Új hozzászólás Aktív témák

  • Yutani

    nagyúr

    Én sem válok sosem konzolossá, világ életemben PC gamer voltam. Amiket én játszom, azoknak PC-n van a gyökere, helye, és nem cserélem le a bill+egér kombót kontrollerre, kivéve, ha autós játékot játszom (NFS, TDU).

    Meg hát öregszem, nem játszom annyit már, mint fénykoromban. Ahhoz meg luxus lenne tartani egy soktízezer forintos konzolt.

    [ Szerkesztve ]

    #tarcsad

  • novascream

    csendes tag

    Először is grat a cikkért - teljesen rendben van a stílus , korrekt hogy nem szubjektiv fika szóval riszpekt.

    A másvélemény :

    1. Szerintem Zimm se emelkedett Nosztradamuszi magaslatokba és sehol se jövendöli meg a világ PC végét hanem a PC's játék elfordulását konzol felé amin természetesen lehet vitatkozni .. ( ugye tudjuk mostanság melyik testrészhez hasonlit a "vélemény"
    2. A Konzol miért is nem tud FULLHD-t ? FATAL ERROR .... :)
    3. Minden új XBOX alapból rendelkezik egy HDMI csatival...... nem extra felszerelés

    Abban kétségtelenül igazad van hogy nem sok Elitista rohangál ideoda és valszeg nem fogunk vele a sarki boltban talákozni miközben azon agyalunk hogy akkor most a 15 deka parizert vegyem meg a tej kombóval vagy fizessem be a villanyszámlát....

    nem is igaz - nem is úgy - nem is az - nem is - nem

  • Grifid

    aktív tag

    Nos miért is nem...
    Mert rohadtul drága konzolhoz a klaviatúra és az egér. :K :))

  • _ocsisajt

    őstag

    Regen en is verpeces voltam... Aztan rajottem, hogy vannak jo jatekok konzolon is... Amiota vannak konzoljaim, mar nem tudok olyan feketen-feheren gondolkozni, mint mondjuk 10 evvel ezelott :)

    Elfernek egymas mellett siman ;) Nekem az az elvem, hogy ne azt nezd, hogy min jatszol, hanem, hogy a jatekot elvezd magat eloiteletek nelkul :)

    Ekes peldaja a kovetkezo:
    -Pecen vegigtoltam a king's bounty crossworlds kiegeszitot... a fokampanyt kompletten ujrajatszottam a par ujitas miatt... olyan ha'ce' voltam a vegen, hogy az invincible seregeket is veszteseg nelkul daraltam le :) (nem easyn!)
    -Igaz mar nem nyomom ugy a klasszik starcraftot sem, de ha lesz klantali, akkor arra fel kell porogjek rendesen (bar mar tuti nem fogom hozni a konstans 200as apmet), leporolom az egerpadot es megint orakig el fogok vacakolni az idealis egersettingel, jol :)) Egy heppem maradt, hogy nem nagyon szeretek a jol bevalt dolgokon valtoztatni, marpedig az mx518+razer mantis control egerpad nalam jol bevalt kombo :)
    -De siman visszaulok konzol ele egy jo kis classic resident evil vagy vagrant story vagy mgs ele, ha olyan kedvem van :)

    Meg1X, szereny velemenyem szerint zsir mindegy...az elmeny a fontos! Ami adja, az masodlagos :)

    uff :)

    tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

  • BalaNce87

    addikt

    Én jelenleg azért nem váltok mert nem lenne értelme, exluzív játékok miatt meg szerintem nem éri meg, ami nem exluzív azt meg viszi egy régi gép is. Volt ps-em, de most így gép mellé nem hinném hogy vennék, akkor gép nem volt vagy ha volt is nem is volt használva annyira játékra, meg net se volt, így akkor ps ebben sokkal jobb volt. Szóval nálam szerintem többet porosodnak, meg szeretnék hozzá egy jó tv-t is, szóval ezzel én még várok, és ha már konzolon játszok azt fotelból jó egy hozzá illő tv-vel, és nem egy régi 12 évesen.:)

    ocsisajt: Ez így van, de akárhogy is nézem kevés olyan embert találsz aki csak konzolt használ netre filmre és a haverokkal való beszélgetésekre. Konzol mellé mondhatni kötelező egy gép is, nah meg net se árt. Én soha nem voltam vér pc-s, konrétan nem is érdekelt ez az egész pláne hogy akkoriba nem értettem még ennyire se a gépekhez, mostanra egy alap tudást szereztem ezzel kapcsolatban, most számítógép van és kész ezt használom mindenre, annyira nem érzem szükségét hogy most annyira kéne konzolt vennem, nem mondom megnéznék pár játékot ami csak arra jött ki de hát ez van, nem halok bele, azok a játékot nem mennek sehová.

    [ Szerkesztve ]

  • Thome

    addikt

    (#1) Yutani:
    "Ahhoz meg luxus lenne tartani egy soktízezer forintos konzolt."
    Egy jelenleg középkategóriás vga kerül annyiba, mint az a sok tízezer forintos konzol.

    (#2) novascream:
    "2. A Konzol miért is nem tud FULLHD-t ? FATAL ERROR .... :)"
    Mert 5 éve még nem volt létfontosságú, sőt, nem is volt elterjedt (ha egyáltalán volt), és a hardver felett eljárt az idő. az ezt követő NextGen konzolok már tudni fogják (Az arra következő néhány év után meg azon lesz fennakadva a nép, hogy a 2560 x mittoménmennyit nem bírják.)

    (#3) Grifid:
    Bizony, legalább vagy 15 ezer forintba kerül az átalakító hozzá, és tök felesleges a cucc. Ha pedig gépelni akarsz rajta, 5 ezer forintért kapni kontrollerhez csatlakoztatható billentyűzetet.

  • $p@rr0w

    őstag

    Én majd veszek konzolt, az exkluzív játékok miatt, de simán megfér több gamepad együtt pc-n, és jópár local coopos game van pc-re is, inkább az az igazság h konzolra némileg több, de a cikk ezen része sztem nem állja meg így a helyét.

    Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

  • novascream

    csendes tag

    válasz Thome #6 üzenetére

    Mert 5 éve még nem volt létfontosságú, sőt, nem is volt elterjedt (ha egyáltalán volt)
    Akár egy 1st wave Xbox 360 képes a FULLHD-ra ( ahoz kétségtelenül kell egy + csatlakozó) de azóta ( értsd évek....) óta csak olyat kapsz ami tud.....

    és a hardver felett eljárt az idő.
    ..hát nem tom..... játszok Fallout3 -at PC-n és konzolon... és ugyan lehet hogy már a korom miatt nem jó a látásom de nincs sok különbség közöttük ....+eddig nem akadozott semmi....PC-n is ez van ugye

    "(Az arra következő néhány év után meg azon lesz fennakadva a nép, hogy a 2560 x mittoménmennyit nem bírják.)"
    Amennyire emlékeim élnek ez általában a videokártya topic szokásos Fradi - Újpest jellegű derbi kezdete szokott lenni ...... :N

    nem is igaz - nem is úgy - nem is az - nem is - nem

  • Grifid

    aktív tag

    válasz Thome #6 üzenetére

    Ja csak én nem szeretem a fél megoldásokat és maximalista vagyok.
    Nézz csak utána a direkte konzolhoz készült cuccok árainak. ;)

  • #48613632

    törölt tag

    Kösz a hsz-eket skacok ;) na szóval, hogy miért is nem fullhd. Hát a konzol game-k nagy része 720p játék közben és az átvezetéshez használ(hat) nagyobb felbontást, most főleg boxot mondok, a ps3-at nem tudom annyira.

    A PC meg azért alkalmas kevésbé a coop-os stuffokhoz, mert nem, vagy csak nehezen lehet 2 controllert hozzárakni, esetleg kontroller az egyik playernek, és bill/egér kombó a másiknak .. vagy ilyesmi

  • Thome

    addikt

    válasz novascream #8 üzenetére

    Félreértesz.

    A fullhd-t pont azért írtam, mert akkor még nem volt elvárás. Az egy dolog, hogy tudta, csak nem volt elvárás.

    Az xbox hardvere felett eljárt az idő (értsd: Nem bírja az új játékokat fullhd-n)

    Most azon van fennakadva mindenki, hogy nem tudja (izé... bírja) a konzol az 1080-as felbontást. X év (Pl x=5) év múlva meg, amikor jön a PS4 meg Xbox720, ami bírja majd az 1080-at, akkor meg azon lesz a rinya, hogy miért nem bírja 2560-as felbontáson (vagy épp quad hd-n, vagy 5940x1080-as felbontáson a játékokat).

    Ez tuti.

    (#9) Grifid: Kérlek linkelj egyet is (támaszd alá...), mert a külső csatlakoztatható billentyűzet + egér adapternek csak az XFPS-t tudom, az meg 15 papír, amit pedig még mondok, az sem fél megoldás: LINK

  • BalaNce87

    addikt

    válasz #48613632 #10 üzenetére

    Lehet két kontrollert géphez is kötni, mi játszunk így focis játékot, egymással illetve egymás ellen, és hogy kényelmetlen lett volna nem egyáltalán nem, azt elismerem hogy tv-n lehet egy fokkal jobb lenne, de itt se kell nyomorogni van hely.

  • #48613632

    törölt tag

    válasz BalaNce87 #12 üzenetére

    na ez érdekelne engem is, most van egy rumblepad2 amin tolom, de elképzelni sem tudom mit csinál, ha veszek másikat. nem lessz abból összeveszés?

    még egy kicsit visszatérve a felbontásokra. Nekem aztán töknyóc hogy 1080p vagy 720p, mondjuk a TV az előbbi nagyobb, a proji a kisebb felbontást bírja csak, de szerintem sokkal nagyobb élmény falra tolva, 2.5m-es képátlón tolva, még ha csak 720p akkor is.

    Másrészt a játékélményt nálam nem a grafika határozza meg, nincs egy éve, hogy végigtoltam a doom-okat, mármint az 1-2, hát ott közel sem volt még ilyen felbontás, csak 640x480 max meg software rendering. de komolyan élveztem. Bár a softrenderben már nem vok biztos, mintha lett volna hozzá OpenGL patch is? :F

  • wednesday

    őstag

    válasz Thome #6 üzenetére

    Ez a FullHD kérdés a konzolos topikokba is le volt írva. Ott voltak linkek, hogy milyen felbontásokon futnak a játékok. Sőt most már jó pár játéknál a 720p sincs meg. Egyébként FullHD totál nem fontos egy TV-hez, amit 3-4 méterről nézel. Egyszerűen az összhatás miatt jobban néz ki, de ez nem a konzol érdeme, hanem egy jó TV-é. Én ezt tapasztaltam mikor a TV-nkre kötöttem a PC-t. Olyan mintha nem is azzal a játékkal játszanék érzésre, hanem 2 generációval jobb, mint itt a 17" CRT-n. Pedig itt kevéssel több is a pixel néha (1280X960) :D. Persze jóval közelebbről is bámulja az ember a monitort.
    Ebben igaza van a cikknek annyiból, ha konzol hasonlítunk PC-hez, egy olyan PC-t kell alapul venni ami 1280X720-as felbontásban futtatja a játékok nagy részét medium textúrákkal.

    pitepeti71: Pontosan erről van szó. Nagyobb látványosság a nagyobb képernyő. Meg tényleg ha nem a grafika a fontos, hanem a játékélmény, akkor már mindjárt nincs is szükség elit PC-re. :) Magyarán nincs szükség arra, hogy fél évente még 1Ft-ot is rá keljen költeni.

    [ Szerkesztve ]

  • Thome

    addikt

    válasz wednesday #14 üzenetére

    Tudom, hogy nem fontos a felbontás (lásd: 800x480-on tolom pc-n a játékok nagy részét, mert nem bírja el jobban... :DDD ),de van az a szűk réteg, aki megjelenik, ha fikázni kell valamit, mert nem fullhd.

  • #48613632

    törölt tag

    válasz Thome #15 üzenetére

    számok bűvölete .. ezért is megy egy ferrari 350-et :) de ebben is van élménytartalom. Most kb mint mikor az extrem procit 4.2GHz-en járatod :D

    jó tudni hogy van, de télleg nem b@szik egy öltést se :))

  • mephi666

    nagyúr

    tetszett nagyon a cikk :K

    ez a konzol vs. pc dolog tényleg hasonló, mint mondjuk a win vs. linux, de akár az ati vs. nvidia, vagy intel vs. amd dolgot is elő lehetne venni... sok embernél divat, hogy egyoldalúan isteníti ezek közül az egyiket és ezzel együtt fikázza a másikat... de az ilyen hozzáállásnak simán lehet az az alapja, hogy mondjuk:
    1. eladta a pc-t, vett konzolt... talán maga sem biztos a döntés helyességében és ezzel győzködi magát is, hogy egyöntetűen fikázza a pc-t...
    2. vett egy drága intel-t és elkezdi lesz@rozni az amd termékeit, ezzel is próbálva a saját tekintélyét növelni...
    3. vga-knál meg abszolút nem kell ezt bemutatni, mert itt van talán a legtöbb (divatból fikázó) fanboy

    a pc nálunk sem leváltható, mert: (hasonlóan már leírtam)
    -nincs tv-nk és tunerrel ezen nézünk tv-t
    -rengeteg fps-sel játszunk (barátnőm is) és meg nem tudnám szokni kontrollerrel
    -csomó egyéb funkciót betölt, amit konzollal nehéz lenne pótolni: netezés, email-ezés, flash/java játékok, filmnézés, zene, mellette office-alkalmazások, esetleg kis programozás, stb
    -játékok közül is létezik jópár "pc-exkluzív" kedvencem, amit nem tudnék konzolon játszani... pl diablo2 (és a 3. rész sem jön konzolra)

    de ezek ellenére nem szidom a konzolokat és a multis móka miatt beruháznék én is egyre, ha megtehetném :K (de emellett mindig is lesz pc is)

    amit írtál a cikkben, én is hiányolom pc-re:
    osztott képernyős játékok :K régi nfs-ekben ez megoldott volt és bánom, hogy egyre kevesebb új játékban van ilyen lehetőség... kontrollerünk van és szívesen játszanánk a sportjátékokon kívül mással is, ha lehetőség lenne rá... addig pedig marad mondjuk az új f1 és küzdünk egymás körideje ellen :) de a sf4 is jó buli, beiszogatva neki szoktunk állni egymást elcsépelni... közben viccescigi nélkül is megvan a hangulat meg a (nem rossz szándékú) anyázás/röhögés

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • $p@rr0w

    őstag

    válasz #48613632 #10 üzenetére

    Ne vezesd már félre a népet! Írtam h nálam simán megy a több kontroller... Ráadásul nonamek...

    mephi666:
    Local coopos játékok: Lego sorozat, Lara Croft and the guardian of light, Split Second, Watchmen, Toy Story 3, Pirates of the Caribbean - The Legend of Jack Sparrow, Star Wars the Clone Wars, Flock!, Mame emulatorral rengeteg régi játéktermi platformjáték (persze akinek a grafika számít annak ez kiesik), Wii emulátorral Dead Space, Resident Evil, House of the Dead (persze ezekhez már bütykölni kell).

    Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

  • misx

    senior tag

    A PC-re nem kell sokat költeni, ez tény, de pl. 800x600 low graf már inkább átmegy igénytelenségbe, az alacsony felbontás már a játékélményt is befolyásolhatja.
    A PC-be talán az egyediség az egyik legfőbb előny, olyan gépet építesz össze amilyet akarsz, nem érzed majd azt, hogy már a fél utcának ilyen van. :D Jó pl. Xbox360-ra is lehet "bőrt" húzni, cimkézni, de attól az még Xbox marad. :)
    A konzol inkább amolyan "kapcsold be és játssz" elveken működik, akinek ez az igénye, azt ezt fogja venni. Persze ha PC-t többet használ /munka, net, only PC játékok/, akkor nem biztos hogy lesz pénze fenntartani mindkettőt.
    Végül ott van a megszokás kérdése, aki 10-15 éve PC-t nyom, nehezen térne át egy másik platformra, még akkor is, ha utóbbi olcsóbb lenne. Én a notebook-okkal vagyok ugyanígy, bár azok nemhogy olcsóbbak, azonos teljesítményt összehasonlítva még drágábbak is. És RAM/HDD kivételével nem fejleszthetők, pedig arra PC játékok mehetnek csak, azok meg nem épp fix hardverre vannak írva, pláne nem integrált VGA-ra.

  • Gabrika

    tag

    válasz mephi666 #18 üzenetére

    én egy kicsit másképpen közelítem meg a kérdést (mint az intel/amd analógia)

    sztem a PC vs konzol+laptop a két alternatíva, azaz a PC-t ez esetben csak mint játékgép tekintem

    engem nagyon meglepett a konzolok közelmúltban megkezdődött ismételt felvirágzása, s bevallom elszomorít mindennek a negatív hatása a játék sw iparra

    ha meggondolom a konzolok (relatív nagy) sikerének titkát, akkor arrra jutok, hogy az emberek többsége
    - már nem értékeli a nagyobb felbontást, szebb képet
    - nem oly lényeges számára, hogy mit fog a kezébe (perifériák)
    - kényelmesnek érzi az egy gomb megnyomását, egy lemez berakását, pár kattintással szemben
    - (nem tudok többet)

    sosem gondoltam volna, hogy ettől ismét eljön a dobozos játékgépek elburjánzása

    de a konzolos üzleti modell (itt jó sok játékot jó drágán el lehet adni) miatt annyira eltorzult a játékfejlesztők irányultsága, hogy az akkor is elszomorítana, ha nem érdekelnének a játékok
    mert a konzolra fejlesztünk, majd valahogy PCn is elfut stílus nem az innováció felé mutat :(((

    Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

  • #48613632

    törölt tag

    válasz $p@rr0w #19 üzenetére

    morcos egy figura vagy hallod e :) nem állt szándékomban senkit félrevezetni, a saját tapasztalataimat mondom csak.
    Ha működik is 2 pad (nálam az 1 is csak barkácsolva - xinput segítségével, a gyári logitech driverrel csomó stuff nem is látja - ez szégyen) kevés az olyan stuff amivel osztottképernyőn használhatnám is, és itt tenném hozzá, hogy nyilván olyasmire gondoltam, amiért érdemes összegyűlni, pl COD, GRID, HALO3 ... stb ilyenek. ie amivel konzolon is átbaromkodhatunk egy éjszakát

  • bacsis

    Közösségépítő

    NA meg hát uyge a tunongolás öröme is a PC felé dönti a mérleg nyelvét :K
    MEg úgy alapból.. a PC egy vallás :)

  • Invadrr_Zim

    tag

    válasz #48613632 #10 üzenetére

    kellemes olvasmany, gratulalok, latom raereztel mar elsore, hogy mi a lenyeg, SZORAKOZTAT, olvastatja magat.

    ettol fuggetlenul ami megintcsak elojott, az az, hogy megint az, hogy mert a PCvel mi mast lehet csinalni. soha nem mondtam, hogy mindenki dobja ki a PCjet. en is laptopon irom a cikkeket, laptopon vegzem a munkamat. ha csak arra kellene a gep, hogy legyen netezni, akkor nyilvan ertelme nem lenne hasonlitgatni egy kismokust egy granitszoborral.

    es azokat a kenyelmi szempontokat sem felejtem el, hogy ha nem lenne az ocsem szervere, es nem lenne az en laptopom, akkor pl. apam nem ulne le a box ele, hogy elinditsa a media centert, es a helyi halobol hallgasson zenet, nezzen filmet vagy csinaljon barmi mast a nappaliban.

  • viktorhmv

    senior tag

    Sziasztok!
    Szerintem ott a hiba ebben a hasonlítgatásban, hogy a PC-t sokan csak mint játékgép fogják fel és ez alapján hasonlítják össze az Xbox-al (De szóljatok ha nem jól látom!). De lássuk be, hogy a mai világban minden háztartás elemi része a PC és nem a játékok miatt legfőképpen. Tehát egy alap PC-re mindenhol szükség van, csak az a kérdés,hogy akarunk e többet kihozni belőle mint a napi átlag felhasználás (net, film, zene, stb...). Tehát azt kell eldöntenünk, hogy hajlandóak vagyunk-e a gépünkbe zsákszámra lapátolni a pénzt (hogy fussanak a játékok ugye) havi szinten vagy hagyjuk a közepes kis P4-esünket nyugodtan tenni a napi teendőit és veszünk egy Nextgen konzolt mellé.

    ui.: A munka az már más kérdés és sokkal specifikusabb dolog.

    Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

  • Gabrika

    tag

    válasz viktorhmv #25 üzenetére

    szerintem lehet, sőt érdemes is azt összehasonlítani,
    hogy ha csak a játékra keresünk eszközt

    szvsz pont erről szól a történet, hogy hogyan viszonyul a 'zsák számra betolt pénz'ért összeállt PC és a konzol ha csak a játékban okozott élményt nézzük

    nekem az a kérdés, hogy miért 'tolják zsák számra' inkább a konzol hw+sw-be az emberek egy része, mint a PC-jükbe ?

    Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

  • #48613632

    törölt tag

    válasz Invadrr_Zim #24 üzenetére

    köszi a véleményed, reméltem, hogy nem válunk ellenségekké ezen csikk kapcán :) amúgy annyira nem is akartam szembeállítani a 2 platformot, inkább kicsit az a közös metszet érdekel, amit a halmazok létrehoznak, valamint, mint mondottam, egy kis szárnypróbálgatás is volt benne azért. És nem utolsósorban kellemes éjjeli kikapcsolódásnak tünt (ti. a cikk megírása) egy pár sör társaságában.

    ezen felbuzdulva lehet nekiállok és a napokban publikálok egy tesztet az új házamról ;)

    Gabrika

    egy ilyen írás is érdekes lehet persze, de előtte elé kell azt dönteni, hogy - pusztán elméleti síkon - azt vegyük e figzelembe, hogy a gamer a PC-hez többnyire letölt, míg a konzolhoz vásárol, vagy a konzolhoz is letölt, de ebben az esetben alapból bukja a Live-ot ... szvsz a gyakorlati síkon másképp mozognak az események.

    Ha mindent legálisan akarunk és csak játékról van szó, természetesen a konzol fölényesen nyer, hiszen pont ezért lett kitalálva.

    Más kérdés, hogy a PC sem kerül annyival többe, ha a konzol szinvonalát, tehát az 1280 x 720-as grafikát közepes grafikai részletességgel célozzuk meg.

    De mivel van egy csomó alkatrészem itthon, lehet lesz egy ilyen teszt is :)

    [ Szerkesztve ]

  • Gabrika

    tag

    válasz #48613632 #27 üzenetére

    csak nem egy konzolt is belerejtettél? :Y

    Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

  • FefeeX

    veterán

    válasz novascream #8 üzenetére

    Nos, hiába támogatják a konzolok a fullHD megjelenítést, ha jelenleg kb 1db olyan játék van, amin meg is lehet oldani, a többit csak felkonvertálja, ami nem ugyanaz. Nem vagyok a konzolok ellen, pont ellenkezőleg. Nekem elég komoly a PC-m is, mégis, autóst, verekedőst, multit, sportot szívesebben játszom boxon. Miért?
    - a boxot egyszerűbben kötöd TV-re
    - nem kell összevissza konfigurálni
    - akár telepítés nélkül, azonnal játszhatsz
    - alapvetően több gamepaddal vettem
    - bekapcsolod, 10mp és már játszol is
    - kevesebbet fogyaszt mint a PC-m
    - távirányítani is könnyebb

    Igen, többnyire minden megoldható a PC-n is, elég durva többletköltséggel (ami egyébként nálam megoldott is, mégsem kötöttem már vagy 1 éve a gépet a tévére... :) )

  • Gabrika

    tag

    válasz FefeeX #29 üzenetére

    érdekes szempontok

    - ha közel van fizikailag a PC a TV-hez (5-8m), akkor fixen összekötheted a TVvel, ha csak nem használsz 3 monitort van elég üres hely a videokártyán

    - egyszer kell telepíteni a játékokat a PC ugye

    - PC is 10mp alatt felébred, ha készenlétben van

    - mit kell konfigurálni összevissza?

    - milt könnyebb irányítani? milyen periféria nincs PChez?

    milyen elég durva többletköltség van PC-n konzolhoz képest?

    ebből nekem nem derül ki, miért nem kötöd a PC-t TVre, s miért vettél konzolt?

    [ Szerkesztve ]

    Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

  • novascream

    csendes tag

    válasz FefeeX #29 üzenetére

    Nekem csak azzal az állítással volt bajom hogy a konzolok nem támogatják a FULLHD-t ami ebben a formában nem igaz. Az természetesen igaz hogy ez még alapból nem jelenti azt hogy a játék is az lesz de ugye már rögtön más a leányzó fekvése hiszen nem a hardware gátolja a tisztelt konzolos emberkét hanem a programozó aki vagy nem tudta vagy nem akarta kihasználni a létező lehetőséget.

    Amúgy igazad van...hasonló okokból álltam én is át.....ha pedig éppen elkap a perverzió hogy excel-t kell nyitnom ahhoz elég egy lapos is...

    nem is igaz - nem is úgy - nem is az - nem is - nem

  • wednesday

    őstag

    válasz FefeeX #29 üzenetére

    Ebben igazad van. :)
    Nekem sincs sok kedvem a 15 kilós házat cipelgetni a TV-hez, h éppen néztünk valami filmet kipróbálok pár játékot rajta azt kész. Viszont TV előtt csak az ilyen könnyedebb játékok élvezetesek számomra, foci, arcade autós, akció (resi5) stb.
    Kipróbáltam a Mass Effectet is a nappaliba TV-n és nem tudtam úgy belemélyedni, mint monitornál a szobámba. Ráadásul elől mászkálhatnak zajonghatnak, TV-zni akarnak stb.

    novascream: Igen ki tudná használni a FulHD-t csak nem szokták. És szerintem ebbe a hardware erőforrás játszik inkább bele. Asszem van tényleg FullHD-s játék konzolon valami tetrisz féle vagy hasonló. Lassan már a 720p is korlátozó tényező lesz. Persze ezt egy TV előtt 3-4 méterről nézve nem veszi észre az ember, érért felesleges ezen rágódni, szép meggyőző látványt nyújt így is.
    A lényeg inkább az, hogy játszható sebességet hozzanak ki a konzolon, mert elvileg ez lenne az egyik előny a PC-vel szembe. Viszont már egyre több játéknál olvasom, nagyon durván esik az FPS konzolon is.

    [ Szerkesztve ]

  • mephi666

    nagyúr

    válasz wednesday #32 üzenetére

    igen... kis felbontásról felkonvertálni = kb. 0 plusz erőforrás-igény...

    viszont: alapból nagy felbontásban gondolkozni = jóval nagyobb erőforrás-igény, nagyobb tárhely-igény (részletesebb textúrák, stb miatt) és a többi... ezért kevés szvsz. a fullhd felbontású játék a jelenlegi generációs konzolokon... majd a következővel jön szerintem alapból a fullhd meg a 3d meg fene tudja, hogy még mi :K

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • Yutani

    nagyúr

    válasz Thome #6 üzenetére

    De nem is soktízezer forintos VGA-m van, hanem csak egy HD 3850. Én a saját szempontjaimat írtam le, de azért gyanítom, hogy nem egy ember van még így vele. Ráadásul lakás- és gépjármű hitel törlesztés mellett nem olyan egyszerű drága cuccokra áldozni...

    #tarcsad

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Yutani #34 üzenetére

    egy hajóban evezünk :K 2 éve a 9600gt-m van, ami anno kb 25ezerbe került... azóta kis ráfizetéssel procit, alaplapot cseréltem meg nemrég szintén bizniszeléssel +2 giga ramot tettem a gépbe... szerintem az elmúlt 3évben nem költöttem annyit gépre, amiből egy konzol kijött volna (újan), mégis elmegy minden 1280x1024-ben high (vagy itt-ott high-közeli) beállításokkal... példának okáért most az f1 2010-et nyomjuk és gyönyörűen megy ez is... viszont gép nélkül tényleg meg lennénk lőve... a konzol eléggé leszorult a prioritási listán: először helyre kellene kicsit állni anyagilag, aztán tévé kellene... majd konzol (persze közben azért van millió pluszkiadás, amik azonnal a lista élére tudnak ugrani), de könnyen lehet, hogy addig húzódik, hogy nextgen konzol lesz belőle :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • FefeeX

    veterán

    válasz Gabrika #30 üzenetére

    3 méterre van DE
    ha PC-n játszani akarok, a több kimenet használata visszafogja, plusz a sok driver hiba miatt előfordul, hogy szétcsúszik a kép a több kimenet használatánál (nyilván a TV-m nem a monitor felbontását használja)
    Mielőtt bedobod a "nálam teljesen tökéletes" labdát, előre szólok, nem az első VGA-m, nem az első gépem, nem az első driverem, mégis a probléma nem első ízben fordult elő.

    "egyszer kell telepíteni a játékokat a PC ugye"
    kivéve ha nincs elég nagy vinyód, SSD-ről játszol a leggyakrabban etc. Mert ugye ha a hely meg van kötve, telepítgethetsz. Apropó játékoknál is azért előfordulnak driver problémák. Mind VGA, mind szutyok Creative Soundblaster téren (az aranyozott SB pont ezért csücsül már 2 éve egy dobozban); de az az egy telepítés is lassú, hosszadalmas. Ehhez képest konzol berúg, aztán játék indít.

    "- mit kell konfigurálni összevissza?"
    a játékokat. a grafikát, egyéb beállításokat, stb. Ha nem az éppen aktuális félmillás vasad van, akkor ezekkel a csúszkákkal bizony el kell kezdened játszani, hogy a lehető legjobb grafikát kapd problémamentesen.

    "- milt könnyebb irányítani? milyen periféria nincs PChez?"
    alapvetően? gamepad nincs PC-hez, ha csak egy PC-t veszel. (és a PC-ért már így is többet fizetsz) --> nincs analóg karod; vehetsz hozzá, de ez már erős többletköltség, főleg ha jót akarsz -- de ezt majd a következő bekezdésben

    "milyen elég durva többletköltség van PC-n konzolhoz képest?"
    mondjuk minőségi kontroller - minimum 5ezer, de az még kábeles, és nincs benn rezgő motor. Nekem volt egy Cordless Rumblepad 2-m, de még az is fényévekre van az x360 kontrolleréhez, szóval eladtam, és vettem egy Wireless Receivert, hogy a box kontrollereit tudjam a PC-hez használni. Egy ilyen controller önmagában szürkén is minimum 7k/db; a receiver meg 5k. És még nem tudod messziről irányítani a PC-t, kikapcsolni, bekapcsolni (mert ugye a boxot be tudod kapcsolni a gamepaddal meg az univerzális távirányítóval is). Akkor veszel egy wless billentyűt meg egy egeret. Veszel egy elfogadható minőséget, az minimum 10k (de ez még minőségre mindig nem összehasonlítható az x36 paddal), nekem dinovom van... Az árát nem írom inkább. Minőség, kikapcsolni már tudok, be nem.

    Persze, lehet azt mondani, mindenből veszed a legolcsóbbat, aztán még így is dupla áron, mintha vennél egy konzolt, jól elvagy a PC-n. De féláron ennyiből minőséget kapsz a konzolon, igaz azon meg nem tudsz olyan jól netezni, meg FPS-elni vagy RTS-elni.

    De látom, soha nem volt konzolod, ezért fogalmad nincs a dolgokról. Javaslom, azért próbáld ki mielőtt kötözködni kezdesz, mert akkor talán megérted, miért is könnyebb, egyszerűbb egy konzolon játszani, mint egy PC-n.

    Megint leírom, hogy nálam nincs reláció. Imádom a PC-m, költök is rá ezerrel, egyszerűen a konzolon a legtöbb játékot jobb, egyszerűbb, kényelmesebb játszani. Mivel SC2-zöm valamint valószínű WoW-hoz is visszatérek, ezért játszom a PC-n is. Egyiktől sem válnék meg szívesen, viszont nem szeretem azokat az embereket, akik élből fikázzák a konzolokat annak ellenére hogy sosem volt nekik és fogalmuk sincs, mit hagynak ki.

  • FefeeX

    veterán

    válasz mephi666 #35 üzenetére

    Itt a lényeg egyébként :) Egy PC-t ugye a prioritási listán magasabbra lehet tenni, mint egy konzolt, mivel ugye a konzol többnyire csak játékra jó. A PC meg egy csomó minden másra (könnyebb megmagyarázni is egyébként másoknak, miért vettél bele x-y-z alkatrészt). Ezért van az, hogy mondjuk egy átlag PC-s inkább költ még egy konzol árának a felét-háromnegyedét a PC-re, és játszik azon (mondjuk ennyit kb évente költ :P ), minthogy venne egy konzolt. Elsőre egyébként magamnak is nehéz volt beadni, hogy ennyi pénzt kizárólag a játékért fizetek ki... És nem utolsó sorban, azért valóban, jelenlegi gazdasági helyzetben, vagy mondhatjuk azt is hogy ebben az országban, azért csak játszani az embernek még akkor is fáj kiadni ilyenre pénzt, ha van rá. Ha nincs akkor meg ugye pláne :)

    Szóval szerintem a PC azért gyakran nem azért nyer a konzollal szemben, mert jobb vagy olcsóbb, hanem azért, mert sokkal egyszerűbb megemészteni egy videokártyáért a 30ezret, mint egy konzolért a 40et, plusz könnyebb a lista élére tenni is így :)

  • G.---

    csendes tag

    Rövid távon ismerkedtem Xbox 360-al, annak elődjével is. 5 év PC hajhászás után 1hónapig voltak nálam (egyszerre került jozzám a 2) aztán cserélődtek egy gépre. A legnagyobb PES4-5 partik emléke mind a konzolhoz fűz, kell is legyen, havernál! :D Most PS3-at nyüstöl és a Fifa 10 pörög ha úgy van, nekem meg otthon marad a PC. Mer a hájg az nem tudja lerakni az egeret. :DD 58-ért vettem nemrég használtba egy effektív jó teljesítményű PC-t (E5200, 4670, 4GB, 500GB), 17-es CRT-n szinte minden megy fullon, GTA4 az meg geci. Szóval én azt mondom létjogosúltság az van mindkét téren, pro és kontra, a magam részéről maradok PC-és, meg a HD TV is egy kisebb vagyon ami dukál a konzolhoz, azza meg már nem is olyan olcsó az hús, de még úgy is híg a leve. :P :DD

  • Yutani

    nagyúr

    válasz FefeeX #36 üzenetére

    Teljesen egyetértek abban, hogy konzolon sokkal egyszerűbb játszani, nem kell annyit állítgatni, mint egy PC-t.

    Valamikor nekem is volt egy PS2 konzolom, de csak autós (Burnout) és verekedős játékokat játszottam, mert ami még érdekelt, az csak PC-n létezett. Ha valakinek sokkal több ideje van játékszani, és többféle jellegű játékkal nyomja, annak nyilván hasznos, ha van egy PC és egy konzol is a keze ügyében, mind a kettő más-más fíling. Én mondjuk a PS2 kontrollerét megszeretve vettem egy Logitech gamepadot, ami ugyanolyan, mint a PS2-é, és azóta csak ezzel játszom az autós játékokat.

    Igazából semmi értelme a konzol vs. PC "vitának", mert egyrészt egymás mellett is megvannak, másrészt meg mindenki azon játszik, amit megszokott, megszeretett.

    #tarcsad

  • #48613632

    törölt tag

    Van itt azért bőven Pro és Kontra egyaránt, és ez így helyes, elvégre nem klubot akarunk alapítani. :DD

    És íme egy nagy PRO az én tollamból a konzol, egész pontosan a PS1, és remélem hamarosan a PS3 mellett is ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Gabrika

    tag

    válasz FefeeX #36 üzenetére

    igazad van, nagyon régen volt saját konzolom, az ma már múzeális

    elnézést, ha kötekedésnek hatottak kérdéseim, csak a kíváncsiság mozgat

    - valóban előfordulnak a PC-vel beállítandók, sőőőt , de ugye ezek megoldhatók - ha valakire rászakad a hibák tömege és elfogy a türelme, kedve azt is megértem

    - ha 1-1 monitort-TVt felváltva használsz, akkor szerinted kisebb lenne a teljesítménye? ez fura lenne nekem, szvsz még ha klónozva megy akkor sem csökken

    - a konzol természetesen berúg-indul, de a telepítést nézve szerintem a háttértár kapacitás egy PC-n ma már nem szűk keresztmeccet, pl. 15 játék átlag 8G = 120G ennek a költsége arányosítva kb 3 eFt

    - ha a lehető legszebb képet jácható sebesség mellett szeretnéd kihozni a PC-ből, akkor valóban az első használatkor 5-10percet követelhet, de ha nem akkor kompromisszumot vállalsz vagy képben vagy sebességben. (azért szerintem ritka az a játékos, aki egy új játékot nem néz meg, milyen így vagy úgy beállítva - ez szvsz szórakozás, ami a PC játékokhoz mindig is hozzátartozott)

    - gémpad nincs gyárilag a PChez, ez igaz, ez valóban plusz költség (legyen 10-15 eFt), de rendes joystick, kormány, fps bal billentyűzet mind opció, s ez a konzolnál u.a. a költség ha kapható
    a bill+egér sztem nem ide tartozik, az a PChez gyárilag van :D

    szóval azt egy pillanatig nem kétlem, hogy egyszerűbb a konzolon -
    azt kérdem csak, hogy ez az egyszerűség ennyi embernél kellő meggyőző erő ahhoz, hogy a PC játékról lemondjon? (akinél ugye választani kell rövid vagy hosszabb távon)

    [ Szerkesztve ]

    Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

  • FefeeX

    veterán

    válasz Gabrika #41 üzenetére

    Ha választanom kellene, a SC2 és a WoW miatt a PC-t választanám.
    Plusz ugye ha választani kéne (tehát semmi PC), akkor ugye munka, internet, stb stb, egyértelműen PC. Ha csak autóst meg bunyóst játszanék (MK, Tekken és Forza miatt vettem alapvetően a boxot), és munkára lehetne mellette egy low-cost PC-m, akkor boxot választanék, egyszerűen erre adott pénzből sokkal jobb alternatíva.
    Szerencsére választanom nem kell, lehet mindkettőm, és így kényelmes is nekem, egyiket sem adnám oda/el végérvényesen... :)
    Egyszerűen csak mindegyiknek tudnék órákig regélni az előnyeiről. Konzolról annyit még, hogy a multiban jön ki igazán a hatása, haverok is nagyon szeretik, de nyilván nekik nem kell saját, mert jól elvagyunk heti 1-2szer az enyémen aztán szevasz :)

    "- ha 1-1 monitort-TVt felváltva használsz, akkor szerinted kisebb lenne a teljesítménye? ez fura lenne nekem, szvsz még ha klónozva megy akkor sem csökken"
    pedig csökken, a kérdés inkább a mennyit, mert ugye a megjelenítés folyamatos a másikon is. Ha meg nem, az elég nagy macera, átállítgatás, stb. Nem szeretem a biztosra beállított dolgokat cseszegetni, ha nem muszáj.

    [ Szerkesztve ]

  • Gabrika

    tag

    válasz FefeeX #42 üzenetére

    a semmi PC nyilván szóba sem kerül mert sztem a gémerPC vs konzol+alapPC (laptop) a választandó, ha erőforrás szűke van

    de ha van mindenből, akkor is ott van a mindennapokban a választás előtted, konzolon vagy gémerPC jáccanál az általad felsorolt játékokat?

    kíváncsi vagyok a konzolok előnyeire, tényleg érdekel, s akkor jobban érteném a határozott terjedésük okát is

    (ha a társaság házhoz jön, s jáccani gondolnak közösen - akkor miért nincs lanpartihoz kedvük?)

    Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

  • FefeeX

    veterán

    válasz Gabrika #43 üzenetére

    egy gépet cipelni, na az 10 éve még jó volt, most kva nagy nyűg. Ráadásul Lanparty 1000W 4 főre, a box meg max 140, és akár 4 főre is kiterjeszthető. Hely sincs annyi gépnek, meg amúgyis :)

    Aztán meg, érzésre is más valahogy konzollal játszani, ugyanazt is (összehasonlítási alap NFS Shift mondjuk, valahogy jobb konzolon.) --> ezt mondjuk az is eredményezheti, hogy a játékok nagyrésze többé-kevésbé jól sikerült konzolport...

    Ha fáradt vagyok, nem ülök le a gép elé, lefekszem az ágyra, bármikor kapcsolhatok tévé és konzol közt, autózom egyet aztán ennyi. Vagy hasonló. Egyszerűen varázsa van, amit azért többnyire más is megérez, ha hozzám jön játszani... ("hallod nem is olyan rossz ez az ikszboksz" és hasonló mondatok)

    Szerintem elmondani nehéz, meg kell tapasztalni a dolgokat, hogy következtetést tudj levonni, minden esetre azért a haver PS2-je sem volt rossz, de valahogy ez x36 mérföldekkel többet nyújt... :)

  • Gabrika

    tag

    válasz FefeeX #44 üzenetére

    persze, hogy más egy lanparti, ok

    amit leírsz kényelem részét ezt pontosan átélem én is, csak PCvel (mert a monitor és a TV között van a gép nálunk, s még a billentyűzettel is ugyanúgy megy a kibekapcs a TV elől, ha nem lenne kedvem feltápászkodni)

    ha lehetne, tuti csinálnék egy vaktesztet, hogy: mi is van a TV mögött? konzol vagy PC?

    Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

  • h-yle

    addikt

    Szerintem a konzol téma nem vagy-vagy kategória. Nálam inkább is. Van egy felső kat. (aztán pár év múlva közepes) PC amit 2-3 évente úgy-ahogy lecserél az ember és mellette egy aktuális konzol. Aztán szépen el lehet dönteni adott cím melyik platformon fekszik jobban a tisztelt usernek.

    Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

  • Polllen

    nagyúr

    Jó kis cikk lett. Külön öröm, hogy kihangsúlyozod semmi értelme az összehasonlításnak... :)

    Amúgy még egy dolgot felejt el sok ember, amikor árral dobálózik (úgy látom Fefeex is ezzel próbálkozott)...
    Azt, hogy a konzolnál bizony vannak rejtett költségek, amik nem közvetlenül a géphez kapcsolódnak és ezért nehezen kiszámolható.

    Ha csak játékról beszélünk valszeg a konzol nyerhet, de PC nélkül ma már nehéz élni...Ergo a konzol mellé kell egy gép (bármilyen). Ennek lesz költsége és ennek a költségnek egy része bizony hozzáadódik a konzol árához, hiszen ki kellett csengetned, hogy ugyanott legyél, mint egy PC-vel. (meg tudd oldani, amire egy pc-t/notebook-t használnál)

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • BalaNce87

    addikt

    válasz Polllen #47 üzenetére

    Hát igen, max akkor lesz olcsóbb egy konzol ha van már egy jó géped és a mellé veszed, de úgy ha gép és net is kell hozzá akkor bizony sokba fog kerülni, ezért is írtam még ide hogy akinek csak box-a van az nemhiszem hogy azon csinál mindent, pl onnan nemtudsz ph-ra írni.:) Szóval a konzol sem olcsóbb max annak aki tényleg csak konzolt használ és gépet egyáltalán nem vagy nagyon keveset.

  • $p@rr0w

    őstag

    válasz #48613632 #22 üzenetére

    Nem akarlak letámadni, próbáld ki az Xpadder nevű gamepad konfigolót, ez alapból támogatja több pad egyidejű beállítását és használatát.

    (#29) FefeeX: Hogy-hogy a boxot egyszerűbben kötöd tv-re? Ha több kimenetet használok visszafogja a gépet? És ha a másodikon csak a desktop kiterjesztése van...?

    Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

  • FefeeX

    veterán

    válasz $p@rr0w #49 üzenetére

    Hát úgy, hogy ott semmit nem kell állítanod, egyszerűen fogod a HDMI-t, bedugod az egyik végét a tévébe másikat a boxba, aztán kalap kabát.
    VGA esetén átalakító, vagy adtak, vagy nem. Ha adtak, akkor utána kezdheted állítgatni, felbontás, kihúzás, hogy ne legyenek fekete csíkok (amit pár driver hajlamos elfelejteni, így minden indításnál állíthatod); emellett hiába nem csinálsz semmit a másik desktopon, az a memóriát eszi, amiből folyamatosan meg kell jeleníteni, akárhogy is nézed, azon is kell hoznia a monitor képfrissítését, azaz mondjuk 60hz-et...

Új hozzászólás Aktív témák