Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Diopapa

    addikt

    válasz oO7 #314 üzenetére

    " én a nyakamat merném rá tenni, hogy amint megjelenik a két konzol, eladási rekordokat fognak döntögetni maguk a konzolok és a játékvásárlások is velük együtt, és innentől kezdve az egész harc amit vívtok az olcsóbb játékokért meg a használtjáték bizniszért értelmetlenné válik..."

    Tévedni tetszik :) A Microsoft és a Sony harcol a fogyasztókért. Legalábbis a Sony tuti, a Microsoftról fogalmam sincs mit csinál :)

    Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

  • BiP

    nagyúr

    válasz oO7 #314 üzenetére

    Plusz ezt segíteni fogja majd az napi online bejelentkezés. Ugye azt mondták, hogy azért kell, hogy lássák, mi van épp az accounton. Gyakorlatilag követhetővé válik minden egyes játékpéldány.
    És ez alapján már baromi jó statisztikákat lehet készíteni arról, melyik játéknak mi az utóélete. (hányan vették, hányan adták tovább, hányan osztották meg haverral, családdal, hány konzolon járt, hányan meddig játszották végig stb.stb.)

    Szóval van benne ráció. Csak ugye hiába előny az MS-nek, a kiadónak, mégiscsak kényelmetlenség a usernek az eddigiekhez képest.

    (#318) dabadab: Viszont emellé bejön C, aki -nincs mit tenni- alapon megveszi használt helyett teljes áron, vagy akciósan, mindegy, de közvetlenül a kiadótól. Tehát ott meg valamennyire kompenzálódik A és B miatti kiesés. Gondolom ezt az egyensúlyt azért csak mérlegelték, amikor kidolgozták a modellt.

    [ Szerkesztve ]

  • dabadab

    titán

    válasz oO7 #314 üzenetére

    "ha te eddig is a használtjátékokra utaztál, akkor te eddig sem voltál lényegében bevételi forrás a kiadók számára... "

    De. Ez az egész szöveg, hogy a használtjátékok árusításából nem lát semmit a kiadó, teljesen fals.

    Nézzünk egy egyszerű példát: A vesz egy játékot $60-ért, aztán ezt eladja $30-ért B-nek. Vagyis A-nek összesen $30 kiadása volt, B-nek szintén, a kiadó meg $60-at kapott, vagyis A és B kiadását összesen. Ha kivesszük a képletből a használtjáték-kereskedelmet, akkor az a helyzet áll elő, hogy A költsége a duplájára nő, ami miatt már simán mondhatja azt, hogy ő aztán ennyiért inkább meg se veszi, ahogy valószínűleg B is ugyanezt fogja gondolni.

    DRM is theft

  • Cifu

    nagyúr

    válasz oO7 #314 üzenetére

    én a nyakamat merném rá tenni, hogy amint megjelenik a két konzol, eladási rekordokat fognak döntögetni maguk a konzolok és a játékvásárlások is velük együtt,

    Efelől komoly kétségeim vannak. Anno a PS3-al szemben pont az volt az egyik kifogás, hogy drága volt, márpedig pont úgy 499$-ba került, mint most az Xbone fog (pedig hát infláció...). Akkor volt Xbox360 Core 299 dollárért és Xbox360 399$-ért. Viszont az még a gazdasági világválság előtt volt...

    s innentől kezdve az egész harc amit vívtok az olcsóbb játékokért meg a használtjáték bizniszért értelmetlenné válik...

    Az olcsóbb játékok úgy kerültek elő, hogy az Xbone melletti érvként lett felhozva, hogy hát az online DRM mizéria ugyebár hasznot jelent, mert hát olcsóbb is lehet akár a játék. Pont ezt mondják tucatnyian, hogy hát nem lesz, mert miért csökkentenék a forgalmazók és az M$ az árakat.

    A használt játék biznisz meg köszönni fogja, de jól ellesz a PS4-el akkor, ha az M$ tényleg ki akarja facsarni az Xbone-t...

    de aztán használtan további 2X-en (most csak hasraütés szerűen mondtam egy számot), átlag Y petákért, szóval ha azt akarjátok, hogy az a 3X*Y peták nektek follyon be, akkor alakítsátok át az árazásotokat, mi pedig biztosítjuk, hogy az valóban hozzátok follyon...

    Lehet, hogy most újat fogok mondani, de az árakat nem a fejlesztők, hanem a konzolgyártók lövik be. Nem az EA, ActivisionBlizzard vagy az Ubisoft jelentette be a konzolokhoz jövő játékok árait, hanem az M$ és a Sony.

    Ezért is írtam alant, hogy ha a DRM-es erőlködés valóban az árak csökkenését hozná (ahogy egyesek állítják), akkor az M$ alacsonyabb nyitóárakat szabott volna. De nem, maradt 59,99$...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Snoop-y

    veterán

    válasz oO7 #314 üzenetére

    En is veszek jatekot ujonnan de miert ne adhatnam el ha mar nincs ra szuksegem?
    Illetve miert ne vehetnek masod kezbol jatekot? Hidd el nem kell kenyerre sporolnom de megis megnezem meg itt a vizen tul is, hogy mire koltok es ha nem tudtam volna, hogy itt ennyire olcson lehet hasznalt jatekokat venni valoszinuleg soha az eletben nem vettem volna meg a konzolt sem. Egyszeruen sokallom a 30-50 fontos arakat. ( plane ha megnezzuk, hogy ha a boltban valamit itt nem visznek akkor olyan szintre learazzak, hogy elkezdesz azon gondolkozni, hogy mennyibe kerulhet ezt a "fost" eloallitani ha meg igy is megeri? Es nem gondolnam, hogy az itteni boltok tobbsege ennyire folyamatosan bukoban van a termekeivel)
    Itt az emberek szeretik az uj dolgokat es van is penzuk ra de emellett jelentos az a reteg is aki kivar es oket nem raboljak le a szolgaltatok hanem okosan a masodik harmadik lepcsoben tomegesen vannak levadaszva :K)

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

  • mephi666

    nagyúr

    válasz oO7 #314 üzenetére

    állj: azt írtam, hogy főleg olcsón vettem, de újan, külföldről... olyan címeket pl 3-4ezrekért, amik itthon még 10-13ezerért voltak :K vagy esetleg használtakat usából, mert ntsc-s a konzolom és pár játékot csak onnan tudtam beszerezni... zsákbamacskát nem veszek: ezeknek a játékoknak egy részét eladtam (nemritkán beszerzési ár fölött), másik része meg a polcom díszíti (ezek azok, amikről el tudom képzelni, hogy x év múlva is előveszem)

    az lehet, hogy közvetlenül nem lát pénzt 1-1 használt játék eladásából a kiadó, de ha onnan közelíted meg, hogy aki megveszi ezt, az használja a konzolt, letölthet esetleg hozzá dlc-t, vagy emiatt veszi meg előrendelésbe a folytatást, így azért bevételhez vezet :K összetett ez a dolog és szvsz hosszú távon népszerűséget és profitot is veszít a m$, ha megakadályozza a használtjáték-kereskedelmet... én speciel kevesebb játékot vennék, vagy 2-3ezrekért max, ha nem tudnám továbbadni ezeket... ha meg sokan így gondolkoznak, ez nekik lesz rossz

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák