogy azért nem eszik olyan forrón a kását, ott sem ahol már megtörtént az MSRP vágás. A 2060 KO ugyanúgy fehér holló egyelőre, mint a magyar piacon a Pulse 5600 XT.

    A jobb kérdés szerintem az, hogy miért csak az EVGA fér hozzá a vágott 104-ekhez? Mostanra már bőven kell lennie készletnek olyan gpu-ból, ahol csak 62%-ának kell működnie.

  • Chaser

    titán

    válasz b. #230 üzenetére

    és mit fognak adni 300$-ért a töbiek? msi-nél annyiba fog kerülni a ventus/armor/gaming egyszerre? :) itthon 2060 gaming is130e fölött van, most, leginkább 135e-től felfelé, nem lesz belőle 100e ft, és a ventust nagyon kár egy pulse mellé tenni, a ventus egy szutyok, az lehet majd esetleg 100e környékén
    nem értem mért kellene neweggről bevállalni 5600-ot, mikor itthon az egyik legjobb modell 103e ft, mért befolyásoló az h csak egy modell és egy boltban? érdekelne
    hovatovább itthon olcsóbb az 5600 xt mint newegg legolcsóbb msrp áras kártyák, ott nincs az árban áfa, ha azt ráteszed 115e ft, nálunk 103e ft

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Kansas

    addikt

    válasz b. #230 üzenetére

    Rosszul tudod - RTX2060-ból csak a KO és a Founders Edition kerül 299$-ba, a board partnerek kártyái egyedi árazásúak, tipikusan 340-360$ körül

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Create.

    addikt

    válasz b. #243 üzenetére

    2020-ban szerintem már elvárható lenne a fél passzív mód ennyi pénzért. Illetve azért elég az alja kártya az még. Inkább egy gainward Phoenix gs-t mondanék, ami egyébként 1 éve 105eft volt kb.

  • Create.

    addikt

    válasz b. #245 üzenetére

    nekem 1060 6gb volt Manliból, az teljesen vállalható volt, akkor ezek szerint a 2060 már nem sikerült ennyire jól nekik.

  • Kansas

    addikt

    válasz b. #242 üzenetére

    Már azon túl, hogy nem igaz?
    Légy szíves linkeld már be a forrást ahol az RTX2060 MSRP árának csökkenéséről írnak, mert én mindenhol csak a Founders Edition-ról olvastam, illetve az EVGA RTX2060KO-ról.

    Ha megnézed az AnandTech híradását az "árvágásról", ot is ezt írják: "Even this week’s cuts aren’t wholly official; NVIDIA hasn’t announced a price cut so much as sent out a reminder that RTX 2060 cards can be found for $299."

    Az RTX2060-ak túlnyomó többségét nem kapod meg 299$-ért, konkrétan csak a KO-t meg a FE-t, mit nem lehet ezen megérteni?

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz b. #250 üzenetére

    279$*306Ft/$+27%ÁFA =108e Ft... lehet annyiért kapni? No látod... OK, hazánkban egyelőre csak egy helyen, de lehet... külföldön is lehet: Amazonon, Newegg-en pl.
    Egyébként nem, nem újdonság, csak az hogy ennek tudatában többen még mindig azzal érvelnek, hogy azért nem éri meg a RX5600XT, mert annyiért már RTX2060-at kapni, hisz hát az NV bejelentette...
    Tipikusan egyébként a referenciakártyák kaphatók MSRP áron, na olyan az RX5600-akból nem létezik.

    Ezzel együtt az RX5600XT megjelenése óta eltelt napokban megjelent információk rám cáfoltak, nem az az optimistább forgatóköny igazolódott be amire én tippeltem, hanem bizony ezt az AMD eltoszta, nem kicsit, nagyon - az új BIOS helyett árat kellett volna csökkentenie(mondjuk 250$-ra) és az RTX2060 helyett a GTX1660S ellen bevetni a kártyát, akkor a felzúdulás helyett örömködne a nép, és az 5500XT nyakára nem ment volna úgy le mint most ahogy felment az 5700 nyakára. Az persze előfordulhatott volna, hogy a sima RX 5600-at nem kellett volna kihozni, de az így is bejöhet, hisz marad pár 5600XT az eredeti órajelen is.

    A driverek épp kezdenének rendbe jönni, erre jönnek a jelentések az új BIOS miatti instabilitásról... no ezért nem éri meg a kártya per pillanat, pedig ez az igazi vörös FHD gamer VGA... ha jól műxik.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Chaser

    titán

    válasz b. #251 üzenetére

    nem én pattogok az msr-pn és 300$ msrp 2060-on továbbra se ( :
    elővettem egy konkrét példát konkrét árral, ahol egy 5600 xt msrp áras, 279$, neweggen viszont biztos nincs tréfa az árban, így valószínűleg msrp-ben sem
    azt átszámítva 115ft lenne a legolcsóbb 5600 xt nálunk, ezzel szemben 103e ft, ráadásul nem egy fapados modell - mint pl az msi ventus, oké ne legyen szutok, csak full fapad -
    mindezt azért vezettem le, hogy lehessen látni az msrp egy nagyon szép dolog, csak épp nem feltétlen van köze valós árakhoz
    ezért is kérdeztem rá - amire elfelejtettél válaszolni -, pontosan mit is gondolsz te 300$-os 2060 alatt? mert elég evidens hogy maximum a beugró modellek lesznek annyiért, msi vonalon maradva ventus-aromor-gaming szériák között azonos modellen belül jellemzően 10e ft felár van ugrásonként, és ha lenne is pl msi 2060 ventus 100e ft-ért, nagyon kár odatenni egy zafír pulse mellé, mert köszönőviszonyban sincs vele körítésben, de egyébként ha nem tévedek nagyot nem lesz - a hivatqlos msrp ár az 125e lesz itthon, nem fogja tudni egyik gyártó sem megadni neked h az egyik országban 5% áfa van, amásikban 27, és akkor br 300$ lesz az ár mindenhol - , 1660ti vonalat már így is megölték, itthon perpill legtöbb bőven 100e ft fölött van, míg 1660s tényleg kb csak mérési hibahatáron belül marad el tőle és 90-100e közt vannak már értelmes modellek belőle
    én 110-115e körül számoltam 5600 xt beugró árakra, ezzel a 103e ft-os árral gyakorlatilag teljesen értelmetlen a 8gb 5500 xt vonal 80+ e ft-okért amennyiért itthon mennek, ha 120e lenne akkor pedig 5700 miatt lenne necces
    egyébként pont az itthoni 5500 xt pulse árából számoltam előre az 5600 xt pulse árát és 115e környéki ft jött ki megjelenés elő két héttel kb
    ez most egy érdekes helyzet, de élő helyzet, akárhogy nézed 80-120e ft-ig amiért tényleg érdemes pénzt adni a zafír 5600 xt pulse, itthon legalábbis - persze ha az ember nem lép bele driveres anomáliába ( : engem az elkerült -
    de ha nem, akkor nem csak egy erős kártyát kap, hanem _halkat tervelve is_ , félpasszív móddal, dual bios-szal, fém back plate-tel, és a zafír extrával, szabadon cserélhető ventikkel, és még az rgb fanok is kapnak statikus világítást a zafír felirathoz
    manli és egyéb 2060-ak tavaly már sokszor voltak a boltokban 110-115e ft-ért, év közben is, ott sincs kizárva h nem olcsóbban kapják a gpu-kat ezek a gyártók, mert pl a"selejtesebbje" kerül oda

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz b. #255 üzenetére

    az alza valszeg' sok minden, csak nem szürkés :) az az ipon pl, nem magyar az eredeti székhely, te vásárláskor mo-n bejegyzett cégtől kapsz 27% tréfás számlát - ami ráadásul nem garázs webshop, akkora épülete van, ami reggelire eszi pl az összes aqua-t, pcx-et, ozázist együtt - és olyan jó üfsz-e amilyennel sehol máshol nem találkoztam itthon -, szóval de, mérvadó lesz, mert bárkinek a kezébe nyomják azt a vga-t, hivatalos kiskergarral, ami 3 év, és számlával - és hogy ez mért jó nekik ez megint olyan dolog, ami engem személy szerint pont nem érdekel, a jóisten' tartsa meg szokásukat -
    és ha már "fikázod" őket, hivatalos amd partner egyebek mellett, én csak náluk láttam sw bundle-t is mellékelni amd promónál

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Kansas

    addikt

    válasz b. #258 üzenetére

    Nem is mondtam ilyet, csak hogy annyiért kapni őket.
    Gondolod ettől még lejjebb mennek, és MSRP alatt árulják őket? Akkor felmerülne bennem is a szürkeimport lehetősége, viszont az NV miért linkelne szürkegazdaságot a honlapján? :F

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • MeszesKPT

    őstag

    válasz b. #230 üzenetére

    Melyik másik kerül még 299$-ba? A sima KO best buy, nem véletlenül fogyott ki belőle a készlet Neweggen és Amazonon is. Jelenleg csak az Ultra kapható 319$-ért. Ez alatt én csak elvétve láttam egy ventis blowerest.

    Az MSRP sosem jelentette azt, hogy a customok is annyiba kerülnek. Ha az EVGA mellett másik gyártó is megjelenik azon a szinten, akkor persze sokat javul a 2060-ak helyzete.

    Külföldi árakat szerintem amúgy nem érdemes hazaihoz viszonyítani, MSRP-t meg főleg nem, mert az eleve csak USA-ra vonatkozik. A változásokat az adott piacon belül érdemes vizsgálni és abból lehet következtetni, hogy mi várható máshol.

  • Chaser

    titán

    válasz b. #272 üzenetére

    és mondtam h azok garázs webshopok? azt mondtam az alza _nem az_ , próbálj meg értelmezni, látom nehéz
    de ha már próbálod újfent kiforgatni amit mondok, edigiről annyit tudok elmondani, külön kérésre szájhúzva tudnak adni garancia papírt ha nem volt gyárilag mellékelve, mondván h benne van a rendszerükben ( : emagnak tudtommal nincs is fizikai boltja, pcx alzához képest porszem, ahogy ipon is

    releváns wiki szerint

    szerk:
    MeszesKPT
    és a newegges 300$-os evga árában sem volt áfa

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • MeszesKPT

    őstag

    válasz b. #274 üzenetére

    Szóval márciusban lesz 299$. Én azért szkeptikus vagyok, bár nekem nincsen varázsgömböm. Remélem igazad lesz azért, mert az csak tovább erősítené az árversenyt.

    Szerintem az 5600 XT-t mindig is kicsivel a 2060 alatt fogják tartani, hogy piacképes maradjon.

  • Chaser

    titán

    válasz b. #276 üzenetére

    folymatosan kiforgatod amit mondok, nem válaszolsz, fantáziálsz, te beszélsz vitapartnerről?
    direkt a te kedvedért, garázswebshop az ami néhány hónapos, nincs referenciája, ha van is fizikai üzlete az eldugott helyen van és egy lyuk - mondhattam volna sufni gsm-et is, sztem elég egyértelmű -
    az alza pedig ezek ellenkezője, és náluk elérhető egy termék x áron, amire lehet alapozni, hivatkozni
    az aqua üzletei bőven beleférnek az alza épületébe, elég sok kisebb bolttal egyetembe, tény, de fantáziáld ki ezt is h burkoltan garázshopozom őket
    egyet azért megkérnék, ne menj át személyeskedésbe, nem kis haverod vagyok, azok lehetnek szánalmasak, és lehet h egymást "felszopjátok", de ezt hagyd meg nekik, velem ilyen stílusban sehol nem beszélnek - max az ilyen fasza gyerekek mint te, monitor mögül -

    ediginél akárhánysor vásároltam, nem adtak garjegyet amennyiben nem volt a terméknek saját, csak külön kérésre, szájhúzva, ha tetszik neked ha nem
    ha szted "felszopás" az, hogy saját tapasztalataimat leírtam az alzáról, többször voltam az épületükben, többször kerestem őket telefonon, mindig sikeresen néhány percen belül - aqua-t csak egyszer, 20 perc alatt nem sikerült élő emberrel beszélni - , emellett szimpla tény, h saját csomagautomatájuk van, akkor gratulálok

    A relevancia latin szó jelentése: fontosság, jelentőség, jelentékenység.
    A releváns szó leggyakoribb jelentése: a tárgyhoz tartozó vagy kapcsolódó dolog, röviden: idevágó.
    Jelenthet még fontos, lényeges dolgot, mint például jogi környezetben releváns bizonyíték a perdöntő.

    az 5600 xt pulse ára ufóéknél releváns - ha nem is ez a legjobb kifejezés rá -, legyen igazad...

    szerk:
    MeszesKPT
    nem estem hasra tőlük, ez tény, elég sok pénzt ott hagytam náluk, nekik elutalok gond nélkül 200e ft-ot is, nincs más cég mo-n akinek igen, akár 50e ft-ot
    több aqua üzletben, edigi üzletben is jártam, köszönőviszonyban nincs egyiküknél sem az ügyfélfogadás alzához képest
    valaki más is mondta talán ebben a topikban, 22. üfsz, az van náluk

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz b. #280 üzenetére

    a nagyon fasza gyerekek ismérve meg az, hogy monitor mögül nagy az arcuk, én azt mondom kedves uram, ezt itt fejezzük be, ott a telszámom adatlapon, csörögj rám, egyeztessünk egy időpontot h elmondhasd milyen szánalmas vagyok, "felszopom" az alzát, és mennyire egyszerű vagyok, nagyon kíváncsi vagyok monitor nélkül ezeket hogy adod elő nekem
    továbbra sem tehetek arról hogy miket fantáziálsz abba amit mondok, és hogy forgatod ki, és továbbra is tény, nálam az edigi _egyszer sem_ adott garjegyet ha nem volt a terméknek saját, külön kérésre, szájhúzással adtak egy _kézzel kitöltött_ sablon fecnit, merthogy "benne van a rendszerükben" - amit én meg pont lesz@rok, mert nincs írásos nyoma -

    BReal
    jelen esetben semmi, 5500 xt-ből is csak a design miatt vettem volna meg 10e ft-os felárral a nitrot pulse után - mivel lamellák iránya más, még lehet hangosabb is lett volna -

    Cifu
    semmi köze a ref 5700-hez, mert a ref nem tud még félpasszív módot sem - lehet neked nem fontos, sokaknak az, és terhelve is biztosan halkabb a pulse 5600xt mint a ref 5700, ami lehet neked szintén nem fontos, de sokaknak az -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák