Új hozzászólás Aktív témák

  • FefeeX

    veterán

    válasz Gabrika #30 üzenetére

    3 méterre van DE
    ha PC-n játszani akarok, a több kimenet használata visszafogja, plusz a sok driver hiba miatt előfordul, hogy szétcsúszik a kép a több kimenet használatánál (nyilván a TV-m nem a monitor felbontását használja)
    Mielőtt bedobod a "nálam teljesen tökéletes" labdát, előre szólok, nem az első VGA-m, nem az első gépem, nem az első driverem, mégis a probléma nem első ízben fordult elő.

    "egyszer kell telepíteni a játékokat a PC ugye"
    kivéve ha nincs elég nagy vinyód, SSD-ről játszol a leggyakrabban etc. Mert ugye ha a hely meg van kötve, telepítgethetsz. Apropó játékoknál is azért előfordulnak driver problémák. Mind VGA, mind szutyok Creative Soundblaster téren (az aranyozott SB pont ezért csücsül már 2 éve egy dobozban); de az az egy telepítés is lassú, hosszadalmas. Ehhez képest konzol berúg, aztán játék indít.

    "- mit kell konfigurálni összevissza?"
    a játékokat. a grafikát, egyéb beállításokat, stb. Ha nem az éppen aktuális félmillás vasad van, akkor ezekkel a csúszkákkal bizony el kell kezdened játszani, hogy a lehető legjobb grafikát kapd problémamentesen.

    "- milt könnyebb irányítani? milyen periféria nincs PChez?"
    alapvetően? gamepad nincs PC-hez, ha csak egy PC-t veszel. (és a PC-ért már így is többet fizetsz) --> nincs analóg karod; vehetsz hozzá, de ez már erős többletköltség, főleg ha jót akarsz -- de ezt majd a következő bekezdésben

    "milyen elég durva többletköltség van PC-n konzolhoz képest?"
    mondjuk minőségi kontroller - minimum 5ezer, de az még kábeles, és nincs benn rezgő motor. Nekem volt egy Cordless Rumblepad 2-m, de még az is fényévekre van az x360 kontrolleréhez, szóval eladtam, és vettem egy Wireless Receivert, hogy a box kontrollereit tudjam a PC-hez használni. Egy ilyen controller önmagában szürkén is minimum 7k/db; a receiver meg 5k. És még nem tudod messziről irányítani a PC-t, kikapcsolni, bekapcsolni (mert ugye a boxot be tudod kapcsolni a gamepaddal meg az univerzális távirányítóval is). Akkor veszel egy wless billentyűt meg egy egeret. Veszel egy elfogadható minőséget, az minimum 10k (de ez még minőségre mindig nem összehasonlítható az x36 paddal), nekem dinovom van... Az árát nem írom inkább. Minőség, kikapcsolni már tudok, be nem.

    Persze, lehet azt mondani, mindenből veszed a legolcsóbbat, aztán még így is dupla áron, mintha vennél egy konzolt, jól elvagy a PC-n. De féláron ennyiből minőséget kapsz a konzolon, igaz azon meg nem tudsz olyan jól netezni, meg FPS-elni vagy RTS-elni.

    De látom, soha nem volt konzolod, ezért fogalmad nincs a dolgokról. Javaslom, azért próbáld ki mielőtt kötözködni kezdesz, mert akkor talán megérted, miért is könnyebb, egyszerűbb egy konzolon játszani, mint egy PC-n.

    Megint leírom, hogy nálam nincs reláció. Imádom a PC-m, költök is rá ezerrel, egyszerűen a konzolon a legtöbb játékot jobb, egyszerűbb, kényelmesebb játszani. Mivel SC2-zöm valamint valószínű WoW-hoz is visszatérek, ezért játszom a PC-n is. Egyiktől sem válnék meg szívesen, viszont nem szeretem azokat az embereket, akik élből fikázzák a konzolokat annak ellenére hogy sosem volt nekik és fogalmuk sincs, mit hagynak ki.

Új hozzászólás Aktív témák