Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FefeeX

    veterán

    válasz novascream #8 üzenetére

    Nos, hiába támogatják a konzolok a fullHD megjelenítést, ha jelenleg kb 1db olyan játék van, amin meg is lehet oldani, a többit csak felkonvertálja, ami nem ugyanaz. Nem vagyok a konzolok ellen, pont ellenkezőleg. Nekem elég komoly a PC-m is, mégis, autóst, verekedőst, multit, sportot szívesebben játszom boxon. Miért?
    - a boxot egyszerűbben kötöd TV-re
    - nem kell összevissza konfigurálni
    - akár telepítés nélkül, azonnal játszhatsz
    - alapvetően több gamepaddal vettem
    - bekapcsolod, 10mp és már játszol is
    - kevesebbet fogyaszt mint a PC-m
    - távirányítani is könnyebb

    Igen, többnyire minden megoldható a PC-n is, elég durva többletköltséggel (ami egyébként nálam megoldott is, mégsem kötöttem már vagy 1 éve a gépet a tévére... :) )

  • FefeeX

    veterán

    válasz Gabrika #30 üzenetére

    3 méterre van DE
    ha PC-n játszani akarok, a több kimenet használata visszafogja, plusz a sok driver hiba miatt előfordul, hogy szétcsúszik a kép a több kimenet használatánál (nyilván a TV-m nem a monitor felbontását használja)
    Mielőtt bedobod a "nálam teljesen tökéletes" labdát, előre szólok, nem az első VGA-m, nem az első gépem, nem az első driverem, mégis a probléma nem első ízben fordult elő.

    "egyszer kell telepíteni a játékokat a PC ugye"
    kivéve ha nincs elég nagy vinyód, SSD-ről játszol a leggyakrabban etc. Mert ugye ha a hely meg van kötve, telepítgethetsz. Apropó játékoknál is azért előfordulnak driver problémák. Mind VGA, mind szutyok Creative Soundblaster téren (az aranyozott SB pont ezért csücsül már 2 éve egy dobozban); de az az egy telepítés is lassú, hosszadalmas. Ehhez képest konzol berúg, aztán játék indít.

    "- mit kell konfigurálni összevissza?"
    a játékokat. a grafikát, egyéb beállításokat, stb. Ha nem az éppen aktuális félmillás vasad van, akkor ezekkel a csúszkákkal bizony el kell kezdened játszani, hogy a lehető legjobb grafikát kapd problémamentesen.

    "- milt könnyebb irányítani? milyen periféria nincs PChez?"
    alapvetően? gamepad nincs PC-hez, ha csak egy PC-t veszel. (és a PC-ért már így is többet fizetsz) --> nincs analóg karod; vehetsz hozzá, de ez már erős többletköltség, főleg ha jót akarsz -- de ezt majd a következő bekezdésben

    "milyen elég durva többletköltség van PC-n konzolhoz képest?"
    mondjuk minőségi kontroller - minimum 5ezer, de az még kábeles, és nincs benn rezgő motor. Nekem volt egy Cordless Rumblepad 2-m, de még az is fényévekre van az x360 kontrolleréhez, szóval eladtam, és vettem egy Wireless Receivert, hogy a box kontrollereit tudjam a PC-hez használni. Egy ilyen controller önmagában szürkén is minimum 7k/db; a receiver meg 5k. És még nem tudod messziről irányítani a PC-t, kikapcsolni, bekapcsolni (mert ugye a boxot be tudod kapcsolni a gamepaddal meg az univerzális távirányítóval is). Akkor veszel egy wless billentyűt meg egy egeret. Veszel egy elfogadható minőséget, az minimum 10k (de ez még minőségre mindig nem összehasonlítható az x36 paddal), nekem dinovom van... Az árát nem írom inkább. Minőség, kikapcsolni már tudok, be nem.

    Persze, lehet azt mondani, mindenből veszed a legolcsóbbat, aztán még így is dupla áron, mintha vennél egy konzolt, jól elvagy a PC-n. De féláron ennyiből minőséget kapsz a konzolon, igaz azon meg nem tudsz olyan jól netezni, meg FPS-elni vagy RTS-elni.

    De látom, soha nem volt konzolod, ezért fogalmad nincs a dolgokról. Javaslom, azért próbáld ki mielőtt kötözködni kezdesz, mert akkor talán megérted, miért is könnyebb, egyszerűbb egy konzolon játszani, mint egy PC-n.

    Megint leírom, hogy nálam nincs reláció. Imádom a PC-m, költök is rá ezerrel, egyszerűen a konzolon a legtöbb játékot jobb, egyszerűbb, kényelmesebb játszani. Mivel SC2-zöm valamint valószínű WoW-hoz is visszatérek, ezért játszom a PC-n is. Egyiktől sem válnék meg szívesen, viszont nem szeretem azokat az embereket, akik élből fikázzák a konzolokat annak ellenére hogy sosem volt nekik és fogalmuk sincs, mit hagynak ki.

  • FefeeX

    veterán

    válasz mephi666 #35 üzenetére

    Itt a lényeg egyébként :) Egy PC-t ugye a prioritási listán magasabbra lehet tenni, mint egy konzolt, mivel ugye a konzol többnyire csak játékra jó. A PC meg egy csomó minden másra (könnyebb megmagyarázni is egyébként másoknak, miért vettél bele x-y-z alkatrészt). Ezért van az, hogy mondjuk egy átlag PC-s inkább költ még egy konzol árának a felét-háromnegyedét a PC-re, és játszik azon (mondjuk ennyit kb évente költ :P ), minthogy venne egy konzolt. Elsőre egyébként magamnak is nehéz volt beadni, hogy ennyi pénzt kizárólag a játékért fizetek ki... És nem utolsó sorban, azért valóban, jelenlegi gazdasági helyzetben, vagy mondhatjuk azt is hogy ebben az országban, azért csak játszani az embernek még akkor is fáj kiadni ilyenre pénzt, ha van rá. Ha nincs akkor meg ugye pláne :)

    Szóval szerintem a PC azért gyakran nem azért nyer a konzollal szemben, mert jobb vagy olcsóbb, hanem azért, mert sokkal egyszerűbb megemészteni egy videokártyáért a 30ezret, mint egy konzolért a 40et, plusz könnyebb a lista élére tenni is így :)

  • FefeeX

    veterán

    válasz Gabrika #41 üzenetére

    Ha választanom kellene, a SC2 és a WoW miatt a PC-t választanám.
    Plusz ugye ha választani kéne (tehát semmi PC), akkor ugye munka, internet, stb stb, egyértelműen PC. Ha csak autóst meg bunyóst játszanék (MK, Tekken és Forza miatt vettem alapvetően a boxot), és munkára lehetne mellette egy low-cost PC-m, akkor boxot választanék, egyszerűen erre adott pénzből sokkal jobb alternatíva.
    Szerencsére választanom nem kell, lehet mindkettőm, és így kényelmes is nekem, egyiket sem adnám oda/el végérvényesen... :)
    Egyszerűen csak mindegyiknek tudnék órákig regélni az előnyeiről. Konzolról annyit még, hogy a multiban jön ki igazán a hatása, haverok is nagyon szeretik, de nyilván nekik nem kell saját, mert jól elvagyunk heti 1-2szer az enyémen aztán szevasz :)

    "- ha 1-1 monitort-TVt felváltva használsz, akkor szerinted kisebb lenne a teljesítménye? ez fura lenne nekem, szvsz még ha klónozva megy akkor sem csökken"
    pedig csökken, a kérdés inkább a mennyit, mert ugye a megjelenítés folyamatos a másikon is. Ha meg nem, az elég nagy macera, átállítgatás, stb. Nem szeretem a biztosra beállított dolgokat cseszegetni, ha nem muszáj.

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz Gabrika #43 üzenetére

    egy gépet cipelni, na az 10 éve még jó volt, most kva nagy nyűg. Ráadásul Lanparty 1000W 4 főre, a box meg max 140, és akár 4 főre is kiterjeszthető. Hely sincs annyi gépnek, meg amúgyis :)

    Aztán meg, érzésre is más valahogy konzollal játszani, ugyanazt is (összehasonlítási alap NFS Shift mondjuk, valahogy jobb konzolon.) --> ezt mondjuk az is eredményezheti, hogy a játékok nagyrésze többé-kevésbé jól sikerült konzolport...

    Ha fáradt vagyok, nem ülök le a gép elé, lefekszem az ágyra, bármikor kapcsolhatok tévé és konzol közt, autózom egyet aztán ennyi. Vagy hasonló. Egyszerűen varázsa van, amit azért többnyire más is megérez, ha hozzám jön játszani... ("hallod nem is olyan rossz ez az ikszboksz" és hasonló mondatok)

    Szerintem elmondani nehéz, meg kell tapasztalni a dolgokat, hogy következtetést tudj levonni, minden esetre azért a haver PS2-je sem volt rossz, de valahogy ez x36 mérföldekkel többet nyújt... :)

  • FefeeX

    veterán

    válasz $p@rr0w #49 üzenetére

    Hát úgy, hogy ott semmit nem kell állítanod, egyszerűen fogod a HDMI-t, bedugod az egyik végét a tévébe másikat a boxba, aztán kalap kabát.
    VGA esetén átalakító, vagy adtak, vagy nem. Ha adtak, akkor utána kezdheted állítgatni, felbontás, kihúzás, hogy ne legyenek fekete csíkok (amit pár driver hajlamos elfelejteni, így minden indításnál állíthatod); emellett hiába nem csinálsz semmit a másik desktopon, az a memóriát eszi, amiből folyamatosan meg kell jeleníteni, akárhogy is nézed, azon is kell hoznia a monitor képfrissítését, azaz mondjuk 60hz-et...

  • FefeeX

    veterán

    válasz zoltanz #51 üzenetére

    átalakítóval, ami 25k, van egér meg billentyűzet a játékban is, azonban ez csak az egér és a billentyűzet mozgását alakítja át gamepad mozgássá, így nem lesz se gyors, se pontos.

    Alapvetően egyébként valóban én sem azért vettem, mert nem felelt meg a PC, hanem mert volt pár játék, ami miatt egyszerűen már nem bírtam várni... :)

  • FefeeX

    veterán

    válasz Gabrika #80 üzenetére

    nono... a PC-t is játszhatod tévén, és a konzolt is monitoron. Tehát irreleváns a számításod.

Új hozzászólás Aktív témák