Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamy

    senior tag

    válasz lezerpiramis #14845 üzenetére

    BB-s ismerősöm nincs, így a BBM hidegen hagy, a gyári böngésző szerintem egy kalap... OS6 alatt, és egyébként is minden platformon Opera függő vagyok. Másrészt mobilnettel BIS nélkül Telenornál megy minden a gyári böngészővßel is, és nem a wapra gondolok (https is). Facebookon csak álnéven vagyok, és egyébként sem szeretem a mindenre külön alkalmazást, ha akarok valamit, akkor böngészőből nézném egyébként is. G+-on vagyok, de ott meg ismerős nem nagyon van (meg úgy általában alig használja valaki), és arra is igaz a fentebbi, hogy nem vagyok híve a mindenre külön app-nak. Levelezésre pedig gyakorlatilag én is a gyári e-mail klienst használom, a SmartMail segítségével. Alkalmazások telepítése Android alatt is úgy volt beállítva nálam a tűzfalban (direkt), hogy csak wifi-n keresztül lehetett, főleg az adatforgalom miatt. Amit akartam (és főleg amire találtam is app-ot), az fel van telepítve, adódhat persze olyan, hogy valamire még szükségem lesz, de elég valószínűtlen, hogy az ott és azonnal kelljen, ne érjen rá addig, míg wifi közelbe kerülök. A frissítések pláne nem sürgősek. Nekem nem érné meg csupán emiatt előfizetésre váltani, és még BIS-re is előfizetni. Nagyon kevés kimenő hívásom van, inkább neten intézem az ügyeimet, havonta max. 1500 Ft-ot költök, ebből 1000 Ft az internet. Ennyiből még BIS nélkül se jön ki egyetlen előfizetés sem. Nyilván van akinek rt ezek a funkciók fontosak, nekem ami hiányzik, annak a BIS-hez nem sok köze van. Pl. a fényképezőt nem lehet lenémítani, szerintem ez egy üzleti telefontól is alap lenne (pl. tárgyaláson, vagy egy szöveget az irodában), az önkioldó hiányára még lehet mondani, hogy nem egy multimédiás készülék. Külső alkalmazások vannak persze, de amiket néztem, egyik sem az igazi. Aztán amit nemrég említettem, a helyesírás ellenőrzése. Hivatalos levelezésnél ez különösen hangsúlyos. De említhetném, hogy csak egy ébresztést lehet beállítani, bár ez naptárbejegyzéssel nagyjából korrigálható. Az egyetlen amihez talán mégis köze van a BIS hiányának, a levelezéssel kapcsolatos. Nem találtam még rá, hol lehet olvasás visszajelzést kérni, illetve a küldéssel kapcsolatos szabályozást se látom. Aztán a html üzeneteket rosszul tördeli, nem látszik a jobb széle, csak ha a válaszra megyek, illetve főleg reggel az első lekérdezésnél olykor duplán jönnek meg az üzenetek. Nem volt még BIS-es BB-m, de mivel a Smartmail is a gyári levelezőklienst használja, így elképzelhető, hogy ezek a kellemetlenségek BIS-el is meglennének, vagy nélküle is csak nálam jön elő valamiért. Ugyanakkor a többi hiányosság nemigazán írható a BIS nélküli használat számlájára, hacsak nem így áll bosszút a Blackberry, amiért nem fizetek érte ;)

    Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

Új hozzászólás Aktív témák